Forum Dragon Ball Nao

» Najlepsza sztuka walki

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  
Forgotten Fable Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Forgotten Fable
Wiek: 34
Dni na forum: 6.507
Posty: 17
Skąd: USA from LA
azi Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
azi
Wiek: 35
Dni na forum: 6.619
Posty: 325
Skąd: Mokotow
Uniki? LOL weż mnie człowieku nawet nie denerwuj takie uniki to o dupe rozbić, błagam nie sugeruj się super mistrzami, normalny Capoeirista dostanie w ryj od byle kmiota.
widzisz ty sie nieznasz. mi chodzi o zwyklego zawodnika a nie o graduado lub mestre .. jeśli sie nieznasz to zamknij swoja twarz.

ak byś dostał w nogę to możesz już się kłaść i tylko czekać na wpie*dol, a ty mi tu wyskakujewsz z jakimś parafuzo, w ogóle [ ort! ] wiesz na czym ten cios polega? nawet mistrz mistrzów nie użył by tego ciosu w prawdziwej walce bo wiedział że jest on za wolny.
buhahaha zwylem z ciebie czlowieku widzisz ja chodze na capoeire i wiem chcesz to mozemy sie sprawdzic nawet nie pisniesz jak dostaniesz z parafuzo w twarz... ale coz juz bys sie niepodniusł bo co ?? Dead a za takiego i*** nie mam zamiaru siedziec...
Eh, azi co tu dużo mówić głupi jesteś skoro tak uważasz.
czyzby ?? a moze to ty jestes glupi 8 latek??

pulkarecordzz.phorum.pl
pp3088 Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 6.651
Posty: 227
Skąd: Z piekła
Tak się walczy, i nawet z dziesięcioma danami w Karate nie uda ci się pokonać takiego bydlaka.
Żebys wiedział, że się da. Wyczekać i w odpowiednim momencie z całej siły w mięsień na nodze i już dużo prościej.
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.515
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
po 1.Tajscy boxerzy sa bardzo wytrzymali . ale da sie ich pokonac kazda inna sztuka walki wystarczy dobry trening.
No fakt, ale zważ, że tajski boxer również będzie ćwiczył, aż sie zesra. I to, że są wytrzymali nie świadczy o tym, że mogą do woli przyjmować ciosy, bo może się to źle skończyć.

2.box i tu z ciebie zwyl;eb boksera mozesz szybko pokonac nawet jak to nazwales sratewondo . wystarczy wjedz dla kolesia w noge i juz po nim.
Zależy o co ci chodziło, jak low kick, to wątpię bo po thaiboxerach (no i może kickboxerach) to własnie najlepiej je znoszą zwykli boxerzy. Jak chamski wjazd nogą na kolano itp. to ci powiem, że to wcale nie takie proste, na ringu tego nie zastosujesz bo masz szacunek dla przeciwnika, na ulicy też jest troche ciężko..

po 3. kazda sztuka walki jest najlepsza tylko zawodnik moze byc cienki
OoO! Właśnie o tym zapomniałem napisać.

Uniki? LOL weż mnie człowieku nawet nie denerwuj takie uniki to o dupe rozbić, błagam nie sugeruj się super mistrzami, normalny Capoeirista dostanie w ryj od byle kmiota.
Wcale nie, bo nie będzie wiedział co sie dzieje. Tylko czemu nie widziałem kogoś z capoeiry na K1 czy też żeby w MMA występował. Żeby rozwalić takiego zawodnika, tzreba mieć reflex, szybkość, umieć dostrzegać wszystjkie ruchy przeciwnika i mieć jasny umysł. Tu się nie trzyma gardy więc łatwo zadawać ciosy, jedyne utrudnienie to to, że cel szybko się porusza, ale stanie na jednej łapie i podcinka i leży itp. itd.

jak byś dostał w nogę to możesz już się kłaść i tylko czekać na wpie*dol
Tylko najpierw traf w tą noge.. i to skutecznie.

Żebys wiedział, że się da. Wyczekać i w odpowiednim momencie z całej siły w mięsień na nodze i już dużo prościej.
Ta to sie ćwiczy low kicki.. I da sie takiego rozłożyć.
low kick, low kick, w razie czego front kick(utrzymujemy go na dystans) i niespodziewanie high kick, jak masz powera w nodze to już po walce, masz do dyspozycji jeszcze kolana i łokcie, wątpie czy po paru łokciach by się podniósł. (mówie tu o MT) .
azi Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
azi
Wiek: 35
Dni na forum: 6.619
Posty: 325
Skąd: Mokotow
Tu się nie trzyma gardy więc łatwo zadawać cios
garda jest, zauwaz przy Jindze jak ukladaja sie rece

pulkarecordzz.phorum.pl
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.515
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
garda jest, zauwaz przy Jindze jak ukladaja sie rece
Tłumacz mi co to Jindze. RAZ!
Ehh.. Gardy przy tych wygibasach nie zauważyłem, nie wiem nie kłuce się bo nie do końca interesuje mnie capoeira.
azi Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
azi
Wiek: 35
Dni na forum: 6.619
Posty: 325
Skąd: Mokotow
Tłumacz mi co to Jindze. RAZ!
ty to nazwa;ys ten caly taniec ;]

pulkarecordzz.phorum.pl
maja Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
maja
Wiek: 35
Dni na forum: 6.769
Posty: 69
Skąd: Kraków
mi najbardziej podoba isje kung-fu.....moim zdaniem inne do piet tej nie dorastaja kiedys na jakims tam programie tv (chyba discavery) ogladalam program o kung-fu w japoni czy tam w chinach...matko swieta ja na ich miejcsu bym nie wytrzymala wstawac o 5 rano na sniadanko golymi rekoma walic w lodowata wode w beczce jak widzialam jak nawet dzieci tam ciezko cwicza to mnie zamurowalo...no ale w koncu taki trening daje bardzo durze efekty chyba warto bylo by sie pomeczyc przynajmniej jak to ogladnelam to dowiedzialam sie dlaczego moj kolega tak szybko zrezygnowal ....a mowilam mu zeby tego nie robil teraz przytyl . a wracajac do tematu....na drugim miejscu stawiam capueira ahh...te podskoki kopniaki zazdrosze mojemu koledze on ma w tym klubie znajomosci

nie zwracac uwagi na moje bledy w pisowni jestem DYSLEKTYKIEM
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.515
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
mi najbardziej podoba isje kung-fu.....moim zdaniem inne do piet tej nie dorastaja kiedys na jakims tam programie tv (chyba discavery) ogladalam program o kung-fu w japoni czy tam w chinach...
Dalej nawet czytać mi sie nie chciało... ludzie głupot się naoglądają i pieprzą od rzeczy... www.youtube.com wpisz w wyszukiwarke Muay Thai (to jest najtwardszy sport) i obejrzyj walki z zawodnikami kung-fu, oczywiście te walki są na zasadach ograniczonych dla tajskich zawodników, a przedstawiciele chińskiego stylu trenują w nowoczesny sposób (zmienili techniki, żeby mieć jakiekolwiek szanse z thaiboxerami,to samo tyczy się karateków). Czemu nie występują w MMA?
Co do capoeiry również to samo pytanie. Widowiskowe techniki nie znajdują zastosowania w walce...

http://sus.univ.szczecin.pl/~maciejs/walki_w_klatkach.html#1
http://sus.univ.szczecin.pl/~maciejs/KLATKI/rekordy.html
Przedostatni zawodnik to capoeira..
w ogóle polecałbym przeczytać całe działy (m.in. o brutalności w MMA )
http://sus.univ.szczecin.pl/~maciejs/menu/valetudo_menu.html
http://sus.univ.szczecin.pl/~maciejs/menu/muay_thai.html

Jesteś płci pięknej więc ci wybaczę tą zniewagę świata SW... Ale na przyszłość nie wypowiadaj się jak bys się znała, wiadomościami obejrzanymi w TV bądź usłyszanymi od kompletnych laików.

Co jak co ale na MT (i wiem jakie są różnice między tym, a innymi stylami) i MMA to sie nieco znam. Nie dam obrażać najwspanialszej techniki świaja jaką jest thaiboxing, szlachetny sport gdzie inny będzie próbował wygrać za wszelką cenę.
http://www.sfd.pl/temat61850/
Variu Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Variu
Dni na forum: 6.870
Posty: 407
Powiem tylko tyle...parafuso to akrobacja. Każda akrobacja wykorzystuje zazwyczaj środek ciężkości. jeżeli Twój środek ciężkosci podczas parafuso się zmieni(np. Stopa uderzy w twarz przeciwnika) to najnormalniej się wywalisz... capoeira to akrobacje, i sposób na życie, a nie walka.. Sam ćwiczyłem- wiem.

Obraz
"Z deszczem przychodzimy. Z rosą odchodzimy... Lecz marzenia nasze na tym świecie pozostają..."
Epitafium: DBZ odc. 467.
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.772
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
Cytat:
Tak się walczy, i nawet z dziesięcioma danami w Karate nie uda ci się pokonać takiego bydlaka.


Żebys wiedział, że się da. Wyczekać i w odpowiednim momencie z całej siły w mięsień na nodze i już dużo prościej.

dobrze powiedziane choć niekoniecznie raz z całej siły, jeśli co jakisz czas kopniesz go za kolano w końcu [ ort! ] mu noga zacznie odwamiać posluszeństwa i wyklepujesz mu buźke, a jeśli dobrze widziałem filmik to był boks, wienc niema mowy o kopaniu

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.515
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
dobrze powiedziane choć niekoniecznie raz z całej siły, jeśli co jakisz czas kopniesz go za kolano w końcu [ ort! ] mu noga zacznie odwamiać posluszeństwa i wyklepujesz mu buźke
nie za kolano... w zew. lub wew. stronę kolana jak już i nie koniecznie kolano...

a jeśli dobrze widziałem filmik to był boks, wienc niema mowy o kopaniu
No właśnie też zauważyłem motyw.. Ale takie klocki to raczej wolno kopią, a poza tym [ ort! ] nie porozciągani do kopania i dlatego...
Legolas Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]

Wiek: 31
Dni na forum: 6.537
Ostrzeżenia: 1
Posty: 432
Moim zdaniem najlepsząsztuką walki (jeżeli jest to sztuka walki) są zapasy! Ale zapasy styl klasyczny! W wolnym jest za dużo obciskiwania i łapania się za nogi! Klasyka jest za to bardzo ekscytująca! Na treningach ćwiczy się nie tylko technikę ale i również siłę.. Wynieś osobnika o wadze 60 kilo w powietrze nie jest łatwym wyzwaniem! Więc ZAPASY IS THE BEST!
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.515
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Nie ma najlepszej sztuki walki... No ale skoro według ciebie jest najlepsza to trenuj czytaj i oglądaj, zobaczymy jak szybko zmienisz zdanie, że w twojej sztuce brakuje wielu wielu elementów do tego aby być naprawdę skutecznym.

Ludzie może zaczniecie czytać poprzednie posty? Nie chce mi sie już powtarzać...
Linka Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Linka
Wiek: 34
Dni na forum: 6.646
Posty: 171
Skąd: Gt.Dunmow
[quote][quote]to nie takie proste jak sie wydaje, np.dziewczyny nie bardzo maj taki punkt, ja np nie mam i dobrze mi z tym zbolem juz sie przyzwyczailam. [/quote]

A co ucieli ci piersi? [/quote]

poi piuerwsze piersi mi nie ucieli, apo drugie to nie jest slaby punkt, no moze co u niektorych, ale nie u wszystkich dziwczyn, jak widac masz z kobietami malo doswiadczenia:)

[quote="Cyceron"][quote]Kakarotto91 tez uwazam,ze boks jest dobry ja cwiczylam z kumplami, boks jest spoko,zreszta do niego powstalo duzo innych sztuk walki,np k1[/quote]
Nie wiesz nie udzielaj sie... K1 to nie sztuka walki (to mistrzostwa świata wszech styli w stójce) i żadna inna nie powstała na wzór boxu...[/quote]

mylisz sie! moj koleny punkt nie wiem czy w zyciu cos trenowales, ale ja trenowalam boks, k1, karate i teakwondo oraz moja ukochana Krav Mage, jak widac nie jestes obeznany, gdyz k1 ro nie tylko sport na mistrzostwa, nie wiem czy przez to chciales pokazac jakie to bezskuteczne, ale Ci sie noe udalo, k1 jest smiertelne jesli wiesz jak jej uzyc, rzadna sztuka walki nie jest taka prosta jak myslisz, ze nauczysz sie tylko muai thai i juz wszystko umiesz? wrong!! nawet jesli trenujesz przez dlugie lata to i tak mozesz byc cienki, to nie ma nic do tego, moge Ci tylko powiedziec, ze w k1 mozna z latwoscia zlamac przeciwnikowi karak kopnieciem, jesli jestem wystarczajaco szybki

Since the day I was born till the day I die the only side I'm on is my own.
Tomorrow will come, without prayers.
The end will come, without hurrying.
I live only to be worthy of the corpse
I shalll leave behind on that day.
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.515
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
mylisz sie! moj koleny punkt nie wiem czy w zyciu cos trenowales, ale ja trenowalam boks, k1, karate i teakwondo oraz moja ukochana Krav Mage, jak widac nie jestes obeznany
No nie jestem obeznany, wybrałem sztuke walki o której nic nie wiem, koledzy chodzą, chodzili na SW, których nic nie wiedzą, mój Sensei nic nie wie. Spoko .
Tylko wyjaśnie ci.
Nie ma sztuki walki pod nazwą K1, może chodziło o kick-boxing nie wiem.
I tak bym sie nie zapisał nigdy do klubu gdzie widnieje napis K1... Jest to szkoła oszusta, który chce zgarnąć kase. Oglądałaś kiedyś te zawody? Nie wiem czemu żaden z zawodników nie przedstawia stylu K1. Spytaj się tamtego trenera co cię tego uczył o zaświadczenie czy jak to tam ma [taki świstek], że może być instruktorem K1...
Boks jest wporządku i też go dużo mamy.
Karate ćwiczyłaś, ale jakie? Bo troszke dużo ich jest...
TKD-fajna sztuka walki, pokazowa, nogi dają swoistą przewagę nad przeciwnikiem na ulicy.
Krav Maga-o tym wiele nie wiem, wiem tylko tyle, że można atakować każdą (chyba) partje ciała i uczą cię bronić się przed nożem [ :roftl: ].
A teraz powiedz mi ile czasu poświęciłaś, na kążdą z tych sztuk osobno.

gdyz k1 ro nie tylko sport na mistrzostwa, nie wiem czy przez to chciales pokazac jakie to bezskuteczne, ale Ci sie noe udalo,
No jasne...

k1 jest smiertelne jesli wiesz jak jej uzyc
Naprawdę, niebezpieczne zawody... spójrz na prawdziwe MT, bądź MMA.

rzadna sztuka walki nie jest taka prosta jak myslisz,
Co? Jak to przecież w Tekkenie szło mi bardzo dobrze.

ze nauczysz sie tylko muai thai i juz wszystko umiesz?
I tak źle napisałaś, specjalistko od sztuk walki. Nie myśle tak, bo np. w MT nie ma parteru, nie ma chwytów (są tylko przechwyty ciosów i kopnięć).

nawet jesli trenujesz przez dlugie lata to i tak mozesz byc cienki, to nie ma nic do tego, moge Ci tylko powiedziec,
No widzisz, ja trenuje od miesiąca i jestem cienki... Chyba muszę zrezygnować bo to nic nie da...
Wiesz co... Wszystko zależy od trenera i od trenującego, obecnie w polsce nie ma zbyt wysokiej klasy zawodników, chociaz już zaczynają się jacyś wspinać po drabinach. Oczywiście zgadzam, się że trenując długie lata można być cienkim, no fakt, jeżeli na treningach się obijasz, chodzisz miesiąc i miesiąc odpoczynku, trener jest do dupy, albo ma się takie treningi:
przychodzisz na trening i od razu [ ort! ] dostajesz !? od 6 luda, bo chcą cię nauczyć walczyć z kilkoma, jak na ulicy, to nic dziwnego, że po paru latach nic nie umiesz skoro masz trening raz na 3 miesiące.

moge Ci tylko powiedziec, ze w k1 mozna z latwoscia zlamac przeciwnikowi karak kopnieciem, jesli jestem wystarczajaco szybki
Czemu nikt nikomu, jeszcze nie złamał w ten sposób karku... Aaaa... Bo żaden idiota nie stanie do ciebie plecami z zaproszeniem do kopnięcia...

poi piuerwsze piersi mi nie ucieli
No to GZ .

apo drugie to nie jest slaby punkt, no moze co u niektorych,
Hmm... nie wiem, słyszałem i czytałem (i chyba w TV jeszcze był program), że u kobiet piersi gdy się je uderzy to bolą tak samo, a może jeszcze mocniej niż przy uderzeniu mężczyzny w klejnoty. Ale czy to prawda to nie moge być pewien.

jak widac masz z kobietami malo doswiadczenia:)
Zależy jakiego, ja po prostu [ ort! ] nigdy w życiu nie uderzyłem i nie uderzę dziewczyny, kobiety... A co do drugiego doświadczenia... hmm... jakby to ująć... to są sprawy prywatne...

A zaprawde gratuluje ci wiedzy na temat SW.
www.sfd.pl
zapraszam
www.itf.prv.pl
zapraszam

Wejdź na sfd i spytaj co to K1.

A na stronie [drugi link] jest gdzieś opisane porównanie styli.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.679
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Ja od lat trenuję styl dronken fist . Doszedłem do wniosku że zacznę od dronken , a po wielu latach może wezmę się za fist

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Linka Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Linka
Wiek: 34
Dni na forum: 6.646
Posty: 171
Skąd: Gt.Dunmow
nie bede sie klucic, po prostu nie powiniennes sie tak wymadrzac i tyle, a co do tego ile trenowalam to trenowalam rownoczesnie Krav Mage 6 lat wraz z boksem i k1, teraz cwicze tekwondo,po prostu chce miec swoj wlasny styl, z kazdej z nich wyciagam co najlepsze, mam nawt pare swoich technik, ale o tym psss to juz moja tajemnica...

Since the day I was born till the day I die the only side I'm on is my own.
Tomorrow will come, without prayers.
The end will come, without hurrying.
I live only to be worthy of the corpse
I shalll leave behind on that day.
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.515
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Ja sie nie wymądrzam, po prostu [ ort! ] nie chcę, żeby ludzie byli wprowadzani w błąd.

Tak jak ty 6 lat trenowałaś, to jakim cudem trenowałaś K1 jak to nie jest, żadna SW, pewnie nasłuchałaś się od kolegów i teraz sie wymądrzasz.

Cała prawda o Krav Maga
i tego typu sztukach walki tutaj

Dobrze ci radze zostań na samym boksie i TKD. Spytaj sie trenerów co o tym wszystkim myślą co ty wygadujesz, jeżeli potwierdzą twoje zdanie, to wypisz się z tamtąd lepiej zanim zrobią ci krzywde .
Linka Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Linka
Wiek: 34
Dni na forum: 6.646
Posty: 171
Skąd: Gt.Dunmow
po pierwsze sie nie wymadrzam, tylko k1 trenowal mnie wujek, widzisz ma sie te znajomosci, a co do Kravki to jak nie trenowales to sie nie wymadrzaj,gdyz mysle, ze to jeden z najlepszych stylow, i bym zapomniala ostatnia rzecz to, krzywdy wiekszej juz dostac nie moge, gdyz na poczatku jak trenowalam to myslisz, ze tak prosto bylo i ladnie? wcalenie jak bys chcial wiedziec to na treningu mialam juz 2 razy zlamany nos, a co do siniakow i innych nie licze, ale wszystko po to zeby byc lepszym, a jakze
byles kiedys na prawdziwym obozie KM? niesadze, wiec kiedys sproboj a sie okaze komu moze sie stac krzywda (a moze tu chodzi o wojne plci?)

Since the day I was born till the day I die the only side I'm on is my own.
Tomorrow will come, without prayers.
The end will come, without hurrying.
I live only to be worthy of the corpse
I shalll leave behind on that day.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  

Forum DB Nao » » » » Najlepsza sztuka walki
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook