Forum Dragon Ball Nao

» [Dramat] Rocky Balboa (2006)

Legolas Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]

Wiek: 31
Dni na forum: 6.537
Ostrzeżenia: 1
Posty: 432
No właśnie jak w tytule co myślicie o nowym filmie Sylvestra Stallone? Jakie uczucia i emocje poczuliście po seansie? Czy jeśli nie oglądaliście, zamierzacie to zrobić, czy lepiej sobie odpuścić?

Osobiście film bardzo mi się podobał. Jednak dla mnie to nie była kontynuacja V, IV, III czy II części. Nowy Rocky ewidentnie jest kontynuacją części I . Bardzo miłe są te wspomnienia. Ach te dwa małe żółwiki. Na początku o fabule. Nareszcie coś się dzieje! Ostatnie części zaczęły być nudne, a w "VI" nie nudzimy się ani przez moment.. Wreszcie wszystko zlepia się w jedną całość. Jeśli chodzi o samego Rocky'ego. Stallone mimo iż ma 61 lat, nadal daje radę! I dlatego respect dla niego. Aż się łezka kręci pod koniec filmu, gdy cała zebrana publiczność żegna sie z Balboą. Scenariusz jest jak najbardziej przemyślany. Walka na macie jest świetna. Podczas oglądania czujemy jakbyśmy nie oglądali filmu lecz transmisje sportową. Ogółem film mi się bardzo podobał.

5+/6
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Szkoda, że przegrał. Film fajny. Podczas walki darłem się na monitor...

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.772
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
Jak dla mnie I część była świetna, kolejne części w stylu przegrywa, przegrywa...
wygrał. Jeśli VI podobna jest do I chętnie zobaczę...

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
Legolas Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]

Wiek: 31
Dni na forum: 6.537
Ostrzeżenia: 1
Posty: 432
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Film mi się podobał, jak każdy z serii Rocky i reszta filmów ze Stalone, ale wydaje mi się, że jest to najgorszy wytwór z serii. Uważam go za dobre zakończenie, mimo iż Balboa finałową walkę przegrał. Tak czy inaczej dla każdego pozostanie bohaterem. Z powodu pierwszej części zacząłem chodzić na boks, był i będzie dla mnie wzorem wytrwałości, zaciekłości i w walce o swoje.

Alternatywne zakończenie moim zdaniem jest gorsze, bo ile razy Rocky może wygrywać? Teraz zrobili lepiej, bo wiedzieli, że dla widza to Rocky był prawdziwym zwycięzcom.

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
mihesz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ

Wiek: 33
Dni na forum: 6.129
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 519
Dobrze,że przegrał. Wyszła by z tego niezła kaszanka, wiadomo,że 60-latek nie wygra z dużo młodszym od siebie bokserem, byłoby to strasznie naciągane!
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Oczywiście oglądałem ;D. Jakbym mógł nie oglądać, filmy z "Włoskim Ogrem". Są moimi ulubionymi filmami i jestem wielkim fanem serii, oglądam za każdym razem kiedy jest emitowany w TV. Co do samej części, po pierwsze primo szkoda, że to niestety już ostatnia część (choć w moim sercu tli się nadzieja na kontynuację). Rocky przegrał "pokazową" walkę, ale pomimo swojego wieku walczył do końca, jak zawsze z resztą walka finałowa trzymała w napięciu. Sama fabuła ostatniej części jest interesująca, film trzyma w napięciu do ostatniej minuty choć już nie to to samo, co chociażby część I, czy II.
Przyznam, że na sam koniec filmu aż się popłakałem .
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Nie chcę sie rozpisywać, ale czekałem na ten film. Rocky "The Italian Stallion" to po prostu idol sprzed lat, w sercu wielki sentyment i po części respekt. "Stary ale jary" to sformułowanie adekwatne [podwójnie, bo Rambo IV też całkiem zgrabnie wyszedł]. I wcale NIE zgodzę się z tym, że jest to najgorsza z części. Sam Stallone w brytyjskim wywiadzie przypisuje różnym częściom oceny 10,9,8 na 10, a piątej odsłonie przyznał... Zero. Uważa ją za totalną KLAPĘ. Coś jak Rocky bez Rocky'iego. I dlatego ostatni film zwie się "Rocky BALBOA" a nie "Rocky VI". Zgrabnie omijamy część piątą.
Pozdrawiać.

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » [Dramat] Rocky Balboa (2006)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook