Forum Dragon Ball Nao

» SSJ Standard?

Strony:   1, 2, 3  
Ania Kobieta
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 38
Dni na forum: 6.584
Posty: 181
Skąd: Olsztyn
Ja mam teorie taką, że pierwszy król Saiyan "wnerwił" jakiegoś poteżnego demona, który rzucił na nich klątwe i zablokował możliwość przemiany w formy SSJ, oprócz jednego wybranca raz na 1000 lat. Klątwa mogła zostać złamana tylko powielu wiekach, gdy potomkowie dzieci tego króla połączyli swoje geny i z chwilą urodzenia się tego potomka możliwość dojścia Saiyan do przemian SSJ została odblokowana, ale stało się to trochę ponad pięć lat przed zniszczeniem rodzinej planety Saiyan. Więc oni nie zdążyli opanować tej umiejętności.

To tylko moja teoria, Szerzej ją przestawie w moim fiku (jak tylko do tego momentu dojdę).
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Teoria dość ciekawa:)Choc chyba wymaga dopracowania... Dlaczego?
Trudno ja skonfrontowac z treścia DBZ i legendą o SSJ. Legenda ta stanowi ważny element historii rodu. Co więcej była powszechnie znana we wszechświecie. A w jej treści nie wspomina się o klątwie rzuconej na Saiyan... Raczej o kimś, w rodzaju herosa. Najlepszego ze wszystkich wojowników. Super Saiyanina.
Szerzej o tym w temacie Legendary SSJ
pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Ania Kobieta
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 38
Dni na forum: 6.584
Posty: 181
Skąd: Olsztyn
Tak, ale ta klątwa została rzucona wiele miliardów lat przed akcją DB, więc legenda o SSJ mogła powstać, gdyż już nie żył żaden Saiyan pamietający czas przed klątwą i od tego czasu Saiyanie aż do złamania klątwy nie osiągali tego poziomu po za jednym wyjątkiem raz na 1000 lat.

Oczywiście nie każdy Saiyan nawet bez zablokowanego SSJ osiągał ten poziom.
W tej teori Saiyanie zaczeli osiągać SSJ po wybiciu Tsufuli w postaci Ozaru. Później zostało to zablokowane tą klątwą.

Saiyanie nic nie wiedzieli o klątwie.
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Aniu,
nie chce wdawać się w dyskusje pozostające poza tematem. Zatem pozwole sobie jedynie na kilka uwag.

Saiyanie nic nie wiedzieli o klątwie.

Ta opinia wydaje mi sie małoprawdopodobna z dwóch powodów.
Jeśli przyjmemy strukturę plemienna jako sposób organizacji społecznej Saiyan, to przyjmujemy też, niemal autoamtycznie, oralny charakter ich kultury. A, wbrew pozorom, taki sposób przekazywania historii i tradycji jest bardzo skuteczny. I historia o konflikcie pierwszego króla(we wszystkich mitach i legendach z gatunku genesis historia pierwszego władcy jest ZAWSZE doskonale znana) z potężnym demonem nie mogłaby zostać pominieta.Każdy naród po prostu zna historię swojego początku.
Po drugie- w jednym z odcinków widzimy księgę(o ile pamięć mnie nie myli), w której miałaby być zapisana legenda. W takim przypadku pominięcie tak ważnego wątku wydaje się jeszcze mniej prawdopodobne. Przyczyn nie podaję, bo obrażałoby to Twoją inteligencję.

Tak, ale ta klątwa została rzucona wiele miliardów lat przed akcją DB
Nie wiem, czy tak duży przedział czasowy mieści się w chronologii wydarzeń.

Nie mniej jednak z całą stanowczościa chce podkreślić, że teoria ta wydaje mi sie ciekawą i oryginalną. Warto jednak ją trochę dopracować.
pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Vego SSJ 3 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Vego SSJ 3
Wiek: 36
Dni na forum: 6.552
Posty: 41
Skąd: Ciechanów
Według mnie cale GT jest przesadzone. w ogóle [ ort! ] najwieksza glupota bylo stworzenie Goku jr. i Vegety jr. Przeciez i tak nie wiadomo o co chodzi z nimi, a jescze ze zamieniaja sie w SSJ to to jest dopiero przesada.
DB GT bylo by w porządku, gdyby było jakies normalne zakonczenie. Ale jeśli chiodzi o Goku jr i Vegete jr, to jest normalne, przeciez obydwaj mają rodziców, gdzie jedno jest sayanem( nawet i pól sayanem) a drugie ziemianinem. Tak samo Gohan ma ojca sayana i matkie ziemiankie ( chociaż Goku jest czystej krwi sayanem)

FINAL FLASH
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Ale jeśli chiodzi o Goku jr i Vegete jr, to jest normalne, przeciez obydwaj mają rodziców, gdzie jedno jest sayanem( nawet i pól sayanem) a drugie ziemianinem
Niestety, nie masz racji.
W przypadku Goku jr. jego babcia jest Pan, która była Saiyajinem tylko w 1/4. Kolejne pokolenia nie miały szans, z powodów oczywistych, zwiększać "domieszki" krwi saiyańskiej. Zatem nie jest to "normalne" i nie da się tej sytuacji porównac z przypadkiem Gohana, Gotena czy Trunksa a nawet Bry.
pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Ania Kobieta
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 38
Dni na forum: 6.584
Posty: 181
Skąd: Olsztyn
Dai Kaiosama napisał(a):
Aniu,
nie chce wdawać się w dyskusje pozostające poza tematem. Zatem pozwole sobie jedynie na kilka uwag.

Saiyanie nic nie wiedzieli o klątwie.

Ta opinia wydaje mi sie małoprawdopodobna z dwóch powodów.
Jeśli przyjmemy strukturę plemienna jako sposób organizacji społecznej Saiyan, to przyjmujemy też, niemal autoamtycznie, oralny charakter ich kultury. A, wbrew pozorom, taki sposób przekazywania historii i tradycji jest bardzo skuteczny. I historia o konflikcie pierwszego króla(we wszystkich mitach i legendach z gatunku genesis historia pierwszego władcy jest ZAWSZE doskonale znana) z potężnym demonem nie mogłaby zostać pominieta.Każdy naród po prostu zna historię swojego początku.
Po drugie- w jednym z odcinków widzimy księgę(o ile pamięć mnie nie myli), w której miałaby być zapisana legenda. W takim przypadku pominięcie tak ważnego wątku wydaje się jeszcze mniej prawdopodobne. Przyczyn nie podaję, bo obrażałoby to Twoją inteligencję.

Tak, ale ta klątwa została rzucona wiele miliardów lat przed akcją DB
Nie wiem, czy tak duży przedział czasowy mieści się w chronologii wydarzeń.

Nie mniej jednak z całą stanowczościa chce podkreślić, że teoria ta wydaje mi sie ciekawą i oryginalną. Warto jednak ją trochę dopracować.
pozdrawiam
Ja tą teorię wymysliłam na potrzeby mojego fika.
W tym fiku jest dokładne wyjaśnienie dlaczego Saiyanie nie wiedzieli o klątwie.

Demon gdy rzucał ta klątwę mówił w niezrozumiałym dla obechego tam Saiyanina języku, w dodatku ten Saiyan był poważnie rany, więc nie mogli się dowiedzieć o klątwie skoro została rzucona tak, że nawet jedyny świadek tego wydarzenia nie zorientował się, że demon rzuca klątwe.

A po za tym ten konflikt nie został pominiety w historiach przynajmniej nie w moim fiku. Ta historia została ujeta w micie pod tytułem "Demoniczna Wojna". Istotą tej wojny nie był konflikt Saiyanskiego króla z jakimś demonem. Sprawa była poważniejsza. To działo się wtedy gdy dopiero powstawało życie na Ziemii, ale w kosmosie żyło już wiele ras myślących.
Konflikt ten początkowo był konfliktem między władcą demonów, a władcą bogów. Jednak po stronie bogów stanęło wiele najstarszych ras we wszechświęcie. W pewnym momencie do tej wojny właczyło się dopiero co powstałe królestwo Saiyan. Saiyanie przechylili szale zwycieństwa na stronę władcy bogów. Władca bogów wykorzystując swą magiczną moc zrobił z miecza króla Saiyan najpoteżniejszą z broni, który został nazwany "Narset" lub miecz zwycieństwa. Dzieki tej broni można było niszczyć i dusze. Z Narsetu mógł korzystć jedynie wojownik nie znający strachu, co było sprawdzane podczas próby odwagi. Dzięki tej broni król prawie zabił demona, ale władca demonów przeżył i zapadł w odretwienie. Broń po śmierci króla zniknęła.
Bogowie ukryli ją aż nadejdzie czas, aby znów ocaliła wszechświat.

To takie krótkie wyjaśnienie.
Katio Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
Katio
Dni na forum: 6.547
Posty: 10
Skąd: Białystok;)
Według mnie cale GT jest przesadzone. w ogóle [ ort! ] najwieksza glupota bylo stworzenie Goku jr. i Vegety jr. Przeciez i tak nie wiadomo o co chodzi z nimi, a jescze ze zamieniaja sie w SSJ to to jest dopiero przesada.
A jeśli chodzi o Goku jr. i Vegetę jr.-przecież podobno Goku jr. był wnukiem Pan a zatem praprawnukiem Goku.I jak mogli się zmienić w SSJ,skoro był tylko w 1/8 Saiyajinem.I jeśli już Gohan nie mógł sie przemienić w SSJ4,to myślę że powinno być tak:pan nie mogla by się zmienić w SSJ3,potem córka/syn pan niemógłby zmienić sie w SSJ2 a Goku jr. niemógłby się zmienić w SSJ.Oto moja teoria.
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
A jeśli chodzi o Goku jr. i Vegetę jr.-przecież podobno Goku jr. był wnukiem Pan a zatem praprawnukiem Goku.I jak mogli się zmienić w SSJ,skoro był tylko w 1/8 Saiyajinem.I jeśli już Gohan nie mógł sie przemienić w SSJ4,to myślę że powinno być tak:pan nie mogla by się zmienić w SSJ3,potem córka/syn pan niemógłby zmienić sie w SSJ2 a Goku jr. niemógłby się zmienić w SSJ.Oto moja teoria.
Teoria pomysłowa, ale... no własnie... ostatnio strasznie dużo tych "ale "w moich postach...
Nie mniej jednak- do rzeczy)
Skąd wiesz, że Gohan nie mógł zmienić sie w ssj4? To, że nie osiągnął tego poziomu, nie oznacza, że nie mógł...Przecież w oparciu o twoją terorię Gohan(a takż eVegeta) powinien zmienić się w ssj3, a tego nie ucyzni. Wniosek-nie mógł.
Jest to zwyczajnie uzywanie argumentów ex silentio. I niestety, przy tego typu argumentach, łatwo o błąd czy nadinterpretacje. Nie chcę opisywac dalej przedstawionych perzez Ciebie przykładów, bo wydaje mi się, że moja uwaga dośc wyraźnie podaje sposób, w opaarciu o który przedtsawiam swój pogląd.
I druga rzecz. W związkuz tym, ż enie zobaczylismy Pan ssj nie można stwierdzic, ż enie mogła się zmienić. Tak... To prawda. W oparciu o tę metode nie można. Ale można oprzec się o setki, jesli nie tysiące, artykułów dotyczących DB a w swojej treści poruszających problem ssj. Wynika z nich jednozancznie, że SSj był przypisany Saiyjanom i osobnikom, nazwijmy ich, półkrwi. Zatem już drugie pokloenie Saiyan-Ziemian nie powinno miec takiej możliwości.
Gdyby tak nie było, Pan z cała pewnościa zmieniła by się w ssj. a zaistniały ku temu wszelkie potrzebne okoliczności. Wszelkie, poza ta jedną. W takim razie słusznym wydaje sie wniosek, że Pan(a więc także kolejne pokolenia Saiyan-Ziemian) nie mogła przemieniac się w ssj.
pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Katio Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
Katio
Dni na forum: 6.547
Posty: 10
Skąd: Białystok;)
Skąd wiesz, że Gohan nie mógł zmienić sie w ssj4?
Bo wiadmomo przecież,że tylko sayianie czystej krwi mogą osiągnąć stopień SSJ4.
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Bo wiadmomo przecież,że tylko sayianie czystej krwi mogą osiągnąć stopień SSJ4.
A skąd to wiadomo?
Wyjasnij...
pozdrawiam

ps.Jeśli doczekam sie odpowiedzi, na co licze, to chętnie odpisze. Ale tylko pod warunkiem zawiaznia dyskusji.

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Katio Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
Katio
Dni na forum: 6.547
Posty: 10
Skąd: Białystok;)
Czytałam na kilku stronach.Jak znajdę jakiś tekst na ten temat,to odpowiem.
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
ha, strony to nie wszystko, bo nieraz ludzie moga pisac takie !?, ze glowa boli masz oficjalna ksiazke od akiry. albo od tworcow dbgt, aby to wytlumaczyc?
Kubus Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Kubus
Wiek: 31
Dni na forum: 6.586
Posty: 42
Skąd: Dębica
Prawde mówiąc ja też to już wiele razy widziałem że ssj4 osiągają tylko sayianinowie czystej krwii . A co do tego ssj standard do ja myśle że to było wszystko fajnie wymyślone i nie uwazam że ssj tylko powinni mieć gokuś i vegeta bo było by nudno i nie było by po co robić ssj2 lub ssj3 więc była by monotonia . Jedyne co mnie troche wkurzyło to to jak goten i trunks w wieku tam chyba 7 lat ssj osiągnęli i to nie pod wpływem gniewu . To już było troche głupie . Natomiast jeśli chodzi o Goku i Vegete juniorów to myśle że to była porażka żeby oni od razu [ ort! ] mieli ssj ... . Więc ogólnie dobrze żę wszyscy w sumie mogli ten poziom osiągąc a na ssj 2 lub 3 trzeba było pracować .
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Prawde mówiąc ja też to już wiele razy widziałem że ssj4 osiągają tylko sayianinowie czystej krwii
A ssj zarezerwowany był tylko dla Legebdarnego Saiyajina.
Teoria, według któerej, tylko "czystej krwi" Saiyajin mógł zmieniac się w SSj4 jest dośc popularna, ale według mnie watpliwa.
Bo co miałoby stac na p[rezeszkodzie, poza poziomem siły, Gohanowi czy Trunksowi, w osiągnięciu tegom poziomu??
Wiemy, że SSJ4 to swoiste połączenie mocy poziomów ssj i Oozaru. A zarówno Saiyjanie jakm ich dzieci "pół krwi" mogli zmieniac się tak w ssj jak Oozaru.
Zatem???

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Kubus Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Kubus
Wiek: 31
Dni na forum: 6.586
Posty: 42
Skąd: Dębica
Wiesz ale ja tylko powiedziałem że widziałem takie coś ale też jestem takiego zdania jak ty że to mozę byc nie jest dokońca prawda z tym ssj4 , też się już nad tym nie raz zastanawiałem . Nie wiem ...
sweety15 Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
sweety15
Wiek: 32
Dni na forum: 6.544
Posty: 16
Hmmmmm niom w sumie.... to takie to trochę dziwne..Może mieszanka genów sayiańskim z ludzkimi dawała im jkąś taką większą siłę. Trzeba zauwazyć, że Trunks dużo szybciej osiągnął SSJ niz jego ojciec to samo tyczy się Goku i Gotena... Ale tu znowu pojawia się niesprawiedliwość, bo ci z Vegety wcale nie trenowali mniej, a pewnie jeszcze ciężej, w dodatku podbijali planety prowadzili wojny itp. a żaden z nich nie mógł się zniemić w SSJ, nawet sam Król. Coś jesst nie tak... W dodatku każda wygrana bitwa i wyzdrowienie to bonus siłowy. Czyli logicznie rzecz biorąć skoro dzieciaki z Vegety biły się od małego to SSJ powinien miec każdy sayanin pełenj krwi. Nio a ci z Ziemi...oni ograniczali się do treningów, i tak na prawdę to rzaden nigdy nie był bardzo cięzko ranny, tu chodzi o tych z domieszka krwi ludzi.

Ile trzeba przejść, aby zrozumieć miłość...
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Może mieszanka genów sayiańskim z ludzkimi dawała im jkąś taką większą siłę.
Nie "MOŻE" tylko "NA PEWNO". Potwierdza to już początek DBZ- walka z Raditzem.

Ale tu znowu pojawia się niesprawiedliwość, bo ci z Vegety wcale nie trenowali mniej, a pewnie jeszcze ciężej, w dodatku podbijali planety prowadzili wojny itp. a żaden z nich nie mógł się zniemić w SSJ, nawet sam Król. Coś jesst nie tak...
Co jest nie tak?
SSJ był dostepny dla wszystkich Saiyan. Najpierw miał byc zarezerwowany dla Legendarnego wojownika, ale legenda okazała się być nie do końca prawdziwa...
Nie wiem, gdzie jest problem...
Poza tym, jeden z najsilniejszych Saiyan, Vegeta, w chwili gdy przylatuje na Ziemię, ma 18 000 jednostek i uznawany jest za niewyobrażalną potęgę.
Tak dla porównania.
Poziom siły niezbedny dla osiagnięcia ssj to 300 000, a więc dokładnie 16, 6 razy więcej!
Podstawowy poziom mocy Frezera to 530 000, czyli prawie 30 razy więcej!!
Podstawowa moc ssj, ta która dysponował Goku w walce z Frezerem, to 15 000 000 jednostek!
Zatem ostroznie z przecenianiem mozliwości Saiyan zyjących na Vegecie...
<to oczywiście tylko liczby, ale ich wymowa jest dość oczywista>
pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Oti Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Oti
Wiek: 32
Dni na forum: 6.479
Posty: 13
Skąd: Częstochowa
a mi sie wydaje ze takie niescislosci byly zalozone od poczatku przez Akire zeby np DB nie wygaslo a ciagle bylo pamietane przez ludzi poprzez takei zastanawianie sie nad szczegolami itp
Rivion Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Rivion
Wiek: 34
Dni na forum: 6.477
Posty: 685
Skąd: Skaryszew/Radom
a wlasnie,bo ja nie pamietam w GT Vegety jr... Ogladalem kilka lat temu i sobie nie przypominam takiego zawodnika...

If you want to kill me,hate me...detest me...
-----------------------------------------------------
"Wielu żywych zasługuje na śmierć. I wielu ginących zasługuje na dalsze życie. Czy potrafisz im je wrócić? Więc nie szafuj tak wyrokami śmierci, albowiem nawet najmędrsi nie potrafią dojrzeć wszystkich konsekwencji."
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » SSJ Standard?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook