Forum Dragon Ball Nao

» J-music - temat ogólny

Strony:   1, 2, 3, 4 ... 21, 22, 23  

Czy lubisz japońską muzykę?

Czy lubisz japońską muzykę?
Tak 75,27% 70 75,27%
Nie 10,75% 10 10,75%
Nie mam pojęcia co to 13,98% 13 13,98%
Wszystkich głosów: 93
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.833
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Hmm... to może idąc za przykładem Kamzo, ja też podzielę się moimi zbiorami? Więc tak:
http://rapidshare.de/files/26487765/X-Japan..hide-Junk_Story.mp3.html "Junk Story" Hide. Moja ulubiona piosenka tego artysty. Przyjemny dla ucha rock typowy dla mistrza Hide.
http://rapidshare.de/files/26488334/X_Japan___Dir_En_Gray_-_Drain.mp3.html "Drain" X-Japan & Dir En Gray. Byłam w głębokim szoku po przesłuchaniu tej piosenki. Jedna z moich ulubionych. Gorąco polecam!
http://rapidshare.de/files/26488819/L_Arc-en-Ciel_-_Killing_Me.mp3.html "Killing Me" L'arc en Ciel. Jeden z ich wielkich hitów. Przyjemny dla ucha wokal Hideto i spoko muza reszty chłopaków. Dla tych, którzy dopiero poznawają Laruku.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
edhel Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]

Wiek: 33
Dni na forum: 6.792
Posty: 514
Skąd: Pluton
edhel napisał(a):
PS. - Czy ma ktoś utwór "Ai no tame ni" dobrej jakości, bo mój trochę szwankuje?


Hmm, przede wszystkim, przydałoby się wiedzieć czyj to utwór, bo ja nie kojarzę Smile
No nie podałam bo nie byłam pewna wykonawcy Ale jak trzeba to trzeba śpiewa to Aya Ueto.

Szarak napisał(a):

tylko ten taniec mnie dobija Razz. Naprawdę tańczyc IMO Gackt nie umie


Tu absolutnie się nie zgadzam. Może zawodowym tancerzem nie jest, ale potrafi się ruszać, wkłada w taniec dużo serca, a zrobić na scenie prawdziwy show, także umie (wystarczy spojrzeć na Lu:na we wspominanym wcześniej koncercie Smile)
Zgadzam się z Kamzem!!! (nie wiem czy Twój nick się odmienia^-^") W tańcu najważniejsze jest 'serce', dla mnie nie jest prawdziwym tancerzem osoba, która wykona poprawnie układ - ale bez emocji, tylko ta co potrafi poczuć muzykę podczas tańca (tego nie da się nauczyć), a Gackt ma do tego potencjał. Widać pasję jak śpiewa, a ruchami dodatkowo wyraża to co czuje/emocje (szczególnie w balladach). Jeżeli chodzi o show to na serio podczas Lu:na/y(?) było na co popatrzeć. Interesujący układ taneczny (ciekawy^^), dużego plusa Gackt dostał u mnie za strój, podobają mi się takie wdzianka - na ulicy takich nie widuje to przynajmniej na koncertach jest na co popatrzeć ;]

Jak chcesz ostrego J-Rocka, to posłuchaj choćby tej piosenki Dir en grey (na zachodzie mówi się, że grają metal czy czasem nawet punk, ale spokojniejszych rockowych ballad też nie zabraknie Smile). Zresztą, polecam wszystkim Razz
http://rapidshare.de/files/26444374/04-_FILTH.mp3.html
Jak już wspomniałam wcześniej Dir en grey był 'tym pierwszym' jakiego słyszałam (wiedząc, co to za muzyka itp.). Znałam ten zespół z dwóch (wow co za oszałamiająca liczba ) utworów, mianowicie "Ain't Afraid to Die" & "Cage" dlatego dziwiłam się jak mówiono o tym metal... No ale słuchając powyższego linku to... zdecydowanie ten zespół znałam z tej 'lżejszej' strony

edhel, co ja mogę powiedzieć o teledyskach Gackta? Mi się wszystkie podobają Razz! I nie jest to spowodowane tylko tym, że tak bardzo go sobie cenię. Każdy z tych klipów, ma w sobie to "coś".
Wow co za ulga... myślałam, że spotkam się z krytyką

edhel napisał(a):
a to jego na koncertach "WEEE!"/ "JEEE!"(czy jak to zapisać^-^") powala mnie^^ .


Świetna sprawa Very Happy To zawsze nakręca publiczność. Piosenka Mirror podczas koncertu w Yokohama Arena, w dniach 4-5.07.2003 to już po prostu szczyt, sam miałem ochotę krzyczeć
Hmm... nie wiem czy widzialam ten koncert (ale wątpie). Taa... jak nakręca osoby przed ekranem (w tym również mnie) to publike musi chyba przekręcac na maxa
- będę nudna jak znowu będę prosić o linka^-^" hmm? (o ile to nie kłopot )

A ja Ci dziękuje za posty, bo jesteś kolejną osobą (z bardzo małej grupki), z którą mogę porozmawiać na temat J-Music ^___^

Heh miło to słyszeć zważywszy na to, że jestem nowicjuszem w tej dziedzinie (wow robi się maślana atmosferka )

Wiesz, tu wprowadziłaś zamęt w mej głowie Very Happy Otóż... nie kojarzę tego utworu. Mogę tylko przypuszczać, że podałaś nam zangielszczoną wersję. Czy prawdziwy utwór nie brzmi może "Tsuki no uta"? Tylko, że dla mnie nie jest zabawny (lecz na pewno piękny), choć każdy ma swoją opinię ^__^
Nie, Thinking under Moon to inna piosenka^^ (sprawdziłam). A utwór "Tsuki no uta" faktycznie jest bardzo piękny. Teledysk również zasługuje na uwagę, jest ładny, a do tego ma ciekawą formę^^ niestety ze smutnym zakończeniem... ale chyba takie clipy z "atmosferką" są najciekawsze i jak sam powiedziałeś mają "to coś".

edhel napisał(a):
MiniPeeSik: Czy komuś się to chciało czytać....


Mnie, mnie Very Happy!! Ludzie, więcej takich postów!!
Hehe podniosłeś mnie na duchu

Co do linków Videl to jeszcze nie ściągnęłam, ale z chęcią to zrobię - więc powinnam się również wypowiedzieć na ich temat

PS. Wiem, że nie rozwiązała się jeszcze kwestia Thinking under Moon, ale co sądzicie o utworze Shiroi? Ja byłam nie ukrywam w małym szoku jak pierwszy raz to słyszałam... zdziwił mnie ten utwór( specyficzny, z upiorną atmosferką), jak i sam wokal (nie mówie, że zły! tylko 'inny') bardzo dobre wykonanie (wokal na poziomie bo raczej trudno wykonac taki lekko 'operowy' utwór bez 'możliwości' szczególnie jak się ma specjalizacje w rokowych brzmieniach - no nie tylko ) Jednak słuchając go już pare razy mimo początkowego zdziwienia dostrzegłam plusy .

Pozdrawiam

------------------------
Edit: Mam nadzieję, że dobrze zrobiłam Up

http://rapidshare.de/files/27797832/Gackt_-_ ... n.mp3.html
Kamzo o ten mi chodziło, słyszałeś?

"Chciałbym stworzyć coś pięknego, aby poruszyć ludzkie serca.
Zawsze kiedy byłem smutny, przygnębiony muzyka mi pomagała.
Chciałbym stworzyć muzykę, która pomagałaby ludziom."
Yoshiki Hayashi

[img401.imageshack.us/img401/7939/ban1b.jpg]

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez edhel: 01.08.2006, 21:09
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.701
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Kocham j- muzic. To moja ulubiona muzyka. Jest taka.. japońska. Jestem maniakiem , fanatykim , i wyznawcą Gackta. On jest boski. Kazmo cieszę się że mnie zaraziłeś tym wspaniałym cudownie cudownym cudem

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.069
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
VidelOtaku napisał(a):
http://rapidshare.de/files/26488334/X_Japan___Dir_En_Gray_-_Drain.mp3.html "Drain" X-Japan & Dir En Gray. Byłam w głębokim szoku po przesłuchaniu tej piosenki. Jedna z moich ulubionych. Gorąco polecam!
Drain to piosenka X'a pochodząca z płyty DAHLIA, lecz nie miałem pojęcia, że wykonali ją kiedyś z chłopakami z Dira Musiało to być pod koniec istnienia tych pierwszych i na początku kariery DnG. Ściągnę jak tylko rapid przestanie się buntować (co niestety, zdarza mu się nader często).
Aha, jeszcze taka ciekawostka; hide stworzył przeróbkę piosenki Drain i nazwał ją What's Up Mr. Jones.

edhel napisał(a):
No nie podałam bo nie byłam pewna wykonawcy Very Happy Ale jak trzeba to trzeba Cool śpiewa to Aya Ueto.
No to nie mam Szarak lubi tą panne, więc może on coś pomoże.

edhel napisał(a):
Hmm... nie wiem czy widzialam ten koncert (ale wątpie). Taa... jak nakręca osoby przed ekranem (w tym również mnie) to publike musi chyba przekręcac na maxa Laughing
- będę nudna jak znowu będę prosić o linka^-^" hmm? (o ile to nie kłopot Razz )
Podzielenie się z Wami tym widowiskiem jest (niestety) poza moim zasięgiem. Koncert ten kupiłem na płytkach DVD. Cena duża, ale wrażenia niezapomniane (ok. 2 godziny koncertu z Yokohama Arena [4.07 - 5.07.2003] w najwyższej jakości dźwięku i obrazu, plus mini dodatki ).

edhel napisał(a):
Nie, Thinking under Moon to inna piosenka^^ (sprawdziłam).
Ściągnąłem link od Ciebie i przesłuchałem. Teraz wszystko jasne. Piosenka ta pochodzi z repertuaru Malice Mizer. Faktycznie, wykonuje ją Gackt, który należał do zespołu w latach 1995-1999 (oryginalny tytuł brzmi Gekka no Yasoukyoku), ale nie jest to jego własny utwór.

PS. Wiem, że nie rozwiązała się jeszcze kwestia Thinking under Moon, ale co sądzicie o utworze Shiroi? Ja byłam nie ukrywam w małym szoku jak pierwszy raz to słyszałam... zdziwił mnie ten utwór( specyficzny, z upiorną atmosferką), jak i sam wokal (nie mówie, że zły! tylko 'inny') bardzo dobre wykonanie (wokal na poziomie bo raczej trudno wykonac taki lekko 'operowy' utwór bez 'możliwości' szczególnie jak się ma specjalizacje w rokowych brzmieniach - no nie tylko Wink ) Jednak słuchając go już pare razy mimo początkowego zdziwienia dostrzegłam plusy Very Happy .
To także piosenka Malice Mizer. A śpiewa w niej... Klaha (wokalista od 2000 do końca istnienia zespołu, czyli roku 2001).
Przypuszczam, że pomyłki te są wynikiem ściągania przez eMule i podobne programy, więc w pełni Cię rozumiem

Pozdrawiam

PS.
franqey napisał(a):
Kocham j- muzic. To moja ulubiona muzyka. Jest taka.. japońska. Jestem maniakiem , fanatykim , i wyznawcą Gackta. On jest boski. Kazmo cieszę się że mnie zaraziłeś tym wspaniałym cudownie cudownym cudem
Myślisz, że ktoś ci uwierzy? Skończ nabijać (co robisz nader często), bo następnym razem poleci ostrzeżenie.

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Kamzo: 02.09.2006, 12:32
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.647
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Hm.. Ja dodam tylko że zakochałem się w zespole "HIGH and MIGHTY COLOR" - szczerze polecam .

Pozdrawiam

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.701
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Myślisz, że ktoś ci uwierzy? Skończ nabijać (co robisz nader często), bo następnym razem poleci ostrzeżenie.
Mam w dupie to czy mi ktoś uwieży. Sam nie wierze we wiele rzeczy wypisywanych na forum , ale nie jest to bynajmniej powód do dawania ostrzerzenia czy jakiejkolwiek kary. W regulaminie nie ma o ile się nie mylę zakazu kłamania , używania ironii , lub czegokolwiek w tym guście. Poza tym mój ostatni post w żadnym wypadku nie mieści się w kategoriach "nabijania" ( bo rozumiem że chodzi o nabijanie postów , a nie nabijanie się z ludzi). Ma odpowiednią długość , wyraża opińję , i popiera ją argumentem . Więc proszę cię łaskawie przestań mi grozić tylko dla tego że cię wkurzam. Poza tym jeżeli sprawiłeś że topic jest tylko dla fanów , to zlikwiduj ankietę ,albo daj banana wszystkim którzy w niej powiedzieliże nie lubią j-music albo nie mają zdania , bo topic jest tylko dla fanów. Proponuję zmienić również nazwę topicu na " Jak my wszyscy kochamy j- music , czyli adoracja najświętrzego Gackta.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.069
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
franqey napisał(a):
Mam w dupie to czy mi ktoś uwieży.
Ja tak samo.

franqey napisał(a):
Sam nie wierze we wiele rzeczy wypisywanych na forum , ale nie jest to bynajmniej powód do dawania ostrzerzenia czy jakiejkolwiek kary. W regulaminie nie ma o ile się nie mylę zakazu kłamania , używania ironii , lub czegokolwiek w tym guście.
Nie, nie ma, ale pisanie tego co ci tylko na myśl przyjdzie z czystej złośliwości, jest dla mnie nabijaniem, i tak jak pisałem, następnym razem poleci ostrzeżenie (w tym, bądź innym temacie).

franqey napisał(a):
Poza tym mój ostatni post w żadnym wypadku nie mieści się w kategoriach "nabijania" ( bo rozumiem że chodzi o nabijanie postów , a nie nabijanie się z ludzi). Ma odpowiednią długość , wyraża opińję , i popiera ją argumentem
Długość nie jest ważna, jeżeli post ma odpowiednią treść. Opinia jest akurat wyssana z palca, tak samo jak argumenty, więc jak już pisałem, nabijasz sobie takimi durnotami (i nawet jeżeli nie zwracasz uwagi na licznik postów, to nic mnie to nie obchodzi, gdyż tamta wypowiedź jest i tak zbędna. Także wracamy do tematu nabijania).

franqey napisał(a):
Więc proszę cię łaskawie przestań mi grozić tylko dla tego że cię wkurzam
Wkurzasz mnie? Heh, nie sądzę aby udało ci się to kiedykolwiek.
Aha, i nie grożę ci, tylko ostrzegam jako mod.

franqey napisał(a):
Poza tym jeżeli sprawiłeś że topic jest tylko dla fanów , to zlikwiduj ankietę ,albo daj banana wszystkim którzy w niej powiedzieliże nie lubią j-music albo nie mają zdania , bo topic jest tylko dla fanów. Proponuję zmienić również nazwę topicu na " Jak my wszyscy kochamy j- music , czyli adoracja najświętrzego Gackta.
Banów dawać nie mogę, a nawet nie zrobiłbym tego choćby dlatego, że nie ty będziesz mi dyktował co mam robić.
Poza tym, nie zauważyłeś, że dla mnie J-Music to nie tylko Gackt, choć on jest po prostu moim ulubionym wykonawcą.
Koniec offtopu. Jak masz jeszcze jakieś wątpliwości to wal na PW.

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
edhel Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]

Wiek: 33
Dni na forum: 6.792
Posty: 514
Skąd: Pluton
Videl bardzo fajne utwory . Chyba w końcu zaczynam się przekonywać do L'arc en Ciel. Jakoś na początku przeszadzało mi ich brzmienie, pomimo pozytywnych opini użytkowników na ich temat.
Co to "Drain" to na początku miałam mały zamęt, ponieważ piosenka ma identyczny początek jak "Cage" Dir en grey, ale to tylko początek^^ no chyba, że znowu coś przegapiłam...

Ściągnąłem link od Ciebie i przesłuchałem. Teraz wszystko jasne. Piosenka ta pochodzi z repertuaru Malice Mizer. Faktycznie, wykonuje ją Gackt, który należał do zespołu w latach 1995-1999 (oryginalny tytuł brzmi Gekka no Yasoukyoku), ale nie jest to jego własny utwór.
Co prawda pisze mi tylko na pliku "Gack", dlatego na wszelki napisałm, że to jego utwór, w końcu to on wykonywał, ale po typowych brzmieniach zorientowałam się, że jest to wykonanie jeszcze 'za' zespołu Malice Mizer^^
Mam pytanie: znałeś ten utwór z tytułu "Gekka no Yasoukyoku" tak?

To także piosenka Malice Mizer. A śpiewa w niej... Klaha (wokalista od 2000 do końca istnienia zespołu, czyli roku 2001).
Przypuszczam, że pomyłki te są wynikiem ściągania przez eMule i podobne programy, więc w pełni Cię rozumiem Smile
Tu też wiem, że jest to piosenka Malice Mizer i że nie wykonuje jej Gackt, chociaż na początku mialam wątpliwości, zważywszy na to, że faktycznie ściągnęłam to jako jego utwór (teraz przynajmniej wiem co to za solista). Chyba moge czasem napisać o kimś innym^-^" hehe. Tak czy inaczej, wokal w tym utworze to nadal dla mnie 'klasa', może po prostu [ ort! ] mam takie odczucie ponieważ nie znam dobrze stylu MM.
A co do programu ściągającego to... mi padł^^ Musze znaleść coś innego.

Podzielenie się z Wami tym widowiskiem jest (niestety) poza moim zasięgiem. Koncert ten kupiłem na płytkach DVD. Cena duża, ale wrażenia niezapomniane (ok. 2 godziny koncertu z Yokohama Arena [4.07 - 5.07.2003] w najwyższej jakości dźwięku i obrazu, plus mini dodatki Very Happy).
No trudno^-^

Pozdrawiam

"Chciałbym stworzyć coś pięknego, aby poruszyć ludzkie serca.
Zawsze kiedy byłem smutny, przygnębiony muzyka mi pomagała.
Chciałbym stworzyć muzykę, która pomagałaby ludziom."
Yoshiki Hayashi

[img401.imageshack.us/img401/7939/ban1b.jpg]
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.833
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
EDHEL napisała:
Videl bardzo fajne utwory . Chyba w końcu zaczynam się przekonywać do L'arc en Ciel. Jakoś na początku przeszadzało mi ich brzmienie, pomimo pozytywnych opini użytkowników na ich temat.
Bardzo mnie to cieszy. Jak na razie na forum prym wiedzie Gacek, ale mam nadzieję, że chłopcy z Laruku też się wybiją. Do Gacka osobiście nic nie mam. Słucham go po 2 godziny dziennie. Co prawda za sprawą mojej siostry - fanatyczki tego wokalisty, ale słucham i mogę z czystym sumieniem polecić:
"Vanilla", "Missing", "Kimiga oi kaketa yume" (nie wiem, czy dobrze zapisałam), "Miserable" - skrzypek gra po prostu ślicznie.
Z Gackiem mam też prawie setkę avatarów własnoręcznie wykonanych, także obojętny mi nie jest.
Ale pora reklamować Laruku:
http://rapidshare.de/files/28488107/10.__Spi ... e.mp3.html - Pierwsza ich piosenka, jaką usłyszałam. Nie mogłam uwierzyć, że to kawałek japońskiego zespołu. Ale z czasem przyzwyczaiłam się, że Japończyk też może mieć męski głos. Jako ciekwostkę dodam, że ta piosenka była endingiem do filmu "Final Fantasy", ekranizacji popularnej gry.

http://rapidshare.de/files/28489046/05_-_HYD ... H.mp3.html - kawałek z solowej płyty genialnego, boskiego, najlepszego wokalisty świata (dla mnie) czyli HYDE!! Piosenka cudo, a teledysk z tego co czytałam jest z kwietnia tego roku.
No właśnie! Apropos teledysków! http://www.youtube.com/browse?s=mp Jeśli szukacie teledysków, japońskich programów z waszymi ulubieńcami, albo wywiadów, czy wykonać live, to zapraszam na tę stronę. W okienku w prawym górnym rogu wpisujecie np. Gackt i oglądacie, co chcecie. W szczególności polecam: http://www.youtube.com/watch?v=3lxDiTPzTmA
Gackt wykonuje tu piosenkę "Mirror". Polecam tym, którzy chcą się pośmiać. W programie teledysku m.in. upadek ze sceny i dziwaczne odgłosy.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
yucarrie Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
yucarrie
Wiek: 34
Dni na forum: 6.466
Posty: 18
Skąd: K-ce
Temat o j-music! Gdybym go nie znalazła pewnie bym sama założyła za jakis czas Ale rozmowa na pewno nie potoczyła by się w tym samym kierunku jako że do Gackta nie przekonał mnie kiedyś znajomy i jakoś do teraz nie naszła mnie ochota do ponownego przesłuchania jego twórczości. Ale teraz kto wie... po tych wszystkich Waszych bardziej niż pozytywnych komentarzach...
Ja zaczęłam przygodę z j-music juz jakiś czas temu, od X-Japan, i do teraz uważam że jest to jeden z najwspanialszych zespołów rockowych (i tym podobnych bo te japońskie zespoły mają taką dziwną przypadłość że trudo je zaszufladkować) jakie znam.
Obok niego jest Dir en Grey, absolutni geniusze moim skromnym zdaniem, chociaż wiem, że spodobają się raczej fanom cięższej muzyki, tak więc są mniej uniwersalni. Powaliły mnie takie ich utwory jak The domestic fucker family Kto zna wie o czym mówię, kto nie zna niech żałuje i szybko nadrabia straty Dziwnym trafem wszyscy znajomi (oczywiście nie interesujący się Japonią, m&a i resztą z tym związaną) którym puszczałam ten kawałek patrzyli na mnie jak na idiotkę
L'arc en Ciel początkowo wydał mi się zbyt łagodny, trzeba przyznać że wypadł pod tym względem blado w porównaniu z X-Japan i Diru Zaczęłam słuchać tego zespołu na nowo po obejrzeniu [ ort! ] Full Metal Alchemist, gdzie ich kawałek Ready Steady Go służył za opening ALe mam bardzo niewiele ich utworów, muszę wziąć [ ort! ] się za szukanie:)
Oprócz tego zetknęłam się z takimi zespołami jak Sex Machineguns - metal, moim zdaniem mało ambitny, chociaż z góry uprzedzam, że od teraz moje opinie mogą być nietrafne jako że mam tylko po parę utworów tych zespołów.
Luna sea - mam aż dwie ich piosenki! Ale bardzo mi się podobają. Wypowiem się szerzej gdy ściągnę nieco więcej (przez ten topic nabrałam ochoty na j-rock, czas odświezyć i uzupełnić zapomniane nieco foledy . MUCC, Gazette, The Trax i parę innych - mam muzykę, ale jeszcze jej nie słuchałam. Przesłucham i się wypowiem
Draqun Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Draqun
Dni na forum: 6.889
Posty: 259
Skąd: Główczyce
Cóż moge powiedzieć. Niezbyt wiele słucham muzyki japońskiej, gdyż nie mam kompa a dostęp do takiej muzyki raczej go wymaga. Mam jednak jedną płytkę z paroma utworami Gackta i X-Japan. Podoba mi się ich muzyka.

Z utworów Gackta na pierwszym miejscu jest "Emu for my dear", potem egzekwo z "Vanilla" i "Cube". Potem zaś "Luna" i "U+K" a potem reszta.Większość i tak słyszałem tylko u Xana. A na kawiarni nie ma ani słuchawek ani głośników. Nawet nie moge wprowadzić sterówników czy czego tam trzeba aby ruszyć jakieś inne urządzenia dźwiękowe. Uroki kawiarni.

Co do X-Japan. Słyszałem tylko 3 utwory. "Kurenai", "Last song" i "Endless Rain". Są niezłe, ale ciężko coś więcej mi powiedzeć o ich muzyce na podstawie tylko trzech utworów.

To tyle. Pozdrawiam. Damian.

Takich 3-ech jak nas 2-óch nie znajdziecie ani 1-ego
Prawo Omha "Ciało rzucone w łoże traci na oporze"
http://animefunny.vgh.pl
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.833
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Podczas chwilowej nieczynności Dbnao zdążyłam poznać pewien japoński zespół, a mianowicie Janne Da Arc. Ich kawałek "Shining Ray" jest super. Co prawda wokalista super męskiego głosu nie ma, ale nie potrafię nie
lubić tego kawałka. Doceniłam też solową twórczość lidera mojego kochanego Laruku, tzn. Tetsu. Jego piosenka "TIGHTROPE" jest jedną z moich ulubionych.
Słuchaliście kiedyś japońskiego hiphopu? Bo ja tak. Na początku byłam w szoku, ale zaczynam się przekonywać do zespołu Rip Slyme, który gra właśnie hiphop. Jeden z raperów z tego zespołu ma strasznie fajny głos.
Mam też prośbę w imieniu mojej siory. Postanowiłam, że skoro ona tak uwielbia Gacka, to powinna zapoznać się z jego rodzimym zespołem - Malice Mizer i... ściągnęłam dwa ich kawałki, z czego jeden zaczynał się dźwiękiem przypominającym pierdnięcie (nie żartuję), a potem nie porywał. Drugi nie spodobał mi się zupełnie. Czy znacie jakieś godne polecenia kawałki tego zespołu?

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.069
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
VidelOtaku napisał(a):
"Kimiga oi kaketa yume" (nie wiem, czy dobrze zapisałam),
Minimalna pomyłka Videl-chan Spacja wskoczyła nie tam gdzie chciała - "Kimi ga oikakete yume"

VidelOtaku napisał(a):
"Miserable" - skrzypek gra po prostu ślicznie.
You potrafi zrobić z tego instrumentu pożytek Zresztą, wspomaga Gackta od początku jego solowej kariery aż do dziś.

VidelOtaku napisał(a):
Jako ciekwostkę dodam, że ta piosenka była endingiem do filmu "Final Fantasy", ekranizacji popularnej gry.
Ja też mam tu taką małą ciekawostkę odnośnie klipu do piosenki Spirit Dreams Inside Jak już napisała VidelOtaku, piosenka ta powstała do filmu FF (dokładnie to do "Final Fantasy: The Spirits Within". Średnio udanego, moim skromnym zdaniem. Film sam w sobie był niezły, w dodatku posiadał bardzo ładną oprawę, lecz brakowało typowego dla gier FF klimatu). W Japońskich kinach, chwilę przed seansem, można było zobaczyć teledysk z chłopakami z L'Arku. Wielu fanów kupowało bilet, oglądało klip i... wychodziło z kina ^_^

yucarrie napisał(a):
Ale teraz kto wie... po tych wszystkich Waszych bardziej niż pozytywnych komentarzach...
Zachęcam, zachęcam Chociażby w temacie poświęconemu J-Music można znaleźć kilka linków.

yucarrie napisał(a):
Ja zaczęłam przygodę z j-music juz jakiś czas temu, od X-Japan, i do teraz uważam że jest to jeden z najwspanialszych zespołów rockowych (i tym podobnych bo te japońskie zespoły mają taką dziwną przypadłość że trudo je zaszufladkować) jakie znam.
Co mogę napisać... X Japan forever !!!!

yucarrie napisał(a):
Obok niego jest Dir en Grey, absolutni geniusze moim skromnym zdaniem, chociaż wiem, że spodobają się raczej fanom cięższej muzyki, tak więc są mniej uniwersalni. Powaliły mnie takie ich utwory jak The domestic fucker family Very Happy Kto zna wie o czym mówię, kto nie zna niech żałuje i szybko nadrabia straty Razz
DnG są świetni ^_^ Kyo potrafi używać swego niezwykłego głosu (zresztą, inni z zespołu też), a reszta chłopaków daje czadu jak mało kto (no, może do X'a im trochę brakuje, ale tylko trochę ^_^).
Faktem jest, że Dir lubuje się raczej w ostrych brzmieniach, ale np. "Kasumi" to bardzo miły i spokojny utworek.

VidelOtaku napisał(a):
Mam też prośbę w imieniu mojej siory. Postanowiłam, że skoro ona tak uwielbia Gacka, to powinna zapoznać się z jego rodzimym zespołem - Malice Mizer i... ściągnęłam dwa ich kawałki, z czego jeden zaczynał się dźwiękiem przypominającym pierdnięcie (nie żartuję), a potem nie porywał. Drugi nie spodobał mi się zupełnie. Czy znacie jakieś godne polecenia kawałki tego zespołu?
Proszę bardzo Ten utwór uploadowałem niedawno memu przyjacielowi:
----> http://rapidshare.de/files/28403776/03._Bel_air.MP3.html

Poza tym, wyżej linkiem podzieliła się z nami także edhel.

Pozdrawiam

PS. Napisałbym więcej, ale jestem zmęczony więc oszczędzę Wam tego bólu

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.833
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Dawno nic nie pisałam, więc trzeba to nadrobić. Wcześniej już kilka razy pisałam, że uwielbiam HYDE, i że jest moim ulubionym wokalistą. Teraz postanowię udowodnić, że tak jak Gackt potrafi zachywycać. Co więcej potrafi śpiewać ballady prawie szeptem i pokazać kawał mocnego głosu w rockowych kawałkach. Trzeba zaznaczyć, że Hyde w swoich solowych projektach pokazuje inne oblicze niż śpiewając w Laruku. Szczególnie słychać to w muzyce, którą pisze w całości sam do wszystkich kawałków. Muszę przyznać, że potrafi miejscami zaskakiwać. Równie dobrze śpiewa wysokim głosem i świetnie operuje swoim lekko zachrypniętym głosem. Fanom mocnego grania polecam płyty: "666" i "Faith". Ta pierwsza mimo, że ma trochę infatylny tytuł, potrafi zachwycać. Jest moją ulubioną płytą tego artysty. Z niej pochodzą moje trzy ulubione piosenki: "Words of Love", "Fruits of Chaos" i "Masquerde". Do tej ostatniej podaję link:
http://www.megaupload.com/?d=JG4FMIZ8 Kawał ostrego rockowego grania.
Druga płyta "Faith" jest świeża jak poranna rosa, bo wydana w kwietniu tego roku. Wcześniej podawałam link do "Season Call", która pochodzi z tej właśnie płyty, a teraz ukażę światu, moim zdaniem, najlepszą piosenkę jaką nagrał, a mianowicie "Mission". Pokazuje w niej, że potrafi używać swojego głosu, a do tego na gitarze gra nie gorzej niż Wielki Hide czy Ken Kitamura z Laruku.
http://www.megaupload.com/?d=M0O2EMKQ - oto i "Mission"
O "Roengenie" napiszę w następnym poście, albo zrobię edit, bo matka nade mną wisi.
EDIT:
Obiecałam edit więc jest. No więc "Roentgena" polecam tym, którzy oprócz rockowych i gitarowych kawałków lubią trochę zwolnić i cieszyć ucho przyjemnymi balladami. Hyde w pewnym wywiadzie stwierdził, że na tej płycie chciał pokazać ludziom, że posiada poetycką duszę. Moim zdanie udało mu się to. Szczególnie polecam: "Evergreen", "Angels Tale", "Shallow Sleep", "The Cape of Storms" i "Secret Letters".
http://www.megaupload.com/?d=5TMEIV2U - "Evergreen"
http://www.megaupload.com/?d=29EEBKMM - "Angels Tale"
http://www.megaupload.com/?d=BTB8WFTE - "Shallow Sleep"
Tyle miałam do dodania na temat pana Hideto Takarai. Mam nadzieję, że moja opinia i te piosenki pozwolą powiększyć grono fanów tego niezwykłego człowieka. Niezwykły jest chociażby dlatego, że to Saiyan-jin. Pochłania ogromne ilości jedzenia, a mimo to nie tyje. Nawet przez pewien okres miał blond włosy, a nawet brwi.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.069
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
VidelOtaku napisał(a):
Fanom mocnego grania polecam płyty: "666" i "Faith". Ta pierwsza mimo, że ma trochę infatylny tytuł, potrafi zachwycać. Jest moją ulubioną płytą tego artysty. Z niej pochodzą moje trzy ulubione piosenki: "Words of Love", "Fruits of Chaos" i "Masquerde".
Z tej płyty znam tylko Midnight Celebration (ciekawy utwór, a memu przyjacielowi przypadł do gustu szczególnie. Może dlatego, że jest wielkim fanem Dir en grey'a ^__^), i już z tej piosenki można wywnioskować, że jest jak napisałaś, płyta należy do mocniejszych (czyli odbiega raczej od typowego stylu L'Arc).

VidelOtaku napisał(a):
Nawet przez pewien okres miał blond włosy, a nawet brwi.
I muszę przyznać, że pasowały mu niezmiernie ^_^

Pozdrawiam

PS. Videl-chan, gratz za tyle linków, ale please, wrzucja na rapida bo te 500 slotów na MU zabija ^_^'

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.833
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Kamzo - samma napisał:
Z tej płyty znam tylko Midnight Celebration (ciekawy utwór, a memu przyjacielowi przypadł do gustu szczególnie.
"Midnight Celebration"... w nocy, przez dwie godziny tłumaczyłam tekst tej piosenki na polski... na szczęście coś wyszło. Zauważyłeś, że miejscami HYDE brzmi jak jego idol - Marlin Manson? Skoro to Ci się spodobało, to "Masquerade" też powinno.
Co do brwi... HYDE, jeśli kiedykolwiek zobaczysz tego posta, obiecaj mi proszę, że już nigdy nie rozjaśnisz brwi... Blond włosy owszem, ale brwi zostaw w spokoju!
Linków zarzuciłam dużo, bo chciałam potwierdzenia swoich słów. Jeśli chodzi o Rapidschare (czy jak to się tam pisze), to mam z nim problemy. Bo często mi nie działa, tak jak np. linki z forum czy te, które podałeś mi na gg (dotyczące Malice Mizer).

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
edhel Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]

Wiek: 33
Dni na forum: 6.792
Posty: 514
Skąd: Pluton
Witam^-^

Hmmm... widze, że aktualnie Pan Hyde jest na "tapecie"

Dość długo nie mialam styczności z solową karierą Hyde. Pierwszy utwór jaki usłyszałam/oglądałam to "Evergreen". Słuchając go, jednocześnie czytałam post Videl (zerkając od czasu do czasu na teledysk), a jak się potem okazało owy utwór był wśród 'poleconych'. Co tu dużo mówiąc ten klip mnie zaczarował... (^^).

Jakoś do zespołu L'arc en Ciel nie umiem się przekonać w 100%... w wakacje rzadko trafiłam na jakieś fajne utwory... (nie licząc tych na forum^^) a tak, to przede wszyskim były to piosenki jakies nie ten tego...
Za to solówka Hyde mnie zaciekawiła, na dzień dzisiejszy strasznie lubie utwór "The cape of storm" (teledysk też), który zresztą później usłyszałam w filmie "Kagen no Tsuki" - Videl już o nim pisała w innym dziale (a tak przy okazji dzięx dla Videl bo tak to bym go pewno nigdy nie zobaczyła, a film mi się podobał^^).

Słuchając powyższej piosenki stwierdziłam (wow ), że Hyde ma ciekawy i interesujący głos, więc z przyjemnością poszerzam teraz swoją wiedze na Jego temat, a co z tego wyniknie to zobacze

Co do wersji blondi to jestem jak najbardziej na 'tak' ^-^ ale na brwi jakoś nie zwróciłam uwagi^^ może i dobrze...

Pozdrawiam

"Chciałbym stworzyć coś pięknego, aby poruszyć ludzkie serca.
Zawsze kiedy byłem smutny, przygnębiony muzyka mi pomagała.
Chciałbym stworzyć muzykę, która pomagałaby ludziom."
Yoshiki Hayashi

[img401.imageshack.us/img401/7939/ban1b.jpg]
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.833
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Edhel napisała:
Jakoś do zespołu L'arc en Ciel nie umiem się przekonać w 100%... w wakacje rzadko trafiłam na jakieś fajne utwory... (nie licząc tych na forum^^) a tak, to przede wszyskim były to piosenki jakies nie ten tego...
L'arc~en~Ciel nagrali 15 płyt. Więc jest w czym wybierać. Mogę polecić te, które są perełkami:
1. "Caress of Venus" - zaskoczyła mnie taneczność tego kawałka. Słuchając go, nie mogę usiedzieć na miejscu.
2. "Round and Round" - rockowy kawałek niedawno odkryty (przeze mnie)
3. Praktycznie całe płyty "ARK" i "RAY". Szczyt ich kariery. Dwie płyty wydane jednego dnia, po prostu worki z hitami takimi jak: "Heaven's Drive", "Driver's High" (ta druga znana fanom GTO), "Dive to Blue", "Honey", "Kasou", "Shinshoku~Lose Control~ ".
4. "Stay Away" - linka do tej piosenki podał wcześniej Kamzo. Teledysk genialny. HYDE potrafi tańczyć i jest giętki jak kot.
5. "New World", "Lost Heaven", "Jojoushi", "Killing Me", "As One", "Jiyuu e no Shotai", czyli najnowsze dzieło Laruku: "AWAKE".
6. Z płyty "SMILE": "Lover Boy", "Ready Steady Go!", "Hitomi no Jyuunin" i "Spirit Dreams Inside"
Mam nadzieję, że to pomoże Ci przekonać się do Laruku. Zapewniam, że warto.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
edhel Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]

Wiek: 33
Dni na forum: 6.792
Posty: 514
Skąd: Pluton
Videl:
Mam nadzieję, że to pomoże Ci przekonać się do Laruku
Przekonać się? chyba żartujesz... ja się od tego uzależniłam^-^" (ale taki nałóg to piekna rzecz ).

"Caress of Venus" - zaskoczyła mnie taneczność tego kawałka. Słuchając go, nie mogę usiedzieć na miejscu.
Nie udało mi się tego znaleźć (zresztą nie tylko tego ale to już na boku ) więc byłabym wdzięczna za małego UP-ka, wszystko co taneczne jest cacy^-^"

Wiele z tego co podałaś już znałam, ale jeszcze więcej słyszałam po raz pierwszy, mmm.. np. "New World" u.w.i.e.l.b.i.a.m.^-^ nie moge usiedzieć jak tego słucham
Utwór "Heaven's Drive" zdaje mi się, że już gdzieś słyszałam... a do tego jakoś mi się kojarzy że w jakimś filmie ale to już pewno moje urojenia
Videl dzięki za te tytułki^-^ jak widzisz pomogły.

No a tak odstępując od podawanych wcześniej zespołów i wykonawców... koleżanka ostatnio poleciła mi zespół Mucc (nie wiem może słyszeliście), w wielu kawałkach jak dla mnie koleś się za bardzo wydziera, ale pierwsze utwory jakie zdobyłam spodobały mi się... no, a że się ponoć liczy pierwsze wrażenie to te późniejsze utwory mnie nie znechęciły jakoś bardzo^-^. Moje trzy ulubione to: "Isho", "Saishuu Ressha", "Akatsuki Yami" Nie mam teraz zbytnio czasu aby zrobić Up - jak jakimś cudem go znajdę to podam te trzy piosenki. Może komuś się spodobają ^-^

Pozdrawiam

"Chciałbym stworzyć coś pięknego, aby poruszyć ludzkie serca.
Zawsze kiedy byłem smutny, przygnębiony muzyka mi pomagała.
Chciałbym stworzyć muzykę, która pomagałaby ludziom."
Yoshiki Hayashi

[img401.imageshack.us/img401/7939/ban1b.jpg]
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.069
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Cieszę się dziewczęta, że wciąż rozwijacie swoje zainteresowania w tym kierunku . J-Music jest jak rozległe morze, możecie w nim ciągle pływać, i nigdy nie poznacie wszystkiego (co oznacza, że znudzenie [stfu! Znudzić to się można np. grą...] nigdy nie przyjdzie).
Ja z kolei, piszę teraz tego posta, aby zarzucić trochę klasyki, a dokładniej coś z repertuaru mega-legendy, X Japan.

http://rojrock.ru/mp3/xjapan/2blueblood/X_06 ... 20RAIN.mp3 <--- Mało jest fanów J-Rocka, którzy nie znają tego utworu. Jedna ze sztandarowych piosenek X'a.
Pomyślałem, że warto, aby poznali ją także fani z forum

http://rojrock.ru/mp3/xjapan/1vanishing%20vi ... distic.mp3 <--- Coś ostrzejszego, bo wiadomo, że X to nie tylko ballady (zwłaszcza w pierwszych latach ich zaistnienia na scenie muzycznej). W pewnym momencie, słychać genialny kawałek gitarowy hide (zresztą, jak w większości piosenek X Japan).

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4 ... 21, 22, 23  

Forum DB Nao » » » J-music - temat ogólny
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook