Forum Dragon Ball Nao

» [Fantasy] Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka

Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Ahoj, majtkowie!

Na polskie ekrany niedawno weszła druga część tej serii, zatytułowana "Skrzynka umarlaka". Oczywistym jest, że zaraz po powrocie wybrałem się z przyjacielem na ową produkcje, która w 3 dni w amerykańskich kinach zarobiła 134 miliony dolarów. Podekscytowany siadłem, oglądnąłem 15 minut reklam i w końcu zobaczyłem początek. Ale zaraz, co to za Piraci bez początku z Jackiem Sparrowem!? Trudno, niemniej na ekranie mamy przecie piękną Keire Knightley oraz niezniszczalnego Legolasa - Orlando Bloom'a w roli Will'a Tuner'a. Chyba nie wypada mi zbyt zdradzać fabuły, która skomplikowana nie jest, acz nie podpada całkiem pod zużyty zarys filmów o piratach. Wszystko kręci się wokół busoli, klucza i tytułowej skrzynki oraz... Niezapomnianego kapitana Czarnej Perły, który jest główną przyczyną wszystkich zdarzeń.

Zdaje się, że brzmi ciekawie, lecz... Już po godzinie filmu patrzyłem z obawą na dalsze wydarzenia, ponieważ przez te pierwsze 60 minut zabrakło mi tego, co tak ceniłem w pierwszej części - widowiskowe pojedynki bronią białą oraz niezrównane bitwy morskie. Oczywiście - jedno i drugie jest, lecz nie stanowi esencji filmu, (którą wg, wielu jest oczywiście Johny Deep) a jedynie dodatek. Co do bitw morskich też mógłbym mieć zastrzeżenie za postać "Krakersa”, czyli też Krakena - ogromnego, morskiego, ośmiornico podobnego stwora, który terroryzował przeciwników samego Davey'a Jonesa - legendy 7 pirackich mórz. Niby wykonanie jego jest epickie - ale jakoś walka całej załogi statku z nim nie przypadła mi do gustu. Zresztą powielony wątek żywych-umarłych z pierwszej części nie tylko nie wprowadził świeżości, ale także zaczął nudzić. Dopiero ostatnie 60-90 minut troszkę się rozkręciło, lecz... Wszystko, ale to wszystko zniszczył koniec produkcji! Tak beznadziejnego zakończenia jeszcze nie widziałem w tak znanej pozycji. Po prostu zawiodłem się. Nie wiecie, o czym mówię? Powiem tyle - trzeba uratować Jacka z rąk ośmiorniczki, na ekranie pojawia się nagle "stary znajomy" z części pierwszej i *łup* - napisy końcowe. Bezczelna zapowiedź 3 części. Problem jest taki, że wrażenie niedosytu nie jest pozytywne, nie przepełnione ciekawością i rozmyślaniami nad 3 częścią. To jedynie zdenerwowanie i zniesmaczenie. Film nie taki zły. Koniec tragiczny.

Co nie zmienia faktu, że pójdę na trzecią część - to bardziej niż pewne.

Ogółem ocena w dziesięciostopniowej skali to 7 punkcików. Sceny z kołem młyńskim przednie, może całego filmu one nie zdobią, ale na pewno się spodobają.

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Hidden: 07.08.2006, 18:01
eli Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
eli
Dni na forum: 6.615
Posty: 105
również byłam na tym filmie, i czytając twoją recenzję przecierałam oczy ze zdumienia zastanawiając się, czy widzieliśmy ten sam film.

przez te pierwsze 60 minut zabrakło mi tego, co tak ceniłem w pierwszej części - widowiskowe pojedynki bronią białą oraz niezrównane bitwy morskie. Oczywiście - jedno i drugie jest, lecz nie stanowi esencji filmu
ja bym powiedziała, że ten film to tylko pojedynki i to w takiej ilości, i tak bajkowo zrobione, że nudzą. tym bardziej, że trwają strasznie długo. zgadzam się, że wątek nieumarłych niewolników również nie wnosi niczego nowego, za to kraken.. jak najbardziej. to postać, która mi sie najbardziej podobała, nie licząc niezrównanego Jacka Sparrowa.

Tak beznadziejnego zakończenia jeszcze nie widziałem w tak znanej pozycji.
nie????? a matrix widziałeś? bodajże II część kończy się w identyczny sposób-zapowiedzią III części i niezakończeniem wątku. beznadzieje. albo sie kończy albo nie, trochę to telenowele brazylijską przypomina, z tym, że w telenoweli na następny odcinek nie musimy tyle czekać
poza tym jak dla mnie film był stanowczo za długi, co robić, szybko sie nudzę.
ale na koniec stwierdzam, że "piraci" podobali mi się (choć czas pojedynków mógłby być nieco skrócony). lubię te klimaty, choć osobiście nabawiłabym sie pewnie choroby morskiej na łódeczce na środku jeziorka

... idż wyprostowany wśród tych, co na kolanach...
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Ja bym powiedziała, że ten film to tylko pojedynki i to w takiej ilości, i tak bajkowo zrobione, że nudzą. tym bardziej, że trwają strasznie długo.
Zdaje mi się, że jednak oglądaliśmy ten sam film.

Pierwsze kwadranse filmu to jedynie "gadanina" - spotkanie starego Tunera, ucieczka Czarną Perłą, misja Willa, spotkanie tubylców, z którymi też żaden pojedynek się nie odbył. Kilka "manewrów" Elizabeth, wypłynięcie i znalezienie okrętu Rybogłowego, przesiedzenie na nim sporo czasu, powrót do Jacka itp. Dopiero przy odnalezieniu Skrzynki zrobiło się gorąco, może nawet za bardzo...

(napisałem hasłami by nikt kto nie widział filu nie odgadł od razu całej fabuły)

Czy widziałem Matrix? Nie. I dobrze mi z tym. Dlatego napisałem, że "nie widziałem" a nie "nie było nigdy". Więc jako, że Matrixa nie oglądałem, sformułowałem to prawidłowo.

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.717
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Cóż, dla mnie pojawienie się Barbarossy na zakończenie to czysty szok, ale . . . ogladaliście Tokyo Drift? Tam to dopiero zakończenie szokuje ! PzK 2 to film wyśmienity wg. mnie, jako fana Jack'a Sparrow'a, choć po zakończeniu czułem niedosyt przez zaledwie kilka godzin.

Mam do Was pytanko, czy aby Barbarossa nie ginął w pierwszej części? I czy przpadkiem nie wrócił z ów "końca świata" i dlatego zna tamte wosy ? Aha, i jeszcze cos, kiedy będzie do ściagniecia DVDrip
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.679
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
na ostatnie pytania odpowiedź brzmi tak.

Co do filmu- jako całość dobra , ale bynajmniej nie wybitna. Do postaci Sparrowa straciłem wiele szacunku od kiedy pedryle okrzyknęli go swoją ikoną , ale po ochlapaniu "śliną" , i wejściu z szablą na sztorc do otworu gębowego , odbytowego ( niepotrzebne skreślić ) się im wcale nie dziwię. Zepsuło to trochę wrażenie , ale jestem to w stanie z ciężkim sercem wybaczyć twórcą filmu za wskrzeszenie Barbossy. Niedość że zawsze lubiłem gnoja , to nadaje to filmowi mitologii , bez czego w gruncie rzeczy [ ort! ] żaden tasiemiec nie może się obejść nie tracąc klimatu.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
el coyote Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 6.819
Posty: 73
Film jako tako był dobry. Przyjemna i w wielu momentach absurdalna/śmieszna rozrywka, lecz nic poza tym. Ale trzeba przyznać, że film ambitny . A taka wiadomość do ogółu: czy konieczne było zdradzanie wątku fabularnego? Podejrzewam, że są osoby, które na tym filmie w kinie jeszcze nie były, a chciały by poznać ogólne opinie, niż "które sceny bardziej lub mniej się podobały". Taka rada na przyszłość.
Marcin991 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Marcin991
Wiek: 32
Dni na forum: 6.482
Posty: 38
Film bardzo fajny.Z tego co bylo na koncu to wnioskuje ze będzie 3 cześć.Ciekawe kiedy wyjdzie
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Nie będę się rozpisywał bo mi się nie chce.
Powiem tylko jedno, dla mnie film bomba. Nic dodać nic ująć. Czekamy na 3 część.

PS. Nie słuchajcie bredni hidden lorda


Hidden Lord: Wypraszam sobie takie stwierdzenia, ponieważ film nie trafił całkowicie w mój gust i mam pełne prawo do mej opini. Tak jak ja nie neguje Twojej i cieszy mnie, że film Ci się spodobał, tak Ty powieneś me zdanie przynajmniej tolerować.

I tak naprawdę - jakie brednie? Czy zmyśliłem fabułę? Czy opisałem nieistniejące zajścia? Czy stwierdziłem, że me zdanie jest jedynym prawidłowym? Nie.

Mój post przybrał formę w pewnym sensie recenzji w której napisałem swe odczucia tyczące się filmu. Mam do tego pełne prawo.

A emutoikonkami nie usprawiedliwiać się - proszę.


shiro: Nie zabronisz mi negować twojej opinii, więc z wypraszaniem możesz iść do innego tematu. Po za tym stwierdzenie "brednie" wcale nie miały być kierowanie dosłownie w twoją opinie, lecz miał żartobliwie stwierdzić fakt twej krytycznej oceny tego filmu(po to są także te emoty). Skoro jednak ty tego "nie" zauważyłeś to nie mój problem.

Napisać musiałem to innym kolorem bo byś nie zauważył, tymbardziej, że bestialsko zabrałeś mi mój kolor edytorski. Wypominam ci to, lecz nie zabraniam ci go używać.





Hidden Lord: Cóż, przyznać muszę, że napisałem to pod wpływem - nie ma co się oszukiwać - mej głupoty. Zdawałem sobie sprawę, że to stwierdzenie z przymrużeniem oka, lecz chyba przesadnie uczulony jestem na punkcie stosunku innych do mnie (sześć lat podstawówki robi swoje). Tak więc przepraszam za to i zakończmy ta krótką dyskusję.

A co Ty na to bym ja negował Twe zdanie o negowaniu mojego zdania?

Co do kolorku - inne kolory wygladają średnio, są słabo widoczne... Zawsze używałem niebieskiego, lecz an tym forum raczej nie zda to egzaminu. Jak wolisz, spróbuję pomarańcz ^^ Zresztą białego używa prawdopodobnie także Dai.


TNK: a także eMate oraz chyba Gotenks. Pomarańczego zaś używa Kamzo. Niezły bajzel się zrobił. Może cyan się przyda?

shiro: Dlatego ja preferuje biały nieoryginalny kolor ;p


Hidden Lord: Ah, ten nick przypomniał mi stare dobre czasy na UM, gdy to terroryzowałem userów, a wszyscy spodziewali się, iż jestem Tobą, TNK. Co do kolorku - nie sądziłem, że to jest własnie ten "cyan".

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay

Ten post był edytowany 7 razy, ostatnio zmieniony przez Shiro: 08.08.2006, 21:29
Fenix Fable Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Fenix Fable
Dni na forum: 6.472
Posty: 189
Oglądałem film tylko dla Johnnego Deppa, no i nie zawiodłem się, po prostu świetna kontynuacja. Mi też się nie chcę rozpisywać, bo w sumie to nie ma o czym, jak ktoś chcę podskutować na ten temat, to niech wejdzię na Filmweb.
Draqun Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Draqun
Dni na forum: 6.867
Posty: 259
Skąd: Główczyce
Ja tam też niewiele napisze. Film był dobry (mówie o klątwie perełki, bo dójki nie widziałem). Ale wole tłumaczenie z DKF, bo te które było robione przez polsat było ohydne [ ort! ]. Głupie teksty i nazwy <ble>. Musze jeszcze oglądnąć 2. Heh już widze Spearowa jako kapitanka.

Takich 3-ech jak nas 2-óch nie znajdziecie ani 1-ego
Prawo Omha "Ciało rzucone w łoże traci na oporze"
http://animefunny.vgh.pl
Legolas Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]

Wiek: 31
Dni na forum: 6.537
Ostrzeżenia: 1
Posty: 432
Ja tam też niewiele napisze. Film był dobry (mówie o klątwie perełki, bo dójki nie widziałem). Ale wole tłumaczenie z DKF, bo te które było robione przez polsat było ohydne [ ort! ]. Głupie teksty i nazwy <ble>. Musze jeszcze oglądnąć 2. Heh już widze Spearowa jako kapitanka.
Jak dla mnie PzK II to porażka.. nie chcę ranić wszystkich fanów którym film się podobał.. I wcale nie oglądałem tego filmu dlatego że szanuje Johny Deepa.. Po prostu podobała mi się część pierwsza.. muzyka, fabuła, kolorowość.. Część druga traci na swojej atrakcyjności przez bardziej brutalny, i mniej kolorowy klimat.. Przypominają mi się obie części PoP'a. Pierwsza bajkowa piękna, druga mroczna i już mniej udana.. Jednak dla uzależnionego kinomana film obowiązkowy
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Szczerze mówiąc, film trochę nudził... Były jednak ciekawe momenty, a postać Sparrowa, została mimo opiniom - znów, bardzo dobrze odegrana. Nielicząc bezczelnej zapowiedzi 3 części - Może być film.

PS. Franiu, nie spojelruj :\

PPS. Legolas, toż 2 część, WW, była najlepszą spod serii PoP. Miała zaje*isty klimat, rock, mrocznie, krew, świetna fabuła, postać Księżula, Kileena ze swoimi płucami, Wraith, przeciwnicy, trolle, zagadki na myślenie, same ochy i achy...

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Legolas Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]

Wiek: 31
Dni na forum: 6.537
Ostrzeżenia: 1
Posty: 432
Legolas, toż 2 część, WW, była najlepszą spod serii PoP. Miała zaje*isty klimat, rock, mrocznie, krew, świetna fabuła, postać Księżula, Kileena ze swoimi płucami, Wraith, przeciwnicy, trolle, zagadki na myślenie, same ochy i achy...

Sorry że zbaczam z tematu, lecz każdy ma swoje gusta.. I moim zdaniem pierwsza część Piratów z Karaibów jak i Prince of Persia podobały mi się bardziej:) Jednak w zupełności szanuje Twój gust, i nie mam do niego zastrzeżeń.. Bardziej podoba mi się film z cieplejszym klimatem, łagodną fabułą i kolorową grafiką.. Taki właśnie jest "Klątwa Czarnej Perły"

Pozdrawiam Legolas
Lilu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Lilu
Wiek: 32
Dni na forum: 6.502
Posty: 885
Hmmm co ja o tym sądze??
Sadze że jest superancki filmik szczególnie podziwiam role Johnny Depp
naprawde gościu jest niezły w tej roli.
Co do drugiej części filmu to taki momentami monotonne się robiło ale jak ogląnełam 2 to i 3 obejrze chętnie zobacze co się stało z Kapitan Jack Sparrow'em
Amidala Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Amidala
Dni na forum: 6.284
Ostrzeżenia: 1
Posty: 219
Skąd: Kraków
ogladalam 2 czesci i strasznie mi sie podoba ten film ale jest (w niektorych momentach) obrzydliwy strasznie przystojny jest tam Orlando Bloom

Gdy ktoś umiera wszponach Gniewu
Rodzi się klątwa..krąży w Okół miejsca Śmierci
Gdy zabłądzisz w to miejsce...
...:::ZNISZCZY CIĘ JEJ GNIEW:::...
Obraz
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » [Fantasy] Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook