Forum Dragon Ball Nao

» Lepsza manga czy anime?

Strony:   1, 2, 3
Nuruva Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Nuruva
Wiek: 37
Dni na forum: 6.289
Posty: 197
Skąd: World Below
bad girl napisał(a):
hmm, jedyne co moge ocenić, czy manga czy anime jest lepsze to tylko na podstawie Naruto, więc wg mnie manga jest lepsza z kilku przyczyn:
a) lepszy humor
b) lepsze rysunki (albo inaczej to ujmę, znacznie lepsze rysunki)
Najbardziej zgadzam sie z dwoma pierwszymi stwierdzeniami. Manga ma znacznie lepiej dopracowane rysunki, Anime jest niedopracowane, często można zauważyć powtarzalność. Odnośnie humoru, w mandze jest on na poziomie, w anime można by sie spierać(np. kiedy Buu szalał na Ziemi a Bulma i reszta szukali ostatniej kuli to połknął ją smok...a Kamesenin "pokonał" go puszczeniem baka...). Poza tym w mandze nie ma niespójności.

I was buried alive...
I was born dead...
Albert Fish Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Albert Fish
Wiek: 37
Dni na forum: 6.344
Posty: 157
Skąd: Siemianowice
Powiem tak. Każdy fan DB powinien przeczytać Mange. Choc anime sie lepiej oglada, ma głos, walki lepiej wyglądaja, była by tez bardziej klimatyczna gdyby nie Ci lekorzy. Cieżko mi sie zdecydować co lepsze. A Mange mam z torrentów po angielsku, niektóre skany są do bani a niektóre chmórki nieprzetłumaczone co popsuło troche cały wizerunek. Ale gdybym miał polskie tomy na półce to zdecydowanie zagłosował bym na Mange.

"Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieje z was, bo jestescie tacy sami."
Amidala Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Amidala
Dni na forum: 6.284
Ostrzeżenia: 1
Posty: 219
Skąd: Kraków
wole anime m.in dlatego ze jest muzyka odglosy kolory efektowniej sa przedstawione walki ale nie mowie ze manga nie jest fajna wrecz przeciwnie bardzo przyjemnie sie ja czyta ale czest sie myle i nie czytam od prawej ale od lewej strony

Gdy ktoś umiera wszponach Gniewu
Rodzi się klątwa..krąży w Okół miejsca Śmierci
Gdy zabłądzisz w to miejsce...
...:::ZNISZCZY CIĘ JEJ GNIEW:::...
Obraz
Nuruva Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Nuruva
Wiek: 37
Dni na forum: 6.289
Posty: 197
Skąd: World Below
majka napisał(a):
wole anime m.in dlatego ze jest muzyka odglosy kolory efektowniej sa przedstawione walki
I to jest wielki plus anime, przede wszystkim ruch, można przyjżeć się technikom w ruchu a nie tylko domyślać się jak one wyglądają. Co do odgłosów, nie słyszałam oryginalnej ścieżki, a francuska troche rani mi uszy:/.

I was buried alive...
I was born dead...
c-21 Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
c-21
Wiek: 37
Dni na forum: 6.284
Posty: 6
Skąd: Łódź
Zależy... czasem, w anime było zbyt wiele przedłużeń i to wprowadzało różne nieścisłości ,np; Piccolo jr , jedzący to, co upolował, mimo że Nameczanie podobno nie jedzą . moja mama, która była zmuszona do oglądania DBz skomentowała, że raz ta Namek miała za 1min wybuchać, a innym razem ,że za 5... w każdym odcinku było inaczej.... manga dla mnie jest o tyle lepsza, że mogą ją zabrać ze sobą wszędzie
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.387
Posty: 1.031
Siedzisz w WC, czytasz DB na tronie.... aż tu nagle orientujesz się, że w łazience skończył się papier a w pobliżu tylko ulubiony tomik....



Nuruva Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Nuruva
Wiek: 37
Dni na forum: 6.289
Posty: 197
Skąd: World Below
Uważam , że manga jest lepsza...ale z drugiej strony...w anime pokazano wiele "scenek zwyczajowych", których brak w mandze.

I was buried alive...
I was born dead...
klaudas1288 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
klaudas1288
Wiek: 116
Dni na forum: 5.935
Ostrzeżenia: 1
Posty: 62
manga jest bez cenzury

Kto się sparzył mlekiem ten dmucha na twaróg.

Kyo – no imoto – ri tonami kaezu.
Pierutka Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Pierutka
Wiek: 29
Dni na forum: 5.902
Posty: 100
Skąd: Szczecin
Hmm...nie do końca zauważam między nimi różnicę (ale spoko -WIDZĘ), lecz wolę anime. Ze względu na wygląd.

Obraz
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Pytanie o DB, manga i anime różnią się od siebie, oba mają swój urok, manga piękne rysunki, szybką, ciekawą akcję, anime rozwija niektóre wątki, wprowadza pewne zmiany, również ma swój urok. Walki tak samo trzymają w napięciu. Mnie podobają się obie wersje, a Wam?

Temat sklejono z istniejącym.
Shounen
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Manga jest bardziej oficjalna, dostepna w polsce ale anime ma to coś, mam na DVD 3 specjały DB i jeden film DBZ (pierwszy) z niemiec, więc nie zagłosuje niestety
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Opcja nie mam zdania, ani obie wersje nie przeszła
florion11 Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō

Wiek: 28
Dni na forum: 4.378
Ostrzeżenia: 4
Posty: 133
Co za pytanie? Wiadomo, że anime.
Różnica niebo a ziemia, bez porównania.
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
florion11 napisał(a):
Co za pytanie? Wiadomo, że anime.
Różnica niebo a ziemia, bez porównania.
No Manga to niebo a Anime to Ziemia, więc co kaman ziom?
florion11 Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō

Wiek: 28
Dni na forum: 4.378
Ostrzeżenia: 4
Posty: 133
Skoro napisałem, że anime jest lepsze, to chyba logiczne, co jest dla mnie niebem a co ziemią lol
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
florion11 napisał(a):
Skoro napisałem, że anime jest lepsze
Taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa bo kupa tworzona przez Toei jest lepsza od arcydzieła Toriyamy

Peta będzie szukać Toy-Ani-May-Shin
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.444
Posty: 418
Skąd: Warszawa
Magna jest to biblia Dragon Ball

(... i ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony,a potem zapytawszy o zarobki nasze usiadł i zapłakał...)

z listu św, Pawła Apostoła do Polonian
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
pitek599 napisał(a):
Manga jest to biblia Dragon Ball
Hmmm

(Włączam scouter)

Hmm 0% sarkazmu, no widać ktoś normalny tu pisze

@Florion

Anime to cenzura mangi, ale czemu tak pisze? No zobacz sam mangę, nie mogę powiedzieć ci czemu, bo dzieci tu są
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3

Forum DB Nao » » » Lepsza manga czy anime?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook