Forum Dragon Ball Nao

» Władca pierścieni vs Harry Potter

Strony: 1, 2, 3, 4, 5  

Harry Potter czy Władca pierścieni?

Harry Potter czy Władca pierścieni?
Harry Potter 30,43% 28 30,43%
Władca pierścieni 69,57% 64 69,57%
Wszystkich głosów: 92
forager
"Rōnin
Rōnin
forager
Dni na forum: 7.056
Posty: 67
Skąd: Kraków
Wolicie Harrego czy froda. rowlings czy tolkien . Czekam na opinie. Ja jestem fanem wladcy

dbvictory.prv.pl - All about Dragon Ball
Łasiczka Kobieta
"Rōnin
Rōnin
Łasiczka
Wiek: 38
Dni na forum: 7.053
Posty: 419
Skąd: Pszczyna
Wladca oczywiście, głównie dlatego że wolę świat stworzony przez Tolkiena, a nie taki jaki przedstawiła Rowling. Aczkolwiek Harry'ego również oglądałam z przyjemnością to jednak odpowiadają mi bardziej elfy i trolle (szkoda ze nie było drowów ) niz czary jakiś dzieciaczków.
Megane Kobieta
"Rōnin
Rōnin

Wiek: 36
Dni na forum: 7.024
Posty: 518
No dobra w takim razie jestem tu jedynym dzieciakiem, bo wole Harrego P. Przy Tolkienie usnelam niestety. Z reszta wole historie w ktorych jest choc troche naszego prawdziwego swiata a nie calkowite zatracanie sie w innej rzeczywistosci.
Łasiczka Kobieta
"Rōnin
Rōnin
Łasiczka
Wiek: 38
Dni na forum: 7.053
Posty: 419
Skąd: Pszczyna
Eeee tam od razu dzieciakiem. Mnie osobiście Harry tez bardzo przypadł do gustu (czytać niestety czytałam tylko 4 tom) ale tak jak mówię - wole Orlando w akcji i walki takie jakie są przedstawione u Tolkiena:D
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.047
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Jeśli mialbym prównywać adaptacje filmową to zdecydowanie wygrywa Władca. Harry Potter przy tym filmie to po prostu [ ort! ] marna dobranocka.
Jednak jeśli mowa o książkach to już sprawa jest inna. Uwielbiam książki fantasy i ta tematyka najbardziej mnie interesuje. Tolkine stworzył dobrą powieść ,ale nie ma co tu ukrywać; twórczość Rowling jest o wiele ciekawsza. Ma w sobie więcej świerzości i jest pisana jeśli można tak to ująć "bardziej współcześnie".
Podsumowując: Filma - Władca Pierścieni bez dwóch zdań. Książka: Harry Potter zdecydowanie ciekawszy.

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Zychu89 Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Kutang ]
Zychu89
Wiek: 35
Dni na forum: 7.035
Posty: 118
Skąd: Kielce
Tolkien jest ponadczasowy, czytają go kolejne pokolenia, czego nie można powiedzieć o naciągniętym Harrym Potterze który wyszedł stosunkowo niedawno i raczej na razie [ ort! ] nie umywa się do Władcy Pierścieni
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.047
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Nie wiem co wy ludzie widzicie w tym Tolkienie. Moje uznanie dla niego, stworzył dobrą książke, którą zna wielu, ale czy stała by się na nowo taka sławna gdyby nie film ?? Nie sądze. A np jeśli prównać J.R.R. Tolkiena do R.A. Salvatore to Tolkien wypada bardzi cieniutko, wręcz wychodzi ,że jego książki są nudneo

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Satariel
Ziemianin
Ziemianin
Satariel
Dni na forum: 7.003
Posty: 9
Ja tez wolę Harrego Pottera ta ksiązka i film jest zajebisty władca sie do niego nei umywa aczkolwiek tez jest spoko
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.047
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Satariel napisałeś, że
Ja tez wolę Harrego Pottera ta ksiązka i film jest zajebisty
,ale tu nikt nie napisał ,że woli film, Harry Potter. Jeśli idzie o film to wszyscy byli za władcą, więc mogłeś to inaczej sformułować

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Satariel
Ziemianin
Ziemianin
Satariel
Dni na forum: 7.003
Posty: 9
Kamzo moim zdaniem dobrze to sformułowałem ja napisalem co ja lubie co jest dobre moim zdaniem więc myśle ze dobrze to napisalem:)
Sterni Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Sterni
Dni na forum: 6.946
Posty: 31
Skąd: Środkowe Miasto
Kiedyś i to i to było dla mnie obojętne. Ale jak obejrzałem wszystkie części Władcy to jestem tymi filmami zachwycony. I to oczywiście znaczy że WOLE WŁADCE PIERŚCIENI !

† † † [*] [*] [*] Módlmy się za Ojca Świętego [*] [*] [*] † † †
Frasek Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 7.092
Posty: 71
Skąd: Jarzębia Łąka
Z tego i z tego ludzie robią sobie jajca, ale jeden żart co do Pottera utkwił mi w pamięci do dziś. W pewnej komedii na książce zamiast 'Harry Potter' pisało 'Harry !?'
Od tamtej pory jestem za LotR'em.
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.047
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Przecież napisał, że za Lotr, a, że pewnie tego nie wiesz (co wynika z powyższego postu) to już wyjaśniam: LOTR to skrót od Lord of the Rings.

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Łasiczka Kobieta
"Rōnin
Rōnin
Łasiczka
Wiek: 38
Dni na forum: 7.053
Posty: 419
Skąd: Pszczyna
No to teraz może nieco o książkach:
HP jest stanowczo napisane dostępniejszym językiem. Nie brakuje humoru, opisów i dialogów. Czyta się, że tak powiem jednym tchem i dla relaksu książka nadaje się w sam raz - tak akurat uciec od własnego życia i zatopić się innym, jakże ciekawym świecie.
Co do Władcy - jestem dopiero w połowie Drużyny Pierścienia i muszę powiedzieć, że czyta mi się lepiej niż się spodziewałam. Początek był masakryczny - cały opis historii hobbitów...Ale dalej jest coraz lepiej. Tolkien jednakże jak na mnie opisuje zbyt pobierznie, albo znowuż zbyt dokładnie. Brakuje tego "czegoś", chociaż i tak zamierzam to przeczytać
Xan Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Xan
Wiek: 67
Dni na forum: 7.034
Posty: 474
Skąd: Forteca Żalu
Ja zdecydowanie wolę ŁotR'a. Harry Potter nie przypadł mi do gustu. Twórczość Rowling wydała mi się trochę zbyt... 'dziecinna' (to nie do końca dobre określenie). A i tak mistrza Tolka (zasługującego na szczególny szacunek chociażby dlatego, że wymyślił tak cudowny gatunek jak fantasy) i jego Władcę Pierścienic bije na głowę mistrz Sapek czy mistrz Salvatore, chociaż nie zgadzam się, że Tolkien pisał słabe książki (Silmarillion w przekładzie Skibniewskiej jest świetny, w moim prywatnym rankingu zajmuje drugie miejsce!).

Miyamoto Hachimaro
obiit Anno Discordiae MMVII
Idus Ianuarias

Hic natus est
Q'ccaon'naeaeccer
Anno Discordiae MMVII
Ante Diem XIII Kalendas Martiae
Draqun Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Draqun
Dni na forum: 6.867
Posty: 259
Skąd: Główczyce
LotR króluje Harry dołuje. Harry to bajka dla grzecznych dzieci ( czyli dla mnie ) . Natomiast LotR to cóś pięknego. Jeżeli ktoś tak nie uważa [ ort! ] niech mi przedstawi film , który waszym zdaniem zwali mnie z nóg.

Takich 3-ech jak nas 2-óch nie znajdziecie ani 1-ego
Prawo Omha "Ciało rzucone w łoże traci na oporze"
http://animefunny.vgh.pl
Tara Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Tara
Wiek: 34
Dni na forum: 6.843
Posty: 118
Skąd: Planeta Warion
Władca najlepszy!!! Ale książka mi się nie podobała za to film jest świetny! Muzyka też jest super. Wszystkie trzy części były najlepsze a to żadko udaje się niektórym rezyserą. Harry Poterczytał mi się tak sobie. Powiem, że czytałam lepsze [ ort! ] książki o magii i czarownicach:)

Tak naprawdę do szczęścia niewiele nam trzeba. Jednak nie wszyscy to wiedzą.
privateer Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 30
Dni na forum: 6.802
Posty: 164
Zdecydowanie władca pierścieni.Jest bardziej ekscytujący niż Harry.1 głos więcej na władcę pierścieni!
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Jasne ?e W?adca. On ma wpsania?y klimat, ró?norodne postacie a tu tylko szko?a i szko?a...

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Bo W HP o to własnie chodzi, to jest główny człon tej opowieści o tym młodym czarodzieju. Ja ze swej strony zawsze lubiłem bardziej Władce, bardziej odpowiadają mi realia średniowieczne-fantastyczne niż magiczne i przychyle się do wypowiedzi coponiektórych że Władca > HP.

Dziękuje i pozdrawiam.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3, 4, 5  

Forum DB Nao » » » Władca pierścieni vs Harry Potter
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook