Forum Dragon Ball Nao

» Patologia rządzi, znaczy w rzadzie

Drake Phoenix Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 34
Dni na forum: 6.476
Ostrzeżenia: 1
Posty: 62
Skąd: Stąd stamdąd zewsząd i znikąd
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.717
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
3 miliony mieszkań od Kaczora Donalda Jaaasne ! Chyba Panu J. Kaczyńskiemu chodzi o garaże lub kawalerki

Albo dodakowa lekcja historii w szkołach zamiast jednej godziny w-f ! To już zupełna paranoja, a któż ją wymyślił? Ano jaśnie Pan Giertych który chyba podstawówki nie skończył że się czepia niczemu winnych uczniów. Taki z niego patriota a hymnu polskiego nie zna !

Jedyna słuszna moim zdaniem decyzja to ta typu wojskowego. Że każdy będąc w wieku poborowym powinien odbyć obowiązkową służbę 4 miesięcy w wojsku. Co prawda, dało by to nieźle w dupę, ale przynajmniej fotek w mundurze bym sobie narobił
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Postawie na amnestie dla tegorocznych maturzystów.Przecież to jest kpina w żywe oczy,by uczniowie,którzy formalnie i prawnie nie zdali matury zostali przepuszczeni przez widzimisie ministra edukacji.Jaki jest z tego morał wychowawczy ? Czy 30 % z danego przedmiotu jest wynikiem nie osiągalnym ? Wiem,że ponad 20 % maturzystów (10 jeśli ustawa przejdzie) nie zdało.Jednakże jest to wynikiem tylko i wyłącznie ich lenistwa i braku nauki.A tak pan Giertych sprawi,że będzie nagroda za nie zdanie matury-śmiech na sali.Wydawać by się mogło,że to dobry chwyt przedwyborczy,albo marna próba zatuszowania wyników swej pseudo kadencji ...

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Drake Phoenix Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 34
Dni na forum: 6.476
Ostrzeżenia: 1
Posty: 62
Skąd: Stąd stamdąd zewsząd i znikąd
Gdzieś słyszałem, że Giertych kombinował z podzielenim paru predmiotów na Polski i zagraniczny (gera polski i zagraniczna, hista to samo i tam coś jeszcze), przecie to więcej niepotrzebnych godzin
Xan Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Xan
Wiek: 67
Dni na forum: 7.034
Posty: 474
Skąd: Forteca Żalu
Drake Phoenix napisał(a):
A ten pomysł tez taki genialny, szkoda mi tych opiekunów:
http://g.o2.pl/file_mainpage/images/_24_godziny/2006/07/18071326.jpg
Że się, wybaczcie słowo, gówniary puszczają, to ich sprawa. Nie wiem, czy to faktyczny pomysł kogoś z rządu, czy żart umieszczony w sieci… Ale tak czy inaczej, zakrawa pod skrajny kretynizm.

Navaro napisał(a):
3 miliony mieszkań od Kaczora Donalda Jaaasne ! Chyba Panu J. Kaczyńskiemu chodzi o garaże lub kawalerki
Kaczor Donald jest zarejestrowanym symbolem wyborczym Donalda Tuska. Wszystkie prawa zastrzeżone. A tak serio, to realizacja tego pomysłu jest możliwa tylko w przypadku kawalerek i blokowisk. Mnie najbardziej śmieszą słowa, że wszystko będzie dobrze, byle ludzie kupowali te mieszkania. Dajcie im kasę, a sami sobie wybudują -_-'

Navaro napisał(a):
Albo dodakowa lekcja historii w szkołach zamiast jednej godziny w-f ! To już zupełna paranoja, a któż ją wymyślił? Ano jaśnie Pan Giertych który chyba podstawówki nie skończył że się czepia niczemu winnych uczniów. Taki z niego patriota a hymnu polskiego nie zna !
Nie Giertych, a Kaczyński pomylił słowa hymnu. I wcale nie paranoja, a pomysł godny rozważenia. Godzin WF-u jest faktycznie więcej niż wielu ważniejszych przedmiotów, a sama jego idea jest błędna. Powinien służyć prawidłowemu rozwojowi fizycznemu uczniów, a nie być zajęciami ze sportu… Od tego są SKS-y itp.

Navaro napisał(a):
Jedyna słuszna moim zdaniem decyzja to ta typu wojskowego. Że każdy będąc w wieku poborowym powinien odbyć obowiązkową służbę 4 miesięcy w wojsku. Co prawda, dało by to nieźle w dupę, ale przynajmniej fotek w mundurze bym sobie narobił
Zauważ, że nie każdemu imponuje mundur i wojskowość. Niektórzy są względem nich obojętnie lub wręcz negatywnie nastawieni. Dla mnie pomysł z obowiązkową służbą wojskową dla każdego jest wręcz idiotyczny i jeżeli zostanie wcielony w życie – będę dążył do jak najszybszego opuszczenia naszego kraju. Nie rozumiem również za bardzo sensu wprowadzenia czegoś takiego. Nawiasem, ja jestem za armią wyłącznie zawodową, ale tego w Polsce raczej nigdy nie będzie…

Bartek napisał(a):
Postawie na amnestie dla tegorocznych maturzystów.Przecież to jest kpina w żywe oczy,by uczniowie,którzy formalnie i prawnie nie zdali matury zostali przepuszczeni przez widzimisie ministra edukacji.
Podpisuję się oburącz pod tym fragmentem, jak również pod całą Twą wypowiedzią.

Drake Phoenix napisał(a):
Gdzieś słyszałem, że Giertych kombinował z podzielenim paru predmiotów na Polski i zagraniczny (gera polski i zagraniczna, hista to samo i tam coś jeszcze), przecie to więcej niepotrzebnych godzin
Co rozumiesz przez "niepotrzebne"? Osobiście, co do tego pomysłu mam jeszcze wątpliwości, ale np. byłbym bardzo zadowolony z podzielenia języka polskiego na literaturę i gramatykę.

Pozdrawiam
A.

Miyamoto Hachimaro
obiit Anno Discordiae MMVII
Idus Ianuarias

Hic natus est
Q'ccaon'naeaeccer
Anno Discordiae MMVII
Ante Diem XIII Kalendas Martiae
pensar Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
pensar
Wiek: 38
Dni na forum: 6.514
Posty: 69
Jedyna słuszna moim zdaniem decyzja to ta typu wojskowego. Że każdy będąc w wieku poborowym powinien odbyć obowiązkową służbę 4 miesięcy w wojsku. Co prawda, dało by to nieźle w dupę, ale przynajmniej fotek w mundurze bym sobie narobił
Co da czteromiesięczne przeszkolenie? Nawet cię strzelać porządnie nie nauczą. Pobiegasz trochę jak głupi, dwa razy strzelisz i koniec szkolenia. Taki 'żołnierz' nie ma żadnej wartości więc nie widzę powodu wywalania kasy w błoto na szkolenie, która i tak w razie zagrożenia jest nieprzydatne. Poza tym jesteśmy w NATO, mamy całkiem niezłych żołnierzy zawodowych, czego mamy się bać? Prawdopodobieństwo wojny jest znikome (mógłbym rzec, że nawet go nie ma), a chyba po to szkoli się poborowych aby w razie ataku zbrojnego stanęli w obronie kraju. No bo chyba zmarnowanie im kilku miesięcy życia, pokrzyżowanie planów związanych z edukacją czy pracą nie jest głównym celem:/
Godzin WF-u jest faktycznie więcej niż wielu ważniejszych przedmiotów, a sama jego idea jest błędna. Powinien służyć prawidłowemu rozwojowi fizycznemu uczniów, a nie być zajęciami ze sportu… Od tego są SKS-y itp.
Chyba lepiej by było gdyby zmieniono ideę WF-u, a nie zmniejszano liczbę zajęć. Smutna prawda jest taka, że dzisiaj mamy znacznie mniej chęci i okazji do podejmowania jakiegokolwiek wysiłku fizycznego niż chociażby nasi rodzice. Komputer i telewizor wystarcza przeciętnemu nastolatkowi do szczęścia, stąd coraz częstsze choroby wiążące się z brakiem ruchu, chociażby schorzenia kręgosłupa.
Szkoła to jedyne miejsce gdzie małolaci mają okazję ruszyć tyłki na odległość dalszą niż dzielącą jego pokój z łazienką. Właśnie dlatego zmniejszanie liczby godzin WF-u uważam za niewłaściwe, nawet jeśli nie jest on zorientowany głównie na poprawę właściwego rozwoju fizycznego uczniów.
Drake Phoenix Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 34
Dni na forum: 6.476
Ostrzeżenia: 1
Posty: 62
Skąd: Stąd stamdąd zewsząd i znikąd
Co do płacenia za ciąze przez opiekunów tu masz artykuł:
http://wiadomosci.o2.pl/?s=257&t=248378

No stary np. Historia: po co dzielić na Histe Polski i zagraniczną dodatkowe godziny tylko dochodzą (bo jakby nie miały dojśc to po co to dzielić) jak dla mnie niepotrzebne to i podobnie z innymi lekcjami gdzie by planował Giertych zrobić to samo, jak dla mnie niepotrzebne kombinowanie, tak jak jest, jest dobrze, po co to zmieniać .
Xan Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Xan
Wiek: 67
Dni na forum: 7.034
Posty: 474
Skąd: Forteca Żalu
@ pensar

Z Twą pierwszą wypowiedzią w pełni się zgadzam i nie mam praktycznie nic do dodania. Zdecydowanie Cię popieram i bez wahania podpisuję się pod nią oburącz.

Natomiast co do drugiej... Gdyby zmienić ideę zajęć WF-u na wychowanie fizyczne zamiast obecnego wychowania sportowego, sprawić, by ocena z tego przedmiotu przestała liczyć się do średniej (traktować ją na zasadzie podobnej do zachowania), a zajęcia sportowe ograniczyć do SKS-ów - byłbym zachwycony i obstawałbym za pozostawieniem obecnej liczby godzin, a być może nawet za ich zwiększeniem. Lecz na dzień dzisiejszy, pozostawienie tylu godzin WF-u mija się jak dla mnie z celem. Zwłaszcza, że wielu wuefistów popisuje się na zajęciach nadzwyczajnym wręcz kretynizmem

Co do płacenia za ciąze przez opiekunów tu masz artykuł:
http://wiadomosci.o2.pl/?s=257&t=248378
Być może nie uwierzysz, ale akurat chciałem zrobić edit swego postu, bo sam przed chwilą zauważyłem ten art, przeglądając wiadomości na o2 Anyway, jak dla mnie skrajny debilizm - obwiniać wychowawców za to, że jakaś babka się puszcza bez zabezpieczeń... I to zapewne z pierwszym lepszym...

No stary np. Historia po co dzielić na Histe Polską i zagraniczną dodatkowe godziny tylko dochodzą (bo jakby nie miał dojśc to po co to dzielić) jak dla mnie niepotrzebnie i podobnie z innymi lekcjami gdzie b y planował Giertych podobnie, jak dla mnie niepotrzebne kombinowanie
Może i kombinowania trochę z tym jest... Jednakże, czasem takie rozdrobnienie przedmiotów jest IMHO potrzebne (przykład z polskim). Akurat tutaj jednak wywołałoby zapewne tylko niepotrzebne zamieszanie... Dlatego daję swój nieśmiały sprzeciw. Anyway, wciąż nie rozumie, co miałeś na myśli, pisząc "więcej niepotrzebnych godzin"... Czyżbyś uważał, że każda dochodząca godzina jest zbyteczna? Czy może po prostu nie lubisz tych przedmiotów? ;P

tak jak jest jest dobrze, po co to zmieniać .
Gdyby wszyscy byli równie konserwatywni, zapierdzielałbym zapewne teraz wraz z całą rodziną na polu jako chłop pańszczyźniany.

Pozdrawiam serdecznie
A.

Miyamoto Hachimaro
obiit Anno Discordiae MMVII
Idus Ianuarias

Hic natus est
Q'ccaon'naeaeccer
Anno Discordiae MMVII
Ante Diem XIII Kalendas Martiae
Drake Phoenix Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 34
Dni na forum: 6.476
Ostrzeżenia: 1
Posty: 62
Skąd: Stąd stamdąd zewsząd i znikąd
tak jak jest, jest dobrze, po co to zmieniać .
Ok to może głupio napisałem.

A co do "niepostrzebnych przedmiotów" jak dla mnie to jest tylko rozdrabnianie przedmiotów i po co to komu. Np. Polski :
Po co mam sie uczyć tego samego tylko tu na przykładzie zagranicznych autorów a tu na przykładzie polskich (chociaż nie, to by sie dało pogodzić na każdym przedm. czego innego), czasami trzeba dać przykład Jakiegos polskiego autora i do tego zagranicznego bo to akurat pasuje a tak niemożnabyłoby tego pomieszać- co nie równa sie z nie oznacza że by tak nie robiono. No i na moją opinie może wpływać (minimalnie ale może) także fakt iż za Polskim nieprzepadam (nudzi mnie ta leckja ), a babka strach sie bać, histy też nie bardzo ale fajny gozdek i tak samo z gerą ,ale gera aż tak nie nudzi mnie )
Xan Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Xan
Wiek: 67
Dni na forum: 7.034
Posty: 474
Skąd: Forteca Żalu
Odpowiem autocytatem.

Ksan the True Grumbler, czyli ja, napisał(a):
byłbym bardzo zadowolony z podzielenia języka polskiego na literaturę i gramatykę
Czytaj uważnie.

Pozdrawiam
A.

Miyamoto Hachimaro
obiit Anno Discordiae MMVII
Idus Ianuarias

Hic natus est
Q'ccaon'naeaeccer
Anno Discordiae MMVII
Ante Diem XIII Kalendas Martiae
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Podział polskiego na polski i zagraniczny ( mimo że brzmi debilnie ) praktycznie pokazuje , że Giertych wcale nie zamierza zrobić ze wszystkich MW. Uczy patriotyzmu , ale również spojrzenia na to wszystko z perspektywy europy. Dzisiaj w szkole jest więcej polskich autorów , a wprowadzenie tego podziłu , może być logicznym wytłumaczeniem lekcji o patriotyzmie. Skoro będą osobno pokazane dzieła Poskie i Zagraniczne niemożliwym jest stworzenie patriotyzmu jako "ksenofobicznego wytworu chorego umysłu Giertycha".

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Patologia rządzi, znaczy w rzadzie
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook