Forum Dragon Ball Nao

» Kara śmierci

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6  

Czy kara śmierci powinna być wprowadzona?

Czy kara śmierci powinna być wprowadzona?
Tak 54,05% 40 54,05%
Nie 45,95% 34 45,95%
Wszystkich głosów: 74
Nirets Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 32
Dni na forum: 6.536
Posty: 61
Skąd: Kame Hause
Ja jestem za karą śmierci dla morderców. Ja nie wiem jak takich można posłać do więźenia, jeść i pić tam mają i co rodzina ofiary cierpi a ten tam co... Powinno być jakieś rozwiązanie tego
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Ja mysle, ze jak najbardziej powinnismy upodobnic sie do USA i wprowadzic kare smierci. "Oko za oko ząb za ząb"- takie motto powinno miec sądownictwo polskie. Powiedzcie sobie szczerze: czy niechcielibyscie zabic osobe, ktora np. zabila wasza zone, dziecko czy bliska waszemu srecu osobe? Oczywiscie, ze byscie chcieli i ja takze by tego chcial. Ale czasem checi to nie wszystko i dlatego kara smierci powinno zajac sie polskie sadownictwo

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
edhel Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]

Wiek: 33
Dni na forum: 6.770
Posty: 514
Skąd: Pluton
Długo się zastanawiałam, czy coś napisać w tym teamcie... pewno i tak nie zrozumiecie mojego zdania, ale zaryzykuje.


Powiedzcie sobie szczerze: czy niechcielibyscie zabic osobe, ktora np. zabila wasza zone, dziecko czy bliska waszemu srecu osobe?
Moja odpowiedź brzmi: NIE!!!

W życiu nie upodobniłabym się do takiej osoby, a zresztą nie maiłabym serca aby kogoś zranić, nawet osoby która by mi zrujnowała całe życie. Teraz pewno myślicie, że tylko tak mówie... ale z całym szacunkiem, nie obchodzi mnie to. Nie wiem, czybym umiała kogoś, czegoś nienawidzić... Nie wiem do czego można porównac nienawiść. Raz i na szczęście tylko raz, "czułam" (biore w nawias ponieważ to słówko jest sprzeczne z tym co dalej napisałam) coś gorszego od nienawiści, nie wiem jak to nazwać.... po prostu nic nie czułam.... zupełnie nic. Tak bardzo jednej rzeczy nie mogłam zrozumieć, że nie zasługiwała ona nawet na nienawiść. Było to straszne, aż sama się przeraziłam. Okropne "uczucie", które zupelnie do nikąd nie prowadzi, teraz jak na to patrze, to sama byłam bliska wpadnięciu w błędne koło. To jest najgorsze abyśmy my zaczeli zabijać, nawet w słusznym celu (???), no właśnie czy można to nazwać "słusznym" celem? zabójstwo dla mnie nie ma wytłumaczenia. I my nie możemy tego zrobic ponieważ nie nam to pisane.
Czujemy się zranieni, w życiu mamy tylko jeden cel - zemste, niekoniecznie wlasnymi rękoma. Dałabym tutaj jeden przykład, który by dość jano pokazał to o co mi chodzi. Ale ten przykład byłby bardzo kontrowersyjny i raczej nikt by go nie zrozumiał. I teraz rodzi się pytania, czemu taka osoba ma sobie spokojnie żyć? Czy sąd ma być łagodniejszy tylko dla tego, że ma do czynienia z istotą żywą? Czemu nie możemy pozwolić na to aby okarżony poczuł to samo co (np.) nasze dziecko? czemu miałby nie poczuc tego samego strachu przed śmiercią?
Jedno pytanie uzupełnia drugie i robią się same argumenty za tym aby wprowadzić kare śmierci. Może dzięki niej wzrósłby strach przed tym,"że jak kogoś zabije, sam moge stracić życie...?" na pewno [ ort! ] by to pomogło.
Teraz można położyć na szale "brak człowieczeństwa istoty ludzkiej i kare śmierci za to", oraz "brak człowieczeństwa istoty ludzkiej i brak kary śmierci za to". Ta szala przechyli się sie w zalezności od nas samych. Mimo, że rozumiem te wszystki wcześniejsze wypowiedzi "za", do tego musze przyznać, że macie racje w wielu z nich!
Mimo wszysto ja jestem przeciwna! Nie wiem, może religia i wiara najwięcej przemawia za moim zdaniem (broń Boże nie sugeruje tutaj, że u Was jest ona mniejsza!). Może za dużo widziałam cierpienia, ale odpuszczając zbrodniarzowi, on może jeszcze raz kogoś skrzywdzić. Wiem jedno "złem nie pokonasz zła". Nie wiem, co można zrobić aby to zło znikło, pewno nigdy sie tego nie doczekam. Tak czy inaczej mimo mocnych Waszych argumentów "za" ja jestem "przeciw" mimo, że nie mam nic mocnego na poparcie mojej decyzji.
Na koniec zamieszcze cytat, który NIE bedzie się tyczył zabójstwa ale innych mniejszych, nawet w codziennym życiu ran, mianowicie:

"Jeśli ktoś zada Ci cierpienie, wiedz, że najlepszą zemstą jest przebaczenie"

Dobra kończe już, powyższy tekst na pewno nie będzie miał jednolitej jasnej kompozycji, jest dość poplątany i zdaje sobie z tego sprawe ale nie potrafie wyrazić na piśmie tego co czuje i myśle na ten temat. Wątpie aby kto kolwiek się z nim zgodził. Temat jest dość trudny, dlatego prosze aby obyło się bez komentarzy.

PoZdRaWiAm

"Chciałbym stworzyć coś pięknego, aby poruszyć ludzkie serca.
Zawsze kiedy byłem smutny, przygnębiony muzyka mi pomagała.
Chciałbym stworzyć muzykę, która pomagałaby ludziom."
Yoshiki Hayashi

[img401.imageshack.us/img401/7939/ban1b.jpg]
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.625
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
TAk dla morderców dzieci i pedofili, bo w rekach młodych swiat należy, a gdyby prezydenem kiedys mial zostac skrzywdzony człowiek, mogło by sie to zle skonczyc i dla nas i dla polski

Nie dla morderców z problemami z psychiką, bo w koncu psychol nie wie co robi, lub nie wie ze robi zle. PzDr

Obraz
PALATIAL REGALIA
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Z czystego samolubstwa itp. moja odpowiedz brzmi nie. Chce się czuć lepszy [ ort! ] od tych ludzi , i przy okazji nie być obłudny więc nie mam wyboru.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Szalkie Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Szalkie
Dni na forum: 6.682
Posty: 54
Skąd: ::Gdańsk::
Ja osobiście nie jestem za karą śmierci. Śmierć, śmierć co to za kara? Nawet gnojek bólu nie poczuje. Według mnie takich pedofili, łobuzów, gwałcicieli powinno się raz na tydzień wieszać w centrum miasta, przyprowadzać pokrzywdzonych, i niech oni dokonają zemsty. Albo jak mówi Eli na Sybir, tyle że transport kosztował by więcej niż gnojek jest wart
Legolas Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]

Wiek: 31
Dni na forum: 6.537
Ostrzeżenia: 1
Posty: 432
No cóż.. Ja jestem za wprowadzeniem kary śmierci, ale tylko w najgorszych oko wypadkach... Czyli " oko za oko ząb za ząb" Czyli śmierć za śmierć! Nie wiem dlaczego sługa bozy JP2 był przeciwko karze śmierci. Przecież Ci co zostali zabici nie są niczemu winni! Nie pojme tego nigdy! Moim zdaniem! KARA ŚMIERCI!
Szalkie Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Szalkie
Dni na forum: 6.682
Posty: 54
Skąd: ::Gdańsk::
No tak kara śmierci ale jeszcze raz pytam co to jest za kara? Człowiek umiera w chwile,czy nie lepiej takich gości uświadamiać w przekonaniu że są gorsi i przez resztę życia trzymać ich w zamknięciu ? A co tam z nimi by robili to wola rodziny osoby pokrzywdzonej.
Legolas Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]

Wiek: 31
Dni na forum: 6.537
Ostrzeżenia: 1
Posty: 432
Człowiek umiera w chwile,czy nie lepiej takich gości uświadamiać w przekonaniu że są gorsi i przez resztę życia trzymać ich w zamknięciu
Człowieku co im da to życie? Wyjdę po parunastu latach na warunkowe... i jedyne co będzie się toczyło w ich pustych łebach będzie zemsta! Będą zabijać od nowa...Co bym im dało że są gorsi? W ciupie i tak nie mieli by co do roboty!


A co tam z nimi by robili to wola rodziny osoby pokrzywdzonej.
Co byś zrobił jakby Ci ktoś zabił curkę albo żonę...? Jaką kare wymierzyłbyś dla złoczyńcy!? Na pewno byłaby kara śmierci! W takich momentach człowiek daje się ponieść emocjom!
Vasson Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Vasson
Wiek: 33
Dni na forum: 6.661
Posty: 186
Skąd: West City
Wypowiem sie tak: może i jestem jakis walniety ale, wg mnie kare smierci powinno się używać w ostatecznosci bo załóżmy biega sobię po ulicy taki seryjny morderca i zabija kilka osób dzienię więc wg mnie lepej poświecic jedno życie niz żeby 100 innych ludzi się bało że w każdej chwili może zostac zabity,zgwałcony lub cos jeszcze innego. poza tym [ ort! ] jeśli będzie wprowadzona kara śmierci ludzię bedą sie jej bać i niebedą tak mordować, tak mysle

An nescis, mi fili, quantilla prudéntia mundus regatur? -Czyż nie wiesz, mój synu, jak mało trzeba rozumu do rządzenia światem?
Legolas Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]

Wiek: 31
Dni na forum: 6.537
Ostrzeżenia: 1
Posty: 432
poza tym [ ort! ] jeśli będzie wprowadzona kara śmierci ludzię bedą sie jej bać i niebedą tak mordować, tak mysle
Na pewno strach będzie robił swoje... strach przed dożywociem nie jest żadnym strachem! Seryjny morderca i tak będzie wiedział zę dostanie warunkowe i wyjdzie na wolność! Chyba nie będzie to żaden święty który w ostateczności się nawróci! Ale cuda się zdarzają ... a w nie trzeba wieżyć! Zgadzam się że strach otworzyłby innym oczy!
Pozdrowienia dla Ciebie i wszystkich odwiedzających ten temat!
Szalkie Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Szalkie
Dni na forum: 6.682
Posty: 54
Skąd: ::Gdańsk::
na pewno [ ort! ] wolałbym gnoja przywiązać do drzewa, chwycić trzon siekiery i się z nim pobawić niż aby jakiś gostek z więzienia wstrzyknął mu jakąś substancje do żył czego on nie poczuje.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Na pewno strach będzie robił swoje... strach przed dożywociem nie jest żadnym strachem! Seryjny morderca i tak będzie wiedział zę dostanie warunkowe i wyjdzie na wolność!
Gówno prawda. W krajach gdzie wprowadzona jest kara śmierci przestępstw jest więcej. Tak na prawdę nikt nie popełnia seryjnych zbrodni , z założeniem że zostanie złapany , a dla wielu ludzi którzy zabijają z zawiści i zazdrości spędzenie połowy życia za kratkami jest dużo surowszą karą niż śmierć.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Vasson Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Vasson
Wiek: 33
Dni na forum: 6.661
Posty: 186
Skąd: West City
Gówno prawda. W krajach gdzie wprowadzona jest kara śmierci przestępstw jest więcej..
w jakich krajach? w U.S.A? co ty prównujesz inne kraje do polski u nas nawed złodzieje,mordercy i terrorysci są do dupy ale dalej uważam ze strach robil by swoje

zazdrości spędzenie połowy życia za kratkami jest dużo surowszą karą niż śmierć.
tyle że w więźieniu taki morderca bedzie miał lepej jak ty w domu poza tym [ ort! ] może wyjść za dobre sprawowanie

An nescis, mi fili, quantilla prudéntia mundus regatur? -Czyż nie wiesz, mój synu, jak mało trzeba rozumu do rządzenia światem?
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
jakich krajach? w U.S.A? co ty prównujesz inne kraje do polsk
Jeśli prowadzi suę dyskusje na temat kary smierci, to trzeba dysponować metodami porównawczymi.
Wolałbym, żeby także w tej kategorii Polskę porównać do USA niż do Białorusi czy Chin, gdzi obowiązuje kara śmierci.
Poza tym nie uznaję skutecznioeści kary śmierci w kategoriach prewencyjnych. Śmierć to żadna kara- czeka kazdego. To jedynie kwestia czasu.
I na koniec- kara śmierci jest zbroniona w myuśl prawa europejskiego. Zatem w żadnym kraju czonkowskim UE nie może ona zostac wprowadzona. Wobec tego wygłaszanie przez polityków deklaracji na ten temat jest zwyczajnie bezsensem jeśli nie kłamstwem.
pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Wobec tego wygłaszanie przez polityków deklaracji na ten temat jest zwyczajnie bezsensem jeśli nie kłamstwem.
pozdrawiam
Nie do końca. Polscy politycy mają unie dosyć głęboko , czego konsekwencją jest ostatnia ustawa potępiająca nas za homofobie ( zawsze mnie śmieszyło to słowotwurstwo. Niedługo zostaniemy nazwani wrogiem ludu). Unie jednak nie może nas wywalić , bo tam ludzie się starzeją , a muzułmanów mają już chyba dosyć. Tak więc nawet jeśli została by wprowadzona kara śmierci , doltalibysmy co najwyżej ostrą reprymendę.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
domisiek Kobieta
Wojownik
Wojownik
domisiek
Wiek: 34
Dni na forum: 6.478
Posty: 47
Skąd: Brzezowka
Wiecie co? Kara smierci jest dobra ale nie zawsze.... Ale powinna ona funkcjonowac... Nie mozna zadac kary smierci komus kto np.ukradl z supermarketu cukierki czy cos podobnego...Kare smierci powinno zadac sie komus kto np.pozbawil kogos zycia czy jakiegos pedofila.To jest moje zdanie..

Często najmądrzejsza odpowiedzią jest milczenie...

Cierpienie jest krzyżem, jeśli upadniesz-> zginiesz!

ŻYj z cAłYcH Sił I UśMiEcHaJ SiE Do lUdZi, Bo nIe jEsTeś SaM
Larme Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Larme
Wiek: 33
Dni na forum: 6.626
Posty: 313
Skąd: Alternatywna Przyszłość;)
Azi, azi kochanie, słuchaj, toż są cholera dowody prawda! najglupszy człowiek wie, źe przecież jest takie coś jak ZDEJMOWANIE ODCISKÓW PALCÓW i innego rodzaju pierdoły no nie? Więc wiesz

domisiek napisał(a):
Wiecie co? Kara smierci jest dobra ale nie zawsze.... Ale powinna ona funkcjonowac... Nie mozna zadac kary smierci komus kto np.ukradl z supermarketu cukierki czy cos podobnego...Kare smierci powinno zadac sie komus kto np.pozbawil kogos zycia czy jakiegos pedofila.To jest moje zdanie..
Jasne przecież, że człowiek, który coś ukradł nie podlega karze śmierci, po prosrtu powinien zapłacić za tren towar i już Jasne, jest również, że w mojej Polsce () Nie będzie kary śmiercii za tak nieistotne rzeczy, ale za ZABÓJSTWO

*Prawda jest jak dupa- każdy ma swoją*
*Kiedyś kupię nóż i powyżynam wszystkich w koło, kupię nóż, zostawię tylko dwoje...*
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
domisiek napisał(a):
Wiecie co? Kara smierci jest dobra ale nie zawsze.... Ale powinna ona funkcjonowac... Nie mozna zadac kary smierci komus kto np.ukradl z supermarketu cukierki czy cos podobnego...Kare smierci powinno zadac sie komus kto np.pozbawil kogos zycia czy jakiegos pedofila.To jest moje zdanie..
To jest proste i logiczne, jest coś takiego jak wymiar kary, który obowiązuje w każdym kraju. Nie można kogoś karać śmiercią za zwykła kradzież, w której nie ucierpiała żadna osoba.
Nawet sąd ma coś takiego jak "łaska", nie będzie każdego karać tym samym, muszą być oryginalni

Szalkie napisał(a):
No tak kara śmierci ale jeszcze raz pytam co to jest za kara? Człowiek umiera w chwile,czy nie lepiej takich gości uświadamiać w przekonaniu że są gorsi i przez resztę życia trzymać ich w zamknięciu ? A co tam z nimi by robili to wola rodziny osoby pokrzywdzonej.
Będzie żył za nasze pieniądze? Po cholere ma tak być? Mamy płacić za osobę, która jest niezdolna do życia(?), która powinna być już stracona, usunięta? Ja dziękuję, kara śmierci dla osoby, która popełniła coś bardzo ciężkiego powinna być jak najsłuszniejsza. Nie ma takie opcji, żeby którakolwiek porządny, wzrowy obywatel miał płacić na jakiegoś nieroba, który tylko trudzi się "złem".

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Drake Phoenix Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 34
Dni na forum: 6.476
Ostrzeżenia: 1
Posty: 62
Skąd: Stąd stamdąd zewsząd i znikąd
Kara Śmierci do bani pomysł, ludzie znając nasz kraj wielu niewinnych pójdzie siedzieć jeszcze i jak takiemu da sie kare smierci . A tak dostanie dożywocie i może (nadzieja nikła ale nadzieja ) kiedyś wyjdzie (uniewinnią jakieś zwolnienie warunkowe, ucieknie )
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6  

Forum DB Nao » » » » Kara śmierci
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook