Forum Dragon Ball Nao

» Apocalypto (2006)

Co sądzisz o przemocy w filmach Gibsona?

Co sądzisz o przemocy w filmach Gibsona?
jestem nią oburzony i zbulwersowany 0,00% 0 0,00%
nic nie jest w stanie wytłumaczyć takiego barbarzyństwa 6,67% 1 6,67%
facet trochę przegina 6,67% 1 6,67%
na tyle przywykłem do przemocy w kinie, że mi to nie przeszkadza 26,67% 4 26,67%
uważam, że pewnych spraw nie da się inaczej pokazać 60,00% 9 60,00%
Wszystkich głosów: 15
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Apocalipto - najnowszy film Mela Gipsona o którym było już głośno przed jego premierą. Pseudo obrońcy moralności zamiast filmem interesowali się traktowaniem indian przez reżysera i jego problemami z akloholem. Po premieże było jeszcze gożej. "Znawcy" wypowiadali się że przemoc w filmie jest niepotrzebna i że takiej dawki nic nie usprawiedliwia. Ludzie jednak masowo poszli do kin. Co sądzicie o tym filmie. Zdaję sobie sprawę że wielu z was może po prostu nie zostać w puszczone na seans , ale starszym forumowiczom naprawdę film polecam. według [ ort! ] mnie inne pokazanie przemocy , albo wprowadzenie dialogów po amerykańsku znacznie zubożyło by ten film. Nie wieże również w to że podczas np. wycinania serca na żywca leci mnie krwi niż w tym filmie , więc niech nit mi nie mówi że Majowie nie byli aż tak brutalni. Film ten oczywiście pokazuje przekonania Gibsona odnośnie ludów ameryki ,ale czemu poczytać to za minus. Szczególnie że takie filmy jek Borat czy w stronę morza też nie są bynajmniej obiektywne , a mimo wszystko dostają cholernie wysokie oceny w prasie , podczas gdy Apocalipto we wszystkich recenzjach jakie czytałem miało tylko 2 gwiazdki. A jak ktoś powie że te filmy są lepiej zrealizowane , to nie pozostaje mi nic innego niż parsknąć takiej osobie prosto w twarz. Oczywiście jak ktoś woli lukrowane bajki o miłości analnej z wielbłondem to już jego sprawa. Czekam na wasze opinie

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
franqey napisał(a):
podczas gdy Apocalipto we wszystkich recenzjach jakie czytałem miało tylko 2 gwiazdki.
No bo Gibson jest katolikiem - to wiele wyjasnia...

A co do filmu, to jeszcze nie ogladalem, ale mam to w planach, wiec sie zbytnio wypowiedziec nie moge.

W ankiecie na ostatnia opcje oczywiscie glos oddalem

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
marka79 Kobieta
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 6.284
Posty: 1
Wróciłam właśnie z kina, z filmu Apocalipto. jestem bardzo mile rozczarowana. Film jest brutalny ale bez przesady, przy Pile III sie kitra:)Gorąco polecam. W skali 1-10, punktów 8. To tylko moja opinia. Pozdrawiam.
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.515
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Bo on nie miał być horrorem tylko pokazać co się kiedyś działo.
Na początku gdy usłyszałem co się tam dzieje, nie chciałem oglądać, ale coraz więcej miernych ocen pobudza we mnie ciekawość...
Nie pójdę do kina, lecz do filmu mam jakieś 60m i te kilka minut nagrywania na DvD ;] . Mam nadzieję, że jutro uda mi się znaleźć czas. Wypowiem się na temat tego co się tam działo i zagłosuję po obejrzeniu.
Nuruva Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Nuruva
Wiek: 37
Dni na forum: 6.288
Posty: 197
Skąd: World Below
Miało pokazać co się kiedyś działo...ale skąd mamy wiedzieć jak było naprawdę?Wiemy niewiele, ale np. starożytne cywilizacje miały ubrania bardziej zakrywające ciało...Gibson zrobił odwrotnie. Jeszcze nie widziałam filmu, dopiero zamierzam, ale uważam, że przesadził z przemocą.

I was buried alive...
I was born dead...
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.515
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Świeży po filmie jestem .
Film warty tych 13/15zeni. Nwm o co się czepiają krytycy.
Ciekawie zrobili, jak głównego bohatera gonią i w sumie on zaczyna gonić tych złych.
Albert Fish Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Albert Fish
Wiek: 37
Dni na forum: 6.344
Posty: 157
Skąd: Siemianowice
Filmu który jest w temacie nie widziałem. Ale wypowiem sie na podstawie innych jego produkcji. Uważam ze bardzo realistycznie ukazuje on sceny w których występuje przemoc itp. Ale wszystko zależy od indywidualnych cech człowieka. Mną np. biczowanie Chrystusa w filmie "Pasja" troche wstrząsneło ale to za pierwszym razem. A filmy takie jak "Patryjota" czy "Braveheart" sa moim zdaniem bardzo dobre.

"Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieje z was, bo jestescie tacy sami."
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Albert Fish napisał(a):
Mną np. biczowanie Chrystusa w filmie "Pasja" troche wstrząsneło
No bo to mialo Toba wstrzasnac... i to bardzo.

Na Apocalipto w koncu bylem, kilka dni temu, i sie zdziwilem, bo wg mnie az tak duzo tam bardzo brutalnych scen nie bylo
A jesli byly, to nie takie nie wiadomo [ ort! ] jakie...

franqey napisał(a):
"Znawcy" wypowiadali się że przemoc w filmie jest niepotrzebna i że takiej dawki nic nie usprawiedliwia.
Jedni recenzanci uwazaja tak, a inni przeciez zupelnie inaczej, jak wszedzie i jak o wszystkim.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Ramzes Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Ramzes
Wiek: 37
Dni na forum: 6.252
Posty: 119
Skąd: Kraków
Co prawda na Apocalipto w kinie nie byłem ale film obejrzałem na swoim blaszaku.
Film ten ani mnie nie przeraził ani nie nudził. Co do scen to ja tam wielkiej dramaturgii nie widziałem. Powiem więcej. Po przeczytaniu kilku recenzji i opinii krytyków spodziewałem się na prawdę opowieści przesiąkniętej przemocą, a zobaczyłem zwykłą opowieśc o prześladowanych plemionach.
Moim zdaniem film praktycznie bez fabuły. Główny bohater jest kreowany na siłę. Widac to w ujęciach, kiedy to kamera specjalnie zatrzymuje się na moment czy robi zbliżenie właśnie jemu, bo inaczej byśmy się nie domyślili kto tak na prawdę gra główną rolę.
Opowieśc nie warta 15 zł...

Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Zbierałem się do napisnia w tym temacie i w końcu się zebrałem:P

Na filmie nie byłem w kinie. Obejrzałem w domu i...
No cóż. Pierwsze wrażneia po obejrzeniu filmu nie były zbyt pochlebne. Po "Pasjki" spodziewałem się czegoś równie mocno oddziaływującego na emocje i wrażenia.
A tu nic podobnego. Ot krótka, prosta historia człowieka, któremu udaje się uciec prześladowcom i na dodatek uraowac rodzinę. Niemal banalne.

Ale minelo troche czasu i pierwsze wrażnie mnie opuściło. I bardzo dobrze;)
Banalna historia okazała sie byc nizwykle barwnie skomponowanym epizodem z życia nie tylko głównego bohatera, ale całego świata, który go otaczał. I to epizodem tak istotnym, jak odkrycie elektryczności. Mówiąc inaczej- zmieniającym bieg historii.

Fabuła rzeczywiście nie jest zbyt skomplikowana ale łatwo ją źle zrozumiec, jesli skupia się uwage nie na tym, na czym uwage skupić się powinno.
Film przedstawiający kilka dni z zycia głównego bahatera ukazuje tak naprawdę upadek wiekiej cywilizacji południowioamerykaskich Indian.
Al eprzedstawiony w bardzo intrygujący sposób. A kluczem do wszystkiego jest przepowiednia i Łapa Jaguara.
Nie chce opowiadac tresci, bo film po prostu warto obejrzeć.
Takze ze względu na fantastycze zdjęcia i ciesząca oko scenografie.
A co do przemocy...
Krytycy jak zwykle przesadzają...

Film z całą pewnością godny polecenia.

pozdrawiam
pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Freeman Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Freeman
Dni na forum: 6.256
Posty: 114
Osobiśćie uważam [ ort! ] Mela Gibsona za świetnego aktora , a jeszcze lepszego reżysera co potwierdził min filmem Pasja.Doprawdy nie wiem za co go tak wszyscy krytykują i tak naprawde nie obchodzi mnie to dla mnie liczy się to że jego filmy to kawał dobrego kina, ale przecież nie o nim mamy tu rozmawiać.
Wracając do tematu uważam [ ort! ] że apocaliptico to dobry film, nie tak dobry jak Pasja i przyznam że spodziewałem się czegoś więcej ,choć nie ukrywam że oglądało mi się go całkiem dobrze.Troche mnie denerwuje że praktycznie połowa filmu to wędrówka przez dzungle.Dopiero póżniej film się rozkręca, akcja nabiera większego tempa.

PS Zabawne były pierwsze minuty filmu, kto oglądał wie zapewne dlaczego
Pozdro
pp3088 Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 6.651
Posty: 227
Skąd: Z piekła
Nie wieże również w to że podczas np. wycinania serca na żywca leci mnie krwi niż w tym filmie , więc niech nit mi nie mówi że Majowie nie byli aż tak brutalni
Rozchodzi się raczej o pomieszanie historyczne, gdyż ze składania serc bogom słyneli Aztekowie. Majowie mieli być ponoć mniej okrutni jednakże to sprawa dyskusjna. Co do filmu jak dla mnie średni niby miał mieć elementy historyczne, a takich tam mało, wątek przygodowy jest jak dla mnie oklepany. W mojej opinii wyglądało to jak rambo w wydaniu bardziej dzikim. Ogólnie film mnie nie zaskoczył, ale też nie zawiódł, jedno powiedzieć mogę na 2 gwiazdki nie zasługuje. Co do brutalności, no cóż historia świata to historia okrucieństwa, od najdawaniejszych czasów człowiek lubował się w zadawaniu bólu, to smutne, że nic od tamtych czasów się nie zmieniło w tej sprawie.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
pp3088 napisał(a):
Rozchodzi się raczej o pomieszanie historyczne, gdyż ze składania serc bogom słyneli Aztekowie. Majowie mieli być ponoć mniej okrutni jednakże to sprawa dyskusjna.
Mniej okrutni w tym wypadku oznacza po prostu czynili to rzadziej i z mniejszej ilości ludzi. Swoją drogą ciekawe że ci sami ludzie wcześniej zachwycali się "Gladiatorem".

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Apocalypto (2006)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook