Forum Dragon Ball Nao

» Listy

Strony: 1, 2  
Xell Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Xell
Dni na forum: 6.487
Posty: 37
Wielu ludzi utyskuje, że tradycyjna sztuka pisania listów zanika. Czy Wy także zaniechaliście już niniejszej formy korespondencji? A może, o dziwo, w ogóle jej nie praktykowaliście?

Dawniej znacznie częściej wodziłem piórem po kartce papieru. Po dziś dzień miło wspominam korespondencję z fanami DB, której zarzewiem stała się popularna rubryka w magazynie „Kawaii” – „Kawaii Kontakt”. Każdy list niósł za sobą dozę niepewności i oczekiwania. Facjata listonoszki od razu rodziła nadzieję („a może już dziś coś dla mnie ma?”). Znacznie przyjemniej wertuje się tradycyjny list niż ten wirtualny. Szkoda, że spada on w czeluści zapomnienia.

Wszelako czuję, że w głębi serca brakuje mi możliwości słania listów do kogoś, kogo darzę uczuciem. Może domaga się tego ode mnie dusza romantyka? Wczytywanie się się w słowa, które wyszły spod pióra bliskiej osoby, ma niewątpliwe ukryty czar. Wszelkie niedogodności "przyziemne" (czas, koszt) są w pełni rekompensowane. Właściwie można rzec, iż w obliczu tego zupełnie zanikają.

Ofiarowałbym wiele, gdyby dane mi było coś podobnego przeżyć...
Megane Kobieta
"Rōnin
Rōnin

Wiek: 36
Dni na forum: 7.024
Posty: 518
Praktykowalam i czasem praktykuje pisanie listow, choc szczerze powiem, lenistwo jest silniejsze. Łatwiej napisac na komputerze wirtualny list, albo porozmawiac na bierzaco na gg. List wymaga od czlowieka wiecej skupienia, wyobrazni i sensownej wypowiedzi, gdzie na komuniaktorach mozna pisac od rzeczy... Nic dziwnego ze spoleczenstwo na powrot przepelnia analfabetyzm.
Larme Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Larme
Wiek: 33
Dni na forum: 6.626
Posty: 313
Skąd: Alternatywna Przyszłość;)
Prakttykuje, ale rzadko, bo po co skoro jest takie coś jak gg, sms?
Często też praktykuję, to na lekcjach j. polskiego
Hm... a listu miłosnego to nigdy nie napisałam...

*Prawda jest jak dupa- każdy ma swoją*
*Kiedyś kupię nóż i powyżynam wszystkich w koło, kupię nóż, zostawię tylko dwoje...*
Legolas Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]

Wiek: 31
Dni na forum: 6.537
Ostrzeżenia: 1
Posty: 432
Nie zapomnę sobie jak wysłałem list do dziewczyny... Teraz też lubię pisać listy... Mam rodzine w USA bacie do której często pisze listy po to aby np złożyć życzenia np na dzień babci lub imieniny:] No cóż jednak ta sztuka zanika tak jak wszystko.. powstały E-maile.. komórki sms'y gg no ale czasem warto wrócić dodkorzeni.. bo nawet nie wiecie jaką radochę sprawia ręczne pisanie listów!
Xell Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Xell
Dni na forum: 6.487
Posty: 37
Larme napisał(a):
Prakttykuje, ale rzadko, bo po co skoro jest takie coś jak gg, sms?
Pozwolę sobie skonstatować, iż technika mocno przyczyniła się do spłycenia płynących z korespondencji treści. W obliczu nieumiejętności artykułowania własnych myśli, ubierania uczuć w słowa ludzie mimochodem deprecjonują znacznie listów, wskazując bez chwili zastanowienia po prostu na postęp technologiczny. Ani rozmowa przez jakikolwiek komunikator, ani sms nie zawiera na ogół takiego ładunku emocjonalnego, licznych przemyśleń, ciepła jakie niesie za sobą list. To zupełnie inna bajka, ale dziś traktuje się to po macoszemu. Priorytetem pozostaje szeroko rozumiana wygoda. I w pewnym sensie jest to oczywiście zrozumiałe. Dziwi mnie tylko, że nie usiłuje się nawet zagłębić w jego sens; tego, co może on dać.
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.772
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
Nigdy nie napisałem listu ponieważ:

-bargrze niesamowicie
-robie takie błady że heja
-poza tym [ ort! ] nie chce [ ort! ] mi sie

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
listy sa dla wiesniakow teraz sa emaile ludzie. wezcie to pod uwage, ze swiat idzie do przodu, a razem z nim my (choc niektorzy dalej stoja w miejscu)
Legolas Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]

Wiek: 31
Dni na forum: 6.537
Ostrzeżenia: 1
Posty: 432
listy sa dla wiesniakow
Wybacz jeżeli Cie zranie.. Ale nie każdy jak dla Ciebie "miastowy" posiada internet... nie każdy posiada również komputer w domu... Polska jest najbiedniejszym krajem i nie raz więcej "wieśniaków" posiada internet niż miastowych! Ja na przykład pochodze ze wsi! I jakoś mnie to nie rani.. a co czwwarta osoba ma w domu internet.. a co druga osoba komputer..
Zastanów się również.. Co bardziej ucieszyłoby Twoją babcie mieszkającą za granicą... List z życzeniami pisany ręcznie czy Email z życzeniam pisany komputerowo?
Pozdrawiam

emate: czy naprawde, az tak trudno doszukac sie nutki ironi w moim poscie?

Hidden: Ironia, nie ironia, słowo "wieśniak" zostało użyte przez Ciebie w sensie obraźliwym. Sugeruje, że jak ktoś mieszka na wsi to od razu jakiś podczłowiek jest? Ogółem to to kuje w oczy, bo ironia jakaś taka słaba...
Megane Kobieta
"Rōnin
Rōnin

Wiek: 36
Dni na forum: 7.024
Posty: 518
eMate widac nie potrafisz tworzyc ironii
Twoj post stoi na najnizszym poziomie, jamochlony cie przewyzszaja inteligencja, jesli nie wiesz co to jest, zajrzyj na wikipedje, o nowoczesny zmodernizowany czlowieczku ;]
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
eMate napisał(a):
listy sa dla wiesniakow teraz sa emaile ludzie. wezcie to pod uwage, ze swiat idzie do przodu, a razem z nim my (choc niektorzy dalej stoja w miejscu)
Pierwsza sprawa listy są dla wieśniaków ... hm jeśli dla Ciebie wieśniak to osoba oczytana i na tyle ambitna by skrobnąć coś od siebie na kartke i wysłać,a nie siedzieć na dupie przy kompie,to się zgodze ;].Pokazałeś,że "wieśniacy" nie powinni tykać się komputera,bo piszą do d***.Sprawa druga,owszem świat idzie do przodu,ba nawet pcha się na łeb i na szyje,jednak kultura i tradycja poprzez pokolenia pozostaje nie zmieniona.Pisanie listu jest dowodem najwyższego szacunku,jest swoistym przelaniem swoich uczuć na papier (nawet takie coś jak zadrzenie pióra czy długopisu,ma swoją symbolike) oraz symbolem pielęgnacji polskiej kultury.Lubie pisać listy,być może dlatego,że w ogóle [ ort! ] lubie pisac.Poprzez list wyrazisz dużo więcej nż przez maila,masz w nim natchnięnie,kladziesz kartke i piszesz ... wszystko to co leży Ci na sercu.Nie ważny jest styl pisania,przejrzystość pisma,ważne jest to,że to są Twoje własne słowa,coś co dajesz drugiej osoby,coś co czułeś siedząc nad tą kartką,a nie tylko bezmyśle stukanie w klawiature.Masz racje Emate,niektórzy stoją w miejscu,niektórzy idą,a niektórzy się cofają,Ty swymi słowami dowiodłeś,że należysz do tych ostatnich.Pozdrawiam.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Bozar Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Bozar
Wiek: 38
Dni na forum: 6.478
Posty: 9
listy sa dla wiesniakow teraz sa emaile ludzie. wezcie to pod uwage, ze swiat idzie do przodu, a razem z nim my (choc niektorzy dalej stoja w miejscu)
Chłopak raczej żartował (mam taką nadzieje). Niestety listy są już są dla niektórych ludzi objawem zacofania, choć zazwyczaj ci którzy tak sądzą listu napisać nie potrafią.

wiesz z kim tanczysz dziwko?
Mocne słowa jak na czternastolatka.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
W życiu nie napisałem do nikogo żadnago listu , i ewnie dla tego nie rozumiem czemu jest on czymś więcej niż mejl. Nie lubię pisać ręcznie , i nie wiem jaka jest różnica między tym a stukaniem w klawiaturę. Jak się postarasz to i tu i tu możesz napisać coś sensownego , a na kompie przynajmniej cię rozczytają. Czy pisanie listów na maszynie też uważacie za coś gorszego? Ja tam jestem cynicznym człowiekiem , i raczej się nie spuszczam , czekając na cokolwiek , a rozpakowując lity napisane do mnie , raczej nie doznaje ekstazy. Symboliki w kleksie też nie dostrzegam.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Legolas Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]

Wiek: 31
Dni na forum: 6.537
Ostrzeżenia: 1
Posty: 432
A co do listów.. wie może z was ktoś jak wyglądał najdłuższy list świata?

Miał 26 metrów długości i został napisany przez żołnieża który z utęsknieniem wyznawał co czuje swojej żonie:P
Ale to tak na marginesie:]
azi Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
azi
Wiek: 35
Dni na forum: 6.619
Posty: 325
Skąd: Mokotow
ja nie pisze listow po
1.NIe Chce Mi Się
2.NIe Mam NA To Czasu
3.Za dlugo Pisac
4.Wole POwiedziec Prosto w twarz gg lub sms

pulkarecordzz.phorum.pl
maja Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
maja
Wiek: 35
Dni na forum: 6.769
Posty: 69
Skąd: Kraków
ja pisze baaardzo zadko a dlaczego bo znaczki kosztuja kupe kasy latwiej jest pogadac z kims na gg albo skype

nie zwracac uwagi na moje bledy w pisowni jestem DYSLEKTYKIEM
Rivion Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Rivion
Wiek: 34
Dni na forum: 6.477
Posty: 685
Skąd: Skaryszew/Radom
Pierwsze listy zaczalem pisac jakies 2,5-3 lata temu.Wtedy jak poznalem swoja obecna dziewczyne.Spotykalismy sie raz na tydzien,bo jestem z innej miejscowosci i dlatego czesciej do Niej pisalem.Poczatkowo byly to listy typu "Czesc.Co slychac?"-o wszystkim i o niczym.Pozniej byly to juz listy typowo milosne...Teraz spotykamy sie prawie codziennie i listow juz od jakiegos roku nie pisze(kurde...zaniedbalem to...trzeba znowu zaczac,bo to piekne dostawac i czytac takie mile i slodkie slowa,ktore napisala ukochana osoba...). Nie zaprzestawajmy tego...Jesli swiat dalej bedzie sie tak rozwijal,a ludzie beda zapominali o takich srodkach komunikacji,ludzkosc wiele na tym straci...

If you want to kill me,hate me...detest me...
-----------------------------------------------------
"Wielu żywych zasługuje na śmierć. I wielu ginących zasługuje na dalsze życie. Czy potrafisz im je wrócić? Więc nie szafuj tak wyrokami śmierci, albowiem nawet najmędrsi nie potrafią dojrzeć wszystkich konsekwencji."
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Otóż u mnie jest tak, że sztuka pisania listów całkiem zanikła zastąpił ją e-mail (rzadko używam) SMS (często) a ostanimi razy SMS-y zastępuje GG no cóż taki jest 21 w .
Thought
Saiyanin
Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Thought
Dni na forum: 6.149
Posty: 238
Skąd: ...
Piszę listy regularnie i w taki sposób kontaktuję się z ludźmi, którzy mieszkają poza moim miastem. Co do pisania nieczytelnie: jeżeli chcę, potrafię pisać bardzo ładnie, a błędów w pisaniu ręcznym raczej nie popełniam <zaliczy>. mimo to czasami wysyłam po prostu listy pisane na komputerze i wydrukowane. Uważam to za elegantsze, zresztą za pomocą e-maila albo gg raczej nie wyślę np prezentu, albo nie pożyczę książki. Wiem, że mogę skanować strona po stronie, ale jaki to ma sens?

When Thought looks in a mirror the mirror shatters, because not even glass is stupid enough to get in between Thought and Thought.
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.153
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
Ja listów niegdy nie pisze , bo po pierwsze nie mam do kogo a po drugie , dlatego ze teraz są SMS'y , GG i Maile .

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.202
Posty: 633
Skąd: Kielce
Ja napisałam list jeden raz w życiu. I ten list spieprzył mi szansę na.. nie będę mówić na co, bo to zbyt prywatna sprawa.
Od tamtego czasu mam jakiś dziwny uraz do poczty konwencjonalnej.
Ale nie wiem, dlaczego.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Listy
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook