Forum Dragon Ball Nao

» Saiyanin+Człowiek dlaczego silniejszy

Strony: 1, 2, 3, 4, 5  
jungwa Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
jungwa
Wiek: 34
Dni na forum: 6.221
Posty: 18
Skąd: Vegeta
No właśnie co myślicie o tym ze dziecko Sayianina z Człowiekiem jest silniejsze niż Sayianina z Sayianinem przecież [ ort! ] logicznie myśląc dziecko 2 silnych osób powinno być silniejsze niż gdy tylko ojciec jest silny.
Co o tym wysilicie??
PS nie wiem czy dobrze wytłumaczyłem o co mi chodzi
Freeman Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Freeman
Dni na forum: 6.256
Posty: 114
podaj jakiś przykład

acha
chodziło mi o przykład silniejszego pół sajanina od 100% sajanina.
Moim zdaniem krzużówka sajanina z człowiekiem nie ma wpływu na moc, a to że gohan szybciej osiągnoł poziom ssj od Goku wynikało z tego że trening Gohana był o wiele cięższy od treningu Goku, nie zapominajmy jak dostał w kość od Picollo potem był epizod z kosmicznymi wojownikami , kolejny epizod na Namek i walka z Frezerem, trening w Spirit Room i niewątpliwy atut złość dodawała mu sił

można to wyjaśnić jeszcze w inny sposób, może szybkość przemiany czy to Gohana czy Gotena na poziom ssj zależała od siły Goku

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Freeman: 18.03.2007, 4:24
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Czemu tak sie dzieje?
Bo Akira tak sobie wymyslil... tego raczej nie da sie inaczej wytlumaczyc

Freeman napisał(a):
podaj jakiś przykład
Chodzi o to, ze np. Goten osiagnal SSJ w wieku kilku lat, a Goku "troche" pozniej. Ale takie krotkie posty, jak Twoj, to spamik jest :p

PS. Saiyajin to poprawna forma, ta co Ty napisales jest bardzo bledna :p

*przecież

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Zgodzę się z Freemanem, trening Gohana był cięższy, a w Room of spirit and time Goku skupił się głównie na trenowaniu Gohana.
Jeszcze słówko o Trunksie i Gotenie. Myślę, że tak szybko osiągnęli SSJ, gdyż ojcowie w czasie płodzenia dzieci osiągnęli już poziom SSJ.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
jungwa Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
jungwa
Wiek: 34
Dni na forum: 6.221
Posty: 18
Skąd: Vegeta
Freeman napisał(a):
podaj jakiś przykład

Sam Vegeta gdy widzi siłe Gohana jest zdziwiony i mówi ze to musi być przez połączenie się Człowieka z Saiyajinem…
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Hmm... Chyba chodzi Wam o to, że poł-Saiyajinowie mogą szybciej osiągać SSJ. To prawda. A trening Gohana nie ma z tym nic wspólnego. Wystarczy popatrzeć na Gotena, który, nie miał jakiegoś specjalnie zaawansowanego treningu. IMO, Akira wymyślił to sobie w ten sposób - "Goku jest Saiyajinem, by osiągnąć SSJ musi przebyć 100% drogi. Gohan jest pół-Saiyajinem, więc tej drogi musi przebyć tylko 50-60%. Goten, który ma więcej krwi ziemian już tylko 30-40." Według mnie tak sprawa wygląda. Moja teoria jest też taka, że że np. pół Saiyajin nie może osiągnąć SSJ3. Dlaczego? Otóż według mnie, SSJ3 to ostateczny poziom rozwoju osobnika grupy Saiya. Gohan uzyskał już połowę tej drogi, uzyskując SSJ2 (a resztę dopełniając rytuałem w zaświatach). Saiyajinowie zresztą, przynajmniej w mojej opinii byli dużo lepsi niż pół-Saiyajinowie. Czystej krwi Saiyajinowie kochali walkę, mieli predyspozycje do technik, bardzo wolno się starzeli...

Pozdrawiam

PS. Ja się wypowiedziałem w tym dziale? OMG 0_0

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Goku jest Saiyajinem, by osiągnąć SSJ musi przebyć 100% drogi. Gohan jest pół-Saiyajinem, więc tej drogi musi przebyć tylko 50-60%. Goten, który ma więcej krwi ziemian już tylko 30-40." Według mnie tak sprawa wygląda. Moja teoria jest też taka, że że np. pół Saiyajin nie może osiągnąć SSJ3. Dlaczego? Otóż według mnie, SSJ3 to ostateczny poziom rozwoju osobnika grupy Saiya
Pół Saiya-jin nie może osiągnąć SSJ3?
To jakim cudem udało sie to Gotenksowi?
Nie wydaje mie się, aby SSJ3 był zarezerwowoany jedynie dla osobników pełnej krwi. Przykąłd Gotenksa zdaje sie ostatecznie zaprzeczać temu przypuszczeniu.

Dlaczego pół Saiyanie byli silniejsi od zwykłych Saiyan?
Pytanie dośc trudne...
Myślę, ze nie ma na nie satysfakcjonującej odpowiedzi.
Pół Saiyanie po prostu [ ort! ] dysponowali potencjałem przewyższającym możliwości Saiyan. Przykład Gohana jest tu najlepszym dowodem.
Trudno dodać coś więcej w tej kwestii.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Zychu89 Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Kutang ]
Zychu89
Wiek: 35
Dni na forum: 7.035
Posty: 118
Skąd: Kielce
Pół Sayianie wcale nie byli silniejsi od Sayian czystej krwi. To Goku i Vegeta przecirali szlaki, zauważmy że na końcu Dragon Balla Syaianie czystej krwi byli najsilniejsi. Pan która była Sayianką w 1/4 nie osiągneła nawet SSJ.
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Pół Saiya-jin nie może osiągnąć SSJ3?
To jakim cudem udało sie to Gotenksowi?
Nie wydaje mie się, aby SSJ3 był zarezerwowoany jedynie dla osobników pełnej krwi. Przykąłd Gotenksa zdaje sie ostatecznie zaprzeczać temu przypuszczeniu.
Oczywiście, zważ jednak na to, że Gotenks bądź co bądź człowiekiem nie był. Był wytworem fuzji, gdzie wzięła większą część po prostu wzięła góra Sayia, i oprócz mniej więcej połączonego charakteru chłopców, Gotenks miał bardzo dużo cech Sayiajinów. Ale, mniejsza o to, to nie jest przedmiotem dyskusji .

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
jungwa Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
jungwa
Wiek: 34
Dni na forum: 6.221
Posty: 18
Skąd: Vegeta
Zychu89 napisał(a):
Pół Sayianie wcale nie byli silniejsi od Sayian czystej krwi.SSJ.

Według mnie właśnie byli tylko nie mieli takiej chęci do walki jak Goku i Vegeta i to dlatego nie osiągnęli np. SSJ3…
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.515
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Hmm... Chyba chodzi Wam o to, że poł-Saiyajinowie mogą szybciej osiągać SSJ. To prawda. A trening Gohana nie ma z tym nic wspólnego. Wystarczy popatrzeć na Gotena, który, nie miał jakiegoś specjalnie zaawansowanego treningu. IMO, Akira wymyślił to sobie w ten sposób - "Goku jest Saiyajinem, by osiągnąć SSJ musi przebyć 100% drogi. Gohan jest pół-Saiyajinem, więc tej drogi musi przebyć tylko 50-60%. Goten, który ma więcej krwi ziemian już tylko 30-40."
30-40% Dobre... Przecież spłodzili go Goku i Chichi tak jak i Gohana, więc jakim cudem, może mieć mniejsze stężenie Saiyana od starszego brata?
na pewno [ ort! ] zależy od poziomu "Ojca". Gohan był silniejszy od Goku, gdy miał zaledwie 4[?] lata, więc w jakiś sposób ziemska część musi dodawać kopa...

Oczywiście, zważ jednak na to, że Gotenks bądź co bądź człowiekiem nie był. Był wytworem fuzji, gdzie wzięła większą część po prostu wzięła góra Sayia, i oprócz mniej więcej połączonego charakteru chłopców, Gotenks miał bardzo dużo cech Sayiajinów. Ale, mniejsza o to, to nie jest przedmiotem dyskusji .
To samo można powiedzieć o ich ludzkiej części .

Pół Sayianie wcale nie byli silniejsi od Sayian czystej krwi. To Goku i Vegeta przecirali szlaki, zauważmy że na końcu Dragon Balla Syaianie czystej krwi byli najsilniejsi. Pan która była Sayianką w 1/4 nie osiągneła nawet SSJ.
Według mnie właśnie byli tylko nie mieli takiej chęci do walki jak Goku i Vegeta i to dlatego nie osiągnęli np. SSJ3…
Właśnie, Saiyanie mieli olbrzymią chęć do walki i olbrzymią determinację do treningów, aby być "najlepszym".
Pół Saiyanie, mieli drogę uproszczoną, jechali już na save'ach ojców, lecz w pewnym momencie się zatrzymywali i wzrost ich siły zwalniał tempo...
Saiyanie łamali bariery poprzez swoją uparczywość...
KaKarot0 Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
KaKarot0
Wiek: 31
Dni na forum: 6.218
Ostrzeżenia: 1
Posty: 138
No właściwie to jest taka hybryda. Taki Cell to też hybryda tylko większej ilości ras, ma atuty wszystkich tych ras, tak samo pewnie jest z taką mieszanką. Tylko zasatnawia mnie czy źiemianie maja jakieś Atuty w porównaniu do Saijan.
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Tylko zasatnawia mnie czy źiemianie maja jakieś Atuty w porównaniu do Saijan.
W konfrontacji z człowieka z Saiyajinem, wszystkie atuty leża po stronie tgo drugiego.
Ludzie nie są, poza wybitnymi jednostkami, ani zbyt silni, ani zbyt inteligentni.
Dlaczego więc potomstowo Saiyajina i czlowieka posiada tak wielkie możliwości?
Zakladając, że potomek obojga przejmuje maksymalną potencjalną część mocy ojca- Saiyajnia w momencie poczęcia, mozna przyjąć, że ziemska część genów pełni rolę akumulatora, który umozliwia wykorzystanie pełni tego potencjału już w bardzo młodym wieku.
Nie twierdze, z eGoten w dniu narodzin posiadał siłę równą Goku sprzed Cell Game, bo siła to nie tylko odziedziczony talent, al ertez ciężka praca i treningi.
Wydaje mi sie jednak, ż eGoten mógł posiadac siłę potencjalnie przewyższającą siłe swojego ojca, czemu dowodzi osiągnięcie SSj w wieku 7 lat. I w dodatku bez katorżniczych treningów...

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
KaKarot0 Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
KaKarot0
Wiek: 31
Dni na forum: 6.218
Ostrzeżenia: 1
Posty: 138
Zastanawiam się czy Goten nie różni się przypadkiem Genetycz nie od Gohana. Może Goten ma w sobie mniej Saijanina ale ma większy potencjał? wracając do atutów ciekawy jest Tenshin, może ziemianie mogą mieć trzecie oko a Saijanie nie, w sumie był tylko jeden człowiek z trzecim okiem ale to jakis trop.
jungwa Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
jungwa
Wiek: 34
Dni na forum: 6.221
Posty: 18
Skąd: Vegeta
Według mnie to Tenshin chyba nie był ziemianinem tak jak chyba Chaosu ja mysie ze oni po prostu o tym nie wiedzieli.
W każdym razie nie wyglądali jak zwykli ziemianie.
A według mnie to Gohan, Trunks i Goten mogli by osiągnąć SSJ3 i nawet wyższe stadium ale brakowało im jednej cechy Saiyanina chęci do walki i przez to ze byli leniwy nie osiągnęli tego poziomu, oni chyba osiągnęli by go jeszcze łatwiej nisz Goku czy Vegeta…
Gozdek Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Gozdek
Wiek: 33
Dni na forum: 6.650
Posty: 127
Skąd: Limanowa
mim zdaniem Goku i Vegeta nie wiedzieli ze maga byc SSJ dlatego pozniej osiagali ten poziom

ObrazNAKARMObrazNAKARM
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
mim zdaniem Goku i Vegeta nie wiedzieli ze maga byc SSJ dlatego pozniej osiagali ten poziom
Ale tyo nie zmienia faktu, że Gohan w wieku lat 4 był silniejszy niz Goku. Naturalnie, nie potrafił z tej siły jeszcze korzystac, ale fakt pozostaje faktem.
A co do samego SSJ, to:
Gohan do Gotena:"Poziomm Super Saiyajina wymaga ciężkich treningów... Do tego porzebna jest złość, która...
(Goten przemienia się w SSJ)
Gohan:Go... Goten, od kiedy tak potrafisz...?
Goten: Hmmm... Nie pamiętam...
Gohan:Nie do wiary... Żebyś ty wiedział, ile to wysiłko kosztowało naszego tate i mnie...
Goten: Serio?"(DB, t. 36, s.98-99)

Gotenowi, podobnie z reszta jak Trunksowi, SSJ nie sprawił najmniejszych trudności.
POwównując ich pzremianę w Super Saiyajina z przemianą Goku, czy Vegety, można śmiało powiedzieć, że potencjał chłopców mógł przewyższać, i to znacznie, potencjał ich ojców.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Ramzes Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Ramzes
Wiek: 37
Dni na forum: 6.252
Posty: 119
Skąd: Kraków
Zgadzam się w 100% z Dai Kaiosamą. Do osiągnięcia poziomu SSJ lub wyższego nie wymagane było czyste serce jak uważano na początku ale ciężki trening i uczucie złości. Przecież taki Vegeta osiągnął ten poziom kiedy już na prawdę miał dości myślał, że nigdy nie stanie się saiyanem wyższego stopnia, a jednak mu sie udało. Nie zaprzecza to faktu, iż Musiał on trenować o wiele wiecej niż Goku, i tak na prawde nigdy nie dorównywał mu siłą.

Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.
Uriel Tuwor Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Uriel Tuwor
Dni na forum: 6.211
Posty: 20
Skąd: się biorą dzieci??
Gohan i Goten ciężej trenowali od Goku. Dai Kaiosama i Ramzes mają racje. Nie liczy się czyste serce tylko poczucie złości i ciężki trening.

Obraz
Freeman Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Freeman
Dni na forum: 6.256
Posty: 114
Gohan i Goten ciężej trenowali od Goku

Jeśli chodzi o Gohana to z całą pewnością jego tyrening był bardziej wymagający i cięższy od treningu Goku, co do Gotena to się mylisz jedyne co wiadomo to to że czasami walczył z Trunkiem i nic poza tym



Taka mała pomyłka pewnie że o Gotena

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Freeman: 28.03.2007, 20:01
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3, 4, 5  

Forum DB Nao » » » Saiyanin+Człowiek dlaczego silniejszy
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook