Forum Dragon Ball Nao

» Kara śmierci

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6  

Czy kara śmierci powinna być wprowadzona?

Czy kara śmierci powinna być wprowadzona?
Tak 54,05% 40 54,05%
Nie 45,95% 34 45,95%
Wszystkich głosów: 74
Legolas Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]

Wiek: 31
Dni na forum: 6.538
Ostrzeżenia: 1
Posty: 432
Kara Śmierci do bani pomysł, ludzie znając nasz kraj wielu niewinnych pójdzie siedzieć jeszcze i jak takiemu da sie kare smierci . A tak dostanie dożywocie i może (nadzieja nikła ale nadzieja ) kiedyś wyjdzie (uniewinnią jakieś zwolnienie warunkowe, ucieknie )
No wiesz.. Kara Śmierci wcale nie jest banalnym pomysłem.. Może i zdarzają się przypadki (autentyczne) że ktoś nie winnie siedzi albo ginie (w innych krajach np w filmie Zielona Mila), ale te przypadki zdarzają się bardzo żadko. Może faktycznie z dzisiejszą Polską policją zdażały by się częściej, ale kara śmierci powinna wejśc.. Zastanów się również czy zbrodniaż czy morderca od razu zostałby wysłany na egzekucję? Na pewno nie! Taki czyn musi mieć swoje za i przeciwy! W sumie jest to śmierć!!
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Oczywiście. A pomyłki są przecież wliczone w koszta.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
pensar Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
pensar
Wiek: 38
Dni na forum: 6.515
Posty: 69
Przy obecnej kondycji polskich sądów jestem zdecydowanie przeciwny karze śmierci. W przyszłości – być może. Ale tylko w przypadku naprawdę niezbitych dowodów, wyjątkowej brutalności czynu i jednomyślności ławy przysięgłych.
Oczywiście. A pomyłki są przecież wliczone w koszta.
Tja, a w razie pomyłki sprostowanie w gazecie, kwiaty rodzinie i zwrot kosztów pogrzebu

Edit po wypowiedzi Legolas_ssj4:
Mam wrażenie, że wziąłeś dosłownie to co napisałem. To był sarkazm. Oczywistym jest, że życie ludzkie nie ma ceny.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez pensar: 11.07.2006, 21:31
Legolas Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]

Wiek: 31
Dni na forum: 6.538
Ostrzeżenia: 1
Posty: 432
Tja, a w razie pomyłki sprostowanie w gazecie, kwiaty rodzinie i zwrot kosztów pogrzebu
Zastanówmy się teraz.. My tu rozmawiamy o śmierci za śmierć.. A tu? Tu by była także niewinna śmierć! czyli kogo trzebabybyło ukarać karą śmierci? Sędziego? To już się strasznie wszystko zpletuje!
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Podoba mi się twój tok myślowy. Najpierw wprowadził byś karę śmierci , później zabił niewinnego człowieka , następnie sędziego za zabójstwo , a jak by się okazało że ten pierwszy jednak był winny , to pewnie sędziego. Nie lepiej się zastanowić na początku nad sensem kary śmierci , żeby później nie było wtopy jak z Gilowską?

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Legolas Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]

Wiek: 31
Dni na forum: 6.538
Ostrzeżenia: 1
Posty: 432
Podoba mi się twój tok myślowy. Najpierw wprowadził byś karę śmierci , później zabił niewinnego człowieka , następnie sędziego za zabójstwo , a jak by się okazało że ten pierwszy jednak był winny , to pewnie sędziego. Nie lepiej się zastanowić na początku nad sensem kary śmierci , żeby później nie było wtopy jak z Gilowską?
No wiesz na szczęscie to nie ja jestem ministrem sprawiedliwości... Autor mógł wprowadzić do ankiety jeszcze wybór o treści <nie wiem> no cóż.. Moim zdaniem i tak Kara Śmierci powinna być wykonywana dopiero wtedy gdy na zbrodniaża są 100% dowody.. lub on sam przyzna się do winy( co żadko się zgadza) ale egzekucja powinna zostć wprowadzona... Tak samo franqey jak pisałeś w poprzednich postach że gówno da takie zastraszanie ale "oko za oko ząb za ząb" bo na dożywocie nie ma co składać nadzieji bo zbrodniaż i tak wyjdzie prędzej czy później...
Pozdrawiam Serdecznie
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Problem w tym że nigdy nie wiadomo na 100% , a przyznanie się do winy może też być nieszczere np. z chęci chronienia rodziny.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Legolas Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]

Wiek: 31
Dni na forum: 6.538
Ostrzeżenia: 1
Posty: 432
Problem w tym że nigdy nie wiadomo na 100% , a przyznanie się do winy może też być nieszczere np. z chęci chronienia rodziny.
Niom tak 100% pewności nigdy nie ma... No ale cóż... Skor wynika z Twoich inteligentnych postów nie jesteś za wprowadzeniem kary śmierci... Więc franqey zadam Ci pytanie.. MAsz żone i dziecko 3 może 4-letnie.. Na drugi dzień dowidaujesz się że zostało ono zamordowane! Co robisz? Nie masz chęci zabicia sprawcy?
Pozdrowienia dla Ciebie:]
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Po pierwsze nie mam ani żony , ani dziecka . Po drugie nie wiem jak bym się zachował gdybym miał , ale jednego jestem pewien - nie szukałbym sprawiedliwości w sądzie. Pisałem już o hipokryzji , ale zabicie gnoja własnoręcznie nie było by nią. Bym miał pewność że jestem takim samym draniem jak on , i taka wizja jak mam być szczery nie przeraża mnie tak jak okłamywanie siebie do końca życia. Tak więc byłbym albo za dłógoletnim więzieniem , albo bym go sam zabił. Zresztą zabicie go w majestacie prawa nie przywruciło by mi rodziny , ani poczucia zemsty .

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Drake Phoenix Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 34
Dni na forum: 6.477
Ostrzeżenia: 1
Posty: 62
Skąd: Stąd stamdąd zewsząd i znikąd
Może za zabicie kogoś z rodziny ( a raczej na pewno) sa ogromne nerwy i złość ale kara śmierci i tak nie powinna być wprowadzona. Znając zycie i biorąc przygode wymyślonej rodziny franqey'a to pewnie by jego jeszcze skazali
Rivion Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Rivion
Wiek: 34
Dni na forum: 6.478
Posty: 685
Skąd: Skaryszew/Radom
Kara smierci powinna istniec w Polsce juz od dawna.Ile ludzi by przezylo,gdyby taki morderca wiedzial,co go czeka???Sama swiadomosc,ze i on zostanie zabity pozwoli mu powaznie zastanowic sie nad swoimi zamierzeniami...Pomysli,czy warto i jesli naprawde zalezy mu na zyciu,to odpusci sobie.Ogolnie jestem za zaostrzeniem wyrokow i wprowadzeniu znacznie surowszych kar za jakiekolwiek przestepstwa,z KARA SMIERCI na czele.To o wiele poprawiloby sytuacje w panstwie i niewatpliwie przyczyniloby sie do zmniejszenia ilosci morderstw.Bo kretyni ktorzy maja to gdzies znajda sie zawsze...

If you want to kill me,hate me...detest me...
-----------------------------------------------------
"Wielu żywych zasługuje na śmierć. I wielu ginących zasługuje na dalsze życie. Czy potrafisz im je wrócić? Więc nie szafuj tak wyrokami śmierci, albowiem nawet najmędrsi nie potrafią dojrzeć wszystkich konsekwencji."
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.718
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Ciężko mi sie wypowiedzieć na ten temat. Wg. mnie na życie zasługuje PRAWIE każdy. Kim są Ci "PRAWIE"? Wyobraźcie sobie że macie córeczkę, swoje oczko w głowie, a tu taki skur*iel zrobiłby jej krzywdę. Ja nie czekałbym na wyrok sądu. Dorwałbym gnoja i zabił. Niechaj spłonę za to w piekle, ale takbym zrobił. Skończył sie dzień dziecka dla takich zwyrodnialców . . .
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.524
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Stosujac sie do przykazan Bożych , zabrania sie zabijania blizniego swego. Co do najgorszych oprawcow , nimi Bóg się zajmie po śmierci. Wedlug mnie NIE POWINNO byc kary smierci..
A jakby ktos pobil moje dziecko lub żonę, wtedy hmm. heh , lezalby w szpitalu dlugie, dlugie miesiace, ale bym go nie zabil.
MłodyBosky Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
MłodyBosky
Wiek: 33
Dni na forum: 6.192
Posty: 32
Skąd: Ćmielów
Kara śmierci dla każdego !! Żartowałem powinno się to wprowadzić więzienia przeludnione, a utrzymanie takiego delikwenta kosztuje więcej niż utrzymanie żołnierza wieco cyzm my gadamy powybijać zbrodniarzy

Hidden: Niektórymi postami naprawdę prosisz się o ostrzeżenie. Nie wiem, czy to miało być zabawne? Może sądzisz, że puściłeś niezły dowcip? Daruj sobie krotochwile, które bawią tylko Ciebie... Chyba, że chcesz szybko zostać zbanowanym.

"Świat da się lubić... Świat... Świat da się lubic..."
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.203
Posty: 633
Skąd: Kielce
Kara śmierci dla każdego !! Żartowałem powinno się to wprowadzić więzienia przeludnione, a utrzymanie takiego delikwenta kosztuje więcej niż utrzymanie żołnierza wieco cyzm my gadamy powybijać zbrodniarzy
Wiesz co??? MILCZ JAK DO MNIE MÓWISZ!! Gadasz człoiwieku bez sensu. Nie obraź się, takie moje zdanie i koniec.
-------------------------------------
Smierć jako kara?? Jestem głęboko wierząca i uważam, że taką karę może zadać tylko Bóg. TYLKO BÓG.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.213
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Heh...
Rozważmy problem w całości.
kara śmierci według mnie jest dobrym pomysłem. Dlaczego? Degeneraci, którzy dostali dożywocie muszą być normalnie utrzymywani, otrzymywać normalną opiekę lekarską, a pozytku z nich żadnego. o wiele taniej dla społeczeństwa wyjdzie kara śmierci.
Jeszcze jeden powód przemawiajacy za taką formą: wątpię, aby ktoś ktoś kto popełnił wiele zbrodni był w stanie się ztesocjalizować. Nawet po wyjściu na wolność bedzie dalej czynić zło. Najgorsze są osoby z dożywociem, gdyż tacy obojetnie co by nie uczynili i tak nie można pogorszyć ich stanu. Mając do wyboru życie jednej osoby, a wielu osoby ekonomiczniej wyeliminować jest jedną z pozytkiem dla wszystkich. No i także grozi nam przeludnienie, więc to nie głupi pomysł.
I jeszcze jedna rzecz, która wydaje się być lepsza niż sama kara smierci, bo w niektorych przypadkach śmierć to za mało. Nawet margines może okazać się użyteczny. Chodzi mi o eksperymenty robione na ludziach, zarówno w dziedzinie medycyny jak i innych, nawet z czystej ciekawości. Jest to dobre rozwiazanie: bolesna kara ale z pożytkiem dla wszystkich.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.203
Posty: 633
Skąd: Kielce
Nie obraź się, ale to idiotyczny pomysł z tymi eksperymentami.. Rozumiem, że jesteś starszy i więcej wiesz o świecie, ale jak można torturować ludzi? Jeśli byłeś w Oświęcimiu (a ściślej w Auschwitz), to wiesz, do czego są zdolni naukowcy.
----------------------------------------------
Nie dementuję, że kara za zbrodnie jest potrzebna, ale nie rozumiem kary śmierci. Przecież jest powiedziane: "Nie zabijaj!"..I nie tylko do Chrześcijan i Żydów, ale do ludzi wszystkich wyznań.
----------------------------------------------
Może się powtarzam i wygląda to jak przepisane z katechizmu, ale takie jest moje zdanie i raczej go nie zmienię. Śmierć może zadać tylko Bóg.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.213
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Jak można torturować? Całkiem zwyczajnie Pomysłów tyle ile ludzi. Większość osób twierdzi, że śmierć to za mało, z czym się w pełni w niektórych przypadkach zgadzam zgadzam. A i satysfakcja o wiele większa. Nie wszyscy ludzie zaslugują na normalne traktowanie. Jeżeli sami nie zachowują się jak ludzie, to czemu ich traktować jak ludzi? I wcale nie muszą być to tortury. Przykładowo eksperyment z "czyszczeniem" ludzkiego mózgu wcale nie jest bolesny. Nie jest, bo człowiek w tym momencie całkowicie pozbywa się świadomości... Jest rośliną.
Ktoś musi się poświęcić "ku chwale ojczyzny". I wtedy jest to idealne rozwiązanie.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.372
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Seji, Ty psycholu !

Hidden: Ej, co ma znaczyć ta obraza? To, że Seji ma niezwykle "oryginalne" poglądy nie oznacza, że możesz go wyzywać! Spokój mi tu i bez zbędnych besztów!
hmm nie ma to jak, nie odróżnianie, wyzwisk od łagodnego porównania . Psycholu napisałem nie po to aby poczuł się obrażony, a po to by trochę przystopował z swymi podglądami.
I proszę do mnie nie z takim tonem, skoro nie robie nic sprzecznego z regulaminem.


Torturować, przeprowadzać nieludzkie eksperymenty ?
Wiesz dlaczego nie powinniśmy tego robić ? By nie stać się takimi ludźmi jak oni !
Jeżeli chodzi o karę śmierci jestem jak najbardziej za, jednak nie we wszystkich przypadkach, przecież znane są przypadki pomyłek i wrobienia kogoś. (Np. o tym opowiada serial "Prison Break")

Hidden: Tam nie jest pomyłka tylko spisek akurat...
To jest wrabianie

Karę śmierci powinno się przyznawać dla takich u których morderstwa można być pewnym (np. oglądając jego zachowanie itp.).
Masz rację po co darmozjady powinni utrzymywać się z naszych podatków, skoro i tak nic dla świata nie zrobią dobrego, a wręcz przeciwnie mogą zrobić jeszcze wiele złego.
Więc jestem jak najbardziej za karą śmierci, ale uważam, że nie można na nią skazać pod wpływem impulsu, taka sprawa mogłaby i potrwać kilka miesięcy.
Ale niektórzy są przeciwni karze śmierci, ale czy jeśli słyszycie o tych okrutnym mordach i katowaniach, np. kilkuletnich dziewczynek, to czy krew was nie zalewa ?!

Edit: "Oko za Oko, ząb za ząb" (Kodeks Hamurabiego, ciągle aktualny)

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez Old Shatterhand: 21.04.2007, 21:12
edhel Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]

Wiek: 33
Dni na forum: 6.771
Posty: 514
Skąd: Pluton
Degeneraci, którzy dostali dożywocie muszą być normalnie utrzymywani, otrzymywać normalną opiekę lekarską, a pozytku z nich żadnego. o wiele taniej dla społeczeństwa wyjdzie kara śmierci.
No i także grozi nam przeludnienie, więc to nie głupi pomysł.
Boże eliminować człowieka z celów ekonomicznych? Bo tak taniej?... Nie wierze czasem sama w to, co czytam...

eżeli sami nie zachowują się jak ludzie, to czemu ich traktować jak ludzi?
Aby samemu nie przestać być człowiekiem

Ktoś musi się poświęcić "ku chwale ojczyzny".
Ku chwale ojczyzny można sie poświęcic w wojnie (której i tak całkowicie nie popieram, ale jak już mówimy o jakiejkolwiek "chwale"...). Choć lepsze byłoby przysłużenie się dla ojczyzny w jakiś rozsądniejszy sposób...
Jako obiekt doświadczalny? Krytykowaliśmy innych za coś takiego, a sami mamy to samo robić? To prawda, że robili doświadczenia na niewinnych, a tu mamy winnego. Jednak to nie zmusza nas do tego abyśmy potwierdzali po raz kolejny, że człowiek to tylko zwierzę.

Szanuje jak najbardziej zdanie tych, którzy są "za" i tych, którzy są "przeciw"... Ale niezrozumiałe jest dla mnie prowadzenie doświadczeń
"a tak: po co drania utrzymywać?- Polska nie ma kasy, no to się pobawmy w naukowców (od siedmiu boleści)" - Sorry ale to moje zdanie. Nie można zapominać, że samemu też jest się człowiekiem, bo to do niczego nie prowadzi

Pozdrawiam
Serdecznie

"Chciałbym stworzyć coś pięknego, aby poruszyć ludzkie serca.
Zawsze kiedy byłem smutny, przygnębiony muzyka mi pomagała.
Chciałbym stworzyć muzykę, która pomagałaby ludziom."
Yoshiki Hayashi

[img401.imageshack.us/img401/7939/ban1b.jpg]
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6  

Forum DB Nao » » » » Kara śmierci
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook