Forum Dragon Ball Nao

» Władca pierścieni vs Harry Potter

Strony:   1, 2, 3, 4, 5  

Harry Potter czy Władca pierścieni?

Harry Potter czy Władca pierścieni?
Harry Potter 30,43% 28 30,43%
Władca pierścieni 69,57% 64 69,57%
Wszystkich głosów: 92
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Osobiscie lubie Harry'ego Pottera i Władce Pierścieni, ale poniewaz wydaje mi sie ze trzeba bedzie ocenic objektywnie to jednak wole Władce Pierścieni bo:
Fabuła powala Harry'ego
Lubie staropolski język
Osobiscie przeczytalem chyba z 10 razy Hobbita czyli wstep do Wladcy Pierscienia iwec ten argument tez mozna chyba zaliczyc

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Ja jestem zdecydowanie za "Władcą". Super argumenty dał Szarak, więc tylko mogę przyznać mu prawdę i wstawić się za jego słowami. Świat Tolkiena jest o wiele, wiele obszerniejszy. "Władca" wydaje mi się jakoś, bardziej "dorosły". "Harry" pomimo tego ,że sam przeczytałem jego 4 części, wydaje mi się nadal trochę bardziej dziecinny. Ale to oczywiście tylko moja opinia, i oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. W każdym razie stawiam jak większość w ankiecie - na trylogię Tolkiena. Klasyk.

Pozdrawiam
Serdecznie

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Legolas Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]

Wiek: 31
Dni na forum: 6.537
Ostrzeżenia: 1
Posty: 432
A więc tak..... Harry nie dorasta Frodowi do pięt ( wniosek Władca Pierścieni lepszy!).. Podczas czytania książki Tolkien przenosi nas do Śródziemia w świat magi i czarów.... A podczas filmów możemy wyobrazić sobie jak to naprawde było podczas oblężenia Minas Tirith czy Helmowego Jaru... Peter Jackson wykonał swoją prace znakomicie... nikt nie zaprzeczy chyba że te Oscary które w 2003 roku otrzymał Władca Pierścieni Powrót Króla są nie słuszne i powinny trafić w ręce Harrego Pottera i Komnata Tajemnic... Powiem tyle nie wiem co jest w książce... bo mnie do niej nie ciągnie i nie mam zamiaru jej czytać.... a z ekranów kin bije nudą podczas oglądania Harrego jak lata na miotle;/
VegatZ Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
VegatZ
Wiek: 40
Dni na forum: 6.598
Posty: 151
Skąd: Lincoln
Porownywać te 2 ksiazki ? Moim zdaniem zadanie niemozliwe... jedyne co je laczy to tak naprawde popularnosc.
Pisane sa zupelnie innym jezykiem, obrazy przedstawione w zupelnie innym klimacie. Czytalem i HP i LOTR. Obydwie pozycje bardzo przypadly mi do gustu, z tym ze tlumaczenie Skibiniewskiej jesli chodzi o Władce jest zdecydowanie najlepsze, reszta po prostu ssie [ ale i tak nic nie przebije oryginalu po angielsku].
pozdrawiam

You seek a God to stand above you,
wrapping healing arms around you.
You'll find another God of pain,
a God of suffering and tears.
BSP
Ziemianin
Ziemianin
BSP
Dni na forum: 6.521
Posty: 7
MOim zdaniem ten temat nie ma sensu, bo Harry, choć może fajna książka, to jak to dobrze VegatZ powiedział nie da się go do Władcy porównać. Nie chce mi się rozpisywać dlaczego, ponieważ będę się powtarzał, argumenty zostały już wcześniej wymienione, nie ważne czy książka czy nie, LotR wygrywa 100:0 !

Hmm... jak niektórzy mogą mówić, że Potter jest lepszy, nie czytając kompletnie Władcy?
Drake Phoenix Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 34
Dni na forum: 6.476
Ostrzeżenia: 1
Posty: 62
Skąd: Stąd stamdąd zewsząd i znikąd
Jeśli chodzi o filmy:
Lepszy jest "Władca Pierścienie" (atak na Helmowy Jar cos pięknego)

A jesli chodzi o książki to no nie wiem:
1.Z jednej strony lepszy je "Władca" (duzo sie dzieje, fajne walki, no i coś w tym jest , jeden mały minus ,że od Tomu 2 Tolkien podzielił akcje na 2 części:
a).Aragorn, LEgolas, Gimli i reszta (najfajniejsze części, tam sie duzo dzieje)
b).Frodo i Sam (O jezu jak to mnie nudziło- co ciekawe mimo to przeczytałem rządze:!: -zasnąc mozna pyzy tym było)
To ja już wole aby obie części był poprzeplatane

2.A z drugiej strony ciekawszy jest "Harry" (właściwie tam też sie duzo dzieje, ale na pewno nie ma tyle walk co w "Władcy", za to dzieje sie duzo innych rzeczy także ciekawych.

I kurde sam nie wiem która ksiązka jest lepsza
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.515
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Gdy obejrzałem podczas premiery 1 część władcy to obejrzałem i następne, a że oglądałem Harrego i żyłem w przekonaniu to to syf wolałem LOTR'a. Niedawno przeczytałem całą serię HP i czekam na tą ostatnią część i stwierdziłem:
Film: na 100 LOTR
Książka: zdecydowanie HP
Marcin991 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Marcin991
Wiek: 32
Dni na forum: 6.482
Posty: 38
Film to zdecydowanie lepsza jest trylogia wladcy pierscienia poniewaz jest o niebo lepsza od harrego lrpsze efekty idt


harry potter to raczej jako ksiazka przypadl mi do gustu jest ciekawszy niz wladca w którym jest mnustwo opisów a malo akcji
drake Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
drake
Wiek: 34
Dni na forum: 6.614
Ostrzeżenia: 1
Posty: 75
Oczywiście że Władca Pierścieni jest lepsze od jakiegoś bezsensownego Harrego Potera najlepsza część władcy II

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez drake: 11.02.2007, 23:23
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.717
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Cóż, ja wypowiem się tak :

Harry Potter to świetna lekka powieść dla każdego, jest to czarujący świat pełen przygód i fantasy z nutką dojrzałości i tajemnicy.

Władca Pierścieni to pełna fantasy i przeprowadzona z ogromnym epickim wręcz rozmachem powieść w mrocznym klimacie. Nie ujrzysz tuyta czekoladowych żab czy jęczącej Marty, co najwyżej Nazgule, epickie bitey, mitycznych herosów i wiele, wiele więcej. Ponadto Władca Pierścieni to już nie lekkostrawna opowieść lecz książka dla nieco bardziej wymagających czytelników. Polecałbym ja ludziom w wieku od 14 lat wzwyż, po prostu cudo.

Podsumowując i jeden i drugi tytuł jest dla mnie najlepszy, poniewaz uwielbiam fantasy.

Pozdro
Legolas Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]

Wiek: 31
Dni na forum: 6.537
Ostrzeżenia: 1
Posty: 432
Pisałem już wyżej o filmie i książce.. ale nie zauważyłem by ktoś się wypowiedział o grach w tej tematyce ( no cóż, to też daje do myślenia). Powiem tak po 4 tytuły na każdą ze stron Harry Potter: Kamień Filozoficzny, Komnaa Tajemnic, Więzień Azkabanu, Mistrzostwa świata w Quidditch. Natomiast Lotr : Drużyna Pierścienia, Powrót Króla i obie części Bitwy o Śródziemie. Co do Gier również moim zdaniem Lotr Bije Harrego na głowe.. No cóż nie będe poruwnywał strategi z grą zręcznościową!! Ale niestety z przykrością mówię że Retrun of the king bije na głowę wydanego półtorej roku puźniej Więźnia Azkabanu.. nie wspominając już o wcześniejszych seriach.. Może Drużyna pierścienia była spartaczona ale to już nie jest wyjaśnienie..
Czyli podsumuwując
Książka:arrow: Władca
Film: + Władca + harry
Gry +Władca
ItzBolo Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
ItzBolo
Wiek: 35
Dni na forum: 6.463
Posty: 73
Skąd: Gdansk
Ja szczerze mowiac wole Harrego Pottera... Wladca jako film byl tak strasznie nudny ze w ogóle [ ort! ] nie przykul mojej uwagi...A w Harrym jest ukazany swiat o jakim wiekszosc z nas moze tylko pomarzyc

Train Hard To Win Easy !!
Amidala Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Amidala
Dni na forum: 6.284
Ostrzeżenia: 1
Posty: 219
Skąd: Kraków
harry jest nawet fajny ale w porownaniu do wladcy to nic *::*legolas:**:*::

emate: nie za dużo emot?

Gdy ktoś umiera wszponach Gniewu
Rodzi się klątwa..krąży w Okół miejsca Śmierci
Gdy zabłądzisz w to miejsce...
...:::ZNISZCZY CIĘ JEJ GNIEW:::...
Obraz
Freeman Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Freeman
Dni na forum: 6.256
Posty: 114
Jako że nie lubie czytać książek bo mnie nudzą te dwa tytuły oceniam tylko na podstawie filmu!

Osobiście nigdy nie lubiłem Harrego.Po obejrzeniu pierwszej części jego przygód od razu odstawiłem ten tytuł na bok jakoś nie mógł mnie niczym do siebie przekonać, i taki troche dziecinny jest.Jestem natomiast pełen uznania dla władcy pierścieni, to świetny film.Jak dla mnie Harry może się schować.Świetna fabuła, efekty, obsada i w ogóle [ ort! ] ma w sobie to coś co przyciąga do telewizora, poza tym bardzo lubie sceny batalistyczne, walki na miecze i może to sprawia że bardzo lubie ten film.
Szacunek dla Tolkiena i dla Petera Jacksona
konto usunięte
Saiyanin
Saiyanin


Ja wole Pottera, ale te nowsze filmy. Te starsze do kitu są...
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Czy Potter to tylko film ?
Cała dzisiejsza młodzież opiera się chyba wyłącznie na filmach .

Mimo, iż z przyjemnością czytam obydwie powieści, stawiam oczywiście na WP.
Harry ma stosunkowo prosty i słabo rozbudowany świat, nie da się tego porównać do ogromu informacji jakie znaleźć możemy u Tolkiena (już teraz niedokładnie pamiętam historię przodków Aragorna, nawet nazwy pozapominałem), bitwy oraz fabuła przedstawiona jest w sposób o wiele ciekawszy niż Rowling ukazała to w HP. Osobiście preferuję walki na miecze, oraz świat magii, ukazanej inaczej niż w HP. W Potterze irytujące są również miłości oraz przyjaźnie, od razu widać, że Rowlling pisząc to myślała o dzieciach, gdyż podobne przyjaźnie są praktycznie niemożliwe.

Ekranizacje: na tym polu również króluje Władca Pierścieni, choć jest on o wiele nudniejszy od książki, kto to widział w taki stopniu zmieniać fabułę ( ? ), jednak bitwa pod Helmowym Jarem/Parowem, wydaje mi się lepsza niż ta w książce . W HP, podobnie jak w WP fabuła jest znacznie zmieniona, co również ujemnie wpływa na film.

Ach, pozostaje jeszcze kwestia gier, tu również nie ma co się zastanawiać, oczywiście WP.
LoTR: BfME 2 (WP: Bitwa o Śródziemie 2), jest jednym z najlepszych RTS, w jakie miałem okazje zagrać (szkoda iż nie dorównuje Medieval 2).

A więc :
3: 0
Dla Lord of The Rings
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.153
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
Władca Pierścieni jest najlepsze pod względem fabuły i muzyki.
Harry Potter to dla mnie chłam [ bez obrazy ] który został napisany pod przymusem.
A Władca Pierścieni po prostu wymiata[ te walki miedzy orkamy [ i innymi bestiami ] przeciw ludziom [ krasnoludom , elfom itp. ], a muzyka również pięknie dopasowana do róznych sytuacji.
A HP jest o chopcu któremu pewien czrownik [ czy wiedźma ] zabił [a ] rodziców. Z ogladania HP powinno sie spowiadać [ bez obrazy

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
Boss Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Boss
Wiek: 32
Dni na forum: 6.117
Ostrzeżenia: 1
Posty: 405
Skąd: Nysa
W zupelnosci sie zgadzam z przedmowca...Wladca pierscieni to film zaje**sty...natomiast co do Harrego...film totalnie idiotyczny i bezsensowny (bez obrazy jezeli ktos jest fanem HP), niestety , ale takie jest moje zdanie

"Kreujemy chwile prawdziwej wolności lecąc nad przeszkodami, które Wy omijacie każdego dnia... " David Belle

http://akcjaparkour.prv.pl/index.php?page=pk

You wanna fuck with me ?!!! OK...You wanna play rough ?!!! OK...Say hello to my little friend !!!
mihesz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ

Wiek: 33
Dni na forum: 6.129
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 519
Oczywiście że Władca pierścieni jest lepszy i to bez dwóch zdań! Lepsza fabuła, ciekawsze postacie i miejsca, wielkie wojny! Nic dodać niż ująć!
Paulina94 Kobieta
Wojownik
Wojownik
Paulina94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.082
Posty: 40
Skąd: Wałbrzych
Wolę Władcę Pierścienia, ponieważ tam są walki i co chwilę się coś dzieje. Natomiast w Harrym Poterze to tylko ciągle ta magia. Nie wiem też jak to inaczej określić, ale bardziej zafascynował mnie Władca. Tolkien czy Rowlings nie wiem bo nie czytałam ich książek, ale moje koleżanki mówią, że Harry Potter jako książka jest lepsza. W filmie stawiam na Władcę, a w książce na Harrego
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5  

Forum DB Nao » » » Władca pierścieni vs Harry Potter
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook