Rok 2003 :: Premiera pierwszego DVD z odcinkami "Dragon Ball" (21 lat temu)

» Slayers: Magiczni wojownicy

Strony:   1, 2, 3  
fanatyczka
Saiyanin
Saiyanin
fanatyczka
Wiek: 32
Dni na forum: 6.559
Posty: 188
Też bardzo podobało mi się to anime, myślałam nad tym żeby mieć avatar z Liną, ale ten bardziej mi wpasował
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.802
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
W kolejce mioch ulubionych anime, zaraz po Dragon Ball, jest Slayers. Super kreska, kupa humory, elementy fantasy, świetne zaklęcia Liny i cała masa zabawnych postaci z główną bohaterką na czele. Jeśli kiedyś uda mi się uzbierać całą mangę DB, to zacznę zbierać Slayersów.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.708
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Świetne anime. Szczególnie podobał mi się odcinek, w którym Lina i Gourry walczyli z Shabranido, YeaH!
adam9011 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 33
Dni na forum: 6.498
Posty: 20
Skąd: Wejherowo
Jedno z najlepszych anime, jakie oglądałem. Najbardziej lubiłem Linę Inverse i jej fałszywe kamienie szlachetne .poza tym [ ort! ] mam całą mangę Slayers i nie żałuje, że kupiłem. Żałuję, że tak szybko się skończyła.
Nuruva Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Nuruva
Wiek: 37
Dni na forum: 6.279
Posty: 197
Skąd: World Below
Anime Świetne!!Naprawdę polecam wielbicielom zarówno dobrej akcji, humoru jak i magii:). Polecam mangę, która jest jeszcze lepsza niż anime:).

Fire Baaaal!!!!BUM!!!

I was buried alive...
I was born dead...
KaKarot0 Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
KaKarot0
Wiek: 31
Dni na forum: 6.208
Ostrzeżenia: 1
Posty: 138
No Slayers żądzi! po prostu [ ort! ] Genialne Anime genialne, dane mi było zapoznać się z filmem również i tam kolejna ciekawa postać, Naga biała wężyca! coś jak Doda tylko że ma czarne włosy przeciwwaga Liny. Ale i tak Xelos jest najlepszy!
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.616
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Pierwszy raz spotkałem się z zjawiskiem, że anime jest lepsze od mangi. Tak niestety jest w przypadku "Slayersów". Gdy czytałem mangę, myślałem że się zanudzę... Ogólnie bardzo fajna seria, choć wolę poważne fantasy niż humorystyczne ale trudno...

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.193
Posty: 633
Skąd: Kielce
no trzeba przyznać- anime spoko!! Super gagi. Magia, trolle- mój świat!! Nie widziałam mangi, ale anime bardzo mi się podobało...
konto usunięte
Saiyanin
Saiyanin


Avensus napisał(a):
Uwazam tak samo jak Dai Kaiosama (pozdro ) ze na mangach sie troche tez zawiodlem. Sam mam okolo 3 tomow mangi (dokladnie nie pamietam bo widzialem je po raz ostatni z rok temu w mojej piwnicy z innymi rupieciami ), ale anime bylo spoko
Hah!!!! Slayers to moje ukochane anime!!!!! Nie mam neta (pisze od sąsiadki), ale zbieram o nich wszelkie info! Lina, Gourry... wszyscy są świetni!!

edit:
Hej, a mam pytanie: gdzie mogę znależć muzyke do slayers? Piszcie na [email protected]

Edytuj posty, i nie pisz jednego pod drugim :p
SoheiMajin Gotenks
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.144
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
Slayersi to anime które traktuje na równi z DB , ponieważ jest tam duzo dobrego humoru i są fajne walki . Jednak nawet tu mozna sie było wzaruszyc gdy sie okazało że w jednym z otatnich odcinków że pewna mała dziewczynka która sie dołaczyła do naszych bohaterów okazała sie byc złym charakterem i żeby ja pokonać główna bohaterka musiała uzyc jakiegoś ataku nicości [ z tego co pamie tam jakos tak sie to nazywało ] przez co prawie by sama siebie zabiła. Ogólnie anime oceniam tak n równi z DB.

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
Amidala Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Amidala
Dni na forum: 6.274
Ostrzeżenia: 1
Posty: 219
Skąd: Kraków
bardzo fajne anime pamiętam, że leciało zaraz przed db fajny był ten blondyn

Gdy ktoś umiera wszponach Gniewu
Rodzi się klątwa..krąży w Okół miejsca Śmierci
Gdy zabłądzisz w to miejsce...
...:::ZNISZCZY CIĘ JEJ GNIEW:::...
Obraz
Spirit
Ziemianin
Ziemianin
Spirit
Dni na forum: 6.099
Posty: 2
Skąd: Cieszyn
Moje ulubione anime...diabelnie ciekawa i wciągająca fabuła, barwne postacie i wszystko dopełnia przedni, japoński humor...czego chcieć więcej... po prostu - "The Slayers"
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.202
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Temacik akurat na czasie, bo mnie jakoś ostatnio coś napadło na oglądanie tego anime. Nie ma tego z czymś konkretnym porównywać, gdyż jak każde dzieło posiada indywidualny charakter. Przede wszystkim cenię je sobie za poczucie humoru, ktorego nie brakuje, choć wydaje mi się, że w mandze jest tego więcej. Fabuła tak samo niczego sobie, szczególnie późniejsze części i jak na mój gust bardziej mroczne i zaplątane. Tak jak i w większości przypadków służyło do zapełniania czasu pomiędzy kolejnymi odcinkami DB, ale wtedy w tym celu. Dopiero teraz oglądam z pełną uwagą i mam zamiar obejrzeć do końca.
A jedne z fajniejszych postaci? Pierwsze miejsce dla Gourry'ego za sposób bycia. Drugie dla Naagi, bohaterki specjalnego odcinka mangi. Ta pani jest jeszcze lepsza od liny, a to już nie lada wyczyn...

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Vegeta'San Mężczyzna
Cargo
Cargo
Vegeta'San
Wiek: 31
Dni na forum: 6.045
Posty: 29
Skąd: Polska
Widziałem to kiedyś i specjanie mnie nieużekło chociaż fajnie było se obejżeć.

Dragon Ball 4 Ever
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.787
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
jesteście straszni: porównywać anime do DB - gorsze albo lepsze, heh... Ale ja pewnie też tak miałam, tyle że w przypadku Sailor Moon Slayers - seria znana i lubiana, ceniona i sympatyczna. Swego czasu (na konwencie) widziałam film kinowy i był całkiem okej, jednak z serią telewizyjną zapoznałam się dopiero w roku 2002, kiedy obejrzałam za jednym zamachem całość nagraną na vhs. Początek taki trochę schematyczny był, jednak w miarę postępu akcji fabuła zaczęła się rozkręcać i coraz bardziej ciekawić. Postacie stają się bardziej wyraziste, a ich wzajemne relacje głębsze i wielowarstwowe.

Bardzo przypadła mi gustu główna bohaterka, Lina Inverse. Niezależna indywidualistka i potężna czarodziejka (Fireball rulez). Ogromną sympatią obdarzyłam Gourry'ego, który jest... wyjątkowy. Tępy (albo po prostu wolno myśli) osiłek, blond rycerzyk z mieczem (zakuty łeb?), a jednocześnie o dobrym sercu, czystych myślach i prostych zasadach. Osobiście jestem fanką pary Lina/Gourry i bardzo się cieszyłam, kiedy ich znajomość nabierała głębi, stając się partnterstwem, przyjaźnią i jeszcze czymś więcej. Kwestia Gourry'ego jest zresztą bardzo ciekawa, ponieważ Gourry jest ostatnią postacią, jaka powinna mi przypaść do gustu - przypominam: uwielbiam postacie mrocznych sukinsynów z imidżem i stajlem. Tymczasem właśnie zachwyciła mnie jego wierność, oddanie i pozytywne podejście do życia. Później takich postaci zaczęło być zresztą więcej (wystarczy wspomnieć Naruto), niemniej jednak Gourry chyba zapoczątkował nową serię moich ulubionych bohaterów. I warto wspomnieć, że byłam stuprocentowo przekonana, że moim Numerem Jeden stanie się Xellos - tajemniczy mag... Notabene Xellosa też bardzo lubiłam, ale to Gourry skradł moje serce.

Slayers to seria, którą można polecić każdemu - pozytywna, zwariowana, ciekawa, wciągająca, a przede wszystkim zawierająca wiele humoru

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

checkedd Kobieta
Wojownik
Wojownik
checkedd
Wiek: 31
Dni na forum: 5.462
Posty: 42
Zaraz po Dragon Ballu!
Extra anime, muszę wziąć się w końcu wziąć za mangi Każdy odcinek = tarzasz się po podłodze ze śmiechu A przynajmniej tak mi się utrwaliło, jak to było kilka lat temu ^^

P.S A Zelgadis wymiata!
NathalieHyde Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
NathalieHyde
Wiek: 35
Dni na forum: 5.397
Posty: 74
Skąd: Poznań
Pamiętam te anime!!! Oglądałam kiedyś razem z bratem i z tego co pamiętam...to tylko się śmiałam^^ bardzo fajne a najbardziej lubiłam Zelagadisa^^
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Niedawno przeczytałem mangę of JPF i powiem, że bardzo fajna. Nie mam pojęcia, czemu powyżej tak marudzą na nią. Anime oglądałem dobre wiele lat temu (obok DB, więc wiecie ;p), ale nawet jeśli manga nie jest lepsza, to na pewno nie na gorszym poziomie. Mnie przynajmniej manga bardziej wciągnęła, humor na 10, kreska bardzo ładna.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.792
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Slayers, i cóż? Kiedy byłam jeszcze szczeniakiem uwielbiałam to oglądać i nawet podkochiwałam się w Zelgadisie, hehe. Lecz potem jak to się wszystko skończyło(emitowanie anime przez tvn7) to pozapominałam wszystkiego i postanowiłam sobie je przypomnieć. A więc cóż najbardziej podobała mi się seria I i II a najmniej ostatnia bo była taka naciągana
powrót Rezo? No nie, litości! I tego Shabranigdo
. Co do I serii- oceniam ją bardzo wysoko, ze względu na fabułę i wroga i np. jak Rezo zabił Eris.
II seria też plusuje u mnie wysoko- jedyne czego w niej nie trawiłam to openingu, który wydawał się zbytnio jakiś cukierkowy i nie przemawiał do mnie. Ciekawiło mnie poszukiwanie Clair Bible. No, ale za Xellosa przede wszystkim to lubiłam. I
z tym chłopcem, który pod koniec okazał się być wrogiem
No i Try coś co tygryski lubią najbardziej. Filia i jej kłótnie z Xellosem, miodzio. Ogólnie mówiąc seria ma dużo w sobie humoru.
IV seria była słabsza od pozostałej trójki, aczkolwiek mi się podobała. Ten inspektor, który próbował ciągle aresztować Linę za bycie Liną
Nie podobała mi się V seria- zbyt naciągana i bezsensowna

Po cholerę z tą wazą i wskrzeszeniem Rezo i Shabranigdo? Walka z tymi samymi wrogami pod koniec, litości.
Tyle.
Pozdrawiam.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
JAKTO Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
JAKTO
Wiek: 31
Dni na forum: 4.516
Plusy: 1
Posty: 85
Skąd: Olsztyn
Seria oglądana przeze mnie bardzo, bardzo dawno.
Jako dziewczynka uwielbiałam tego gościa z długimi włosami. To był Gourry oczywiście ; D

Niech zaczną puszczać to anime znowu w TV ; DD

左様なら
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » Slayers: Magiczni wojownicy
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook