Forum Dragon Ball Nao

» Ulubiony kraj

Strony:   1, 2, 3  
azi Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
azi
Wiek: 35
Dni na forum: 6.619
Posty: 325
Skąd: Mokotow
Ja zostate tu gdzie sie urodzilem i budze Sie Codzien.. niezamienie tego za zadne skarby.Jestem dumny z tego ze jestem polakiem i mieszkam w Polsce..chociaż [ ort! ] zycie mnie nie piesci!Ale mam to gdzies .To Jest To Miejsce Ktore Kocham..Pozdro Awd

pulkarecordzz.phorum.pl
SonGoku Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SonGoku
Wiek: 36
Dni na forum: 6.754
Posty: 211
Skąd: Land of 10 000 souls
.Jestem dumny z tego ze jestem polakiem i mieszkam w Polsce..chociaż [ ort! ] zycie mnie nie piesci!Ale mam to gdzies
Żeby więcej osób miało takie podejście

właśnie tego najbardziej nie trawie głupiego myślenia "tu jest mi źle więc poco sobie życie utrudniać jak można wyjechać" ze swojej ojczyzny.
Na każde tego typu stwierdzenie odpowiadam bolkowi ,że kto powiedział że życie ma być lekkie jeszcze nie raz da ci w dupe czy to za granicą czy to w polsce więc wole się męczyć w moim kraju niż w innym i być traktowanym jako człowiek drugiej kategori (bo tak przeważnie jest).


"Z podniesionym czołem..."


"MOI KOLEDZY SIEDZĄ W ANGLI ALBO W USA
TAM PRZYWABIŁ ICH BEZ TRUDU ZARABIANY SZMAL
ZIEMIA OJCÓW MA TĘ MOC KTÓRA IM PO NOCACH NIE DA SŁODKO SPAĆ"

„Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność”.
I choćbym szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę,
bo sam jestem silniejszy od całego zła w tej dolinie
eli Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
eli
Dni na forum: 6.615
Posty: 105
Irladnia + Szkocja (przede wszystkim jezioro Loch Ness

... idż wyprostowany wśród tych, co na kolanach...
azi Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
azi
Wiek: 35
Dni na forum: 6.619
Posty: 325
Skąd: Mokotow
Taaa.... życie cie nie piesci... Ciebie zycie bardzo piesci podobnie jak mnie i wszystkich innych na tym formum, bo samo to że mamy internet co za tym idzie komp to juz wielka wygoda. Zycie nie piesci tych ktorzy siedza teraz ( Za moim oknem pada ostro snieg, jest przeraźliwie zimno ) koło prezejścia i proszą ludzi o pieniądze! I spytaj się takiego czy chciałby wyjechać gdzieś gdzie miałby prace gdzie jest pięknie gdzie by coś zarabiał!
to ze mam internet to czysty przypadek.Ale ze mam neta to nieznaczy ze jestem bogaty.Nawet nie mam sobie na ubranie.Ciagle Potyczki Z Policja i lamusami.Nedza nie jest mi obca pamietam jak chleba bylo malo.. kiedys byl taki okres ze w ogóle [ ort! ] nie bylo co jesc wiec uwazam ze zycie mnie niepiesci"

pulkarecordzz.phorum.pl
Ciorny Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Ciorny
Wiek: 32
Dni na forum: 6.610
Posty: 208
Skąd: Ziemia
ja bym chciał pojechać do Hiszpanii najlepiej do Barcelony. Według mnie mają fajną kulturę, bitwy byków, no i najlepszą piłkarską lige na świecie - a to dla mnie najważniejsze
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Moim ulubionem krajem/ kontynentem jest Ameryka pln. Duzo znanych raperow sie stamtad wywodzi. Moim drugim faworytniczym krajem/wyspa jest Anglia. Szacunek dla wielkich komikow Ali G i Rowan Atkinson, a takze dla Newcastle ( duzo slyszalem o tej druzynie od eMate i mysle ze jest warta uwagi)

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
bartulon Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 35
Dni na forum: 6.591
Ostrzeżenia: 1
Posty: 66
Skąd: Zabrze
chciałbym sprbuować swoich sił w Argentynie... nie wiem czemu...kiedys sie uparłem na to państwo i tak zostało

bartulon
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
anglia wymiata. a szczegolnie miasto: Newcastle Upon Tyne ahh, jak chcialbym sie tam wybrac i podziwiac ten swietny stadion St. James's Park -
http://www.stadiumguide.com/saintjamespark.htm - piekna murawa!! po prostu kocham ten klub, a wiec kocham te miasto! a co za tym idzie, kocham ten kraj

jak komus sie chce, zachecam do przeczytania tekstu ponizej.

Malownicze mosty, monumentalne zabytki, wąskie kręte uliczki i niezliczona ilość pubów - tak w skrócie można scharakteryzować panoramę Newcastle upon Tyne, największego i zarazem najbardziej znanego miasta północno-wschodniej części Anglii.
Newcastle leży w hrabstwie Tyne and Wear, w krainie o wdzięcznej nazwie Northumbria. Miasto przecina rzeka Tyne, uchodząca w tym regionie do Morza Północnego.
Początki osady są ściśle związane z rzeką - w I w.n.e Rzymianie przerzucili przez Tyne pierwszy most, zbudowali tu obóz warowny i wznieśli Mur Hadriana, którego wschodni koniec mieścił się w Wallsend (obecne przedmieścia Newcastle). W 1080 roku Robert Curthose, syn Wilhelma Zdobywcy, zbudował tu drewniany zamek, od którego pochodzi nazwa miasta. W średniowieczu pełnił on funkcję obronną, strzegąc ujścia rzeki. Budowla stanowiła również główną bazę wypraw na Szkotów. W XII wieku drewnianą konstrukcję The Castle zastąpiono kamienną. Jest to solidna forteca z charakterystycznymi wieżyczkami.
W wiekach średnich uruchomiono w Newcastle port wywozowy, nastąpił również rozwój wydobycia węgla kamiennego. Swoje najlepsze lata miasto miało jednak dopiero przed sobą. Prawdziwy rozkwit przemysłu wydobywczego nastąpił w XIV wieku, kiedy to eksploatacja i eksport węgla sięgały zenitu. Również XIX stulecie przyniosło "złote lata" dla Newcastle - rozwinął się przemysł maszynowy i stalowy. Powstała tu wówczas jedna z największych na świecie stoczni okrętowych. Znakomicie prosperująca baza stoczniowa rozwinęła się z czasem do ogromnego kompleksu przemysłowego. W ostatnich latach stocznie mocno podupadły i miasto wyraźnie utraciło swój robotniczy charakter. Kilka z nich funkcjonuje nadal, ale obecnie wzrosło znaczenie przemysłu elektronicznego i maszynowego. Najważniejszym zakładem, przynoszącym stałe zyski, jest nowoczesne centrum sprzedaży wysyłkowej Metro Centre w Gateshead (6 km na południe od centrum). Znany jest też browar, w którym powstaje słynne "Brown Ale" (emate: byly sponsor Newcastle United. Nie przepadam za piwami, ale tego musialem skosztowac:P tylko troszke drogie, ale jakos dalem rade:P).

Dziś Newcastle liczy ok. 280 tyś. mieszkańców. Nocą miasto tętni życiem - jest tu mnóstwo klubów, pubów, teatrów i restauracji. Rozległe XIX-wieczne centrum pełne jest wielkich gmachów publicznych i wielu monumentalnych zabytków (m.in. Katedra St. Nicolas, budynek University of Newcastle czy Bessie Surtees House). Największym symbolem Newcastle, świadczącym o świetności miasta, jest wielki zielony most Tyne Bridge. Łukowa konstrukcja ze stali ma rozpiętość 162 metrów i jest najdłuższym tego typu mostem na Wyspach Brytyjskich. Ogromne wrażenie robią również okazałe fasady kamienic w centrum (np. przy ulicy Grey Street). Jednak najbardziej imponujący wydaje się budynek dworca kolejowego, pochodzący z połowy XIX wieku. W mieście znajduje się lotnisko, funkcjonuje też metro.
Mieszkańców Newcastle upon Tyne nazywa się "The Geordies". Charakteryzują się oni specyficznym akcentem, zbliżonym nieco do szkockiego. O "Geordies" krąży opinia, że są "najdumniejszym ludem Anglii". Ich prawdziwą chlubą jest ogromny posąg Anioła Północy - "Angel of the North". Mierzący 20 metrów wysokości pomnik przedstawia ogromnego anioła z rozpostartymi skrzydłami. Potężna rzeźba, widoczna jest z bardzo daleka, mieści się przy południowej autostradzie A1, prowadzącej z Newcastle w głąb Anglii. Jest to jeden z najważniejszych symboli miasta. Nie bez powodu mianem "Anioła Północy" określono Alan'a Shearer'a (emate: dla mnie jesto to najlepszy pilkarz w historii!!! jak i pewnie dla wszystkich Geordies - najlepszego piłkarza i żywą legendę miejscowego klubu piłkarskiego Newcastle United, który rozsławił swoje rodzinne miasto na cały świat!
Obok Shearer'a słynnymi "Geordies" są także: Thomas Stephenson (twórca pierszej lokomotywy parowej), Mark Knopfler (lider zespołu "Dire Straits"), Sting, Richard Morton (popularny angielski komik), Bryan Ferry. Northumbria wydała na świat wiele piłkarskich znakomitości, m.in. Peter'a Beardsley'a, Bobby'ego Robson'a, Paul'a Gascoigne'a, Bryan'a Robson'a, Chris'a Waddle. Dumni "Geordies" mają więc sporo powodów do dumy. I oby tak zostało...


ps. http://www.nufc.pl/miasto/mapa.gif - a tutaj mapka tego miasta
ps.2 http://www.nufc.pl/galeria/thumbnails.php?album=3 - galeria.

newcastle in my heart!
Linka Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Linka
Wiek: 34
Dni na forum: 6.646
Posty: 171
Skąd: Gt.Dunmow
ja jestem teraz w Anglii i powiem ze jest tu calkiem spoko i nie moge marudzic, nawet moze i lepiej niz Polsce sie zyje...ale brak starych kumpli no i w Polsce to zawsze jakas beka jest

Since the day I was born till the day I die the only side I'm on is my own.
Tomorrow will come, without prayers.
The end will come, without hurrying.
I live only to be worthy of the corpse
I shalll leave behind on that day.
nymeria Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
nymeria
Dni na forum: 6.585
Posty: 24
Skąd: Druga strona lustra...
Islandia - o tym kraju marzę całą duszą i ciałem Klimat może nie zachwyca, ba nawet odstrasza, ale mnie coś tam przyciąga, magnetyzm któremu nie potrafie się oprzeć A tak poza tym chciałabym zwiedzić Japonię, Nową Zelandię i wrócić jeszcze raz do Francji (eh, Paryż )...
fat buu Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
fat buu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.580
Posty: 15
Ja jak kazdy prawdziwy patriota chciałbym w przyszłości...wyjechac do Ameryki moja kuzynka i mój kuzyn byli tam na wakacjach raz.Jak zobaczylem zdjecie filmy i sluchalem ich opowiadan to pomyslałem ze tam w przyszłości pojede mieszkac.ale chetnie bym zwiedził Egipt Brazylię Kenie (safari) i Włochy

bubu Cie zjeść
Vegeta_ssj2 Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Vegeta_ssj2
Wiek: 33
Dni na forum: 6.565
Posty: 111
Skąd: Międzyrzecz
Ja nabardziej chciałbym pojechcać do Japoni albo do Egiptu.Do Japoni ponieważ jest tam bardzo ładnie i nie wiem czemu ale od dziecka chciałbym tam pojechcać a do Egiptu bo interesuje sie piramidami mumiami i faraonami

Życie to piękna przygoda, ale nikt nie wychodzi z niej cało
drake Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
drake
Wiek: 34
Dni na forum: 6.614
Ostrzeżenia: 1
Posty: 75
moim ulubionym krajem jest polska ponieważ w polsce się urodziłem i w polsce umre
ItzBolo Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
ItzBolo
Wiek: 35
Dni na forum: 6.463
Posty: 73
Skąd: Gdansk
Ja bardzo bym chcial wyjechac do Angli... Moim zdaniem
w Polsce niema zycia... Tam jest , o wiele wyzsza technologia
wszystko bardziej rozbudowane , a co najwazniejsze
zarobki sa dobre , i mam nadzieje ze w przyszlym roku juz tam wyjade
pracowac do mojej kochanej siostry

Train Hard To Win Easy !!
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Ulubiony kraj...
Nię chcę poruszać wnoszonej przez niektórych forumowiczów kwestii patriotyzmu. Wydaje mi sie ona co najwyżej lekko związana z tym tematem.
Jesli chodzi o kraje, które polubiłem, to na pierwszym miejscu bezsprzecznie stawiam Grecję.
Jest to państwo absolutnie niezwykłe. Trudno jest opisać jego piękno i czar w kilku zaledwie słowach...
Bardzo długa, piękna, bogata a jednocześnie trudna i pełna bólu historia. Wspaniała, olśniewająca swoją cudownością kultura, która wciąż czerpie z pełni bogactwa czasów starożytnych. I najwaznejsze- naprawdę niezwykli ludzie. Otwarci i życzliwi. Stereotyp Greka ksenofoba nie ma chyba zastosowania w rzeczywistości.
Mówiąc krótko- Grecja jest super;)

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Najbardziej pragnąłbym wyjechać do Japonii. Kiedyś uważałem ten kraj za ojczyznę "Faszystowskich żółtków", jednakże od czasu gdy zacząłem oglądać anime, czytać mangę, interesować się tamtejszą kulturą, oraz uczyć języka, mój pogląd na ten kraj diametralnie się zmienił. I wiem, że pragnąłbym tam żyć, choćby kilka dni.
Natomiast, jeżeli chodzi o kwestie, gdzie chciałbym mieszkać do końca życia. Cóż, tutaj zastanowiłbym się między Anglią, a USA.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Old Shatterhand: 17.06.2008, 11:51
Rivion Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Rivion
Wiek: 34
Dni na forum: 6.477
Posty: 685
Skąd: Skaryszew/Radom
Mnie od dluzszego czasu przyciagaja Wlochy-slyszalem,ze tam na ulicy,jak u nas jablonki,czy inne takie przydrozne drzewka,rosna sobie mandarynki i kazdy moze sobie pozrywac i pojesc Poza tym pogoda ok.300 dni w roku sloneczna i cieplutka,zimy praktycznie nie ma,duzo wody i zabytkow,urokliwe miasteczka,pyszne jedzenie,najlepsze kluby pilkarskie, lekki i spiewajacy jezyk,otwartosc i brak skrepowania Wlochow-tam podobno ludzie idac do pracy sobie na glos spiewaja...To mi sie podoba

If you want to kill me,hate me...detest me...
-----------------------------------------------------
"Wielu żywych zasługuje na śmierć. I wielu ginących zasługuje na dalsze życie. Czy potrafisz im je wrócić? Więc nie szafuj tak wyrokami śmierci, albowiem nawet najmędrsi nie potrafią dojrzeć wszystkich konsekwencji."
Albert Fish Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Albert Fish
Wiek: 37
Dni na forum: 6.344
Posty: 157
Skąd: Siemianowice
Ja Polske lubie jako kraj. Nie lubie polskiej polityki itp. Mieszkam w Siemianowicach i bardzo mi się tu podoba. Poza tym chciałbym też mieszkać gdzieś na pomorzu. Mam tam rodzine i tam także mi sie bardzo podoba.
Za granicą nigdy nie byłem. Ale bardzo podoba mi się:

Szkocja. Głównie chyba dzieki programowi Top Gear. Śmigać kabrioletem (Honda S2000) krętymi równymi drogami, z jednej strony wzgórza a z drugiej jakieś jeziorko albo morze. Poza tym kultura, kilty, dudy i chciałbym mieć kiedyś zameczek gdzieś na klifie:P

Japonia. Kultura, to że wszyscy wydają sie tam radosni i usmiechnieci. Technika wyprzedzająca reszte swiata o jakieś 2 lata. Japoneczki:D I pewnie cos by sie jeszcze znalazło. Poza tym też inne kraje azjatyckie jak Chiny, Indie.

USA. Głównie chyba okolice Florydy. Ciepło, plaża, amerykańskie samochody typu Charger no i na pewno [ ort! ] drapacze chmór bo chciałbym kiedyś stanać na chodniku spojzeć w góre i niewidzieć końca budynku. Ale mieszkac w takim miescie bym niemógł bo lubie zieleń.

Poza tym oczywiscie jakies ciepłe kraje. Zrobie se taki tour de world, w kazdym z tych krajów jakieś dwa latka, dorobie sie, i moge wracać do Polski odpoczywać.

"Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieje z was, bo jestescie tacy sami."
Esme Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
Esme
Wiek: 35
Dni na forum: 6.293
Posty: 5
Skąd: Salem
- Wielka Brytania – a szczególnie Szkocja, bo podobają mi się tamtejszy dziki krajobraz oraz legendy. Jednak nie zostałabym tam na dużej, bo nie smakuje mi tamtejsze żarcie.

- Ameryka – najpierw Nowy Orlean, a później też inne miejsca. Ale nie zawitała bym tam na dłużej, bo… sama nie wiem.

- Włochy – nie po to się uczę włoskiego, aby tam nie zawitać. Poza tym mają dobre jedzenie. Oczywiście szybko bym stamtąd wyjechała, bo nie lubię upałów.

- Francja – głównie dlatego, że ma bardzo interesującą historię.

I wiele innych. Ale i tak wolę mieszkać w Polsce. Tu mam rodzinę, przyjaciół i mogę się z każdym dogadać .
MłodyBosky Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
MłodyBosky
Wiek: 33
Dni na forum: 6.191
Posty: 32
Skąd: Ćmielów
Polska tu się urodziłem TU zostaje a jaki kraj mi się podoba po za tym ?? hmmm... Węgry !! xD POLAK WĘGIER dwa BRATANKI

"Świat da się lubić... Świat... Świat da się lubic..."
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » Ulubiony kraj
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook