Forum Dragon Ball Nao

» [Fantasy] Eragon

Marcin991 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Marcin991
Wiek: 32
Dni na forum: 6.482
Posty: 38
Jestem ciekawy co o tej ksiazcze sadzicie mi sie ona bardzo podoba.ciekawe sa przygody eragona i saphiry i inne bohaterów.
co sadzicie o 1 i 2 czesci?
pensar Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
pensar
Wiek: 38
Dni na forum: 6.514
Posty: 69
Sory, nie czytałem, nie kojarzę. Napisz o niej coś więcej to może się skuszę, właśnie kończę 'Donos na Wojtyłę' i będę miał trochę czasu.
Marcin991 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Marcin991
Wiek: 32
Dni na forum: 6.482
Posty: 38
1 czesc zaczyna sie o tym jak chlopiec o imieniu eragon znajduje smocze jajo i staje sie jezdzcem pozniej wyrusza ze smokiem (saphira)zeby zabic ra zaców którzy zabili jego wuja poznie jego przygody ciogna sie az do walki w z urgalami w farthen durze (jest schronienie sojuszników eragona vardenów i kransnolód ów)

2 czesc toczy od przyjazdu eragona do elfów gdzie sie uczy i trenuje u swojego mistrza oromisa tak sie akcja toczy az do walki vardenów z imperium galbatorixa.w miedzyczasie toczy sie tez historia roroana kuzyna eragona.

o tych ksiazkach wiele by pisac.A to napisalem ci skrót

te ksiazki warto czytac i naprawde zachecam cie do czytania
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
To ja nawet nie wiedzialem, ze istnieje druga czesc Pierwsza zaś spodobala mi sie bardzo i wszystkim ja goraco polecam. Wciaga na dlugie godziny. Juz sam poczatek, ktory jest tajemniczy i mroczny moze wzbudzac zainteresowanie. Naprawde warto przeczytac

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Marcin991 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Marcin991
Wiek: 32
Dni na forum: 6.482
Posty: 38
2 czesc nazywa sie najstarszy (czerwona okładka z czerwonym smokiem)
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.772
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
Nie czasami "Dziedzictwo:Najstarszy" ? ale wszystko jesdno. książka fantastyczna dziwie sie że niema filmu jeszcze, zdecydowanie tak długiego jak władca pierścieni jeśli powstanie 3 tom, którego jescze niema bije HP na głowe i na szyje. Podoba mi sie najbardziej Brom i Arya niźle mieszali w tej książce, najlepszy moment to jak eragon ćwiczył te obrazki na tabliczkach i "namalował" Arye, a ta sie wściekła Podoba mi sie równiez sposoby elfów na życie po prostu [ ort! ] śpiewają do drzew żeby gałęzie sie układały w dom i tak 1 raz w roku, niejedzą mięsa i są to wspaniałe istoty.

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Przeczytałem , z braku czegokolwiek. Potrafi zaciekawić na tyle by ją dokończyć , ale tak naprawdę to zwykłe czytadło do kibla i tramwaju.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Jako że ostatnio podczas kilkunastu posiedzeń na sraczu skończyłem drugą część książki prawie się przy tym nabawiając hemorojdów napiszę coś więcej. Nadal nie uważam tego za dobrą literaturę , choć trochę się wybija pośród wszystkich gówien fantasy , jednak nie na tyle żeby dorównać Sapkowskiemu , a co dopiero mówić o Tolkienie do którego niektórzy "krytycy" to porównują. Choć widać że autor nie ma już 15 lat , i styl uległ znacznej poprawie , oraz nie ma tylu idiotycznych pomysłów , nadal nie jest to tym za co niektórzy "znawcy" to biorą. Część zasadnicza fabuły , ta dotycząca Eragona jest nudna jak flaki z olejem , tak że wielokrotnie się zastanawiałem czy przypadkiem się książką nie podetrzeć , a powstrzymało mnie tylko to że była pożyczona. Podczas tej części autor w sposób nieznośny stara się wbić do łba czytelnika swoje pozbawione głębi rozwarzania o wegeterianizmie i ateizmie , ale o tym później. Część książki dotycząca kuzyna Eragona jest o niebo leprza , może dla tego że postać ta ma choć zaczątek jajec , i mogę się przyznać bez tortur że nawet mnie to w miare zaciekawiło. Ostatnia bitwa jest opisana na prawdę ciekawie i wciągająco , aczykolwiek w sumie te dwa wontki stanowią może 150 stron na 600. Reszta jak już mówiłem to pozbawione głębi dogmaty które autor próbuje wcisnąć ludziom. Biorąc pod uwagę że książka jest kierowana głównie do młodego odbiorcy może to zrobić niezły syf z mózgu przeciętnego 12-14 latka. Widać że autor jest cholernym żabojadem-laikiem , a biorąc pod uwagę że pierwszą książkę o tak wielkim nakładzie wydał bardzo młodo , jestem niemalże przekonany o jego związkach z masonerią. Podsumowując- jeśli naprawdę nie masz czego czytać i masz skońcone te 15 lat jest to książka równie dobra jak każda inna , aczykolwiek niczego nadzwyczajnego bym się nie spodziewał .

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Roza Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Roza
Wiek: 31
Dni na forum: 6.156
Posty: 403
Skąd: NS
Byłam tylko w kinie na tym....film nie zrobił na mnie jakiegos dużego wrażenia, ale na tym sie nie moge opierać. Chciałabym przeczytać tylko, że na razie [ ort! ] cza znalesc pozyczkodawce Mój kolega kiedyś kupił to mu brakowało 20 stron ale nie pamiętam czy w 1 części czy w 2.
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.202
Posty: 633
Skąd: Kielce
No cóż...
Książka, jak książka, recenzje ma raczej dobre. Mnie też się podobała. "Eragona" przeczytałam w 3 dni. Wciągnął mnie.

A co do filmu... ŻENADA! Film opowiada zupełnie inną historię, bohaterowie pojawiają się zbyt wcześnie lub zbyt późno... Dodany jest też, nie wiadomo po co, dymny smok Cienia.. Reżyser opowiada własną, skiepszczoną, wersję powieści Paoliniego.
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.849
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Chała ze brak słów , fantasy dla ubogich , schematyczna do bólu , pseudo moralizatorska i tak nieudolnie napisana że masakra , szkoda czasu na to coś .

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » [Fantasy] Eragon
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook