Forum Dragon Ball Nao

» Muay Thai

Vasson Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Vasson
Wiek: 33
Dni na forum: 6.662
Posty: 186
Skąd: West City
Muay Tay Uprawia ktoś te sztuke,swietne mocne ciosy Muay Tay jest demonstrowane w filmi Ong Bak polecam

An nescis, mi fili, quantilla prudéntia mundus regatur? -Czyż nie wiesz, mój synu, jak mało trzeba rozumu do rządzenia światem?
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.741
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Niestety nie miałem okazji trenować ten jakże znanej i cenionej sztuki walki.

Muay Thai (Boks Tajlandzki)

Na temat MUAY THAI istnieja dwie obiegowe opinie. Pierwsza mowi, ze w tym sporcie nie ma regul - tak sadza najczesciej zupelni laicy. Druga zas twierdzi, ze MUAY THAI, to odmiana kickboxingu, co jest nieporozumieniem, bo te dwa style roznia sie wlasciwie wszystkim.

Jest to sport honoru, szlachetności, szacunku. Sport dla odważnych. W Muay Thai można używać uderzeń piesciami i nogami, mozna uderzac kolanami, lokciami , dokonywac rzutow i podciec.

Znane jest głównie z tego ,że przed rozpoczeciem zawodow stróż ringu modli sie i zapala kadzidelka, zeby odpedzic zle duchy i zapewnic ochrone walczacym. Na glowe wklada sie mong kong - opaske, ktora jest wlasnoscia danego klubu do którego należy zawodnik. To są elementy "wyróżniające się".

Tyle odemnie. Ciekawe czy ktoś z forumowiczów ćwiczy Muay Thai?

Pozdrawiam
Serdecznie

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Variu Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Variu
Dni na forum: 6.872
Posty: 407
Ja osobiście sięswego czasu zastanawiałem nad tym sportem. Zrezygnowalem jednak, gdyż w pobliżu nikt nie uczy "prawdziwego" Muay thai. Sa to zazwyczaj tylko jacyś kick boxerzy którzy myślą, że Muay Thai mogą uczyć a nie mają o nim zielonego pojęcia
Osobiście sport uważam za bardzo dobry. Jest on prosty w nauce(nie prostacki) i bardz oskuteczny. Chiałem przy okazji zacząć ćwiczyć do tego boks, gdyż w MT jest raczej stawiany nacisk na kopnięcia, a ręce są brane dość pobieżnie(oprócz łokci.. ). Taka mieszanka potrafi być wybuchową.

P.S. Ten sport piszę się MUAY THAI a nie tak jak jest w temacie...

Obraz
"Z deszczem przychodzimy. Z rosą odchodzimy... Lecz marzenia nasze na tym świecie pozostają..."
Epitafium: DBZ odc. 467.
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.516
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Mistu widze, że skopiowałeś z skądś ten wycinek o MT ja to widziałem na sfd.

Tajski to esencja życia jak dla mnie, to moja zajawka i musze czekac do września .
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.741
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Nareszcie ktoś kto trenuje (bądź będzie trenował) MT.
Dość sporo myślałem na temat tej sztuki walki. Boks tajski ma bardzo wiele zalet: skuteczne uderzenia kolanami, łokciami, niskie kopnięcia okrężne na udka... Wielkim plusem jest też sama walka w zwarciu. Jednek mam pare minusów ,które działają ujemnie na tą sztukę walki. od razu [ ort! ] przypominam ,że nigdy tego nie trenowałem, a to tylko moje zdanie. Minusy:
1) Bardzo rzadko wykorzystywany podbródkowy, w sumie go nie ma.
2) Same rękawice uniemożliwiają uderzenie przeciwnika wewnętrzną stroną dłoni.
3) Brak kopnięć na kolana.
4) No i oczywiste monusy - brak parteru, dźwigni, duszeń, rzutów.

Pomimo wszystko plusów MT ma o wiele więcej niż minusów i zdecydowanie zasługuje na wielką uwagę. Jak najbardziej tak.

Pozdrawiam
Serdecznie

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.516
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Ja będę dopiero trenował, ale sporo już o tym wiem .

Dość sporo myślałem na temat tej sztuki walki. Boks tajski ma bardzo wiele zalet: skuteczne uderzenia kolanami, łokciami, niskie kopnięcia okrężne na udka... Wielkim plusem jest też sama walka w zwarciu.
Łokcie sa zabronione na ringu i nie wiadomo czy trener zgodzi się na uczenie cię tego. Te niskie kopnięcia to Low Kick'i (po tajsku czyli orginalna nazwa to "Tae Tad") też nie należą do najprostrzych chociaż mogłoby się wydawać.
Klincz (zwarcie) jest bardzo skuteczne, kilka potężnych szybkich uderzeń kolanami na klate przeciwnika i ziomuś dętka.

Jednek mam pare minusów ,które działają ujemnie na tą sztukę walki. od razu [ ort! ] przypominam ,że nigdy tego nie trenowałem, a to tylko moje zdanie. Minusy:
1) Bardzo rzadko wykorzystywany podbródkowy, w sumie go nie ma.
Możesz trenować więcej boksu nic nie stoi na przeszkodzie, a tym samym masz takie ciosy.

2) Same rękawice uniemożliwiają uderzenie przeciwnika wewnętrzną stroną dłoni.
Rozumiem, ale nie wiem po co ci takie uderzenia.

3) Brak kopnięć na kolana.
Gdzieś kiedyś czytałem, że są ale na uda (mówie o frontalnych), bo przecież na ringu czy sparing partnerowi nie chcesz zrobić TKO w takim stylu , a na uda sie nauczysz to i na kolano zrobisz. No chyba, że chodzi ci o Low Kicki, a skoro są na uda to są też na kolana.

4) No i oczywiste monusy - brak parteru, dźwigni, duszeń, rzutów.
No cóż stójka to stójka, możesz sobie to dopełnić idąc na jakiś grappling, np. BJJ.
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.741
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
To znowu ja. Fajnie się z Tobą pisze Cyceronie, więc kontynuuję rozmowę.

Te niskie kopnięcia to Low Kick'i (po tajsku czyli orginalna nazwa to "Tae Tad")
1) Wiem ,że uważasz mnie za idiotę i nie mam nic przeciwko temu. Jednak wiem co to low kick. I myślę ,że większość chłopaków/dziewczyn piszących w tym dziale wie co to jest. poza tym [ ort! ] oglądam (jak tylko jest czas) MMA na Polsacie Sport (...) Chodź tej drugiej nazwy kompletnie nie znałem. Tenks.

2) Teraz druga sprawa... Dokładniej chodzi o nazwy...
Bo skoro już nastąpiła poprawka z nazwą low kick'ów...
Zauważysz u mnie od czasu do czasu inne nazwy "tych samych ciosów". Nie są one błędne a raczej nazwy me są podręcznikowe (wyrażane sztywnym językiem, naukowym). Zaraz podam przykład z nazwami które również używałeś.

Pospolita - Nazewnictwo z którego korzystam:
low kick - kopnięcie okrężne w dół (wtedy dałem 'udka')
kolano na klate - pchnięcie kolanem w górę (prowadzące)
partyzant (but na klatę) - kopnięcie proste wysokie

Po prostu podaję te nazwy teraz, byś Ty, bądź ktokolwiek inny mnie nie musiał poprawiać. Wiem jak się co nazywa, jednak często używam 'prostych' określeń ciosów/kopnięć. Muszę przyznać ,że wielkie odciski w tej kwestii zrobiły na mnie prace Bruce'a Lee, oraz technika walki jaką jest JKD. Stąd te 'proste' nazewnictwo.


No cóż stójka to stójka, możesz sobie to dopełnić idąc na jakiś grappling, np. BJJ.
No cóż, za to kocham JKD. Preferuję brak ograniczeń w sztukach walki i to chyba widać. Dlatego te niektóre 'minusy' MT (brak rzutów itp.) zostały automatycznie przezemnie wymienione. Niestety podział na style i techniki walki istnieje więc twa rada (o 'dopełnieniu' BJJ) jest bardzo słuszna.

3)
rzadko wykorzystywany podbródkowy
Możesz trenować więcej boksu
Chodzi mi po prostu o to ,że 'podbródkowy' jest bardzo skutecznym i przydatnym ciosem. Nie zawsze warto go pomijać, a powinno się brać pod uwagę. Ale to tylko moja opnia.
PS - mam nadzieje ,że jeszcze popiszemy o MT, bo to całkiem fajna sprawa. Zatem do napisania.

Pozdrawiam
Serdecznie

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.516
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Fajnie się z Tobą pisze Cyceronie, więc kontynuuję rozmowę.
Z tobą również .

Wiem ,że uważasz mnie za idiotę i nie mam nic przeciwko temu.
Nie.

partyzant (but na klatę) - kopnięcie proste wysokie
Czy mówisz o front kick'u?

No cóż, za to kocham JKD. Preferuję brak ograniczeń w sztukach walki i to chyba widać.
Widać widać po wypowiedziach .

Dlatego te niektóre 'minusy' MT (brak rzutów itp.) zostały automatycznie przezemnie wymienione.
Rzuty, dźwignie itp. były w Muay Boran, w każdym razie podobno bo nie chce mi sie w to wierzyć, żeby wprowadzili, aż tyle ograniczeń 3/4 możliwości chyba by nie zostało wykluczonych.

Żal mi się robi na myśl, co to się dzieje, wprowadzając tyle ograniczeń w tym tępie MT zmieni się praktycznie w KB, do tego uczą tegow dużej mierze instrukotrzy Kick-Boxing'u, Karate itp., którzy Muay Thai widzieli w telewizji.


A jeżeli chodzi o sam styl to bardzo mi się podobają techniki z użyciem łokci. Szkoda, że na ringu nie wolno tego już używać, to samo się tyczy głowy. Powiedz szczerze, czy wolałbyś dostać pięścią w rękawicy i zadać cios nie osłoniętym łokciem czy na odwrót? Kolana i łokcie są naprawdę bardzo niebezpieczne, trenując łokcie dochodzi ci obeznanie w większej ilości sytuacji dzięki czemu jest się skuteczniejszym. Ale zapewne o tym wiesz więc nie będę już przynudzał .
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.741
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Ponieważ jestem osobą upierdliwą - odpiszę.
Czy mówisz o front kick'u?
Tak. Słyszałem ,że popularnie mówi się na to 'partyzant'. Wiem ,że to trochę śmieszna nazwa, ale wpadła mi w pamięć. "Tera pora na partyzanta" itp.

Kolana i łokcie są naprawdę bardzo niebezpieczne (...) jest się skuteczniejszym. Ale zapewne o tym wiesz (...)
Myślałem ,że wyraziłem poszanowanie dla ciosów łokciami i kolanami już w drugim poście, a dokladnie przez to: "Boks tajski ma bardzo wiele zalet: skuteczne uderzenia kolanami, łokciami (...)". Wiem ,że łokcie i kolana to potężne 'bronie'. Ale na dłuższy dystans pozostają ciosy pięściami, kopnięcia itp. Jasne jest ,że się z tobą zgadzam.

PS - Widzę Cyceronie ,że wiesz na co się piszesz chcąc trenować MT. Tak powinno być. Mam nadzieje ,że twe treningi będą owocne i napiszesz po czasie jakieś 'małe' relacje i komentarze w tym temacie. Do napisania.

Pozdrawiam
Serdecznie

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.516
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Wczoraj przeżyłem swój pierwszy trening.
Trener (miły facet) tłumaczył mi wszystko czego nie umiałem i poprawiał mnie jak coś źle robiłem, oczywiście wyrozumiały był. Nie wkleił mnie na sparingi z innymi (jak to nieraz bywa w niektórych klubach) tylko uczył mnie od podstaw. Dziś wszystko boli normalne po treningu, ale z tego co mówili to piekło będzie dopiero we wrześniu bo będzie sporo nowych i będą nieziemskie treningi żeby wykruszyć tych słabszych. Więcej się wypowiem po jakimś czasie, bo cóż jako początkujący mogę opisać, ale powiem tyle... myślałem, że treningi będą nudniejsze i sztywniejsze.

PS... weź ktoś zmień nazwe tematu bo mnie to denerwuje....


EDIT:
No chodze już miesiąc i wciąż mi się to nie nudzi, żyję treningami i tylko one się dla mnie liczą. Muszę przyznać, że mamy dobre treningi, początek rozgrzewki, a ja jestem zlany potem i zadyszany (a o to u mnie trudno). Było w międzyczasie 2 nowych to po 1 treningu nie przyszli.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Muay Thai
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook