Forum Dragon Ball Nao

» Byakugan czy Sharingan?

Strony: 1, 2  

Co jest "lepsze"?

Co jest "lepsze"?
Byakugan 18,92% 7 18,92%
Sharingan 56,76% 21 56,76%
Trudno powiedzieć 24,32% 9 24,32%
Wszystkich głosów: 37
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Jak w temacie...
Którą z tych umiejętności uważacie za lepszą i dlaczego?

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
BioBrolly Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
BioBrolly
Wiek: 36
Dni na forum: 6.265
Posty: 202
Skąd: Warszawa
Sharingan powstało z Byakugan.
Sharingan daje więcej możliwosci, i ma swój ultimate 3lvl Mangekyou Sharingan.
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Sharingan powstało z Byakugan.
Fakt, że Sharingan ewoluował z Byakugana nie decyduje jednoznacznie o wyższości jednego nad drugim.
Ewolucja obu umiejętności poszła w dwóch [ ort! ] zupełnie różnych kierunkach.

Czy Sharingan daje więcej możliwości?
To z całą pewnoscią głowny wątek naszej dyskusji.

Nie docenienie możliwości Byakugana, a do nich należa umiejetność przenikania wzrokiem każdej(?) materii, widzenie do okoła głowy(zdaje się, z eogrniaczone jedynie do poziomu potylicy) i najważniejsze- umiejętnośc dostrzeżenia centrum chakry i możliwość bezpośredniego ataku na to centrum. Neji potrafił także dostrzec punkty przepływu chakry i atakując je zablokować przepływ chakry.
Takich możliwości nie da sie lekcewazyć.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
BioBrolly Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
BioBrolly
Wiek: 36
Dni na forum: 6.265
Posty: 202
Skąd: Warszawa
Nie lekcewaze, sharingan ma też dużo wad.
Najwiekszą przewagą Byakugana nad sharingan jest to, że Byakugana zużywa mniej czakry.
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Typuje Byakugan, ponieważ według mnie jest o wiele skuteczniejszy. Wygląda trochę straszniej niż Sharingan, ale ma wiele możliwości, których nie ma jego konkurent (i wicewersa).
Podobało mi się jego wykorzystanie w walce Neji vs Ninja Dźwięku. Ma słaby punkt, jednak dzięki sprytowi i determinacji można nie dopuścić do jego ujawnienia.

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Kaka
Wojownik
Wojownik
Kaka
Wiek: 31
Dni na forum: 6.131
Ostrzeżenia: 2
Posty: 32
Skąd: Chociule
dla mnie ciezko powiedziec poniewaz nie mozna lekcewazyc obydwu umiejetnosci to prawda sharingan ewoluowal z Byakugana , ale jest b. dobra umjejentnoscia
Shikamaru Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Shikamaru
Dni na forum: 6.112
Posty: 8
Skąd: Białystok
nie jestem do końca pewien , ale chyba sharingan jest lepszy.
BioBrolly Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
BioBrolly
Wiek: 36
Dni na forum: 6.265
Posty: 202
Skąd: Warszawa
Na obecną chwilę sharingan jest mocniejsze. Mangayeku Sharingan to jak na razie [ ort! ] najsilniejy doijutsu w Naruto.
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.515
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
BioBrolly napisał(a):
Na obecną chwilę sharingan jest mocniejsze. Mangayeku Sharingan to jak na razie [ ort! ] najsilniejy doijutsu w Naruto.
No cóż, ja wierzę iż Byakugan również posiada jakąś technikę na miarę Mangkyou Sharingan.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Też tak sądzę, tym bardziej, że Byakugan musi być mocny, bo z niego wyewoluował przecież Sharingan, co nie oznacza, że Sharnigan będzie słabszy, bo on przecież połączeniem tego pierwszego i umiejętności ojca Madary.(jakoś tak) Na dzień dzisiejszy znamy jedynie Mangekyou sharingana, więc jest on silniejszy od Byakugana, tym bardziej, że Neji o mało nie przypłacił życiem walki z Kidomaro, a Itachi bez problemów zwalił z nóg Kakashiego. Być może wyższy poziom byakugana będzie lepszy od sharingana, którego bardziej polubiłem ze względu na możliwość kopiowania technik i jego wygląd.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
BioBrolly Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
BioBrolly
Wiek: 36
Dni na forum: 6.265
Posty: 202
Skąd: Warszawa
Nie mówię, że Byakugan jest słaby. Neji i Hinata nie raz udowodnili, że to jedno z silniejszych doijiutsu. Ale w przypadku Itachiego, Byakugan jest słaby.
Sharingan na wysokim poziomie zapewnia automatycznie genjutsu. A kiedy przeciwnik już nie jest w fazie genjutsu Itachi wygrywa. Tak było w walce vs Deidara.
konto usunięte
Saiyanin
Saiyanin


Ja wole Sharingan, ponieważ jest fajne, efektowne i daje więcej możliwości^^
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.153
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
Zgadzam sie z przedmówcą , Sharingan jest lepsze , przeież dzięki temu można skopiować tysiące jutsu , jak to robił Kakashi

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.717
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Hmm, zauważcie iż sam Kakashi, doświadczony użytkownik Sharingan'a stwierdził iż Byakugan daje większe możliwości. Ale, mając możliwości, trzeba je jeszcze dobrze wykorzystać gdyż w przeciwnym wypadku na nic się nie zdadzą. Jest coś jeszcze. Z łatwością da się wykryć kto posiada Byakugan'a gdyż oczy są jakby mleczne, brak źrenic, zaś co z Sharingane'm? Uaktywnia się według woli posiadacza. Co do wspomnianych wcześniej możliwości, Byakugan daje doskonały wgląd w otoczenie i materię, ale tylko Sharingan potrafi je dobrze zinterpretować, więc bądź co bądź ale jestem za tym, iż to Sharingan jest, może nie tyle skuteczniejszy co bardziej pożyteczny . . .
Uchiha Sasuke Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Uchiha Sasuke
Wiek: 32
Dni na forum: 6.114
Ostrzeżenia: 4
Posty: 183
Sharingan jest lepszy z tego powodu że można dzięki niemu skopiować technikę przeciwnika, tak więc nie mogę nic na temat Byakugan sie wypowiedzieć z tego względu, że nie wiem jak działa.
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.202
Posty: 633
Skąd: Kielce
Saske napisał(a):
nie mogę nic na temat Byakugan sie wypowiedzieć z tego względu, że nie wiem jak działa.
Właśnie dlatego (jeszcze) nie wypowiedziałam się w tym temacie.

Ale póki co- PÓKI CO, powtarzam- wolę Sharingan.

(kiedyś pojawi się ciąg dalszy)
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Hmmm, te dwie zdolności tak różnią się od siebie, że właściwie trudno uwierzyć, że jeden wyewoluował z drugiego.
Trudno jednoznacznie stwierdzić, która z nich jest lepsza, obydwie są bardzo pomocne w walce.
Sharingan może kopiować techniki nieprzyjaciela, za to Byakugan widzi przepływ czakry nieprzyjaciela i może ją w każdej chwili zablokować, kończąc w ten sposób walkę.
Sharingan daje częściowo możliwość przewidzenia ataku przeciwnika, zaś Byakugan potrafi widzieć dokoła głowy, tak więc zaskoczenie go jest niemożliwe.

Mimo, iż w ankiecie odpowiedziałem "Trudno powiedzieć" stawiałbym raczej na Sharingana, w końcu proces ewolucji, że tak powiem, 'ulepsza', daje więcej możliwości.
Ostatnio manga daje nam nawet do zrozumienia, że Sharingan jest lepszy, ukazując tyle możliwości, a wypychając Bakyugan na dalszy plan.
serczu Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 6.088
Posty: 3
moim zdaniem lepszy sharingan
SasukeUchiwa Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 31
Dni na forum: 6.085
Posty: 3
obie umiejętności są dobre... i tak u mnie pozostanie, sharingan i byakugan sa u mnie na takim samym poziomie ze względu na swoje wady i zalety.
Lilu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Lilu
Wiek: 32
Dni na forum: 6.502
Posty: 885
Ja stawiam na Sharingan,cóż czemu....ma więcej możliwości,a sama moc Mangayeku Sharingan Itachi niezwykle mnie zaskakuje,jakie możliwości daje użykownikowi.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Byakugan czy Sharingan?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook