Forum Dragon Ball Nao

» Polska młodzież

Strony:   1, 2
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.679
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Nie do końca sie z wami zgadzam. Do wieku ok. 10 lat rodzice pozyskują sobie szacunek dzieci , a nie ich wychowują. Jeśli dziecko ma szacunek do staruszków , do wychowują ich dużo dłużej. Problem w tym że dziś mało kto szanuje starych. Jest to po części wina rodziców , ale zrzucenie na nich całej odpowiedzialności to absurd.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.515
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Nie do końca sie z wami zgadzam. Do wieku ok. 10 lat rodzice pozyskują sobie szacunek dzieci , a nie ich wychowują. Jeśli dziecko ma szacunek do staruszków , do wychowują ich dużo dłużej. Problem w tym że dziś mało kto szanuje starych. Jest to po części wina rodziców , ale zrzucenie na nich całej odpowiedzialności to absurd.
Ja nei mówiłem o wieku 10 lat. Zdarzają się wyjątki, że już w podstawówce trafia się "chłam"... W gimnazjum się wszystko zaczyna w większości przypadków. I nawet tak jak mówisz, mają szacunek do rodziców, to poza domem są "masta elo elo ziom" i niczego się nie boją, są na luzie i ogólnie "spox". Z czasem stają się częścią stada (hieny takie tchórzliwe, tygrysy zawsze polują same ) .
drake Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
drake
Wiek: 34
Dni na forum: 6.614
Ostrzeżenia: 1
Posty: 75
Brolli napisał(a):
Widziałem juz ten filmik wcześniej i zwątpiłem... Co tu dużo pisać jakis koleś jest kozakiem przy kolegach (bo nie sądzę że miał jakis powód aby go kopać), ciekawe co by zrobił sam na sam, albo był w takiej sytuacji jak ten koleś kopany.
..... jak najbardziej się z tobą zgadzam koleś jest mega kozakiem pewnie jak by był sam to by nawet nie mrugnął
Albert Fish Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Albert Fish
Wiek: 37
Dni na forum: 6.344
Posty: 157
Skąd: Siemianowice

"Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieje z was, bo jestescie tacy sami."
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Stanął tak jakby mówiąc w obronie dziewczyny, idzie sobie spokojnie ścieżką, a tu ktoś uderza jego dziewczynę, jego pierwszy odruch to zemsta, w tym wypadku słona zemsta. ^.^

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.515
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
http://video.google.pl/videoplay?docid=-1087 ... s+vs+boxer

Sytuacja odwrotna do tamtej. I tak należy postepować z lamerami. Pewnie ktos już ten filmik widział. Rzecz dzieje sie w Polsce, kiedys był tu gdzieś orginał tego filmiku z głosem i dłuższy.
Widziałem... Stare, bardzo stare.
Kolo rusza się jak bokser, ale jego ciosy nie dochodzą, albo są za słabe ;] . Ale zachował się genialnie, ale mógł im wybić z głowy pójście za nim ;] a tak to kosa w żebra i po sprawie.
MłodyBosky Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
MłodyBosky
Wiek: 33
Dni na forum: 6.191
Posty: 32
Skąd: Ćmielów
To jest tak: nie wiadomo oc po oc jest gimnazjum... źle było 8 klasowym systemem ?? Teraz idzie sobie kolo lub typka do 1 kalsy gim. i sobie mysli że nie wiadomo [ ort! ] kim jest... teraz na imprezach 13 to emerytki, a jak się nie dymasz to wstyd... Takie zycie ajjjj....

"Świat da się lubić... Świat... Świat da się lubic..."
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
MłodyBosky napisał(a):
źle było 8 klasowym systemem ??
No widocznie... :p

MłodyBosky napisał(a):
teraz na imprezach 13 to emerytki, a jak się nie dymasz to wstyd... Takie zycie ajjjj....
To z gimnazjum raczej nie ma duzo wspolnego, po prostu nadeszly takie czasy, i teraz bedzie juz pod tym wzgledem tylko gorzej.

Ja osobiscie w gimnazjum mialem zdecydowanie "lepsza" klase niz w podstawowce...

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
MłodyBosky Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
MłodyBosky
Wiek: 33
Dni na forum: 6.191
Posty: 32
Skąd: Ćmielów
Takie czasy ?? Czasy czego ?? Nagle rano kolo siebudzi i mysli: dziś zacznę pić, palić, ćpać ot tak ?? Oj nie....

"Świat da się lubić... Świat... Świat da się lubic..."
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.202
Posty: 633
Skąd: Kielce
Jedno słowo:
D-E-B-I-L-E!!
Ale Gotenks ma rację: takie czasy. Powiedzmy, że te czasy można nazwać Pokoleniem Bezwstydu... I nie wiem jak Wy, ale ja słyszałam to określenie zbyt dużo razy... I też nie wiem jak Wy, ale ja próbuję(z różnym skutkiem, ale zawsze- raz nawet dostałam) zmieniać tych.... no, sami sobie dopiszcie resztę...
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Chcecie znać moje zdanie na temat polskiej młodzieży? Otóż sam jestem jeszcze w miarę młody i trudno będzie mi ocenić, ale postaram się nie mówić jak staruszek. Nasza polska młodzież rożni się od tych które były choćby 2 pokolenia temu. Jest bardziej zdystansowana i rozrywkowa wpadła w wir nowoczesności i kompów oraz netów ciekawe jakby moje życie bez tego wyglądało. Ulegamy jako młodzież szybko złością. I mnie jedynie jedna rzecz denerwuje. Dziecko które ma 12 lat lub 13 udaje dorosłego faceta nazwać to chyba można ucieczką od dzieciństwa. No to tyle
Pozdr
Thought
Saiyanin
Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Thought
Dni na forum: 6.149
Posty: 238
Skąd: ...
A ja uważam, ze zachowanie tego typu jest winą zarówno szkoły jak i rodziców. Szkoły, bo "godziny wychowawcze" sprowadzają się do odpisywania prac domowych, ew nauczyciel "zarzuci gadkę" o tym, jak być asertywnym i cześć pieśni. Wina szkoły jest też w tym, że za bardzo się skupia na wkuwaniu i popiera w ten sposób tzw "wyścig szczurów", a zupełnie ignoruje wychowanie, które sprowadza się do tzw "ochrzanu" w momencie, gdy wydarzy się coś poważnego <albo i to nie>. Pozwolę sobie przywołać moją sytuację. Zdarzyło sie, ze pobiliśmy się z kolegą z równoległej klasy i to dosyć poważnie. Mimo, że to był honorowy pojedynek "na udeptanej ziemi" psim obowiązkiem nauczycielki, było nas rozdzielić, zamiast się przyglądać razem z resztą kibicujących gapiów.
Na lekcjach jest dużo tematów, do których można by nawiązać, aranżując naprawdę dobrą dyskusję, ale niestety, komu się chce...
Wina leży także po naszej <w sensie tych starszych> stronie. Mówiąc szczerze ilu z nas mogłoby odpowiedzieć "tak" na pytanie, czy kiedykolwiek zareagowali, gdy takie mini-menele męczyły kota, psa czy znęcały się nad osobnikiem mniejszym lub pojedynczym. Wydaje się, ze co to da, bo tylko obrzucą stekiem bluzgów, ale gdyby oberwali raz i drugi od zupełnie nieznanej osoby, zapewne nabraliby respektu do przechodniów i jeżeli nie przemawiałyby do nich rozsądek i moralność, to najzwyklejszy ludzki strach.
Rodzice. Oczywiście, nie są bez winy, ale z pewnością tylko do pewnego momentu. Jeżeli dziecię jest rozpieszczane do niemożliwości i rośnie w przekonaniu, że świat jest jej/jego własnością...sami widzimy skutki. Źle jest też, jeżeli w domu pojawia się sytuacja typu "100% inwigilacja", bo przecież nie ma możliwości kontrolować potomstwa przez cały czas...A mało jest takich, którzy w pierwszym odruchu nie chcieliby się "odkuć" za to, że nic im nie było wolno.
Z drugiej strony zwalać całą winę na rodziców jest trudno. wielką rolę odgrywa charakter, typ osobowości. Są ludzie, którzy naprawdę nie mogą się powstrzymać przed pewnym rodzajem przemocy, podczas kiedy dla innych trzepnięcie bliźniego gazetą jest niedopuszczalne. I to się powinno rozwiązywać i w jakiś sposób regulować, a nie najpierw ignorować sygnały a w momencie, gdy stanie się coś naprawdę złego, zrobić ogólnopolska sensację.

When Thought looks in a mirror the mirror shatters, because not even glass is stupid enough to get in between Thought and Thought.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » Polska młodzież
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook