Forum Dragon Ball Nao

» Najwybitniejsza postać w historii:)

Strony: 1, 2, 3  
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Temat być może zabrzmi jak praca domowa...
Ale trudno:P W końcu rozpoczął się, dla większości forumowiczów, nowy rok szkolny
Istnieje wiele pozycji popularnonaukowych(wspomnę tylko książkę p. Michaela Harta*) próbujących sporządzić listę najbardziej wpływowych ludzi w dziejach ludzkości, najwybitniejszych naukowców, wodzów czy kobiet. Napisanie takiej ksiązki wymaga niemałej erudycji i tytanicznej wręcz pracy. Ale mają one zawsze, mimo niewątpliwych walorów naukowych, wymiar subiektywny. Bo przecież innego mieć nie mogą. I w żadnym razie nie jest to ich wadą.
W związku z tym, że o obiektywizm trudno, zwracam się z pytaniem(sorry... zabrzmiało strasznie oficjalnie???) kto, według was, był najwybitniejszą postacia w historii świata? I kto na to miano zasługuje w naszych czasach?
Naturalnie proszę o uzasadnienie dokonanego wyboru.

pozdrawiam

*) Michael Hart, 100 postaci, które miały największy wpływ na dzieje ludzkości.,Warszawa 1995

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Jezus Chrystus. Nawet pomijają fakt wiary etc , to w gruncie rzeczy on ustanowił w olbrzymiej mierze współczesny kształt [ ort! ] świata. Jest osobą którą chyba najwięcej ludzi rozumiało , przeinaczało , wywoływało wojny w jej imieniu , mordowało , ratowało życie , filozofowało , zyskiwało chęć i cel życia , albo go traciło . Wymieniać można w nieskończoność , ale gdyby nie te rzeczy , świat wyglądał by zupełnie inaczej , i nawet jeżeli ludzie żyjący wcześniej mówili podobnie , to jednak o nich dawno zapomniano , a przynajmniej nie cieszą się taką "sławą jak właśnie on.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Zanim przejde do postaci, ktora uwazam za najwybitniejsza chcialem napisac krotkie sprostowanie.
Teorie zawarte wraz z opisem tej postaci sa czysto naukowo- teorytyczne! Nie jestem rasistą, nazistą czy hitllerowcem.
Otoz, uwazam jak juz niektorzy zdolali sie domyslic, ze najwybitniejsza osoba dla mnie byl Adolf Hitller. Oczywiscie nie popieram jego planow o wladze nad kontynentami/ państwami, ale podziwiam w nim jedną bardzo ważna umiejetnosc. Jest to wysoko rozwinieta zdolnosc planowania i logicznego myslenia, ktora jest nieodlaczna cecha na jakiejkolwiek wojnie(?). Ten czlowiek, chociaz okrutny, bezlitosny i "zimny", zebral duza armie, ktora stopniowo napierala i zdobywala nowe państwa/ tereny dla Niemiec. Rozplanowal on to wszystko wprost idealnie. Byl jednoczesnie wladca absolutnym, ale i zwyklym czlowiekiem, ktorego geniusz planowania zawiodl bardzo daleko. Jego czyny byly porownywalne do osiagnieć Czyngis Chana. Oczywiscie na kazdego wielkiego przywodce nadchodzi czas. Kiedy Adolf Hitller zorientowal sie, ze Rosjanie nadchodza po niego, strzelil sobie w głowę tak samo jak jego żona Ewa Braun i inni generalowie, ktorzy domyslali sie juz, ze nie dorzyją nastepnego dnia.
Adolf Hitller zaslynal w szczegolnosci u mlodych ludzi wielka brutalnoscia i rządzą krwi, ale tylko mneijszosc moze docenic jego talent logicznego myslenia, ktore w tych czasach jest naprawde bardzo rzadko spotykane.

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Avensus: 07.09.2006, 15:59
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
franqey ma rację.
Największych ludzi w historii jest wielu. Ale nikt nie dokonał takich rzeczy jak Jezus, który jednym daje miłość a innym wojnę.
Oczywiście - wielu jest ludzi, dzięki którym kształtował się świat, chociażby Aleksandrer III Macedoński zwany też Aleksandrem Wielkim, czy Napoleon Bonaparte.

Jeśli chodzi zaś o Polskę, pomijając królów - Lech Wałęsa. Jemu zasług nie można odmówić. Choć niektórzy, oczywiście próbują to zrobić.

Lecz pamiętajmy - "Wielcy ludzie też błądzą. Niekiedy tak często, iż prawie ulegamy pokusie, by uważać ich za miernych lub małych."

Na koniec chciałbym pogratulować Michałowi vel Dai Kaiosamie za założenie wspaniałego tematu, w którym niegdyś koniecznie rozszerzę swoją wypowiedź.

Pozdrawiam
Szaruś

EDIT. Kakarotto. Całkowicie się z Tobą nie zgadzam. Może nie całkowicie. Ale żywię wielką urazę do hitlera, którego nie szanuję, i dlatego nie piszę jego imienia wielką literą. A taktyków było wiele. Ci, wymienieni na początku mojego postu, to wystarczające przykłade na to że adolf hitler był fanatycznym, mimo że mądrym, gnojem.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Kakarotto.
Muszę przyznac, że z uczuciem wielkiego niesmaku przeczytałem twój post. Uhonorowanie mianem "najwybitnejszego postaci w historii" człowieka, którego znaczenie w dziejach ogrniczyło sie jedynie do spowodowania śmierci kilkudziesiuęciu milionów osób jest totalnym nieporozumieniem.
Ten niespełniony artysta, charyzmatyczny demaog w najgorszym z możliwych znaczeniu tego słowa, bezwzględny morderca, który lekka ręką skazywał na śmierć całe narody nie powinien być nigdy traktowany jako postać wybitna.
Argumenty o tym, że był wielkim politykiem, wybitnym strategiem wojskowym i przywódca narodu, który podźwignął Niemcy z klęski WWI, należy, w najlepszym przypadku, włożyć między bajki, bo są zwyczajnie niezgodne z prawdą.
Oczywiście nie odmawiam Ci prawa do posiadania własnej opini. Nawet, jeśli jest ona, mówiąc delikatnie, kontrowersyjna i z całą pewnością niezgodna z moim poglądem.
pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
I wlasnie o to mi chodzi. Przeciez nie opisywalem tutaj "okrutnego mordercy, ktory nie zna pojecia milosc i litosc". Opisalem tu znamienitego stratega, wielkiego przywodce i jak juz mowiles charyzmatycznego czlowieka. Podkreslilem tez, ze nigdy nie popieralem jego pogladow, czynow czy tez polityki, ale jedynie jego umysl mnie zafascynowal. Powiem to jeszcze raz: NIE ZGADZAM SIE I NIGDY NIE ZGADZALEM Z HITLLEREM NA TEMAT JEGO CZYNOW I POGLADOW

Skoro jednak pisze juz ten post to nie chcialbym go zmarnowac i napisze o innej znanej na calym swiecie osobowosci. Mam namysli oczywiscie Jezusa Chrystusa, ktory rozpoczal nauczac swoich wyznawcow. Z poczatku byla to bardzo mala grupka nielicznych, jednak bardzo szybko sie to zmienilo. Chrystus dawal ludziom nadzieje na lepsze zycie po smierci, ze spotka ich nagroda za wytrwalosc w Krolestwie Niebieskim. Jego nauki byly przekazywane 2006 lat, ktore nadal pozostaja niezlomne i pewnie pozostanie tak do konca rasy ludzkiej, badz wypelnienia sie woli Bozej.
Reszta zawarta jest w ładnym poście franquey'a

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Dorianie,
nie chcę, aby ten temat zamienił się w naszą dyskusje o Hitlerze. Nie mniej jednak nie mogę pozostawić bez komentarza twojej wypowiedzi.


Opisalem tu znamienitego stratega, wielkiego przywodce i jak juz mowiles charyzmatycznego czlowieka. Podkreslilem tez, ze nigdy nie popieralem jego pogladow, czynow czy tez polityki, ale jedynie jego umysl mnie zafascynowal.
Chciałbym abyś, o ile jest to możliwe, przyjął do wiadomości kilka faktów.
Pierwszy to ten, że Hitler nie był genialnym strategiem. Generalicja Werhmahtu wprost mówiła o jgo winie, jako wodza naczelknego armi, w związku z zakończona totalna porażką inwazji na ZSRR. Zaczełó sie od nieudanego szturmu na Moskwę, a skończyło nlamażem niemieckich sił pancernych w bitwie na Łuku Kurskim.
Nie będę zasypywać tematu niepotrzebnymi dowodami tej tezy, Je łatwo znaleźć w każdej naukowej pozycji poświęconej WWII czy samemu Hitlerowi.
Po drugie. O ile Hitlerowi ne brakowało charyzmy, o tyle nie można nazwać go wielki przywódcą narodu. Hitler zwyczajnie miał szczęscie, że znalaż się w takiej, a nie innej sytuacji histrycznej., Wielu autorów podkresla fakt, że Hitler nie miałby najmniejszych szans odnieść podobnego sukcesu w innej sytuacji politycznej, innym kraju i bez cichego wsparcia zachodu, który bardzo długo pozwalał Hitlerowiu na łamanie narzuconych trakatem wersalskim zobowiązań.
To, ze Hitler potrafił dana mu przez los sznse wykorzystać, to już inna sprawa.
Jeśli natomiast chodzi o umysł tego "człowieka", to wykladnie jego światopoglądu daje Main Kampf oraz to, czego świadkiem był cały świat w latach drugiej wojny światowej.
Co do ksiązki, to nie miałem okazji jej czytac. I raczej na pewno [ ort! ] jej ne przeczytam. Znając jednak treśc jej fragmentów(i tylko fragmentów), mogę powiedzieć tylko jedno. Słowo "człowiek" nie pasuje do jej autora.

W temacie Hitlera to tyle.
Cieszę się, że poglądy pozrez nigo reprezentowane sprzeczne sa z twoim światopoglądem. Mam jednak nadzieje, że kiedys zmienisz zdanie także na temat rzekomych walorów Hitlera.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Twoje slowa mnie przekonuja. Moje slowa zostaje przelamane. Jestes ode mnie starszy i na pewno [ ort! ] wiesz wiecej. Moje zdanie opieralo sie na filmie dokumentalnym, ktorego nazwy nie pamietam, a byl puszczany w telewizji kilka lat temu. Jednak tak jak mowiles, ja takze nie chce aby ten temat stal sie nasza rozmowa o hitlerze, tak wiec ulegam i ufam twoim slowom Mam nadzieje, ze nikogo do siebie nie zrazilem moim postem, ale jesli tak sie stalo to przepraszam.

Pozdrawiam wszystkich, a w szczegolnosci Michała

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Avensus: 07.09.2006, 19:48
Xan Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Xan
Wiek: 67
Dni na forum: 7.034
Posty: 474
Skąd: Forteca Żalu
IMHO najwybitniejszą postacią w historii jest Jezus z Nazaretu, znany również pod wieloma innymi imionami i tytułami, których przywoływać tutaj nie będę. Podziwiam go zarówno z historycznego, jak i każdego innego punktu widzenia. To przecież najdoskonalszy człowiek w dziejach ludzkości!

Pozwolę sobie skomentować wymienionych powyżej...

Aleksander Macedoński - wspaniały król i wódz, a także wzór przyjaciela (choć trochę przesadził z kosztami pogrzebu Hefajstiona). Spośród wszystkich głów państw w historii jego lubię najbardziej.

Adolf Hitler - jedyna jego zaleta to chyba znaczna charyzma, choć i ją można podważyć, a sukcesy jego przemówień uzasadnić sytuacją polityczną.

Napoleon Bonaparte - jeden z największych dowódców w historii. Podziwiam go za wybitne zdolności na tym polu, lecz jednocześnie niektóre jego czyny wydają mi się dosyć... "kontrowersyjne".

Lech Wałęsa - osoba podziwiana przeze mnie za nieprawdopodobną inteligencję, wykształcenie oraz zdolność do zakrawającego wręcz pod dydaktyzm krasomówstwa.

Pozdrawiam serdecznie
A.

P.S. A propos mojej ulubionej starożytności, z tego okresu bardzo cenię również Cezara i Klaudiusza. Wybitni ludzie.

Miyamoto Hachimaro
obiit Anno Discordiae MMVII
Idus Ianuarias

Hic natus est
Q'ccaon'naeaeccer
Anno Discordiae MMVII
Ante Diem XIII Kalendas Martiae
Draqun Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Draqun
Dni na forum: 6.867
Posty: 259
Skąd: Główczyce
Jezus to na pewno [ ort! ]. Tu nie ma co konwersować.

Jan Paweł II. Tutaj również nie ma co konwersować. Była to jedna z najwybitniejszych postaci na naszym świecie.

Izaak Newton również był jednym z najwybitniejszych ludzi. W końcu prawie cała dynamika jest jego. To był prawdziwy geniusz.

Mahomet. Fakt że fałszywy prorok, ale stworzył jedną z najliczniejszych religii. W końcu byle debil czy idiota nie zrobi tego.

Mikołąj Kopernik. Nie zapominajmy o nim. Bez niego do dzis pewno byśmy wierzyli, że jesteśmy pępkiem wszechświata.

To tyle. Zdaje mi sie że to wszyscy. Co do Hitlera. NIe zdaje mi sie aby był człowiekiem wybitnym, tylko szaleńcem.

Kończe bo fiza mi zleci a ja nie napisze.

Pozdrawiam. D.

PS> zapomniałem o Fredym Mercury. Takiego głosu nie doczekamy sie już nigdy.

Takich 3-ech jak nas 2-óch nie znajdziecie ani 1-ego
Prawo Omha "Ciało rzucone w łoże traci na oporze"
http://animefunny.vgh.pl
Larme Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Larme
Wiek: 33
Dni na forum: 6.626
Posty: 313
Skąd: Alternatywna Przyszłość;)
Jan Paweł II i Lech Wałęsa
a tak po za tym moja kochana polonistka i wychowawsczyni z podstawówki: Ełżbieta L

*Prawda jest jak dupa- każdy ma swoją*
*Kiedyś kupię nóż i powyżynam wszystkich w koło, kupię nóż, zostawię tylko dwoje...*
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.717
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Witam!

Temat z zalożenia bardzo ciężki, a to oczywiście z powodu ogromnego wyrobu osobowości rzecz jasna.

No cóż, w kilku wczesniejszych postach napisano iż najwybitniejsza postacia jest Jezus Chrystus. . . i to dało mi do zastanowienia. Bynajmniej nie żebym w to wątpił, lecz, jak każdy odnoszę się do wszystkiego ze swojego punktu widzenia i "widzimisie". Otóż, cięzko mi jest się tutaj wypowiedzieć. Jak wiemy Jezus Chrystus, główny filar chrześcijańskiego świata, tajemnica zmartwychwstania, brama do życia wiecznego w raju jest niepodwarzalnie największym spośród autorytetów, i myślę że nie tylko dla Nas, chrześcijan, ludzi wierzących choć nie zawsze praktykujących wiare, stanowi On już pewnego rodzaju ponadludzki symbol odwagi, poświęcenia oraz miłości.

Jednakże ja chciałbym odnieść się tutaj do ogółu, nie biorąc pod uwagę wiary, czyli głównej ścieżki naszego bytu na ziemi. Dlaczego? Poniewaz gdybym to ja brał pod uwage, to równie dobrze mógłbym tutaj wymienić apostoła pokoju, Jana pawła II . . . a nie o to tutaj chodzi.

I dlatego postanowiłem zadać sobie trud i odszukać postać nie kojarzącą sie Nam z wiarą, bo przecież nie wszyscy wyznaja tą samą wiarę i śp. Jan Paweł II może być dla niektórych znany równie dobrze, co sąsiad z podwórka, i to wcale nie jest powód do śmiechu, lecz czysty fakt.

No cóż, po długim rozmyslaniu dochodzę do wniosku iż najwybitniejszą postacia w historii był Albert Einstein. Dlaczego? Nie jestem w stanie Wam przytoczyć argumentów ponieważ moja wiedza nie jest aż tak rozległa. Zresztą, jeśli szukacie wyjaśnienia to odsyłam do encyklopedii. Tam znajdziecie zaledwie tysięczną cześć jego odkryć oraz dokonać przyczynających się do rozwoju cywilizacji oraz świata.

Wszak nie tylko Einstain może obnosić się mianem WYBITNY. Rózwnież wielu innych uczonych i wynalazców ot choćby Newton czy Da Vinci. Jednakże warto zauważyć że napominam tutaj tylko sferę nauki. A co z Muzyką, sztuką, malarstwem, rzeźbą . . . ? Przecież wielu było wybitnych malarzy, pisarzy i innych artystów. . . dlaczego nikogo z nich nie wziąłem pod uwagę ? No własnie, dlatego iż jak wspomniałem na początku każdy kieruje sie swoim torem myslenia. Kto wie, może dla kogoś kto kocha cieżką muzykę, najwybitniejszą postacia był Kurt Cobain, zmarły członek zespołu Nirvana. A może dla jakiegoś maniaka anime taką postacia jest mistrz Akira Toriyama? Tego nie wiemy. I właśnie dlatego nigdy nie powienno się stosować formy " . . . w historii ", ponieważ w moim odniesieniu określa ona nie tylko czas lecz równiez przestrzeń oraz słowa, co zarazem jest wszystkim . . . i wszystkimi . . .

Pozdro i sorki za tak "twarde" podejście do tematu, ale w końcu dawno już tak rozwiniętych postów nie pisałem
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Bardzo Was proszę - napiszcie więcej. Muszę do szkoły przeprowadzić ankietę na stu osobach, a fora to dobre miejscie do takowych działań. Z góry dziękuję.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
No ja to bym tu dodal jeszcze Marksa Karola, ktorego filozofia miala zbyt duzy wplyw na losy swiata.. i ktora ciagle ma..

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
No ja to bym tu dodal jeszcze Marksa Karola, ktorego filozofia miala zbyt duzy wplyw na losy swiata.. i ktora ciagle ma
Nie chodziło mi o wybranie tej osoby, która miała największy wpływ na bieg historii. Tylko o wskazanie tej, która była ta jedyną, niepowtarzalną, najwybitniejszą.
Oczywiście, jeśli jest to odpowiedx do pytania tematowego, to OK.
Ale jeśli nie, to prosiłbym o edycję, lub nowy wpis.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Szalkie Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Szalkie
Dni na forum: 6.682
Posty: 54
Skąd: ::Gdańsk::
[i][b]Trudny temat. Może zatrudny dla niektórych a może i dla wszystkich.

Największymy postaciami w historii byli oczywiście Jezus Chrystus, Lenin, Mahomet, Jan Paweł II. Według mnie oni mieli największy wpływ na dzisiejszy świat. Gdyby nie Jezus Chrystus ... Aż trudno o tym mówić. Gdyby nie było Lenina możliwe że Polska nadal by nie istniała, a jak by już zaistniała możliwe że Alianci nie wygrali by II wojny światowej. Mahomet wiadomo. Jan Paweł II przyczynił się do upadku bloku komunistycznego.
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Stawiam na Jezusa Chrystusa i..................
Krzysztofa Kolumba:
Po pierwsze wszyscy wiemy że dzięki temu odkryciu:
Poznaliśmy nowy kontynent
Europa zdobyła dominującą pozycję na świecie
Miliony Indian zostało zamordowanych
Odkryto nowe rośliny, warzyw, zwierząt itp.
Założenie nowych kolonii
Sprowadzanie cennych kruszców do europy
Sprowadzanie Niewolników z Afryki
Utworzenie nowych narodów
Ustanowienie wielokulturowego społeczeństwa współczesnej Ameryki
Można by jeszcze trochę tego wymieniać.........
Ale niewątpliwie było to wielkie wydarzenie, mimo iż Kolumb uważał iż odkrył drogę do Indii.........
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Biorąc pod uwagę, że w kwestiach wiary Jezus, jest Bogiem, nie bedę go zaliczał do ludzi. Wydaje mi się, że powinien się tu znależć Jan Paweł II (uzasadnienie w temacie, poświeconym mu) oraz (zdziwienie) Ignacy Paderewski. Nie wiem czemu, ale jakoś zaimponowała mi postać Paderewskiego, wielkiego kompozytora, pianisty, a przedewszystkim człowieka o szachetnym sercu, który dał wiare milionom, na odzyskanie naszego kraju. Paderewski dawał koncerty w USA, gdzie zarabiał blisko 50 tys $ za koncert, przeznaczajac je na ubogich rodaków, oraz na wojsko. Dzieki znakomitości w tym co robił, spotykał się z głowami państwa, by prosić Wilsona i inne głowy państw zachodu, o wstawiennictwo w sprawie polskiej. W rezultacie Polska, po zakończeniu 1 wojny swiatowej, odzyskała znaczną cześć terenów, a także dostęp do morza ( wolne miasto Gdańsk). Jako minister spraw zagranicznych, a potem uwczesny premier, był symbolem wiary, nadziei a przede wszystkim patriotyzmu.Warto zaznaczyć, że został uhonorowany, za swoje czyny pokaznymi sumami i darowiznami, ale on przeznaczyl do konca swych dni wszystko dla powstajacego z popiołu narodu. Za te czyny, wsławił się jako jedna z najwybitniejszych postaci historii polskiej, zwlaszcza dla mojej skromnej osoby.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Jeżeli mamy mówić o historii Polski to na pewno jedną, jak nie najwybitniejszą osobą jest osoba Bolesława Chrobrego, bo w końcu można powiedzieć, że on zapoczątkował prawdziwą siłę Korony(potem już było lepiej lub gorzej). Nie zmienia faktu, że Wł. Jagiełło, który wprowadził do Korony nową dynastię także dużo zdziałał, powiększył granice, wprowadził wiele reform, lecz wiążą się z tym także przywileje generalne dla szlachty, także może zasługiwać na to miano...

Co do współczesności, to dla mnie najwybitniejszą osobą był i będzie Karol Wojtyła, zwany także papieżem Janem Pawłem II]. Dlaczego? Z czystego historycznego rozumowania, wiele próbował naprawiać i podtrzymywał Polskę na duchu. Po za tym to jest pierwszy papież Polak(oby nie ostatni) oraz mimo swego wieku zawsze był zaangażowany w swoje pielgrzymki do innych narodów i państw. Pamięć o nim nigdy nie zginie.

Najwybitniejsza postać w historii, dla mnie jest ich paru, głównie chodzi tu o wielkich wodzów i dowódców m.in Aleksander Macedończyk, Gajusz Juliusz Cezar, Oktawian August i Napoleon Bonaparte. Ten ostatni dał ułamek nadziei dla Rzeczpospolitej w związku z odzyskaniem niezależności i niepodległości.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.387
Posty: 1.031
Ale się w tym temacie porobiło!!! Jak nie Jezus to Hitler wyskakuje...
Kurde! Czuję się jak w South Park .
Oczywiście co do Jezusa się zgadzam (zakładam bowiem, że mówimy o postaci historycznej). Żadna postać nie wpłynęła na świat tak jak on. Nie mówię, że na bieg historii, bo wtedy nawet koleś, co wynalazł koło byłby nad Jezusem (w końcu na świat wpłynął wcześniej). Chodzi mi raczej o to, że nie było postaci, która (jak już ktoś wcześniej wspomniał) potrafiła zjednoczyć tyle ludzi i jednocześnie podzielić cały świat pod względem poglądów religijnych.

ps.: myślę, że temat jest już w zasadzie zamknięty, bo każdy (chyba) w końcu wskaże na Jezusa.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » » Najwybitniejsza postać w historii:)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook