Forum Dragon Ball Nao

» Naruto

Strony:   1, 2, 3  
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.048
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Sprawa jest jasna, mamy zupełnie inne zdania w tej kwestii, i nie mam zamiaru rozpisywać się na temat swojego, już wystarczy tego offowania.

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Jak zacząłem czytać pierwszy tom Naruto, to wiedziałem , że może dorównać Dragon Ballowi a to dopiero coś. Anime NAruto też jest dobre, tylko lecą teraz głupie fillery , tnz. odcinki nie związane z mangą
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.515
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
jestem w trakcie oglądania anime i moge powiedzieć, że fajna kreska, dość ciekawa fabuła, choć troche za mało walki, a za dużo gadania, to sie robi przynudnawe.
simograj
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 6.441
Posty: 1
Fillery to raczej tzw. "zapychacze" . Szkoda że anime już dawno wyprzedziło mange. Ja osobiscie lubie kolor, ale jakos wole czytac mange. Ale to co teraz daja w anime, to... Postacie coraz marniejsze. np. w 193 odcinku
poszukiwany Nanafushi. To 6-latek takie cos narysuje. Coraz bardziej podobaja mi sie openingi i endingi i muzyka.

Ale ostatni 195 odcinek mnie zaszokowal i nie moge doczekac sie dalszej czesci

PS: Pakus jest słodki
yucarrie Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
yucarrie
Wiek: 34
Dni na forum: 6.444
Posty: 18
Skąd: K-ce
Nie zapoznałam się jeszcze z anime, mangę ostatnio sobie przypomniałam i po przeczytaniu siedmiu tomów zaczęłam kupować następne:) Miałam przerwę ale już wracam na ścieżkę prawości:P
To fakt że Naruto przebija DB pod względami wymienionymi już wyżej, ogólnie rzecz biorąc jest głębsze i wielowątkowe.
Ale właściwie skąd wzięło się porównywanie tych dwóch serii? Chyba z tego pamiętnego artykułu w kawajcu, w którym obwołano Naruto zastępcą DB (pamiętam że zbulwersowałam się wtedy strasznie ). Ale czy tak naprawdę powinno się te dwa tytuły porównywać? Obydwie serie są przeznaczone dla nastoletnich chłopców (przynajmniej teoretycznie - nie wiem co ja mam z tymi mangami shoen:)), a za głównych bohaterów mają hm, oryginalnych osobników tejże grupy wiekowo-płciowej, którzy dysponują ponadprzeciętną siłą i umiejętnościami. I tu się moim zdaniem podobieństwa kończą.
Goku to osoba dążąca do uzyskania jak największej siły, po pierwsze żeby być najlepszym, po drugie, w późniejszych czasach, aby chronić najbliższych i właściwie cały świat.
Naruto jest przedstawiony jako zwykły (no, powiedzmy) chłopiec, akcja skupiona jest nie tylko na jego sile i walkach, ale też, a moim zdaniem przede wszystkich na portretach psychologicznych jego i otaczających go osób (ale mądrze zabrzmiało), motywów, jakie kierują poszczególnymi osobami, dlaczego są tacy a nie inni, jak się zmieniają, dojżewają, podejmują słuszne lub nie decyzje. Historia jest więc tu poprowadzona w zupełnie innym kierunku, skupia się na innych rzeczach. Tak więc moim zdaniem tu nie ma co porównywać. Obydwie serie mają niezwykły klimat i siłę przyciągania, każda z innich powodów. Tyle:)
Hiroshi
Ziemianin
Ziemianin
Hiroshi
Dni na forum: 6.402
Posty: 18
Skąd: Konoha
Naruto hm.. na początku nie chciałem się za to łapać, ale jak usłyszałem że jest podobne do DB i dużo pochlebnym opini postanowiłem spróbować. Manga jak i anime śwwietne, świetna akcja przemyślane historie i wspaniała kreska. Autor podobno "wzorował" się na dziele pana Toryamy, więc nie dziwie się że jest kilka podobieńst.

Czemu uważam że są podobne? No cóż ze względu na bohaterów
Goku chce być silniejszy - Naruto również chce być najlepszy i zostać Hokage
Vegeta rywal Goku, dumny, nie chce niczyjej pomocy - Sasuke rywal naruto, również nie potrzebuje niczyjej pomocy
Yogi Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 32
Dni na forum: 6.376
Ostrzeżenia: 1
Posty: 59
Skąd: Chełmno
moim zdaniem Naruto jest troszezckę pokecone i nie podoba mi sie
szogi
Wojownik
Wojownik
szogi
Wiek: 36
Dni na forum: 6.348
Ostrzeżenia: 3
Posty: 47
świetny humor trochę słabsza fabuła. postacie sasuke i naruto trochę przypominają charakterami Vegete i Goku
Yogi Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 32
Dni na forum: 6.376
Ostrzeżenia: 1
Posty: 59
Skąd: Chełmno
praktyczne Charaktery identiko jak Vegeta i Son Goku
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
DB zawsze będzie lepsze od Naruto. Choby dlatego , że w tv puszczają już bodajże setny filler ( odcinek nie zwiazany w ogóle [ ort! ] z manga).
Jest już oficjalna zapowiedź z japońskiej oficjalnej strony Naruto ,że mają się skończyc na przełomie lutego i marca - oby ^^ " Ile już jest czekania.
można by [ ort! ] powiedziec, że anime Naruto ma kilka lat straty.

Twórca Naruto był wielkim fanem mangi Akiry Tori, więc to pewnie stąd wzięły się te podobieństwa
BioBrolly Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
BioBrolly
Wiek: 36
Dni na forum: 6.265
Posty: 202
Skąd: Warszawa
Osobiscie kiedy po raz pierwszy usłyszałem o naruto, byłem sceptyczny. Przez długi okres nie uznawałem tej mangi. Zawsze uwazałem, że nic niew może się równać z db. Cóż myliłem się... Naruto przebija db, fabuła, bohaterowie, akcja, humor.
Osobiscie mange Naruto poznałem niedawno. I musze przyznać, że zrobiło na mnie ogromne wrazenie.
Z drugiej strony widze w naruto powiązania z db. Bohaterowie, niektóre techniki.
Z tego co wiem ma niedługo powstać w Polsce animix gdzie będzie leciał db i naruto. Wtedy będziemy mogli dokładnie ocenić, które anime jest najlebsze.
Rivion Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Rivion
Wiek: 34
Dni na forum: 6.477
Posty: 685
Skąd: Skaryszew/Radom
Obejrzalem wlasnie dzisiaj pierwsze 4 odcinki Naruto i mocno sie w to wkrecam. Fabula mnie wciaga,bohaterowie ciekawi i juz nie moge sie doczekac,az kumpel mi nagra nastepne 4 odcinki.

PS.Dlaczego ja nie mam DVD

If you want to kill me,hate me...detest me...
-----------------------------------------------------
"Wielu żywych zasługuje na śmierć. I wielu ginących zasługuje na dalsze życie. Czy potrafisz im je wrócić? Więc nie szafuj tak wyrokami śmierci, albowiem nawet najmędrsi nie potrafią dojrzeć wszystkich konsekwencji."
Draqun Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Draqun
Dni na forum: 6.867
Posty: 259
Skąd: Główczyce
Mam pytanko, do tych co oglądnęli Naruto W całości (lub prawie). Od którego odcinka są fillery?? Nie chce ich oglądać i od razu przejdę do oglądania dalszych odcinków związanych z fabułą.

Takich 3-ech jak nas 2-óch nie znajdziecie ani 1-ego
Prawo Omha "Ciało rzucone w łoże traci na oporze"
http://animefunny.vgh.pl
Rivion Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Rivion
Wiek: 34
Dni na forum: 6.477
Posty: 685
Skąd: Skaryszew/Radom
Ech... Kumpel nagrywa mi na CD-RW po 4 odcinki Naruto.Ostatnio (czyt.wczoraj) skonczylem na 8 odcinku z wsciekloscia,ze skonczylo sie w najciekawszym momencie (uzycie Fuuma Shurikena na Zabuzie)...No ale coz,czekalem,ze mi dzisiaj przyniesie i przyniosl odcinki 9-12,tyle ze wlasnie 9! nie chce sie uruchomic Jeszcze 1h8min i sie sciagnie.Ile jest wszystkich odcinkow?

If you want to kill me,hate me...detest me...
-----------------------------------------------------
"Wielu żywych zasługuje na śmierć. I wielu ginących zasługuje na dalsze życie. Czy potrafisz im je wrócić? Więc nie szafuj tak wyrokami śmierci, albowiem nawet najmędrsi nie potrafią dojrzeć wszystkich konsekwencji."
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
około 210.
A fillery chyba koło 130 odcinka się zaczynają.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Rivion Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Rivion
Wiek: 34
Dni na forum: 6.477
Posty: 685
Skąd: Skaryszew/Radom
A mozna jakos odroznic fillery od normalnych odcinkow bez znajomosci mangi?

If you want to kill me,hate me...detest me...
-----------------------------------------------------
"Wielu żywych zasługuje na śmierć. I wielu ginących zasługuje na dalsze życie. Czy potrafisz im je wrócić? Więc nie szafuj tak wyrokami śmierci, albowiem nawet najmędrsi nie potrafią dojrzeć wszystkich konsekwencji."
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Co to są filery, mógłby mi ktoś wytłumaczyć ?

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Rivion Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Rivion
Wiek: 34
Dni na forum: 6.477
Posty: 685
Skąd: Skaryszew/Radom
Wyzej Gotenx pisal.To:
filler ( odcinek nie zwiazany w ogóle [ ort! ] z manga)

If you want to kill me,hate me...detest me...
-----------------------------------------------------
"Wielu żywych zasługuje na śmierć. I wielu ginących zasługuje na dalsze życie. Czy potrafisz im je wrócić? Więc nie szafuj tak wyrokami śmierci, albowiem nawet najmędrsi nie potrafią dojrzeć wszystkich konsekwencji."
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
A w jakim celu są stworzone te fillery ?, by zniwelować czas oczekiwania na kolejne odcinki ?

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Filler jest po to, aby nie wyprzedzić mangi. Jednak w przypadku Naruto zostało to przeolbrzymione i całkowicie spartaczone, jak widać po większości komentarzy z innych stronek, np z senpuu net.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » Naruto
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook