Forum Dragon Ball Nao

» Dragon Ball dla dorosłych? (ograniczenia wiekowe)

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  

Od ilu lat można oglądać Dragon Balla?

Od ilu lat można oglądać Dragon Balla?
dla wszystkich! 21,89% 37 21,89%
powyżej 7 lat 19,53% 33 19,53%
powyżej 12 lat 40,83% 69 40,83%
powyżej 16 lat 13,02% 22 13,02%
tylko dla dorosłych! 1,78% 3 1,78%
na tamtym świecie... 2,96% 5 2,96%
Wszystkich głosów: 169
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.717
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
No cóż. Anime można podzielić na kilka szczebli względem wieku oglądających. I tak :

-Bajkowe Anime - w którym wszystko jest ładnie pieknie, nie ma przemocy tylko jakieś codzienne sprawy - 0-12 lat

-Dorosłe Anime - czyli takie, które porusza więcej problemów i jest bardziej skomplikowane (Pokemony) - 12-14 lat

-Poważne anime - w tej kategorii umieściłbym Dragon Ball. Dlaczego? Poniewaz by to wszystko ogarnąć, trzeba mieć już trochę ikry Dragon Ball z jednej strony jest śmieszne, radosne, wesołe, lecz z drugiej, podczas walk przeistacza się z jedno z najbardziej brutalnych anime. Przecież wojownicy bija się po twarzach, kopia po brzuchach, nie raz leżą zakrwawieni na ziemii błagając o litość . . . ja nie nazwałbym tego, jak twierdza niektórzy moi znajomi : "bajką w stylu pokemon". - Od 14 lat wzwyż

-Anime dla dorosłych - nic dodać nic ując, mysle że każdy zwąchał już temat i rozumie - Od 18 wzwyż

Pozdro
grao-tsy
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 6.403
Posty: 16
Sądze, że od 7 lat. W DB jest "sporo" brutalności itp a na młodzierz nie wpływa to korzystnie.....
Gozdek Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Gozdek
Wiek: 33
Dni na forum: 6.650
Posty: 127
Skąd: Limanowa
Ja mysle ze od 12 lat

ObrazNAKARMObrazNAKARM
Nuruva Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Nuruva
Wiek: 37
Dni na forum: 6.288
Posty: 197
Skąd: World Below
co najmniej [ ort! ] od 12-tu...wczesniej dzieciaki ani rozumieja fabuły, ani nie widza granicy fantazji i rzeczywistości...prawda jest taka, ze potem kopiują pewne schematy myślenia i zachowania na swoje własne życie co może byc niebezpieczne. Powiedzmy sobie szczerze, że DB nie jest bajka dla dzieci. TZN. zależy...pierwsza część może być, ale DBZ już nie.

I was buried alive...
I was born dead...
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Odpowiem wzorując się na DBZ...
Powyżej 12...
Wtedy nie było by wiele niepotrzebnych cenzur...
Przecież wycinanie scen "Brutalnych" było po prostu śmieszne...
Nuruva Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Nuruva
Wiek: 37
Dni na forum: 6.288
Posty: 197
Skąd: World Below
No nie wiem [ ort! ] czy śmieszne...wycinali je bo chcieli to puszczać dzieciakom, czyli zainteresować szersze grono widzów, z jak wiadomo względów ekonomicznych. Czyli jednym słowem chcieli mieć czyste sumienie...ale przez takie coś zniszczyli obraz anime w oczach ludzi, przez co teraz większość dorosłych uważa , że Japończycy tworzą takie "bajki" dla dzieci.

I was buried alive...
I was born dead...
Albert Fish Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Albert Fish
Wiek: 37
Dni na forum: 6.344
Posty: 157
Skąd: Siemianowice
Uwazaja tak bo w TV puszcza sie tylko Pokemony i You Ji Ochy. A moim zdaniem DB powinno być ogladane od 12 lat. W DBZ juz są ukazane jakies większe emocje, większa brutalność itp. Zreszta zeby to w pełni zrozumieć trzeba być już w miare rozwinientym umysłowo. Zresztą wszyscy chyba wiemy jaką TVN zrobił afere, takze dziwie sie ze DB nie leciało po 22

"Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieje z was, bo jestescie tacy sami."
Nuruva Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Nuruva
Wiek: 37
Dni na forum: 6.288
Posty: 197
Skąd: World Below
Wiesz, ponoć pokemony też są "niebezpieczne" bo dzieci dostawały po nich(nie pamiętam w którym kraju)ataków padaczki kiedy widziały te stworki...Pierwsza część spokojnie może być oglądana przez dzieci, więcej tam humoru aniżeli walki. Za to część Z to wg mnie co najmniej [ ort! ] od 13 lat powinna być zalecana.
Heh...co do "bajek" się czepiają, ale horrory i inne krwawe filmy to puszczają już od popołudnia...

I was buried alive...
I was born dead...
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.387
Posty: 1.031
Co do padaczki to mogły dostać co najwyżej epilepsji. A pza tym nie widzę nic złego w oglądaniu DB. Niby przemoc itp ale jak kturyś z bohaterów ma coś do drugiego, to mu po prostu w ryj da i się skończy(albo zacznie...). Z pokemonami to jest inna sprawa, bo jak jakiś szczyl ma coś do drugiego to go pokemonem poszczuje i sam nie ucierpi. A jak się zdarzy, że jakiś "trener" oberwie to wielka tragedia!!! Pomocy, przemoc! Biją się!
Nuruva Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Nuruva
Wiek: 37
Dni na forum: 6.288
Posty: 197
Skąd: World Below
Chodziło mi bardziej o ataki przypominające padaczkę, źle napisałam. Tzn, wiesz, przemoc nie jest najlepsza do pokazywania dzieciakom, potem będą to kopiować, poniewaz uznają to za normę. A dawanie "w mordę" bo coś się komuś nie podoba to nie jest rozwiązanie.
Ale prawda jest taka,że dorośli przesadzają...

I was buried alive...
I was born dead...
Amidala Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Amidala
Dni na forum: 6.284
Ostrzeżenia: 1
Posty: 219
Skąd: Kraków
stawiam na 7 lat poniewaz dzieci w wieku od 0-7 nie wiele by zrozumialy o co tam chodzi a jesli chodzi o erotyke i brutalnosc to ja bym zrobila w ankiecie podzial "od 9 lat " bo dzieci mialy by straszne fazy widzac cycki albo tyleczek bulmy

Gdy ktoś umiera wszponach Gniewu
Rodzi się klątwa..krąży w Okół miejsca Śmierci
Gdy zabłądzisz w to miejsce...
...:::ZNISZCZY CIĘ JEJ GNIEW:::...
Obraz
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
majka napisał(a):
stawiam na 7 lat poniewaz dzieci w wieku od 0-7 nie wiele by zrozumialy o co tam chodzi a jesli chodzi o erotyke i brutalnosc to ja bym zrobila w ankiecie podzial "od 9 lat " bo dzieci mialy by straszne fazy widzac cycki albo tyleczek bulmy
Właśnie przez takie 9 lat była afera w "Uwaga"
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Old Shatterhand napisał(a):
majka napisał(a):
stawiam na 7 lat poniewaz dzieci w wieku od 0-7 nie wiele by zrozumialy o co tam chodzi a jesli chodzi o erotyke i brutalnosc to ja bym zrobila w ankiecie podzial "od 9 lat " bo dzieci mialy by straszne fazy widzac cycki albo tyleczek bulmy
Właśnie przez takie 9 lat była afera w "Uwaga"
No tak, tylko, że starsi nie rozumieją, że w tych czasach dzieci dojrzewają emocjonalnie i psychicznie znacznie szybciej.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Nuruva Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Nuruva
Wiek: 37
Dni na forum: 6.288
Posty: 197
Skąd: World Below
No nie wiem [ ort! ] czy dojrzewają szybciej, powiedziałabym , że nawet później. Małolaty tylko pozują na dorosłych, pokazują to różnego rodzaju afery i postawy.

I was buried alive...
I was born dead...
Gogeto Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Gogeto
Wiek: 30
Dni na forum: 6.223
Posty: 53
Skąd: okolice Włocławka
Ja tam uważam, że od siedmiu lat powinno się oglądać DB.
Bo jak taki czterolatek by to obejrzał mógłby sobie pomyśleć, że tak jak Buu się odrodzi z jednej komórki, albo, że bicie i zabijanie sie jest normalne.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
DB żadzi!!!!!

Pozdro dla wszystkich fanów
Freeman Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Freeman
Dni na forum: 6.256
Posty: 114
to zależy, jeżeli była by puszczana wersja ocenzurowana to nie ma przeszkód żeby [ ort! ] oglądały go dzieci, moim zdaniem powiny być wypuszczone dwie wersje dla dzieci i dla dorosłych w tedy by się nikt nie czepiał
jungwa Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
jungwa
Wiek: 34
Dni na forum: 6.221
Posty: 18
Skąd: Vegeta
Mogła by lecieć wersja nie ocenzurowana trochę później a dla dzieciaków po południ i było by SI:D
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.202
Posty: 633
Skąd: Kielce
Ja dałam 16+, bo myśle, że chociaż DB to bajka, to przyznajcie- troche brutalna. Jak pierwszy raz to widziałam, to (nigdy tego nie zapomne) Petit Coeur przebił Goku i Raditza. To mnie przeraziło, ale jak teraz to oglądałam, to zachciało mi sie płakać.. Uznałam, że nie będę tego oglądać, a tymczasem... MAŁY MANIAK!!
Ps. Rulez2000 nie tylko twój kuzyn biegał po domu i przywoływał Force Supreme- ja z moim bratem też(dzieci po 10 i 8 lat )
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Petit Coeur - tzn. Szatan Serduszko z francuskiego na Polski ?
w ogóle [ ort! ] wersja nieocenzurowana moglaby być wszedzie, bo ta cenzura to tylko psuje anime.
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
DB to bajka
DB to nie bajka. DB to anime.
Jeśli już używamy słów o szerszym znaczeniu, nazywajmy DB filmem animowanym, ostatecznie kreskówką.

Petit Coeur
Aaaa!!!
Chyba zwariuję.
Piccolo, PICCOLO. P I C C O L O
Żadne "małe serce"!!!

Byłoby bardzo fajnie móc oglądać pełną wersję DB w Polsce.
Ale na to nie ma szans...
DB można stawiac ograniczenia wiekowe. ale kto będzie ich przestzegać?
I tym retorycznym pytaniem zamykam ten post, a co

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  

Forum DB Nao » » » Dragon Ball dla dorosłych? (ograniczenia wiekowe)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook