Forum Dragon Ball Nao

» Le Parkour

Strony:   1, 2, 3, 4  
Alexandra007 Kobieta
Wojownik
Wojownik
Alexandra007
Wiek: 35
Dni na forum: 6.581
Posty: 47
Jest o tym wątek w filmie "13 dzielnica".. dużo jest na necie filmików street climbingu. Chyba najwiecej francuskich.
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
To skakanie po dachach jest super! Ci ludzie kapitalnie skaczą, tylko jest małe "ale". Wyobrażacie sobie, jakie to obciążenie dla stawów? Po kilku latach ćwiczenia zwyrodnienie załatwione. Nie zmienia to jednak faktu, że wygląda to super.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Szalkie Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Szalkie
Dni na forum: 6.682
Posty: 54
Skąd: ::Gdańsk::
Ja Parkour trenuje już dobry rok. I Parkour to nie jest skakanie po dachach tylko przeskakiwanie, (omijanie w efektowny sposób ) różnych przeszkód bądź po prostu [ ort! ] normalnych rzeczy.
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.625
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
no chociaż jeden mądry i obeznany w PK człowiek ja tez cwicze od ponad roku U Mnie jest pelno ludzi którzy to cwiczą, i pełno przeszkód (bądz innych normalnych rzeczy) zeby trenowac. wydaje sie trudne, choc podstawowe tricki sa latwe do zrobienia. PzDr

Obraz
PALATIAL REGALIA
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.772
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
variu napisz mi na PW jakies cwiczenia lub twoje poczatki zebym mugło z kumplem poćwiczyć bo planujemy to od miesiąca.

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.625
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Ja Ci Mogę Tutaj Napisać

Po 1 Zlookaj w necie Podstawowe tricki
Po 2 znajdz odpowiedznie miejsce do treningów
Po 3 cwicz pod okiem kogos troche bardziej zaawansowanego od siebie (chyba ze taki ktos nie istnieje w twoim przypadku i jako jedyny cwiczysz)
Po 4 w domu na materacu lub na łóżku poćwicz salta i przewroty (mozna tez w piaskownicy)
Po 5 pocwicz Vaulty (skoki) najlepiej z wysokości, zakonczone rolllem (fikołek zrobiony zamiast przez plecy to przez ramię)
Po 6 jesli chcesz uzyskać profesjonalnej pomocy to wejdz na www.leparkour.pl

PzDr

Obraz
PALATIAL REGALIA
Szalkie Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Szalkie
Dni na forum: 6.682
Posty: 54
Skąd: ::Gdańsk::
na pewno [ ort! ] na początek musisz nauczyć się podstawowych vaultów, bo od tego każdy zaczyna, na początku podstawowe a potem coraz to bardziej efektowniejsze. Następnie powoli zaczynaj ćwiczyć mięśnie brzucha (przydadzą Ci się przy saltach z miejsca) , i fikołki poupadkowe. Cały czas ucz się biegać po ścianach bo to fajne A na koniec zacznij robić różnego typu flipy (czyt. salta ) , akro ( gwiazdy bez użycia rąk ) itp. Aż w końcu [ ort! ] Parkour staje się akrobatyką
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.772
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
Mam pytanie:

jak mam nauczyc sie salta??
czy jak w czasie próby salta spadne na kark na materacu cos moze mi być??
czy trzeba ćwiczyć mięśnie rąk??
jakie polecacie obuwie na to??
jaki czas musze to ćwiczyć??

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
He he he ... Czuję z tych pytanek rodzaj ironii, nawet żartu. Spróbuję odpowiedzieć pół-żartem, pół- serio. od razu [ ort! ] mówię Parkour'a nie ćwiczę i nie ćwiczyłem, ale interesuję się ogólnie sportem i sztukami walk, więc spróbuję Ci jakoś pomóc.

1) No to ja próbuję tak... Najpierw znajdujesz sobie kilka miękkich i grubych materaców (takie jak w szkołach). Gdy masz już kilka takich do dyspozycji, załatwiasz sobie jakieś podwyższenie. Początkowo zaczynasz skakać z podwyższenia (np. stołka) fikołkiem na salto, spadając na materacyki. z czasem próbujesz wybijać się mocniej i mocniej, jednocześnie zmniejszając wyskokość z której skaczesz (dość stopniowo, nie nagle). Potem polecam skok na materacyki z ziemi z "rozbiegu" na salto. Jeżeli opanujesz skuteczny wyskok i zatrzymasz równowagę, powinieneś trafić na nogi. Z czasem zacznie to być dla ciebie dość "powszechne".
Ewentualnie uczysz się salta poprzez skakanie "na salto" do wody. Oczywiście chodzi mi o skakanie do normalnego basenu, a nie np. wanny, czy nietypowej okolicznej rzeczki.
W opcji z materacami, jak i wodą - nie powinno stać ci się nic groźniejszego, oprócz lekkich obić, małych siniaków, zaczerwień (szczególnie gdy walniesz mocno w wodę w basenie). To moja rada, ale ekspertem od PK nie jestem.

2) Jeżeli materac będzie miękki i zamortyzuje upadek to nic ci się nie stanie. Oczywiście polecam "używać" kilka warstw materaców "miękkich" (np. 2, jeden na drugim). Oczywiście zaplanuj "przesteń" upadku i w miarę oszacuj ile materaców będzie ci potrzebnych. Bezpieczeństwo to podstawa.

3) Myślę ,że tak. Trzeba być zwinnym i silnym do wykonywania "niektórych tricków". Często przyda ci się siła rąk do wdrapywania, omijania przeszkód itp. W miarę jak możesz - ćwicz i ręcę. To i tak przyda ci się w życiu. Taka moja rada. Początkowo postaw ogólnie na "zwinność", szybkość, kondycję. Nie przeciążaj mięsni rąk zanadto, a tylko "systematycznie je ćwicz". Np. codzienne pompki.

4) Polecam obuwie sportowe i wygodne. Takie w których możesz biegać, wdrapywać, skakać, omijać... W których czujesz się swobodnie. W/g mnie to nie zależy absolutnie od marki. Np. ja wychodząc normalnie na dwór zakładam na stópki Reeboki, ale do grania w nogę , lub kosza - zwykłe "rynkowe" abibasy. Taka prawda. Są dla mnie wygodniejsze, lepiej trzymają sie nogi, lepiej mi się biega. Według mnie wybieraj wygodne i dobre, bez względu na formę, czy markę. To Ty chcesz pokonać siebie!

5) Im więcej ćwiczysz, tym lepszy efekt. Chcesz być dobry i udoskonalać się ćwicz po kilka godzin dziennie (szczególnie w wakacje). inna sprawa jeżeli masz słabą kondycję i problemy z zakwasami. W każdym razie ćwicz tyle ile możesz. Początki są trudne jak w każdym sporcie, czy sztuce walki, ale po czasie wciągnie cię to. Najważniejsze ,że wysiłek fizyczny kształtuje "wnętrze" człowieka.

PS - jeszcze raz powtarzam, ja nie ćwiczę i nie ćwiczyłem PK. Nie mam "głębszej wiedzy" o trickach itp. Samo bieganie z przeszkodami (przeskakiwanie, wdrapywanie) nie jest mi obce, ale nie zajmuję się wyłącznie PK i nie trenuję go profesjonalnie. Jeżeli napisałem jakieś głupstwo względem Parkour, proszę o poprawę.

Pozdrawiam
Serdecznie

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Szalkie Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Szalkie
Dni na forum: 6.682
Posty: 54
Skąd: ::Gdańsk::
Aby nauczyć się salta musisz po prostu wejść na barierkę, murek itp. Przełamać się i wysoko wyskoczyć, i w locie zaczynasz kręcić salta.
Jeżeli będziesz skakał z odpowiedniej wysokości to raczej nie, jednak myślę że na początek powinieneś poćwiczyć sam Parkour a dopiero potem wchodzić w akrobatykę.
Tak, mięśnie rąk są bardzo ważne, jedne z ważniejszych. Silne ręce przydają się niemal do każdego tricku, począwszy od podciągania się na ogrodzenie, skończywszy na king-kongach i monkey-vaultach.
W skaterskich sklepach są specjalne buty do Parkour, jednak są drogie. Ja osobiście zawsze ćwiczyłem w adidasach (najlepiej usztywniających kostkę)
Im więcej będzie to ćwiczył tym lepiej. Trening czyni mistrza
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.625
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
To Ja Dodam Coś Od Siebie co do tych pytań

Do Nauczenia Salta Potrzebne Ci Będą : oczywiście SILNA WOLA, by się przełamać, jak jeszce nie robiłeś salt to MATERAC, albo coś miękkiego (ewentualnie PIASKOWNICA). Gdy juz się przełamałeś, wejdż na wysokość przynajmniej 1m. Pod Spodem Podłóż Materać albo skacz do piaskownicy. Wysoko i daleko Wyskocz, w locie złap się na "bombę" i obkręcaj, dopóki nie poczujesz ze obkręciłeś się odpowiednio by wylądować. pamietaj, by zawsze WYSOKO wyskakiwać, gdyż przyda ci się to, by móc wylądować na nogach, a nie na plecach czy tyłku

myślę że na początek powinieneś poćwiczyć sam Parkour a dopiero potem wchodzić w akrobatykę
tez tak uważam.

Mięśnie rąk są bardzo ważne, najlepiej wycwicz je sobie podciąganiem lub wspinaniem na wysokie rzeczy. warto też pocwiczyć dłonie, gdyż przydają się do Free Runningu, tj. w biegu. Np. na murkach mozesz sobie nawet skrecic nadgarstek, gdy dłoń będzie zle ułożona, lub zle wycwiczona! Zeby nie zedzeć sobie skóry na ręach, mozesz kupić specjalne rękawiczki, ale one również są drogie. Ja zaczynałem ze zwykłymi rekawiczkami do roweru, ale i tak szybko zrezygnowałem, bo ręce sie pocą i jest trochę mniej wygonie.

Cwicz w tenisówkach lub lekkich adidasach.
1) tenisówki są lekkie, przewiewne i mają gumowe podeszwy (pozwolą ci sie łatwo wspinać). naperno zapewnią ci komfort.
2) Adidasy zaś dobrze trzynają nogę w bucie, mają twarde podeszwy i amortyzują skok.
co wybierzesz? wybor nalezy do ciebie

w Pełni zgadzam się z Szalkie
PzDr

Obraz
PALATIAL REGALIA
Szalkie Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Szalkie
Dni na forum: 6.682
Posty: 54
Skąd: ::Gdańsk::
A ja w pełni zgadzam się z Son - Gotenem Według mnie to wszystko co powinieneś na początek umieć to vaulty! Dopiero potem zacznij robić różnego rodzaju salta, akro . I nie martw się że vaulty są dla Ciebie za łatwe. Z monkey - vaultem będziesz się przez tydzień męczył i nabijesz se kilka siniaków (może coś złamiesz )
Variu Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Variu
Dni na forum: 6.871
Posty: 407
Jeżeli masz zamiar uczyć się salta w taki sposób jak podali Ci wyżej to lepiej od razu dzwoń po karetkę pogotowia.
Chłopaki czy słyszeliście może o czymś takim jak grupowanie, blokowanie, center gravity?? Chyba nie skoro piszecie takie bzdury. Sam ćwiczę XMA które polega na robieniu samych akrobacji, więc wiem na jakiej zasadzie winien wyglądać trening poczególnego tricku.

Tutaj masz tutorial

http://bttg.net-zen.com/forum/viewtopic.php?t=958

Przed wybiciem robisz blockowanie. Co to jest? odsyłam tutaj:

http://appleseedx.be/dogen_tutorials/Blockin ... ial_PL.wmv

W powietrzu starasz się wykozystać center gravity

http://appleseedx.be/dogen_tutorials/Center_ ... ity_PL.wmv

Na przyszłość nie uczcie kogoś gdy sami robiliście coś na "czuja" bo jeszcze was posłucha i krzywdę sobie zrobi...

Obraz
"Z deszczem przychodzimy. Z rosą odchodzimy... Lecz marzenia nasze na tym świecie pozostają..."
Epitafium: DBZ odc. 467.
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.772
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
Variu 2 linki na dole nie dzialają Poaztym z wszystkich wypowiedzi cos podchwicilem i mam plan juz jak wszystko zrobic

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
Szalkie Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Szalkie
Dni na forum: 6.682
Posty: 54
Skąd: ::Gdańsk::
Jeszcze nic nie złamałem (z powodu PK) , i ten sposób jaki napisałem, bardzo szybko mnie nauczył :p
Variu Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Variu
Dni na forum: 6.871
Posty: 407
Wszystkie działają. Pierwszy to tutek na forum a na 2 następne robisz "zapisz docelowy jako" i heja.

Jeszcze nic nie złamałem (z powodu PK) , i ten sposób jaki napisałem, bardzo szybko mnie nauczył :p
To Ci gratuluję. Nie znaczy to jednak iż jest to bezpieczne o technice już nie wspominając... polecam Ci przeczytać wskazówki na w/w forum i przede wszystkim obejrzeć te filmiki...

Obraz
"Z deszczem przychodzimy. Z rosą odchodzimy... Lecz marzenia nasze na tym świecie pozostają..."
Epitafium: DBZ odc. 467.
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.772
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
nie dziala i niema żadnego elementu docelowego

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
Szalkie Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Szalkie
Dni na forum: 6.682
Posty: 54
Skąd: ::Gdańsk::
Ughh ale wyrombiste filmiki :p normaalnie tak się je ogląda jak * się prawiczka z prostytutką :p Uczyłem się na lepszych filmikach, a uczyli mnie salta dobzi akrobatycy :p

Bardzo prosze bez wulgaryzmow.
I nie pisac wszystkiego pogrubiona czcionka.
SoheiMajin Gotenks
TronKii Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 6.480
Posty: 4
Skąd: Warszawa
hah ! * zaloguj się, aby zobaczyć link * ten sport stworzyl David Belle & Sebastien foucan
ja to cwicze okolo 2 lata...pochodze z grupy traceurow '' Black Town ''
Rivion Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Rivion
Wiek: 34
Dni na forum: 6.477
Posty: 685
Skąd: Skaryszew/Radom
ja tam tylko o tym slyszalem bo moi kumple cos takiego "uprawiaja"...ale jeszcze ich nie widzialem w akcji i chyba dobrze ale jak widzialem filmiki,to niezla sprawa sobie tak poskakac. Podoba mi sie aerial czy cos takiego.... nie wiem dokladnie,bo kolega mi mowil nazwe

If you want to kill me,hate me...detest me...
-----------------------------------------------------
"Wielu żywych zasługuje na śmierć. I wielu ginących zasługuje na dalsze życie. Czy potrafisz im je wrócić? Więc nie szafuj tak wyrokami śmierci, albowiem nawet najmędrsi nie potrafią dojrzeć wszystkich konsekwencji."
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4  

Forum DB Nao » » » » Le Parkour
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook