Forum Dragon Ball Nao

» Ulubiony polski film

Strony:   1, 2
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.622
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Ostatnio ogladalem super film z Olafem Lubaszenko, Cezarym Pazura i Bogusiem Linde pt: "Kroll" (nie mylic z król). Naprawde jest wart uwagi i na mojej liscie ulubionych polskich filmow stanal na pierwszym miejscu. Wszystkim goraco go polecam

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
ItzBolo Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
ItzBolo
Wiek: 35
Dni na forum: 6.490
Posty: 73
Skąd: Gdansk
Ofc
1. Psy
2. Poranek Kojota
3. Czas Serferow
4. Chlopaki nie placza

Train Hard To Win Easy !!
Drake Phoenix Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 34
Dni na forum: 6.503
Ostrzeżenia: 1
Posty: 62
Skąd: Stąd stamdąd zewsząd i znikąd
Chłopaki nie płacza i Kiler a no i jeszcze kariera Nikodema Dyzmy te filmy rządza a reszta no ujdzie
Amidala Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Amidala
Dni na forum: 6.311
Ostrzeżenia: 1
Posty: 219
Skąd: Kraków
1.tylko mnie kochaj
2.chlopaki nie placza (wyjechane teksty )
3.dzien swira

Gdy ktoś umiera wszponach Gniewu
Rodzi się klątwa..krąży w Okół miejsca Śmierci
Gdy zabłądzisz w to miejsce...
...:::ZNISZCZY CIĘ JEJ GNIEW:::...
Obraz
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.876
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Do moich ulubionych polskich filmów bym zaliczył Psy 1,2 kultowy polski film niezapomniana kreacja Bogusław Lindy , świetne teksty , dobra fabuła , no kilka cytatów z pamięci wam rzucę na zachętę: Bo to zła kobieta była , Jakoś Ci nie ufam i jakoś Cię nie kocham , Bo jeżeli nie ma Boga to co z ciebie za Szatan, to tylko próbka tekstów z Psów , polecam mocne polskie kino.
Z polskich komedii to głównie Jak rozpętałem II wojnę światową i Miś Barei wyśmiewający absurdy komunistycznej polski ze znakomitą rola Stanisława Tyma.

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Piechu: 16.04.2008, 17:42
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.894
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Hmmm, to ja powiem
1. Potop
2. Trędowata (ale jako komedia xD)
3. Popiół i Diament
4. Kanał
5. Kiedy miłość była zbrodnią
6. Panny z Wilka

No i filmy, których możecie nie uznać za polskie, ale i tak je wymienie
- wszystkie kolory Kieślowskiego
- Podwójne życie Weroniki (genialny)
- Nóż w wodzie


Wymieniłam troche inne filmy niż wy xD. Wspomniane przez was komedie też bardzo mile wspominam, ale ja jednak bardziej cenię "ciężkie" filmy..

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.160
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Linka napisał(a):
wozonko
Wożonko
M.in. na mojej dzielni kręcili.

Ja w sumie polskich wiele nie znam ;p
Jak rozpętałem II wojnę światową, Psy, Kiler, Rejs, Seksmisja.

Mart napisał(a):
4. Kanał
Kanał oglądałem, jak był kiedyś w TV, w sumie dobry jest, trzyma klimat.

I Katyń, chociaż mógł być lepszy.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Shounen: 16.04.2008, 22:18
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 29
Dni na forum: 6.180
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
1) Nie lubię poniedziałku
2)Czas Surferów
3)Co mi zrobisz jak mnie złapiesz
4)U Pana Boga za piecem
5)Chłopaki nie płaczą

Takie skromne TOP 5

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.707
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Nie lubię polskiegho kina jako zjawiska. !? mnie. Co nie zmienia faktu że lubię poszczególne polskie filmy. Wkurza mnie nadęcie takich filmów jak "Katyń" , "Pan Tadeusz" czy "Pręgi". Ten typ pretensjonalności mnie zwyczajnie razi. Z drugiej [ ort! ] strony podobają mi się filmy mówiące o ważnych sprawach z klasą jak "Miś" , ""Rejs" , "Seksmisja" czy "Hydrozagadka". Kieślowski irytował mnie z "Trzema Kolorami" , ale dekalog oceniam pozytywnie. Nie lubię filmów Olafa Lubaszenki , mimo że miejscami mnie śmieszą. Jestem za to wielkim fanem filmów Koterskiego , oraz zachwyciło mnie "Wesele". Większość polskich sensacji mnie irytuje , a filmy typu "Sara" , "Tato" , "Psy" są dla mnie najwyżej przeciętne. Nowy Wajda sprawia wrażenie jakby go dopadł uwiąd starczy , a stary Wajda był artystą. Słowem wkurza mnie polskie kino . Wkurzają mnie wymuszone moralizatorsto , brak kasy na dorbą produkcję , i zabijanie dobrych pomysłów kosztem taniego sentymentalizmu. Jednakże kocham polskie kino za to że mimo wszystko ciągle z tego gówna wychodzą dobre filmy , które nie dają się wykastrować przez producentów , moralistów i krytyków.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.160
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
franqey napisał(a):
Rejs
Rejs
"Służbowo, na statek",
Moja ulubiona scena, jeśli kojarzysz.

franqey napisał(a):
zachwyciło mnie "Wesele"
Co Cię w nim zachwyciło?
Jak mniemam masz na myśli to Wesele ostatnie.
Duża ilość bluzgów pewnie, co?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.876
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Co Cię w nim zachwyciło?
Jak mniemam masz na myśli to Wesele ostatnie.
Duża ilość bluzgów pewnie, co?
Got żartujesz co ? przecież Wesele to rewelacyjny film a co do bluzgów to niema ich znowu tak dużo , ogólnie jeden z lepszych polskich filmów.

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.707
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Pan Admin napisał(a):
Co Cię w nim zachwyciło?
Jak mniemam masz na myśli to Wesele ostatnie.
Duża ilość bluzgów pewnie, co?
To też , ale raczej nie ilość co jakość. Wystarczy przytoczyć tekst:
-napij się wody
-w wodzie to się ryby *
Poza tym w filmie urzekła mnie muzyka Tymona i tranzystorsów , pokazanie bankructwa kolesia który całe życie dążył tylko do zdobycia pieniędzy , brak patosu w mówieniu o ważnych sprawach , naturalizm , przyzwoita gra aktorska , poetyka , praca kamery , montaż , dialogi , scenariusz , ilości wódy które pili i parę innych rzeczy.

A mnie nie zachwyca twoja pisownia, a wręcz uważam że jest do dupy. Przecinków nie będę poprawiał, oczy mi już wysiadają, ale jeszcze trochę i dostaniesz osty za te błędy.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.229
Posty: 633
Skąd: Kielce
Polskie kino. Jeżeli pomyśleć o ostatnich produkcjach, to ze smutkiem stwierdzam, że za wyjątkiem "Katynia"(którego nie widziałam), w kinach są chyba tylko komedie romantyczne. Dlatego z nowych i nowszych filmów nie wymienię chyba żadnego, bo po prostu z reguły odrzucam ten gatunek.
Podoba mi się natomiast "Czas surferów". Zabawny film, lekko dwuznaczny. Kolokwialnie mówiąc, fajny.
Nie wpadł mi do głowy żaden inny film, jeżeli sobie przypomnę, najwyżej dopiszę.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » » Ulubiony polski film
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook