Forum Dragon Ball Nao

» Czy dotknęła Was śmierć Piccolo w DBGT?

Strony:   1, 2, 3  

Czy uważasz, że twórcy GT dobrze zrobili uśmiercając Piccolo?

Czy uważasz, że twórcy GT dobrze zrobili uśmiercając Piccolo?
Nie - przegięli!!! 55,00% 11 55,00%
Tak - trupy ożywiają akcję. 20,00% 4 20,00%
Wisi mi to... 25,00% 5 25,00%
Wszystkich głosów: 20
pippin4 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 6.234
Posty: 24
Focus napisał:
czytałem, że właśnie śmierć Piccolo, zasugerował Akira

A możesz mi podać, gdzie to pisze?

Ramzes napisał:

I tak kiedyś musiał odejść. Podobnie jak Vegeta Goku Gohan i cała ekipa Z.
Troche się wyjaśnia w kinowym odcinku GT, gdzie zostało to jasno powiedziane


W której kinówce, bo w tej z wnukiem Pan nie było?
Co dokładnie jest tam powiedziane?
arthur2007
Ziemianin
Ziemianin
arthur2007
Wiek: 31
Dni na forum: 6.173
Posty: 4
Skąd: Piątnica

ja osobiście uważałem tą postać za najlepszą. nie wiem [ ort! ] tylko dlaczego Akira Toriyama nie pozwolił mu nikigo konkretnego zabić ze złych postaci (babidi przeżył gdy piccolo rozerwał go na pół). Ale w serii DB AF piccolo powróci



Nie przesadzaj z emotami :p
SoheiMajin Gotenks
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.203
Posty: 633
Skąd: Kielce
Serii AF nie ma!!
--------------------------------
Powiem jeszce coś dotyczącego śmierci Piccolo, właściwie się spytam:
Jak on w ogóle [ ort! ] umarł? Bo szcerze mówiąc nie wiem....
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
No wiesz, takie pytania zadawac
Masz na DB Nao
1. Zginął ratując Son-Gohana przed Nappą.
2. Został zjedzony przez Buu.
3. Zginął, gdy Ziemia eksplodowała.
To ostatnie to z GT, sam na niej zostal, a czemu musiala wybuchnac, to niestety nie pamietam

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.372
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Gotenks napisał(a):
To ostatnie to z GT, sam na niej zostal, a czemu musiala wybuchnac, to niestety nie pamietam
Nie musiał, został bo wg. fabuły jego śmierć miałaby zniszczyć smocze kule. Jednak śmierć jego była bezużyteczna. A wg. mnie twórcy na siłę chcieli umieścić Piccolo w świecie zmarłych, aby mógł wyciągnąć stamtąd Goku.

Co do pytania, to oczywiście, że mnie dotknęła. Śmierć tak świetnego bohatera, nie mogła nie pozostawić po sobie śladów.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Old Shatterhand napisał(a):
Nie musiał, został bo wg. fabuły jego śmierć miałaby zniszczyć smocze kule. Jednak śmierć jego była bezużyteczna. A wg. mnie twórcy na siłę chcieli umieścić Piccolo w świecie zmarłych, aby mógł wyciągnąć stamtąd Goku.
No to przeciez mowie :p


Old Shatterhand napisał(a):
Co do pytania, to oczywiście, że mnie dotknęła. Śmierć tak świetnego bohatera, nie mogła nie pozostawić po sobie śladów.
Mnie tam szczegolnie nie dotknela

Co najwyzej jego pierwsza smierc, gdy Gohana uratowal, to bylo cos, a to to takie byle co. Trafil do piekla, i spoko W koncu jego "dom".

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.372
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Gotenks napisał(a):
Mnie tam szczegolnie nie dotknela

Co najwyzej jego pierwsza smierc, gdy Gohana uratowal, to bylo cos, a to to takie byle co. Trafil do piekla, i spoko W koncu jego "dom".
Nie chodzi o rodzaj śmierci, ale o to, że możemy już nigdy nie zobaczyć tego wspaniałego i wyjątkowego wojownika w dalszych odcinkach/seriach Dragon Ball'a. Smutne.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Old Shatterhand napisał(a):
Nie chodzi o rodzaj śmierci, ale o to, że możemy już nigdy nie zobaczyć tego wspaniałego i wyjątkowego wojownika w dalszych odcinkach/seriach Dragon Ball'a. Smutne.
No tak, ale w DB smierc zadnego dobrego wojownika tak nie wygladala...
Tylko za kazdym razem trafial w Zaswiaty, po czym wychodzil

A ze Piccolo zostal, to juz inna sprawa, nie mial po prostu po co wylazic, tam sie lepiej czul niz na Ziemi.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.372
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Gotenks napisał(a):
No tak, ale w DB smierc zadnego dobrego wojownika tak nie wygladala...
Tylko za kazdym razem trafial w Zaswiaty, po czym wychodzil
Zawsze liczyliśmy się, że bohater, który zginął może już nie powrócić, jak stało się w kilku przypadkach, więc zawsze pozostawało uczucie niepewności.

A ze Piccolo zostal, to juz inna sprawa, nie mial po prostu po co wylazic, tam sie lepiej czul niz na Ziemi.
Co ?!
Piccolo poświęcił się dla dobra Ziemi, jej mieszkańców i co najważniejsze dla przyjaciół.
W piekle wcale nie było mu tak źle, jednak na ziemie wrócić pragnął.

Ps. Fora Ci się nie pomieszały : P
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Old Shatterhand napisał(a):
Zawsze liczyliśmy się, że bohater, który zginął może już nie powrócić
Ja tylko w przypadku pierwszej smierci danego bohatera, ewentualnie jeszcze drugiej...

Co ?!
Jajco :p

W piekle wcale nie było mu tak źle, jednak na ziemie wrócić pragnął.
Nie wiem, czy nie myle, ale gdyby chcial wrocic na Ziemie, to znalazlby sie sposob, by tak sie stalo ;p

Ps. To pisz tam : P

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Jack Sparrow
Nameczanin
Nameczanin
Jack Sparrow
Wiek: 34
Dni na forum: 6.174
Posty: 50
Skąd: zza siedmiu mórz
Nie, śmierc Piccolo nie dotknęła mnie. I wcale nie przeczę sam sobie. To prawda, gotów był sie poświęcic wiele razy mimo swej demonicznej tożsamości. Udowodnił tym samym że nie boi się śmierci, a jeśli się jej nie bał pomagając Goku, to tym bardziej uważam ten problem za nie wart dyskusji. Zresztą, jak i całe GT, ta seria pogrążyła wszystko na co przez tak długie lata pracował Akira, wszystko, co kochali najwięksi fani. Jedyne co wzbudziła we mnie, to zachwyt nad czwartym poziomem Super Sayanina, który osiągnął Goku, resztę reasumuje do poziomu nędznych zachwytów i nostalgii nader chorych psychicznie głupców, którzy wierzą w AF.

Pozdrawiam
.N
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.816
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
pippin4 napisał(a):
Focus napisał:
czytałem, że właśnie śmierć Piccolo, zasugerował Akira

A możesz mi podać, gdzie to pisze?
Jest to napisane w Kawaii 100 % DB, oraz w Biblii Dragon Ball, jaką miałem okazję przeczytać. Śmierć ta, miała być uhonorowaniem tego, w jaki sposób autor darzył sympatią i szacunkiem Piccolo. Oczywiście można rzecz, iż jakim to wielkim honorem jest śmierć ... lecz Junior nie zginął na marne, oddał życie za mieszkańców planety, która stała się jego domem ... którą niegdyś sam pragnął zniszczyć, dla której w ostatecznym rozrachunku z miłości ... poświęcił życie. Widzimy tutaj całą metamorfozę i oddanie, jaką pragnął zawrzeć Akira (co zresztą sam wypowiedział, w jednym z wywiadów). Pozdrawiam.
pippin4 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 6.234
Posty: 24
Szukałem w Kawai i nie mogłem znaleźć. Mimo wszystko, całe GT nie powinnio powstać. Manga się kończy na DBZ, to i anime powinno.

Swoją drogą, to Future Trunks mówi, że: "Niewiele trzeba, żeby powstało wiele przyszłości". Dlatego, zawsze można odkręcić to, co złe, np. gdyby ktoś kiedyś zrobił film kinowy (taki z ludźmi, nie animowany), wszystko mogłoby się potoczyć inaczej.

Dam taki przykład (tylko proszę się nie śmiać): chyba każdy słyszał o "Niewolnicy Isaurze". W starej wersji. jedna z bohaterek - niejaka Malwina (fajne imię, swoją drogą) - ginie w jakimś pożarze. W nowej wersji (robionej przez tego samego reżysera, bodajże) żyje, wychodzi szczęśliwie za mąż i happy end.

Pozdrawiam.
Jack Sparrow
Nameczanin
Nameczanin
Jack Sparrow
Wiek: 34
Dni na forum: 6.174
Posty: 50
Skąd: zza siedmiu mórz
pippin4 napisał(a):
"Niewiele trzeba, żeby powstało wiele przyszłości". Dlatego, zawsze można odkręcić to, co złe, np. gdyby ktoś kiedyś zrobił film kinowy (taki z ludźmi, nie animowany), wszystko mogłoby się potoczyć inaczej.
Chyba nie do końca rozumiesz co piszesz. Napisałeś WIELE PRZYSZŁOŚCI, a przykład który podałeś odnosi sie do jednej linii czasu, wydarzenie po wydarzeniu.

Pozdro
.N
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.610
Plusy: 2
Posty: 1.408
Junior nie zginął na marne, oddał życie za mieszkańców planety, która stała się jego domem ... którą niegdyś sam pragnął zniszczyć, dla której w ostatecznym rozrachunku z miłości ... poświęcił życie. Widzimy tutaj całą metamorfozę i oddanie, jaką pragnął zawrzeć Akira (co zresztą sam wypowiedział, w jednym z wywiadów).
Założenie wzruszające, rzec można, że piekne. Ale jego realizacja pozostawiła wielki nismak i niedosyt.
Wszytsko, co winna była ukazać śmierć Piccolo, a więc przede wswzystkim jego metamorfozę, pokazane zostało w czasie walki z Saiya-jinami.
W moim odczuciu śmierć z GT miała korespondować z pierwszą śmiercią Piccolo. Poświęcenie, metamorfoza, tragizm sytuacji...
Ale o ile DBZ przedtsawił to perfekcyjnie, DB GT wypadło wręcz żaośnie.
Wzorując się na jednej z najpiękniejszych, nijbardziej zdumiewających i zaskakujących oraz wzruszających śmierci, twórcy DB GT nie ukazali absolutnie niczego, z przyjętych założeń.
Zatem, choć pomysł był świetny, jego wykonanie marne. Bardzo marne.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
eVa_SSJ Kobieta
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 6.181
Posty: 2
mysle ze tak..bo to jedna z naj... postaci w db


Focus: A czy możesz oprócz tego dopisać jakieś argumenty, czemu tak myślisz ?
pippin4 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 6.234
Posty: 24
Jack Sparrow napisał(a):
Chyba nie do końca rozumiesz co piszesz. Napisałeś WIELE PRZYSZŁOŚCI, a przykład który podałeś odnosi sie do jednej linii czasu, wydarzenie po wydarzeniu.
Ale, mogłoby się też tak stać, że coś przeszkodziłoby Piccolo stworzyć kule - jeden mały fakt mógłby sprawić, że nie miało by miejsca całe GT
Ewentualnie, kule zostały by stworzone po rozdzieleniu Picco z Kami i przy scaleniu przestałyby istnieć. Różnie to by mogło być.

Ogólnie, mam podobne zdanie, jak Dai Kaiosama - śmierć Piccolo w GT wyszła marnie. Nawet, ktoś tak zdolny jak Akira może się pomylić, jak widać...
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.610
Plusy: 2
Posty: 1.408
Ogólnie, mam podobne zdanie, jak Dai Kaiosama - śmierć Piccolo w GT wyszła marnie. Nawet, ktoś tak zdolny jak Akira może się pomylić, jak widać...
Nie uważam, ze p. Toriyama pomyslił się sugerując konieczność uśmiercenia Piccolo. O ile rzeczywiście było to jeog sugestią. Biorąc pod uwage przytoczone przez Focusa argumenty, można bowiem stwierdzić, że pomysł był dobry iu, co więcej, nawiązywał w sposób oczywisty do pierwszej śmierci bohatera.
Wydaje mi się jednak, że tak naprawdę śmierc Piccolo nie była potrzebna ani samej treści DB Gt, ani tym bardziej fanom serii.
O wykonaniu zamierzonego pomysłu juz pisałem, zatem nie będe do tego wracać.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
konto usunięte
Saiyanin
Saiyanin


Wiem że tak głupio pisać, ale kiedy Picollo zginął?... Bo nie pamiętam... Potem wypowiem się na ten temat, ale nie pamiętam co sie stało!.. Help!
Sevba
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Sevba
Dni na forum: 6.154
Posty: 123
Skąd: Z Komina
picollo zgina kiedy ziemia rospadala sie z powodu beibi

Wiem, ze jestes nowy, ale pisz na temat, poprawniej i wiecej...
SoheiMajin Gotenks
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » Czy dotknęła Was śmierć Piccolo w DBGT?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook