Forum Dragon Ball Nao

» W jaki sposób trenujecie??

Strony:   1, 2, 3, 4, 5  
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Trening... U mnie jest z tym cienko. Nie chcę udawac jakiegoś pakera, bo nim nie jestem.Mój trening - Codziennie wychodzę z moim pieskiem, na jakiś dwugodzinny spacer. Nic szczególnego. Jak mam ochotę podejdę na nogach ( 8 km ! ) na moje stare osiedle. Tam przeczekam ze dwie godziny napije się i powrót busem . Dalej - Czasem, jak najdzie mnie ochota, robie kilka brzuszków, przysiadów czy pompek - Ale tych ostatnich nie więcej jak 10, Przysiady - około 10 do 20 , Brzuszki - około. 30 ( mógłbym zrobic więcej, ale nienawidzę się przemęczac ) - Ale te cwiczenia to naprawdę ostatecznosc, gdyż nie lubię wysiłku fizycznego. Dalej - Włażenie po drzewach, skakanie z nich.... Lubie też sobie zrobic jakiś tor przeszkód - Zabawne to . Biegasz skaczesz, omijasz, czołgasz się. Po prostu zabawa. Wystarczą jakieś krzesła, butelki, dzrewa, krzaczki. Kolejna sprawa - Trening, treningiem, ale uważam że świetnym na to sposobem jest praca. Np. Ostatnio pomagałem sąsiadowi przeczucic dwie tony węgla, do jego kotłowni. Ciężko było. Albo wyjechac gdzieś do rodziny i pomóc im sadzic, plewic, ogólnie praca na działce. Albo podlewac około 100 roślin ( Bo tyle mam na swej 20 arowej działeczce ) Z jedną kilkulitrową konewką. To naprawdę dobry trening, a zyskujemy nie tylko na masie i sile, ale na wdzięczności ludzi. Jestem dośc spokojny, raczej się nie bije, a więc to mój cały trening. Pewnie mnie wyśmiejecie, ale to prawda. Wolę od treningu poczytac jakieś książki

Pozdrawiam

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Ja jestem wyjątkowym leniem. Nie wiem, co to znaczy prawdziwy trening.
W roku szkolnym nawalam przez całe miasto do szkoły i ćwiczę na wf-ie. W wakacje robię to co najbardziej lubię - pływam. Jeśli pogoda i temperatura wody pozwala, oczywiście. Ponadto bawię się z psem. Może się wywdawać, że to czysty relaks, ale posiłujcie się z dobermanem Lubię też grać w siatę i badmintona. Czasem trochę brzuszków i przysiadów. I tyle.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.679
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
kiedyś robiłem pompki , tak że doszedłem do wyniku 326 na jedną serię .Mieszkając w akademiku biegałem tak po 2 km. dziennie , a dzisiaj już tylko pslę sporty.

ps. no dobra nie sporty tylko mocne , ale za to palę sportowo

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Vegeta_ssj2 Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Vegeta_ssj2
Wiek: 33
Dni na forum: 6.565
Posty: 111
Skąd: Międzyrzecz
SonGoku
3 godziny ;/ nie dobrze
Zauważ że jestem jeszcze dość młody

Życie to piękna przygoda, ale nikt nie wychodzi z niej cało
SonGoku Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SonGoku
Wiek: 36
Dni na forum: 6.754
Posty: 211
Skąd: Land of 10 000 souls
Zauważ że jestem jeszcze dość młody Very Happy Wink
i dlatego powinienes uwazać a dlaczego ?............. dleatego ze twoje kosci rosna aby rosły prawidłowo powinne byc poddawane obciązeniom ale jeżeli te obciażenia będa zbyt duze to w ogóle [ ort! ] nie urosniesz.Kup sobie(albo pozycz od kogoś) magazyn "Kulturystyka i fitnes" w treningu skup sie na Technice ruchu przy dobrej technice mozna dac sobie "popalic" nawet 10 kg hantlem
siła z tobą

„Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność”.
I choćbym szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę,
bo sam jestem silniejszy od całego zła w tej dolinie
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.717
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Typowy wiejski dzionek w czasie wakacji u krewnych . . .

KUKURYKU!
O piątej rano pobódka. Ćwiczenia rozciagające po śnie. Idziesz wydoić krowy. Pijesz szklanke mleka, jesz kromkę chleba . . . najedzony idziesz przeżucać kilka ton gnoju. W pocie czoła stwierdzasz że Twoje bicepsy rosną. Po "rozgrzewce" nadchodzi pora na poranne ćwiczenia. 10 serii pompek - 10x, potem 20x, potem 30x i tak co dziesięć. Ostatnia seria 100 pompek to czysta katorga . . . po tym lekkim ćwiczeniu nastaje pora na pomoc wujkowi. Idziesz do garażu. Okazuje się że coś sie spieprzyło pod ciężarówką. Wujek prosi byś uniósł samochód na lewarku. Z przykrościa stwierdzasz że go nie ma więc nie namyslając się podnosił tonowe auto własnymi siłami. Wujek woła o klucz "31" (do półośki , cały ciężar samochodu zostawiasz na jednej nodze, którą zginasz by dosięgnąć drugą klucz. Podajesz klucz stopami po czym znów prostujesz nogę. Po kilku dobrych uczynkach udajesz sie na drugie śniadanie. Ciotka przygotowała kanapki obłożone jajkiem. Jesz, popijasz mlekiem i pędzisz w południe na kolejny trening. Gdziej nieopodal szopy dostrzegach stara ośkę od tira. Kładziesz się na glebie i wyciskasz ja na klatę Nagle dyferencjał dociska twoją klatę. Nie masz siły wycisnąć ośki kolejny raz. . . wówczas zamieniasz sie w SSJ i łamiesz ośke w pół. Dyferencjał eksploduje trybami . . . Wstajesz i stwierdzasz że to jest to . . . świeże krowie mleko daje siłę . . . PIJ MLEKO, BĘDZIESZ WIELKI! - myslisz sobie . . . idziesz na obiadek. Szamasz pierogi popijasz mlekiem. SIESTA . . . Wyspany pędzisz co sił do sąsiedniego godpodarstwa, ok. 4500 km na zachód, porzyczyć sól, gdyz sklep obok był zamknięty . . . Wracasz na kolację. Wcinasz szybko, popijasz mlekiem i lulu. Przed snem oczywiście kielichem świwowicy na zdrowy sen . . .

PS : Ja tak oczywiście nie trenuję i nie zamierzam
K2 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
K2
Wiek: 30
Dni na forum: 6.354
Posty: 20
Skąd: Chełmno
Mój trebibg wyglądamniej więcej tak :

A mianowicie idę do Qmpla i tam się rozgrzewamy i wtedy robimy parę przeskoków przez kanapę... I wtedy na miasto

"Nigdy nie nauczysz się chodzić, dopóki nie upadniesz "
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.515
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
A mianowicie idę do Qmpla i tam się rozgrzewamy i wtedy robimy parę przeskoków przez kanapę...
A może na kanapie?

No cóż ja się wziąłem za siebie. w końcu [ ort! ] mam treningi 3x tyg. i nie jest źle. Dopiero teraz zaczynam w domu ćwiczyć i robię to wieczorami, w dni w których niema treningów.
Zaczynam od lekkiej rozgrzewki. Potem zaczynam od pompek, jak jestem za słabo rozgrzany to robie 10-15, naciągnięcie barków i rozruszanie ramion (po każdej serii pompek), brzuszki (30), 10 grzbietów (po każdej serii brzuszków), 30 przysiadów (po każdym przysiadzie kolano i na zmiane kolana), pompki (20-30), 30 brzuchów (co seria zmiana ćwiczenia), przysiady 30-40, wąskie pompki (dłonie się stykają-mogą tworzyć trójkąt), pracuje wtedy triceps-ważny dla fighterów 10-15, 30 brzuchów (zależnie od ćwiczenia, jeżeli robimy skośne to na każdą stronę po 30 min.), 30-40 przysiadów, 30 pompek zwykłych, 30 brzuchów, 30 przysiadów, 15 popek wąskich, 30 brzuchów, 30 przysiadów...
Dalej robię sobie rundy ale w podskakiwaniu na ławce, lub czymś co ma wysokość mniej więcej 25-30 centymetrów (jedna noga na podłodze wyprostowana, druga tylko dotyka powierzchni 'ławeczki' i tą stojącą podskakujemy-mocno odpychając się tylko stopą-praca łydek, gdy jesteśmy w powietrzu zmiana nóg, ogólnie to wyglądać może troche jak bieg), bądź skakanie na skakance (po boksersku ). Runda=2 min, a przerwa 1min. oczywiście zależy od sportu i organizacji. Między rundami jeszcze brzuszki.
Czasami robię sobie walke z cieniem (technika).
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Mój trening jest następujący :

we wtorek mam w-f , rozgrzewka pół godziny rozgrzewka, następnie ja sobie wiczę żonglerki ( inni grają w siatkę - cała reszta )

poza tym [ ort! ] mam do kościoła spory kawałek więc można powiedziec , że to także jest trening.
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
3 razy dziennie po 30 min ćwiczenie sztangami (6 kg), 30 pompek (też 3 razy dziennie), i ćw. ściskaczem (czy jak to ma (chodzi o ściskanie tego kośćmi śródręcza, pomaga to w mocnym uścisku ręki )) ,i ostro ćwiczę na W-F, jeżdżę na różne rodzaje zawodów (Sportowe typu: Biegi, sztafeta, piłka Nożna, koszykówka i jeszcze trochę a także umysłowe: matematyka, historia, szachy)
Megane Kobieta
"Rōnin
Rōnin

Wiek: 36
Dni na forum: 7.024
Posty: 518
ćw. ściskaczem (czy jak to ma (chodzi o ściskanie tego kośćmi śródręcza, pomaga to w mocnym uścisku ręki Twisted Evil ))
Raczej cwiczy tylko partie przegubu, ale kto by sie tam zaglebial w dysonanse, oprocz mnie.
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.814
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Old Shatterhand napisał(a):
3 razy dziennie po 30 min ćwiczenie sztangami (6 kg), 30 pompek (też 3 razy dziennie), i ćw. ściskaczem (czy jak to ma (chodzi o ściskanie tego kośćmi śródręcza, pomaga to w mocnym uścisku ręki )) ,i ostro ćwiczę na W-F, jeżdżę na różne rodzaje zawodów (Sportowe typu: Biegi, sztafeta, piłka Nożna, koszykówka i jeszcze trochę a także umysłowe: matematyka, historia, szachy)
Taki sam trening (prócz pompek w postaci 50 dziennie x 2 serie) miałem na przełomie 13 i 14 wieku życia.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Legolas Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]

Wiek: 31
Dni na forum: 6.537
Ostrzeżenia: 1
Posty: 432
Czytając wasze wypwowiedzi doszłem do wniosku, że na forum mamy niezłych pakerów. Bez urazy, ale kilku z was chciałbym zobaczyć w akcji ( ponieważ, ąż przesadzają z opisem swojego treningu). Ja tam się za bardzo nie przemęczam. Były wakacje to wieczorkiem jescze zawsze ubierałem się ciepło i biegałem (3/4 km), ale to nie dla szpanu, tylko ot tak dla zabawy . Mi tam olbrzymiego bicepsa nie trzeba i nie pompuje jak głupi . Może czasem jak mi sie zachce pojadę do kumpla i popodnoszę sztangę, ale to z nudów. Był czas kiedy namiętnie trenowałem (bo to trzebabyło wagę zrobić, tu technikę i siłę wyrobić) jednak ten czas minął
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.515
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Taki sam trening (prócz pompek w postaci 50 dziennie x 2 serie) miałem na przełomie 13 i 14 wieku życia.
A ja w wieku 14 lat to ja ciężary podrzucałem i robiłem 10 serii po 60 pompek, prawda dzisiaj 40 ledwo naraz zrobie... (między seriami powinno się utrzymywać czas max. 1min. niezależnie od ćwiczenia).

Tu nie chodzi o to, kto więcej (zresztą liczy się cel i skuteczność), a kto mniej tylko jak.

3 razy dziennie po 30 min ćwiczenie sztangami (6 kg), 30 pompek (też 3 razy dziennie)
Ćwiczy się raz dziennie (w sumie częstotliwość [ale tylko tygodniowo] zależy od celu). Mięśnie muszą się zmęczyć raz, a porządnie (bo skoro masz siłe robić to 3 razy dziennie to widocznie za słabo ćwiczysz, a i pompki rób razem z hantlami=przed, lub po), inaczej występuje niedotrenowanie, bądź przetrenowanie. I dawaj odpoczywać mięśniom. Liczy się technika ćwiczeń!!
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.814
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Dokładnie, najważniejsza jest systematyka i ciągłość ćwiczeń, jakie wykonujemy. Zgadza się, szczerze powiedziawszy to wole w dzisiejszych czasach robić pompki z obciążeniem, czy też po prostu [ ort! ] przy staniu na rekach, w mniejszej ilości, ale za to w większej jakości. Zmęczenie mięśni jest tutaj istotne tak jak napisałeś. Powinno trzymać się systematycznie i prócz kulturystycznych ćwiczeń na partie, nie powinno się robić dnia odstępu (chyba, że wyrażnie czujemy taką potrzebe).

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Megane Kobieta
"Rōnin
Rōnin

Wiek: 36
Dni na forum: 7.024
Posty: 518
Czytając wasze wypwowiedzi doszłem do wniosku, że na forum mamy niezłych pakerówWink. Bez urazy, ale kilku z was chciałbym zobaczyć w akcji ( ponieważ, ąż przesadzają z opisem swojego treningu). Ja tam się za bardzo nie przemęczam. Były wakacje to wieczorkiem jescze zawsze ubierałem się ciepło i biegałem (3/4 km), ale to nie dla szpanu, tylko ot tak dla zabawy Laughing . Mi tam olbrzymiego bicepsa nie trzeba i nie pompuje jak głupi Wink . Może czasem jak mi sie zachce pojadę do kumpla i popodnoszę sztangę, ale to z nudów. Był czas kiedy namiętnie trenowałem (bo to trzebabyło wagę zrobić, tu technikę i siłę wyrobić) jednak ten czas minąłRazz
Podejrzewam ze niektorzy to niezli bajkopisarze, wiec nie ma sie co podniecac
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Shabranido napisał(a):
Old Shatterhand napisał(a):
3 razy dziennie po 30 min ćwiczenie sztangami (6 kg), 30 pompek (też 3 razy dziennie), i ćw. ściskaczem (czy jak to ma (chodzi o ściskanie tego kośćmi śródręcza, pomaga to w mocnym uścisku ręki )) ,i ostro ćwiczę na W-F, jeżdżę na różne rodzaje zawodów (Sportowe typu: Biegi, sztafeta, piłka Nożna, koszykówka i jeszcze trochę a także umysłowe: matematyka, historia, szachy)
Taki sam trening (prócz pompek w postaci 50 dziennie x 2 serie) miałem na przełomie 13 i 14 wieku życia.
Już wyjaśniam czemu taki słaby:
Otóż jestem jeszcze osłabiony po chorobie (w sumie to jeszcze ta choroba nie minęła) oczywiście trening podniosę z czasem.
Co do wypowiedzi Legolasa o pakerach, to takim nie jestem bo ćwiczę od roku.... (fakt, faktem że siła i mięśnie podrosły )
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Shabranido napisał(a):
Old Shatterhand napisał(a):
3 razy dziennie po 30 min ćwiczenie sztangami (6 kg), 30 pompek (też 3 razy dziennie), i ćw. ściskaczem (czy jak to ma (chodzi o ściskanie tego kośćmi śródręcza, pomaga to w mocnym uścisku ręki )) ,i ostro ćwiczę na W-F, jeżdżę na różne rodzaje zawodów (Sportowe typu: Biegi, sztafeta, piłka Nożna, koszykówka i jeszcze trochę a także umysłowe: matematyka, historia, szachy)
Taki sam trening (prócz pompek w postaci 50 dziennie x 2 serie) miałem na przełomie 13 i 14 wieku życia.
Już wyjaśniam czemu taki słaby:
Otóż jestem jeszcze osłabiony po chorobie (w sumie to jeszcze ta choroba nie minęła) oczywiście trening podniosę z czasem.
Co do wypowiedzi Legolasa o pakerach, to takim nie jestem bo ćwiczę od roku.... (fakt, faktem że siła i mięśnie podrosły )


EDIT: BARDZO PROSZĘ O USUNIĘCIE TEGO POSTU ............(przydała by się opcja aby użytkownicy sami mogli usuwać posty....)

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Old Shatterhand: 15.11.2006, 18:08
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.515
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Mi tam olbrzymiego bicepsa nie trzeba i nie pompuje jak głupi Wink . Może czasem jak mi sie zachce pojadę do kumpla i popodnoszę sztangę,
Pompki i wyciskanie nie robią bica (który niema nic wspólnego z silnym uderzeniem).

Ja jestem chudy (nie rozmiar świadczy o człowieku, prędzej będę sie bał małego chudego i nie wycisne dużo (50-60), ale co z tego skoro mam zamiennik w postaci wytrzymałości (ale tylko przy obranym celu/ i mocnych ciosów-podobno). A 3/4 km to bym przebiegł (przynajmniej tak mi się zdaje, po treningach MT kondycja mi sie
podniosła), ale musiałbym być nastawiony na cel (inaczej motywacja słaba), a nie dla zabawy, chociaż faktem jest, że nie byłoby to coś prostego....

Zgadza się, szczerze powiedziawszy to wole w dzisiejszych czasach robić pompki z obciążeniem, czy też po prostu [ ort! ] przy staniu na rekach, w mniejszej ilości, ale za to w większej jakości. Zmęczenie mięśni jest tutaj istotne tak jak napisałeś.
Pompeczki:
-płytkie (nigdy nie byłem zwolennikiem) to znaczy takie, jakie robi większość osób, są one męczące i szybko się je robi, ale niestety nic nie dają prócz zmęczenia, po prawdziwym treningu można je zrobić, jako dodatek (wytrzymałościowy).
-prawidłowe, czyli pełen wyprost rąk i zjeżdżamy aż dotkniemy klatką ziemii i do pełnego wyprostu rąk... Zgadnijcie czemu "TĄ" techniką robi się w wojsku i w sztukach walki.

Powinno trzymać się systematycznie i prócz kulturystycznych ćwiczeń na partie, nie powinno się robić dnia odstępu (chyba, że wyrażnie czujemy taką potrzebe).
Wyjaśnię. W treningach kulturystycznych (czyli przy budowaniu masy) każdą partie mięśni robimy raz w tyg. A przerwe robimy przy wyraźnym zmęczeniu treningami, bądź przy chorobach, inaczej możemy dojść do celu przeciwnego zamierzonemu.


Do postu poniżej.
Nie ucz ojca dzieci robić, nie mniej pewnie tym, którzy zaczynają przyda się to Smile.
Ale ja właśnie napisałem, dla osób, które nie wiedzą, chociaż zapewne to będzie tak: A co on mi tu będzie pie...przył za głupoty, sam wiem lepiej jak się ćwiczy.
Życie...

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Old Cyceron: 15.11.2006, 18:24
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.814
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Nie ucz ojca dzieci robić, nie mniej pewnie tym, którzy zaczynają przyda się to .

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5  

Forum DB Nao » » » » W jaki sposób trenujecie??
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook