Forum Dragon Ball Nao

» Halloween

Strony: 1, 2, 3  
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Parę dni temu nasi kochani, wspaniali, dobrzy i bogaci sąsiedzi zza oceanu – przeżarci komercją Amerykanie (nie, wcale nie wyrażam tu mojej niechęci do nich ) obchodzili najwspanialsze święto, które robi świat jeszcze bardziej kolorowym i dobrym. A więc Halloween. Moim skromnym zdaniem – najgłupsze święto świata. Jeszcze trochę i wprowadzą je jako dzień wolny. Tłuste, stukilowe amerykańskie dzieciaki przez cały rok się jarają tym, iż dane im będzie pobiegać po osiedlu i pościągać haracz (przygotowanie do przyszłego zawodu?) w formie cukierków (potem zamienią cukierki na „cukierki”). Oczywiście, każdy mieszkaniec domku nie jest zaskoczony i szczęśliwy oddaje słodkim pociechom sąsiadów pięć kilo tłuszczu i cukru, ukrytego w folii i barwnikach na który wydał swój ciężko zarobiony szmal (ciężko, nie ciężko, ten 4 godzinny dzień pracy wykańcza Amerykanów…). Jednakże, gdy sąsiad okaże się niezwykłym gburem i nie odda hołdu tej wielopokoleniowej tradycji jaką bez wątpienia jest cudowna Noc Duchów, a więc i nie zakupi wspaniałych słodyczy w postaci pół tonowego wora, dostanie mu się. Otóż latorośle wyciągną – z niemałym trudem, tłuste zady mają - z kieszeni strojów Batmana/Spidermana/Jedi/Cowboya/Kennedyego/Raculi (niepotrzebne skreślić) tajemną broń każdego żebraka o cukier – psikus. Biedny sąsiad, który dba przecież o poziom cholesterolu swoich małych sąsiadów jest w nie lada opałach. A więc może się żegnać z życiem, ponieważ za moment zostanie porażony prądem, lub wróci do przedpokoju z wiadrem na głowie pełnym zielonego, lepkiego śluzu. Biada takiemu dobremu człowiekowi, ponieważ jak wiadomo z historii – ludzie o dobrych zamiarach umierają pierwsi (no i ew. czarni, ale to już z amerykańskich filmów wiadomo). Po takim mitingu, gdy dzieci mają ze sobą już dobrą stówę kilo tłuszczu i zielonego barwnika oraz celofanu, którym jest to owinięte, zaczynają swą makabryczną ucztę. W niezwykłym tempie pochłaniają garściami cukierki, ciasteczka, czekoladę i orzeszki, nawet wraz z opakowaniem. Gdy koło północy są gotowe, dobrzy rodzice (nauczeni doświadczeniami z młodości – nie jedli ani grama cuksów) odwożą swe półtonowe pociechy do szpitala na płukanie żołądka.

Tak, piękne święto. A zapomniałbym! Jeden dzieciak, ten najmłodszy (koło 6-8 lat) targa ze sobą dynie większą niż on sam i robi za maskotkę – tzn. pierwszy idzie pod odstrzał nieprzyjaciół (dietetycy) oraz w miarę możliwości to jego starają się pozbyć starsi(mosty, klify, wodospady, oczyszczalnie MPO).

A wy co sądzicie o Halloween?

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Chyba już jestem na to za stary tak myślę, ale dzieciaki miałyby fajną zabawę przebierając się za duchy czy prostytutki czy co tam sobie wymyślą. Minusem jest to, że pewnie większość ludzi nei zakupi cukirków do częstowania dzieciaczków Bidna ta polska, oj bidna można by [ ort! ] jednak było organizować jakieś festyny ogólnopolskie na najlepszy i najoryginalniejszy kostium. Zabawy nigdy nie za wiele

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
doctor_slums Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
doctor_slums
Wiek: 31
Dni na forum: 6.374
Posty: 38
Skąd: Murzynko
jak mi tata ubrał dynie na głowę , to nie wiedziałem co się z moją pupą dzieje
Legolas Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]

Wiek: 31
Dni na forum: 6.537
Ostrzeżenia: 1
Posty: 432
Minusem jest to, że pewnie większość ludzi nei zakupi cukirków do częstowania dzieciaczków Razz Bidna ta polska, oj bidna Blee
Hallowen nie wejdzie raczej w życie w Polsce, poniewż Ameryka Północna gdzie to święto jest obchodzone jest w większym wypadku kontynentem Ateistycznym. Nie mam pojęcia skąd wzieło im się to święto, ale moim zdaniem nie wymyśliła go mądra osoba:].

można by [ ort! ] jednak było organizować jakieś festyny ogólnopolskie na najlepszy i najoryginalniejszy kostium. Zabawy nigdy nie za wiele Razz
Przecież masz festyn;P Kto pierwszy zajmie sobie miejsce na parkingu pod cmentarzem , ten sie potem nie kołata:D.

Halloween to tak jak wspomniał Hidden jedno wielkie nieporozumienie.. Zamiast dnia dumy , kojarzenia świętych zmarłych jako ideały kojarzy sie ich jako potwory cy inne monstra.

Pozdrawiam Legolas
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Co do Halloween to wiele znajdziecie tutaj. Może to wyjaśni Ci pochodzenie tego święta, Legolasie.

A Halloween w Polsce mówię NIE. Na kij nam takie święto? Mamy już Anderzejki

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.717
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Haloween to typowy amerykański obrządek podobnież Święto dziękczynienia . . . pomysł jak wspomniano przeżarty do szpiku kości. Ale nie mówię . . . gdyby u Nas je obchodzono przebrałbym się za Dante w DMC, wziąłbym swoją wiatrówke, śrut magnum i pożyczył od Legolasa katanę. Tak przebrany z pofarbowanymi na biało włosami i skają na klacie łaziłbym po sąsiadach i mówił : "kula czy ostrze?"

Pozdrawiam
Yogi Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 32
Dni na forum: 6.376
Ostrzeżenia: 1
Posty: 59
Skąd: Chełmno
Zgodze się z Hidden Lord'em w polsce to by nie wypaliło a poniewaz to na co nam takie święto połowa polskie to kepy i nawet cukierka by niedali (nie obrażając Ludzi na Forum) z reszta dobrze ze takiego świe5ta nie ma w polsce.
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.515
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
A u mnie takie dzieciaki biegają po domach i proszą o cukierki. . Weźta przestańcie, już wole te cukierki sam zjeść niż im dać. joke.

Oczywiście dobrze, że nie jest to rozpowszechnione, pomyślcie ile dzieci mogłoby padać ofiarom pobić (psychopaci), gwałtów (pedofilia) czy też kradzieżom (cukierków-inne dzieci).
domisiek Kobieta
Wojownik
Wojownik
domisiek
Wiek: 34
Dni na forum: 6.478
Posty: 47
Skąd: Brzezowka
Hmmm... Halloween... według mnie to chore święto.. które tylko powiękasza otyłość amerykańskich dzieciaków,które biegają po domach i proszą o cukierki, a "kochani"sąsiedzi im je dają.. A potem słyszy się o powiększającej sie otyłości "bachorów" w wieku nie przekraczającym 15lat.. po prostu nie będe więcej pisać, bo mam to w dupie... Ameryka niech się tym martwi, a nie my ....

Pozdro

Często najmądrzejsza odpowiedzią jest milczenie...

Cierpienie jest krzyżem, jeśli upadniesz-> zginiesz!

ŻYj z cAłYcH Sił I UśMiEcHaJ SiE Do lUdZi, Bo nIe jEsTeś SaM
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Hmmm... Halloween... według mnie to chore święto.. które tylko powiękasza otyłość amerykańskich dzieciaków,które biegają po domach i proszą o cukierki
chyba czołgają a nie biegają.
Mam nadzieję, że to święto nie będzie powszechne w Polsce, jednak niestety już widać halloweenowe szlaeństwo. To już byłby szczyt amerykanizacji polskiego społeczeństwa.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Amidala Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Amidala
Dni na forum: 6.284
Ostrzeżenia: 1
Posty: 219
Skąd: Kraków
fajnie by bylo gdzyby w polsce bylo halloween tylko tak mniej wiecej od 7 lat bo tera jestem na to za stara

Gdy ktoś umiera wszponach Gniewu
Rodzi się klątwa..krąży w Okół miejsca Śmierci
Gdy zabłądzisz w to miejsce...
...:::ZNISZCZY CIĘ JEJ GNIEW:::...
Obraz
Vasson Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Vasson
Wiek: 33
Dni na forum: 6.661
Posty: 186
Skąd: West City
majka napisał(a):
fajnie by bylo gdzyby w polsce bylo halloween tylko tak mniej wiecej od 7 lat bo tera jestem na to za stara
to sie raczej nie doczekasz ;] w Polsce nigdy nie będzie tego świeta bo kosciół tego zabroni. Podobno są to pogańskie obrzęty i tego dnia działają różne sekty.

An nescis, mi fili, quantilla prudéntia mundus regatur? -Czyż nie wiesz, mój synu, jak mało trzeba rozumu do rządzenia światem?
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Hallowen jest takie sobie. Myśle, ze u nas wypadlo by to naprawde blado. No bo gdzie te ciche przedmiescia z domkami, gdzie moga biegac dzieci?
Przeciez nie beda hasać po 10pietrowcach...
Vasson Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Vasson
Wiek: 33
Dni na forum: 6.661
Posty: 186
Skąd: West City
eMate napisał(a):
Przeciez nie beda hasać po 10pietrowcach...
Jak nie po 10pietrowcach to po melinach ... to jest Polska.

An nescis, mi fili, quantilla prudéntia mundus regatur? -Czyż nie wiesz, mój synu, jak mało trzeba rozumu do rządzenia światem?
mihesz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ

Wiek: 33
Dni na forum: 6.129
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 519
Czy musimy, my Polacy ściągać wszystko z Ameryki, nie mamy własnej kultury?!
Niedługo Polska stanie się całkowicie zamerykanizowanym państwem!
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.153
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
mihesz napisał(a):
Niedługo Polska stanie się całkowicie zamerykanizowanym państwem!
bez przesady...


Ja nigdy nie obchodziłem Hallowen i nie mam zamiaru obchodzić mimo iz wiem na czym to święto polega , tak szczerze to juz bym wolał celebrować dzień Świstaka ^^

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
Amidala Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Amidala
Dni na forum: 6.284
Ostrzeżenia: 1
Posty: 219
Skąd: Kraków
kiedyś myślałam że fajnie by było ale to przemyślałam i uważam że to dobrze że w polsce nie ma halloween i jeszcze lepiej będzie jak nie wprowadzą u nas ów święta. Co innego chodzić do domów i prośić o słodycze jakieś zanjome osoby a co innego chodzić do całkiem obcych ludzi. po pierwsze:
- większość z nas ma już swoje lata i wiedziała by co zrobić w sytuacji kiedy pukamy do czyjiś drzwi i ten kto je otworzy daje nam cukierki a potem zaprasza do środka. My zdajemy sobie sprawe z tego że drzwi mógł otworzyć pedofil, morderca, a dzieci pewnie nie wiedziały by co w tej cytułacji zrobić i zapewne by weszły

po drugie:
- to już nizależnie od wieku ale gdybyśmy dostali słodycze to mogły by to być narkotyki. I to chyba najbardziej przekonuje do tego żeby tak się na to święto nie napalać.



mihesz napisał(a):
Niedługo Polska stanie się całkowicie zamerykanizowanym państwem!
fajnie by było

Gdy ktoś umiera wszponach Gniewu
Rodzi się klątwa..krąży w Okół miejsca Śmierci
Gdy zabłądzisz w to miejsce...
...:::ZNISZCZY CIĘ JEJ GNIEW:::...
Obraz
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Halloween...? Osobiscie uważam, że to święto ma fajny klimat, choć nie taki jak Wszystkich Świętych, więc jak się komuś podoba to niech, bedzie nie mam nic przeciwki. Nie zaszkodzi a dzieciaki bedą mieć rozrywkę.
Może być jeden problem, bo polskie społeczeństwo nie jest takie jak amerykanskie w sensie beztroskie i ufne. Nie każdemu otwiera się drzwi, a jak widać kościół do Halloween ma stosunek bardzo średnioiweczny.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
seji_san napisał(a):
a jak widać kościół do Halloween ma stosunek bardzo średnioiweczny.
Kościół nie miałby tu nic do gadania, to tylko kwestia tego, czy święto zostanie zaakceptowane przez spoleczeństwo, państwo i kościół nie zabronią dzieciakom latać od drzwi do drzwi, jeśli rodzice na to pozwolą. W końcu żyjemy w państwie wolnym, prawda?. Halloween w Polsce nie miałoby absolutnie żadnego związku z religią czy to chrześcijańską czy pogańską, więc protesty zgromadzeń, stwowarzyszeń związanych z kościołem, byłyby nieuzasadnione, a ich argumenty z pewnością nie trafne. Samych protestów należy się jednak spodziewać ze strony nieobiektywnych, żyjących w swoim małym świecie dewotek i dewotów(jeśli tak się mówi na mężczyzn) i innych grup, partii, ugrupowań czy stowarzyszeń o podobnie ograniczonych horyzontach, więc ich stanowiska powinniśmy przyjąć o tak z przymrużeniem oka.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.202
Posty: 633
Skąd: Kielce
Halloween to wigilia Wszystkich Świętych. W tradycji Kościoła ten dzień (1.11) powinien być obchodzony radośnie. Jednak sąsiedztwo z dniem Zadusznym uczyniło z niego święto ponure( i póki co tego ponurego nastroju się trzymajmy).
Dalej...
Wigilia jakiegoś święta jest tak jakby okazaniem, że już nie możemy się doczekać następnego dnia( jak np. 24.12, czy Wielka Sobota).

W Polsce Halloween( przynajmniej według mnie) by się nie przyjęło, bo 31. 10 obchodzimy wigilię jednego z najsmutniejszych( błędnie) dni w roku.
Chociaż, wszystko się może zdarzyć...
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » » Halloween
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook