Forum Dragon Ball Nao

» Polska krzyczy: "Pomocy!"

Strony: 1, 2  

Czy w Polsce będzie w najbliższych latach, coraz lepiej?

Czy w Polsce będzie w najbliższych latach, coraz lepiej?
Zdecydowanie TAK! 25,93% 7 25,93%
Raczej tak Samo!?... 44,44% 12 44,44%
Na pewno będzie Gorzej! 29,63% 8 29,63%
Wszystkich głosów: 27
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Oto jedne z nowszych info. Proszę Serdecznie o zapoznanie się z tym pod spodem... I oczywiście o komentarze i przydatne rady.

Wyniki badań niezależnych międzynarodowych instytucji - POLSKA to:
Najbiedniejszy kraj UE;
Najbardziej zadłużony kraj UE;
Najbardziej skorumpowany kraj UE;
Mamy największe bezrobocie;
Mamy najkrótszą sieć autostrad;
Mamy najgorsze drogi;
Mamy najwięcej śmiertelnych ofiar wypadków samochodowych;
Mamy największą liczbę kierowców jeżdżących po pijanemu;
Amerykańska pomoc dla polskiej armii wynosi rocznie ok. 30 milinów$, Egipt otrzymuje 2 MILIARDY. Niezłe...


TUTAJ chciałbym się Was spytać... CO NA TO PORADZIĆ? Czy macie jakieś pomysły? Jakieś poglądy na tą sprawdę? Widzicie wyjście z tego dołka dla naszego kraju? Piszcie to tutaj! Tolerujemy każdą wypowiedź - od "Lepper na prezydenta" po "koalicję z Japonią" To w Młodych nadzieja!

Temat założyłem już w jednym z for internetowych, oto adresik:
http://www.eprog.pl/venom/viewtopic.php?t=13 ... d98dab3a7f

Pozdrawiam
Serdecznie

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
pensar Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
pensar
Wiek: 38
Dni na forum: 6.514
Posty: 69
Dodałbym jeszcze do tego najbardziej nietolerancyjny kraj (homofobia, antysemityzm w 'radio' itp.)

Co należy zrobić? Nawet rządzący nie są w stanie wiele zmienić skoro na przemian rządzi lewica/prawica; każde wybory wygrywa opozycja. Nie ma ciągłości działań co jest niewątpliwie spowodowane niską jakością polskiej polityki. Jakkolwiek by się nie starali to nic nie zdziałają skoro co cztery lata zmienia się ekipa w Sejmie:/
Jeżeli ministrami są Giertych i Lepper, bracia K. rządzą pod dyktando ojca dyrektora, a premier jest tylko pionkiem to nigdy nie będzie dobrze. Jedyna szansa to uświadomienie naszych babć kto jest zwyczajnym populistą, a kto ma trochę oleju w głowie. Denerwuje mnie tylko, że emerytki zakochane w Rydzyku decydują za młodych w jakim kraju mają żyć. Babciom zostało kilka- kilkanaście lat życia – co im zależy(?) (wiem przeginam, ale zbyt szybko dają się manipulować i to mnie wpienia).
Jedyne co możemy zrobić to głosować, nie pozwalać się zmanipulować i przekonywać 'bateryjkom' kto zrobi coś dobrego dla Polski.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.679
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Zawsze dostaje ... jak czytam coś takiego. Ludzie na świecie mają głęboko w dupie swoje wady , i zajmują się wjnajdowaniem zalet aby to ukryć. J w innym wypadku szkopy nie przetrwały by po II WW , gdyż ich winy i błędy po prostu by ich zabiły. Na każdy kraj by się znalazło tyśiąc naj... i co z tego? Nie chodzi o to by być obłudnym jak amerykanie , ale ile można narzekać. Jak słyszę młodych ludzi to tak jakbym był na zebraniu klubu emerytów.Fakt jest taki że w ciągu piętnastu lat niemal dogoniliśmy kraje w których demokracja istnieje ponad sto. Oczywiście może być lepiej , ale co rok mimo niekompetentnych polityków i innych dupereli tak naprawdę jest lepiej , i nie ma co się dać zwariować. A co do tolerancji , to w pierwotnie znaczyło to cierpieć , znosić , czyli w gruncie [ ort! ] rzeczy przyzwolenie na zło. Z nietolerancji powinniśmy być dumni , o ile mieści się ona w granicach zdrowego rozsądku. U nas mieści się w 100 %.A kraje które dajecie za przyszłość wkrótce zlegalizują pedofilie w tej swojej tolerancji ( Holandia ) , więc znaczenie słowa tak na prawdę się nie zmieniło ani odrobinę.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Xell Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Xell
Dni na forum: 6.486
Posty: 37
pensar napisał(a):
Dodałbym jeszcze do tego najbardziej nietolerancyjny kraj
Nie sugeruj się, proszę, rezolucją Parlamentu Europejskiego. To, że eurodeputowani zaliczyli Polskę w poczet państw, w których nastąpił wzrost nietolerancji, nie oznacza, iż stało się tak w istocie. Dlaczego? Ano dlatego, że w niesmak jest im po prostu objęcie władzy w naszym kraju przez prawicę. Po rządach SLD, partii hołdującej wartościom Unii Europejskiej, pieczę nad Polską objęli ludzie o konserwatywnym światopoglądzie (pomijam Samoobronę, oczywiście). Ten nurt jest zaś w UE marginalizowany, bo jednym z jej celów niezmiennie pozostaje krzewienie liberalizmu obyczajowego. Polska przeciwstawia się, m.in. laicyzacji, co uniemożliwia Unii realizację swoich idei. Usiłuje się więc nakreślić nieprawdziwy obraz, licząc na wytworzenie się presji. Te działania mają mocno ugruntowane podłoże.
pensar Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
pensar
Wiek: 38
Dni na forum: 6.514
Posty: 69
Nie chodzi o to by być obłudnym jak amerykanie , ale ile można nażekać. Jak słyszę młodych ludzi to tak jakbym był na zebraniu klubu emerytów..
Żyję w państwie, w którym gro środków unijnych jest marnotrawionych przez polską biurokrację, wykształceni ludzie wyjeżdżają za granicę pracować poniżej swych kwalifikacji, młody górnik po zawodówce zarabia więcej niż pielęgniarka z kilkuletnim stażem, koszty pracy niemalże dorównują pensji, a Giertych jest ministrem edukacji.
W takim wypadku wydaje mi się, że moje narzekania są w pełni uzasadnione. Nie mów mi, że niczym w przeboju T. Love, jest super.

Z nietolerancji powinniśby być dumni , o ile mieści się ona w granicach zdrowego rozsądku. U nas mieści się w 100 %
Jeżeli Twoim zdaniem zachowania i wypowiedzi niektórych polityków łączące środowiska homoseksualne z pedofilskimi, zabranianie tym środowiskom organizowania parad itp. to w 100% zdrowa tolerancja to ok, moim zdaniem to lekkie przegięcie. Dodaj jeszcze do tego działalnośc wszechpolaków i masz wzór tolerancji;p

A kraje które dajecie za przyszłość wkrótce zlegalizują pedofilie w tej swojej tolerancji ( Holandia ) , więc znaczenie słowa tak na prawdę się nie zmieniło ani odrobinę.
Nie mieszajmy pojęć. To, o czym piszesz to już nie tolerancja ale skrajny konformizm, którego również nie popieram. Porównywanie tolerancji do konformizmu to nieporozumienie. To tak, jakby idee socjalizmu przyrównać do działań rządów w okresie PRL czy działania Radia Maryja do ideału rozgłośni katolickiej.


Fakt jest taki że w ciągu piętnastu lat niemal dogoniliśmy kraje w których demokracja istnieje ponad sto. Oczywiście może być lepiej , ale co rok mimo niekompetentnych polityków i innych dupereli tak naprawdę jest lepiej , i nie ma co się dać zwariować.
Poprawa? Mam się cieszyć i pomniki im stawiać? Przegrywasz w karty 20 tys. zł., za tydzień już tylko 5 tys. Cieszysz się z takiej poprawy? Ja niebardzo...


Xell – nie sugeruję się rezolucją Parlamentu Europejskiego Po prostu obserwuję to co się dzieje na scenie politycznej i poza nią, na tej podstawie wysuwam wnioski.
Rozumiem, że dla naszej władzy wiara jest bardzo ważna ale mimo wszystko demokracja powinna stać na pierwszym planie, w każdym państwie, niezależnie od poglądów władzy.
Wpienia mnie to, że w naszym kraju jest coraz mniej miejsca na poglądy odmienne od poglądów władz i doktryny kościoła. Do jasnej cholery, jedno państwo kościelne na tym świecie już jest, po co więcej?
Larme Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Larme
Wiek: 33
Dni na forum: 6.626
Posty: 313
Skąd: Alternatywna Przyszłość;)
My nic nie zrobimy... My maluczcy chociazbysmy sie nie wiem jak starali, to ci, tam na górze, nas nie posłuchają... Chociaż mówiąc szcze4rze, zapobiec można wypadkom i pijanym kierowcon, ale z bezrobociem i resztą nie da się zrobić nic.
Apeluję do moich wyborców:
Nie jeżdzijcie po pijanemu bo czeka was śmierć w wypadku samochodowym- nie daj Boże, i zabranie DOŻYWOTNIO prawojazdy
Wypadki z udziałem trzeżwych kierowców? Po prostu jeżdzijmy ostrożniej hm... w sumie lubie jeżdzić szybko jechałam z braciszkiem nawet 200 wiecie? Ale to było na prostej i dość zadbanej (jak na razie) szosie augustowskiej chyba...
Autosttrrady można zbudować, a drogi zrobić, dłużej porobić ale materiałami jakościowymi a nie takimi, że byle tir przejedzie w lato i droga sie rozpada...
Można się oddłyżuć- ale wiem, że to nie takie proste, jednakże praktycznie wszystko oprócz wypadków i pijanych kierowców, ma w rękach władza...
P.S. Głosujcie na mnie

*Prawda jest jak dupa- każdy ma swoją*
*Kiedyś kupię nóż i powyżynam wszystkich w koło, kupię nóż, zostawię tylko dwoje...*
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.679
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
1- Giertych , którego sam też nie lubię jest inteligentny , i na ministra edukacji nadaje się na pewno lepiej niz Łybacka
2- Przeczytaj sobie całą wypowiedz , zanim mnie porównasz do t.love
3.-osoby takie jak Giertych , Rydzyk itp, są tak na prawdę tylko przeciwwagą dla Biedronia , Dunin itp. Jeśli jeszcze nie zauważyłeś że to ten sam typ fanatyków , to jesteś po prostu głupi [ ort! ]
4- tolerancja etymologicznie jest odmianą konformizmu. z łacińskiego cierpieć , znosić.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
pensar Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
pensar
Wiek: 38
Dni na forum: 6.514
Posty: 69
1- Giertych , którego sam też nie lubię jest inteligentny , i na ministra edukacji nadaje się na pewno lepiej niz Łybacka
Nie wiem czy jest inteligentny, wiem natomiast, że na ministra edukacji nie nadaje się i basta!Zdania zmienić nie zamierzam. Kiedy Łybacka była ministrem edukacji wcale źle nie było;p

2- Przeczytaj sobie całą wypowiedz , zanim mnie porównasz do t.love
To nie ciebie porównałem do t.love (który bardzo lubię i szanuję) ale twoją opinię, że tak naprawdę jest o.k. i nie ma na co narzekać (zestawiając ją z aktualną sytuacją społeczno – polityczną naszego kraju), do tekstu jednej z ich piosenek.

3.-osoby takie jak Giertych , Rydzyk itp, są tak na prawdę tylko przeciwwagą dla Biedronia , Dunin itp.
Biedroń nie jest ministrem, wiec jego fanatyzm jest mniej szkodliwy i bardziej przystoi jakiemuś tam członkowi jakiejś tam lewicowej partii niż ministrowi edukacji.

Jeśli jeszcze nie zauważyłeś że to ten sam typ fanatyków , to jesteś po prostu głupi [ ort! ]
Próbujesz mnie obrazić?

4- tolerancja etymologicznie jest odmianą konformizmu. z łacińskiego cierpieć , znosić.
Ale znaczenie ma zgoła inne.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.679
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
1.- nie tobie mówić basta , a przynajmniej jeszcze nie dziś. A jak mówisz że za Łybackiej źle nie było , to chyba nie byłeś rocznikiem przejściowym jak ja.

2.-jeśli przeczytał byś całą wypowiedź , to to poruwnanie straciło by sens

3- Biedroń może i nie jest ministrem , ale to tylko dla tego że na ministra absolutnie by się nie nadawał , gdyż jemu tylko jedno we łbie. Giertych natomiast , z różnym skutkiem zasmuje się różnymi sprawami

4.-Nie próbuję cie obrazić , bo albo już to zrobiłem , albo nie mam ku temu powodów.

5. - znaczenie ma dokładnie to samo , natomiast różne lobby próbują mu nadać znaczenie inne - akceptowac.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
pensar Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
pensar
Wiek: 38
Dni na forum: 6.514
Posty: 69
nie tobie mówić basta , a przynajmniej jeszcze nie dziś.
Nie tylko ja mówię 'basta' ale tysiące czy dziesiątki tysięcy uczniów, studentów, nauczycieli...

A jak mówisz że za Łybackiej źle nie było , to chyba nie byłeś rocznikiem przejściowym jak ja.
Rocznik 86 – rocznik Czarnobyla:) , pierwszy rocznik gimnazjalny, pierwsi pisaliśmy nową maturę.
Chociaż reforma edukacji nie była pozbawiona błędów to jednak wniosła wiele dobrego. Przykładem może być właśnie nowa matura, która w mojej ocenie jest dużo lepsza od starego egzaminu dojrzałości.

Biedroń może i nie jest ministrem , ale to tylko dla tego że na ministra absolutnie by się nie nadawał , gdyż jemu tylko jedno we łbie.

Giertychowi za to trzy rzeczy we łbie: rządzić, rządzić, rządzić... za wszelką cenę.
Bo to w końcu takie fajne jest i dochodowe nawet;p

Giertych natomiast , z różnym skutkiem zasmuje się różnymi sprawami
I to ma być argument za tym, że nadaje się na ministra? Czegokolwiek by się nie tknął to sp*** popsuje;p Jeszcze nie zrobił nic w ministerstwie co by się spotkało z pochwałą kogokolwiek spoza jego koalicyjnego środowiska (zmniejszenie liczby godzin wychowania fizycznego, lekcje patriotyzmu, nieobowiązkowe przedszkola dla pięciolatków – więcej grzechów nie pamiętam).

Nie próbuję cie obrazić , bo albo już to zrobiłem , albo nie mam ku temu powodów.
Jeszcze tego nie zrobiłeś. Mam nadzieję, że nie masz i nie będziesz miał ku temu powodów.

znaczenie ma dokładnie to samo , natomiast różne lobby próbują mu nadać znaczenie inne – akceptowac.
Nie ucz socjologa znaczenia słowa konformizm.
Konformizm - „(...) bezkrytyczne, nadmierne podporządkowanie się wartościom, poglądom, zasadom i normom postępowania obowiązującym w danej grupie społecznej.”
Tolerancja - „w mowie potocznej i naukach społecznych postawa społeczna i osobista odznaczająca się poszanowaniem poglądów, zachowań i cech innych ludzi, a także ich samych.”

I co bardzo ważne dla odróżnienia konformizmu od tolerancji:
„Tolerancja nie oznacza akceptacji czyjegoś zachowania czy poglądów. Wręcz przeciwnie, tolerancja to poszanowanie czyichś zachowań lub poglądów mimo że nam się one nie podobają.”
źródło: Wikipedia
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.679
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
1.- faktycznie , uczniowie protestujący przeciwko zakazowi maryhuany , i nauczyciele na których tamci się powołują
2.-Nowa matura jest absolutną bzdurą. Daje wielkie szanse kujonom , którzy pozajmowali 10 miejsc w 10 szkołach , i dla innych nie ma miejsca. Po za tym w przeciwieństwie do egzaminów wewnętrznych , uczelnie przyjmują ludzi niezainteresowanych programem , i zwyczajnie nie rozumiejących w czym rzecz na wielu kierumkach studiów.
3.-Jak każdemu politykowi w Polsce , więc może protestuj przeciwko całemu sejmowi.
4.-napisz po prosu że nie spotkało się z aprobatą lewicy. Jest łatwiej , i konkretniej
5.- i bardzo dobrze.
6.-tak więc nawet potocznie rozumiana tolerancja może być konformizmem , i wg. mojej opińji w przypadku omawianym - jest.

Wikipedia nie jest wiarygodnym źrudłem , więc w przypadku szczegółowej enalizy zjawiska staje się bezużyteczna.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
pensar Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
pensar
Wiek: 38
Dni na forum: 6.514
Posty: 69
1.- faktycznie , uczniowie protestujący przeciwko zakazowi maryhuany , i nauczyciele na których tamci się powołują

No i profesorowie z habilitacją i wielkim dorobkiem naukowym ale co oni tam mogą wiedzieć;p
2.-Nowa matura jest absolutną bzdurą. Daje wielkie szanse kujonom , którzy pozajmowali 10 miejsc w 10 szkołach , i dla innych nie ma miejsca.

Heh, dziwne ale w naszym L.O. Matury nie zdały aż 3 osoby. Do fajnej szkoły chodziłem, sami geniusze tylko trzech jakichś zwyrodnialców przypadkiem sie zaplątało;p
Facet, żeby zdać nową maturę wystarczy 30% punktów, trzeba być wyjątkowo tępym (bo inaczej tego nazwać nie można), żeby tylu nie zebrać z ulubionych przedmiotów. Poza tym nowa matura jest bardziej testem inteligencji niż wiedzy i wierz mi, że w naszej budzie typowe kujony, ryjące wszystko na blache wcale nie wypadli lepiej od ludzi leniwych acz inteligentnych. Wreszcie zauważono, że inteligencja > wiedza.
Po za tym w przeciwieństwie do egzaminów wewnętrznych , uczelnie przyjmują ludzi niezainteresowanych programem , i zwyczajnie nie rozumiejących w czym rzecz na wielu kierumkach studiów.
Wybacz ale każdy człowiek myślący poważnie o swojej przyszłości dowie się co nieco o kierunku studiów na które się wybiera. Poza tym na wielu kierunkach egzamin wewnętrzny pozostał. Uczelnie mogą więc oceniać kandydatów przez pryzmat dwóch egzaminów co daje im większą pewność, że wybiorą tych najwartościowszych.
3.-Jak każdemu politykowi w Polsce , więc może protestuj przeciwko całemu sejmowi.

Może ograniczę się tylko do tych, którzy wykonują swą robotę źle czy nawet karygodnie. Zdaje sobie sprawę, że Giertych to tylko czubek [góry lodowej].
4.-napisz po prosu że nie spotkało się z aprobatą lewicy. Jest łatwiej , i konkretniej

Może i łatwiej ale nie konkretniej bo nie o to mi chodziło. Powiem inaczej – nie znam nikogo, kto poparłby chociaż jedną inicjatywę naszego ministra edukacji, nawet wśród osób popierających PiS. Nie włączam w to radości mojej babci, że jej prawnuk będzie miał dłuższe wakacje i pójdzie do przedszkola w wieku 6 lat.
Może Giertych zyskał w twoich oczach popisem w tym f i l m i k u, wszak nie każdy potrafi się intubować własnym telefonem komórkowym;]
Skoro tak go bronisz to napisz czy popierasz jego wspaniałe pomysły, małe uzasadnienie też będzie mile widziane.
6.-tak więc nawet potocznie rozumiana tolerancja może być konformizmem , i wg. mojej opińji w przypadku omawianym - jest.
Według mojej opinii nie. Gdybym prosił rząd o konformizm w stosunku do środowisk homoseksualnych wiązałoby się to z akceptacją wszystkich ich postulatów, w tym legalizacji ich związków czy prawa do adopcji dzieci.
Proszę ich o tolerancję czyli zaniechanie wypowiedzi łączących te środowiska z pedofilami, kwestionowaniem ich konstytucyjnego prawa do organizowania protestów czy ograniczania prawa do wykonywania niektórych zawodów. Bez tolerancji nie będzie miejsca na brak dyskryminacji.
Wikipedia nie jest wiarygodnym źrudłem , więc w przypadku szczegółowej enalizy zjawiska staje się bezużyteczna.

Znaczenia słowa konformizm czy tolerancja uczyli mnie szanowani i znani profesorowie i myślę, że wykonali swoją robotę naprawdę nieźle.
Definicję na Wikipedii uważam za dobrą i dostatecznie wyczerpującą do rozstrzygnięcia naszego 'sporu'.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.679
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
1. - publicznej nagany od żadnego z nich nie słyszalem , natomiast faktem jest , że ci szmi profesorowie nażekają na uczniów z nową maturą.
2.-Nie piszę o zdaniu tej matury , bo to proste jak !?.. , ale o tym że wpsiera ona wyścig szczurów , a nowa matura nie ocenia inteligencji , tylko wiedzę , i zdolności snajperskie ( wypracowanie, czy akurat trafiłeś z punktami to co chcieli, czy też napisałeś bardzo dobre wypracowanie , a dostałeś 5 ptk.
3. - teoretycznie tak , w praktyce praktycznie zrezygnowano z egzaminów wewnętrznych na kożyść matury.
4.-Akurat Giertych nie wykonuje swej roboty tak karygodnie jak połowa SLD.
5.-Ja znam parę takich osób. Może Giertych właśnie wymyślił wibrator oralny , a ty się z niego nabijasz , a ja go nie bronie , tylko stwierdzam , że w zestawieniu z Łybacką wychodzi na +
6.-Dobrze , ale resztę praw już dawno otrzymali , więc po jaką cholerę wychodzą dalej na ulicę? I tu , popierając ich marsze wg. mnie zaczyna się właśnie konformizm
7.- skoro nie pisze w niej nic o etymologii tego słowa , to nie jest do wystarczająco dobre tłumaczenie do rostrzygnięcia , chyba że częściowego.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
pensar Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
pensar
Wiek: 38
Dni na forum: 6.514
Posty: 69
publicznej nagany od żadnego z nich nie słyszalem , natomiast faktem jest , że ci szmi profesorowie nażekają na uczniów z nową maturą.
Trudno, żeby szanujący się profesor stał z jakimś transparentem pod Sejmem. Wiem, że są przeciw bo rozmawiałem z jednym z moich profesorów między innymi na ten temat i stwierdził, że jego koledzy boją się Giertycha jak ognia. Był przekonany, że z jego 'ministrowania' nic dobrego wyniknąć nie może.
Nie piszę o zdaniu tej matury , bo to proste jak !?.. , ale o tym że wpsiera ona wyścig szczurów , a nowa matura nie ocenia inteligencji , tylko wiedzę , i zdolności snajperskie ( wypracowanie, czy akurat trafiłeś z punktami to co chcieli, czy też napisałeś bardzo dobre wypracowanie , a dostałeś 5 ptk.
Pisałeś już tą straszną, okrutną nową maturę? Wspiera wyścig szczurów? Na pewno nie w większym stopniu niż stara matura. Poza tym w chęci rywalizacji nie ma nic złego.
Jeżeli ją pisałeś to mam wrażenie, ze źle ci poszła i dlatego tak na nią psioczysz. Być może po raz pierwszy zetknąłeś się z – jak sam to nazwałeś – wyścigiem szczurów. Niestety na studiach i w dorosłym życiu to jest na porządku dziennym. Tak już niestety jest, jeśli chcesz coś osiągnąć musisz okazać się lepszy od innych czy to na maturze czy starając się o pracę. Co do zmian w nowej maturze. Weźmy np. taki J. polski. Wcześniej jedno gigantyczne wypracowanie. Teraz praca z tekstem, coś tam jeszcze (już dokładnie nie pamiętam co) i wypracowanie. Skoro praca z tekstem sprawdza wiadomości to nie mam pojęcia co sprawdza inteligencję. Może 120 szczegółowych pytań dotyczących pisarzy, lektur, gramatyki...?
Biologia – masa zadań polegających na opisie jakiegoś schematu. Praktycznie w każdym zadaniu, a przynajmniej w dużej większości masz tekst lub rysunek, który osobie spostrzegawczej i inteligentnej same nasuwają właściwą odpowiedź czy trafne wnioski.
Wiadomo, ze wiedze również sprawdza bo inaczej być nie może.
Następnym plusem nowej matury jest to iż daje szanse osobom bez zacięcia humanistycznego – długie wypracowania zastąpiono konkretnymi pytaniami (zamkniętymi i otwartymi).
teoretycznie tak , w praktyce praktycznie zrezygnowano z egzaminów wewnętrznych na kożyść matury.

Sorry ale z tego należy się raczej cieszyć. Szkoła średnia, o ile ma kompetentnych pedagogów, przygotuje cię do matury perfekcyjnie. Dokładnie wiesz czego możesz się spodziewać, jak się uczyć, a to już połowa sukcesu. Idąc na egzamin wewnętrzny najczęściej nie wiesz o nim nic co pomogłoby ci się do niego przygotować.
W praktyce każdy poważniejszy kierunek (psychologia, medycyna etc.) wymaga zdawania egzaminów wewnętrznych.
Akurat Giertych nie wykonuje swej roboty tak karygodnie jak połowa SLD.

Wiedz, że nie jestem wyborcą SLD:) Ta partia miała kilka trafnych posunięć podczas swoich rządów. 100% dotychczasowych pomysłów Giertycha to niedorzeczność. No i kto jest lepszy? Poza tym nie można porównywać całej partii do jednego ministra.
Ja znam parę takich osób. Może Giertych właśnie wymyślił wibrator oralny , a ty się z niego nabijasz , a ja go nie bronie , tylko stwierdzam , że w zestawieniu z Łybacką wychodzi na +
No to oświeć mnie wreszcie dlaczego wychodzi na +. Bo nic do tej pory nie zrobił? Myśli i myśli, a za każdy kolejny genialny pomysł dostaje potężne baty. Pewnie, że lepszy ten, kto błędów nie popełnia, a nie robiąc nic nie popełnia się błędów. Z takimi ocenami mógłbyś się wstrzymać do końca, mam nadzieję krótkiej, kadencji ministra Giertycha.
Dobrze , ale resztę praw już dawno otrzymali , więc po jaką cholerę wychodzą dalej na ulicę? I tu , popierając ich marsze wg. mnie zaczyna się właśnie konformizm

Jakie otrzymali prawa? Nie znam ani jednego, ustępstwa rządu wobec homoseksualistów, ani jednego uprawnienia więcej oprócz tych, które gwarantuje konstytucja.
Wychodzą na ulicę ponieważ chcą pokazać, że są takimi samymi ludźmi jak ty czy ja, że nie gwałcą dzieci i nie łamią prawa. Chcą akceptacji i zrozumienia.
Popieranie ich marszy to tolerancja. Zezwalanie im na organizowanie marszy to demokracja i przestrzeganie konstytucji.
skoro nie pisze w niej nic o etymologii tego słowa , to nie jest do wystarczająco dobre tłumaczenie do rostrzygnięcia , chyba że częściowego.

Coś ty się tak na tą etymologię uparł? Znaczenia wyrazów zmieniają się z upływem czasu.
Kiedyś '!?' to były elementy dekoracyjne pasa. Prawda, że znaczenie 'lekko' się zmieniło?
W naszych rozważaniach nie ważne jest pochodzenie wyrazów tolerancja czy konformizm, ważne jest to co znaczą dzisiaj.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.679
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
1.- ja wiem że są przeciwni nowej maturze , ponieważ muszą obniżać poziom , gdyż ludzie nie są dostatecznie przygotowani. Wiem , bo rozmawiałem z nie jednym.
2.-Nowa matura nie poszła mi ani dobrze , ani źle. Dobrze poszły mi praktycznie wszystkie zadania jak to określiłeś na inteligencjie , a źle np. wypracowanie . Wypracowanie wcześniej było twórcze , natomiast teraz jest odtrwórcze. A jakbyś nie zauważył za coś takiego można stracić naprawdę cholernie dużo punktów , co może przesądzić o dostaniu się bądź nie dostaniu na studia. Stara matura nie wspierała tak wyścigu szczurów , gdyż nie była głównym kryterium dostania się bądź nie na studia.Chciałbym natomiast się okazać lepszy [ ort! ] w tym czym się interesuję , a nie zakuwać 10 innych rzeczy , bo takie są wymogi.
3.-Do matury może tak , ale nie do studiów. Przy egzaminie wewnętrznym profesorowie sami wybierali osoby które się do danego kierunku nadają.
4.- Skoro takl ci się podobają pomysły Łybackiej , to skoro nic nie zmienił to czemu na niego nażekasz. Z dobrych pomysłów należy wymienić maturę z religii. Skoro można zdawać maturę np. z historii tańca , mimo że nie ma żadnej nauki się nim zajmującej , można również z religii , która ma swoją naukę , i to bardźo poważną - teologię.
5.- Dostali właśnie prawa zagwarantowane w konstytucji. Nadawanie im dodatkowych przywilejów , tylko dla tego że kochają sie w pupę , to stawianie ich ponad resztę społeczeństwa. A wychodźą na ulicę aby demąstrować swoją odmienność , a nie równość. A takich rzeczy jak akceptacja czy zrozumienie nie można rządać. Na to trzeba sobie zapracować.
6.- Czepiam się etymologii dlatego że słowa często zmieniają swoje znaczenie w celach propagandowych. Stają się durnym chasłem , i tak na prawdę często niektóre grupy żądają innerj rzeczy , niż mówią.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
drake Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
drake
Wiek: 34
Dni na forum: 6.614
Ostrzeżenia: 1
Posty: 75
trudno powiedzieć czy będzie gorzej czy lepiej ale chyba raczej tak samo jak zawsze
Drake Phoenix Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 34
Dni na forum: 6.476
Ostrzeżenia: 1
Posty: 62
Skąd: Stąd stamdąd zewsząd i znikąd
Jak dla mnie ten kraj schodzi na kaczki . Lepiej nie będzie tak mysle, w najlepszym wypadku bedzie jak jest i nic sie nie zmieni.
pensar Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
pensar
Wiek: 38
Dni na forum: 6.514
Posty: 69
Drake Phoenix Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 34
Dni na forum: 6.476
Ostrzeżenia: 1
Posty: 62
Skąd: Stąd stamdąd zewsząd i znikąd
Co ludzie są głupi boże. i jeden * został prezydentem. Drugi premierem. A tego co sie najmniej na to nadawał dali na ministra Edukacji, jezu bład za błedem ech szkoda gatki.

Duzo juz czasu od napisania posta minelo, ale na ostrzezenie nigdy nie jest za pozno. Powod - obraza prezydenta, co jest zakazane polskim prawem.
SoheiMajin Gotenks
AUTOR POSTA OTRZYMAŁ OSTRZEŻENIE
mihesz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ

Wiek: 33
Dni na forum: 6.129
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 519
Patrząc na rządzących naszym krajem po tym co robią,wątpię czy będzie lepiej,Polska powoli się zatacza.Co chwile słyszymy o jakiejś aferze,kto głosował na pIS?! Wystarczy popatrzyć na niektórych ministrów,współczucie
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » » Polska krzyczy: "Pomocy!"
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook