Forum Dragon Ball Nao

» [Problem] SSJ2

Strony: 1, 2  
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Teraz zastanowimy się właśnie nad tym poziomem i nad postaciami które ten poziom osiągnęły. Tak więc wiemy że jako pierwszy poziom ten osiągnął Gohan, lecz czy Gohan SSJ2 był silniejszy od Goku SSJ2 i Majin Vegety ? No właśnie Vegeta, czy osiągnął on SSJ2 ? Czy moc którą pokazał nie była tylko połączeniem SSJ z Majin ? Co o tej sprawie sądzicie ?
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.387
Posty: 1.031
To zależy od rozpatrywaniej chronologii wydażeń. Jeżeli patrzeć na Cell sagę vs Boo sagę, to myślę, że poziomy Goku SSJ2 i Gohan SSJ2 mogły być zbliżone mocą. Nie wiadomo kiedy Goku osiągnął SSJ2 i ile mu to zajęło, w Boo Saga miał już nawet poziom SSJ3. Teen Gohan był w Boo Saga znacznie słabszy niż w Cell Game (nie zapominajmy o Bojack Unbound, gdzie dysponował jeszcze większą siłą). Co do Vegety, myślę, że osiągnął SSJ2 ZANIM stał się majin, choć wcześniej wiedział, że wciąż jest słabszy od Goku (to powód, dla którego dał się zawładnąć Babidiemu). Kończąc myślę, że wszyscy bohaterowie zmieniający się w SSJ/SSJ2/SSJ3 mają początkowo zbliżone poziomy mocy, które następnie powiększają treningami. Trzeba najpierw określić od którego momentu chcemy porównywać ich KI.

ps.: a ja myślałem, że to ja dużo postów piszę (zobaczyłem twoje statystyki OLD)...............
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
paintball_0 napisał(a):
To zależy od rozpatrywaniej chronologii wydażeń. Jeżeli patrzeć na Cell sagę vs Boo sagę, to myślę, że poziomy Goku SSJ2 i Gohan SSJ2 mogły być zbliżone mocą. Nie wiadomo kiedy Goku osiągnął SSJ2 i ile mu to zajęło, w Boo Saga miał już nawet poziom SSJ3. Teen Gohan był w Boo Saga znacznie słabszy niż w Cell Game (nie zapominajmy o Bojack Unbound, gdzie dysponował jeszcze większą siłą). Co do Vegety, myślę, że osiągnął SSJ2 ZANIM stał się majin, choć wcześniej wiedział, że wciąż jest słabszy od Goku (to powód, dla którego dał się zawładnąć Babidiemu). Kończąc myślę, że wszyscy bohaterowie zmieniający się w SSJ/SSJ2/SSJ3 mają początkowo zbliżone poziomy mocy, które następnie powiększają treningami. Trzeba najpierw określić od którego momentu chcemy porównywać ich KI.

ps.: a ja myślałem, że to ja dużo postów piszę (zobaczyłem twoje statystyki OLD)...............
Mówisz wszyscy mieli przy zmianie podobną siłę ? Tu cię rozczaruje gdyż siła Goku SSJ3 była Silniejsza Niż Gotenks SSJ3 (który dodatkowo wspierany był siłą i mocą fuzji). Co do Gohana to w Buu sadze osiągnął poziom przewyższający nawet jego moc w Cell Game (chwila przed uwolnieniem Buu). Mi wydaję się jednak że Vegeta samodzielnie nie osiągnął SSJ2, ponieważ będą Majin SSJ2 (Majin dodało mu b. dużo siły) był równy poziomowi Goku SSJ2...........
Możemy określić że Vegeta osiągnął poziomy:
SSJ, USSJ, Majin SSJ

Taka jest moja teza......
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.387
Posty: 1.031
Pamiętasz co mówił Future Trunks, kiedy pierwszy raz spotkał Goku?
- Jesteśmy niemal identyczni! Ta sama KI.

Co do SSJ2 teen Gohana to faktycznie mówił, że czuje się silniejszy niż kiedykolwiek. Ponadto Goku w czasie walki z Majin Vegetą był w stanie osiągać SSJ3 i po prostu musiąbyć silniejszy. A od Gotenksa SSJ3 był silniejszy, bo opanował SSJ3 znacznie wcześniej. Gotenks miał na to kilka tygodni w Komnacie Ducha i Czasu, Goku był martwy kilka LAT!






(USSJ to która jest faza SS?)
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
paintball_0 napisał(a):
Pamiętasz co mówił Future Trunks, kiedy pierwszy raz spotkał Goku?
- Jesteśmy niemal identyczni! Ta sama KI.

Co do SSJ2 teen Gohana to faktycznie mówił, że czuje się silniejszy niż kiedykolwiek. Ponadto Goku w czasie walki z Majin Vegetą był w stanie osiągać SSJ3 i po prostu musiąbyć silniejszy. A od Gotenksa SSJ3 był silniejszy, bo opanował SSJ3 znacznie wcześniej. Gotenks miał na to kilka tygodni w Komnacie Ducha i Czasu, Goku był martwy kilka LAT!






(USSJ to która jest faza SS?)
Pamiętaj że w komnacie ducha czasu zdobywało się moc i siłę szybciej niż w zwyczajnych warunkach...............
Co do Trunksa, to o ile pamiętam on mówił o wyglądzie (chyba że to wina ,,Polskiego tłumaczenia")
USSJ=ussj Super Saiyan Dai Ni Dankai (ultra Super Saiyan)
Obraz
I:
USSJ2=ussj power up Super Saiyan Dai San Dankai
http://www.daizex.com/guides/transformations ... j_goku.jpg
http://www.daizex.com/guides/transformations ... trunks.jpg

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Old Shatterhand: 16.11.2006, 15:03
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.387
Posty: 1.031
Linki, które podajesz nie chcą działać. Komunikat: "don't have acces...." Wymagana rejestracja, czy to ten mój "kochany" w zadek CENZOR znowu rozrabia (nawet na "nowy DB" nie mogę odpowiedzi zobaczyć )
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.387
Posty: 1.031
NO I WSZYSTKO JASNE!
OCZYWIśCIE ZNOWU "CENZOR"

Trudno, obejdzie się bez obrazków...

Future Trunks nie mówił tylko o wyglądzie. Pamiętam text o KI z Mangi, nie z Anime. Poza tym Trunks mówił również, że ojciec (Vegeta) miał taką samą KI w fazie SSJ jak on sam, dlatego nie chciał puścićgo samego w pościg za cyborgami. W Komniacie Ducha i Czasu faktycznie szybciej bochaterowie zyskiwali na sile, ale to wciąż tylko kilka tygodni. Poza tym Goku również miał ostry trening z obciążeniem rzędu kilku TON.
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
A ja powiem inaczej . Vegeta wyraźnie zaznaczył , że moc Goku w postaci SSJ 2 była potężniejsza od mocy Gohana "wtedy" . Tak było napisane w tomie bodajże 38, kiedy to zaczęła się ich walka.

Zbliżoną energię do SSJ 2 posiadał także USSJ, możliwe , że równą. Brolly pod postacia USSJ byl silniejszy od Gohana SSJ 2, natomiast Trunks pod tą sama postacią byl może silniejszy , ale nie wycwiczyl szybkosci jak Brolly.
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Gotenx17 napisał(a):
A ja powiem inaczej . Vegeta wyraźnie zaznaczył , że moc Goku w postaci SSJ 2 była potężniejsza od mocy Gohana "wtedy" . Tak było napisane w tomie bodajże 38, kiedy to zaczęła się ich walka.

Zbliżoną energię do SSJ 2 posiadał także USSJ, możliwe , że równą. Brolly pod postacia USSJ byl silniejszy od Gohana SSJ 2, natomiast Trunks pod tą sama postacią byl może silniejszy , ale nie wycwiczyl szybkosci jak Brolly.
Co ty za głupoty piszesz........
Brolly nigdy nie osiągnął USSJ, zmieniał się tylko w LSSJ i SSJ.
SSJ2 i USSJ byli równi Lol.............
Porównaj ich walki z perfekt Cell'em od razu [ ort! ] widać różnice........ (Cell form 3 VS USSJ Vegeta- Cell ani jedna rysa, Vegeta nieprzytomny..... Cell form 4 [ultimate] VS Gohan SSJ2- 2 strzały Cell nie może ustać na nogach)
WRA Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
WRA
Dni na forum: 6.315
Posty: 8
to ja powiem tak:
pewnie że Vegeta osiągnął SSJ2 (po sadze Buu przecież, po tym jak wzmocnił się przez majin)
a co do siły SSJ2 różnych postaci to różnie to bywało...
gdy Gohan osiągnął SSJ2 (jako pierwszy) był najsilniejszy (bo nikt nie miał ssj2) ale z chwilą gdy Goku i Vegeta (Majin) osiągnęli ten poziom ustąpił im miejsca
a USSJ to postać pomiędzy ssj a ssj2 siła więc mniejsza niż 2 a większa niż 1
Albert Fish Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Albert Fish
Wiek: 37
Dni na forum: 6.344
Posty: 157
Skąd: Siemianowice
Przy USSJ siła robiła ogromny skok ale wojownik tracił na szybkości i taki Vegeta USSJ nie mógł trafić Cella bo był za wolny. A co do Broliego to może i osiagnoł USSJ ale nie powiedziałbym żeby wykształcił przy tym jakąś super szybkość. On był tak potężny że nikt niemógł mu zrobić krzywdy takze niemusiał sie spieszyć.

A wracajac do tematu to uwazam że SSJ 2 jest najlepsza z form SSJ. A Gohan podobał mi sie szczególnie podczas walki z Bojackiem.

"Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieje z was, bo jestescie tacy sami."
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Albert Fish napisał(a):
Przy USSJ siła robiła ogromny skok ale wojownik tracił na szybkości i taki Vegeta USSJ nie mógł trafić Cella bo był za wolny. A co do Broliego to może i osiagnoł USSJ ale nie powiedziałbym żeby wykształcił przy tym jakąś super szybkość. On był tak potężny że nikt niemógł mu zrobić krzywdy takze niemusiał sie spieszyć.

A wracajac do tematu to uwazam że SSJ 2 jest najlepsza z form SSJ. A Gohan podobał mi sie szczególnie podczas walki z Bojackiem.
Ile razy mam powtarzać, że Brolly nie osiągnął USSJ tylko LSSJ ?
DBZ movie eight takes a few liberties with the canon transformations sequence and adds its own, new stage: densetsu no sûpâ saiya-jin, or "Legendary Super Saiyan." Only Broli is able to use this form (it being the basis for the entire movie, and all).

"Legendary" form seems most similar to USSJ2, with disappearing pupils and ridiculously large muscle bulk. The benefits of this stage are much different from the USSJ stages, however... that being there aren't any drawbacks! Broli's speed and strength seem to only increase as he powers up through the "Legendary" stage.

Broli's appetite for destruction also seems to increase with this stage; he greatly enjoys all of the pain he causes.
I nie piszcie tu nawet, że posiadali podobną moc, przecież Trunks miał wielką siłę, ale nie mógł nic zrobić komórczakowi a uderzył go wielokrotnie.
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Nie ma co porównywać mocy poziomu SSJ2 i USSJ.
USSJ to wciąż SSJ.
SSJ2 to kolejny krok na drodze eolucji tego zjawiska.
Pomysł, jakoby USSJ był zblizony mocą do SSJ2 jest co najmniej niedorzeczny.
Tak samo, jak niedorzecznym jest porównywanie mocy Vegety i Goku z sagi Buu z Gohanem z Cell Game.
Staruszkowie byli silniejsi i tyle.
Tu ie ma nad czym dyskutować

Co zaś tyczy się tej wypowiedzi:

Ile razy mam powtarzać, że Brolly nie osiągnął USSJ tylko LSSJ ?
Kwetsia istnienia bądź nieistnienia poziomu mocy nazwanego LSSJ jest dyskusyjna.
Więc nie wcskaj nikomu na siłę, co jest, a co nie, OK?
Poza tym istnieje temat poświęcony temu problemowi i tam odsyłam.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Albert Fish Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Albert Fish
Wiek: 37
Dni na forum: 6.344
Posty: 157
Skąd: Siemianowice
No cóż, moge tylko powiedzieć ze człowiek uczy sie przez całe życie. Myliłem się co do Broliego a walki Trunksa z Cellem dobrze nie pamietam. Ale nie pisałem ze USSJ dorównuje siłą SSJ2. Takze troche zle mnie zrozumiałeś.

"Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieje z was, bo jestescie tacy sami."
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Cell także przemienił się podczas walki z Gohanem SSJ 2 w USSJ ( byl ogromny), jednakże wystarczyło lekkie kopnięcie Gohana , żeby ten już leżał plackiem na ziemi.Ot taka różnica między poziomami.
USSJ to coś podobnego do Kaiyokena - tylko , że bez wzrostu szybkosci... ale co tu bede o tym pisal , nie ten temat ^^
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.387
Posty: 1.031
Gotenx17 napisał(a):
Cell także przemienił się podczas walki z Gohanem SSJ 2 w USSJ ( byl ogromny), jednakże wystarczyło lekkie kopnięcie Gohana , żeby ten już leżał plackiem na ziemi.Ot taka różnica między poziomami.
USSJ to coś podobnego do Kaiyokena - tylko , że bez wzrostu szybkosci... ale co tu bede o tym pisal , nie ten temat ^^
Jak się Cell mógł stać USSJ Przecież nie był Sajaninem! Poziomem mocy pewnie też się różnił. Trunks wszakże powiedział, żę popełnia ten sam błąd, co on, ale słowem nikt nie wspomniał, że ma USSJ... za to ktoś chyba mówił o poziomie KI równej Gohanowi SSJ2.... nie jestem pewien, muszę sprawdzić.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Cell posiadał komurki sayan , więc możana mówić o czymś a la ussj

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
ssj4dawid Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 24
Dni na forum: 6.657
Posty: 87
Zauważcie... że Gohan, Trunks itp. miał 50 % genów sayan.. A ile miał Cell..
Składał się głównie z komórek sayan..
Vegeta mimo tego, że był wystarczająco silny nie mógł się w SSj zamienić.. Do tego potrzebna jest jeszcze odpowiednia psychika..
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
ssj4dawid napisał(a):
Zauważcie... że Gohan, Trunks itp. miał 50 % genów sayan.. A ile miał Cell..
Składał się głównie z komórek sayan..
Vegeta mimo tego, że był wystarczająco silny nie mógł się w SSj zamienić.. Do tego potrzebna jest jeszcze odpowiednia psychika..
Psychika ?
Lol, do zmiany w SSJ (i inne poziomy) potrzebna była wściekłość.
A Cell, był wystarczająco wściekły by zmienić się w coś podobnego do USSJ.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » [Problem] SSJ2
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook