Forum Dragon Ball Nao

» Dlaczego Trunks i Goten tak łatwo osiągneli SSj?

Strony:   1, 2, 3
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.372
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Kakarotto91 napisał(a):
Goku który w końcu osiągnął SSJ3
Wiele osób twierdzi (w tym i ja), że poziom Mistic był silniejszy od SSJ3.
Zrobię mały offtop, aby cię uświadomić, że się mylisz.
Otóż, możemy stwierdzić, że SSJ3 jest silniejszy chodź by, mówiąc o Buu, Goku przyszło walczyć z najsilniejszą formą Buu (tak, to jest zadziwiające, ale tak stwierdza sam kaiobito), Kid Buu. Po drugie widzimy, że SSJ3 jest silniejszy oglądając kinówke nr. 13, w której Akira, wyraźnie podkreśla, że SSJ3 jest najsilniejszy.
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.610
Plusy: 2
Posty: 1.408
Potomstwo Saiyan i Ludzi miało zancznie większe wrodzone możliwości i potencjał bojowy. Na tę tezę jest az zbyt dużo dowodów, aby w ogóle poddawac ją w watpliwość.

Co do samych dzieciaków, to wciąz wydaje mi sie, z ejedynym słusznym wyjaśnieniem ich szybkiej i, nazwijmy ją, bezbolesnej transformacji w SSj jest koniecznosc powołania do życia Gotenksa.
ja im się udało osiągnąc stadium SSj nie wiem...
Dla mnie liczy sie to, że byli w stanie to zrobić w wieku kilku lat.
To z całą pewnością dowodzi ich wyjatkowych umiejętności.

A co do wątpliwości Old Shatterhanda...

Po pierwsze, nikt nie stwierdził, z eKid Buu jest najsilniejsza formą demona.
Jet to dośc popularna teza, ale nie jest ona prawdziwa.
Kid Buu to kwintesencja zła, najgorsza wersja Buu nie ograniczona rzadnym połączeniem. Ale równiez nie dysponująca moca płynącą z tych połączeń.I o ile pierwotne wersje Buu- Fat, i Majin nie moga sie równac z Kid Buu, to juz wersja Super Buu(po wchłonięciu Piccolo, Gotena, Trinksa i Gohana) zdecydowanie przewyższała siła Kid Buu.
Chatakteru i siły nie nalezy w tym przypadku łaczyć.
Co więcej, istnieją wysoce uzasadnione tezy, z eGoku SSJ3 przewyższał, a na pewno dorównywał siłą Kid Buu.
I wydają mi się one, jeśli nie prawdziwe, to bardzo bliskie prawdy.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Nuruva Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Nuruva
Wiek: 37
Dni na forum: 6.289
Posty: 197
Skąd: World Below
Zgadzam się odnośnie form Buu z Dai Kaiosama , gdyby doszło dodatkowo do wchłonięcia Gohana, Gotenksa i Piccolo przez Kid Buu...już nikt by go nie pokonał.

Co do głównego wątku tematu...zawsze się nad tym zastanawiałam i sam fakt tak łatwej przemiany wydaje mi się do dziś śmieszny. Jakby sztuczny na potrzeby akcji.

I was buried alive...
I was born dead...
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.372
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Cóż, żyłem wtedy w dużej niewiedzy.
Dai Kaiosama napisał wiele, jednak nie ma daru przekonywania, dopiero tygodniowa dyskusja (inne forum) sprawiła, że zmieniłem swój pogląd .
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.610
Plusy: 2
Posty: 1.408
Cóż, żyłem wtedy w dużej niewiedzy.
Dai Kaiosama napisał wiele, jednak nie ma daru przekonywania, dopiero tygodniowa dyskusja (inne forum) sprawiła, że zmieniłem swój pogląd
Właściwie unikam pezekonywania kogokolwiek do swoich poglądów.
Ale z reguły [ ort! ] chętnie biorę udział w ważnych i niepewnych, z punktu widzenia treści DB, dyskusjach. O ile, naturalnie czas mi na to pozwala.
Kwestie wyższości Super Buu nad Kid Buu przedyskutowałem niegdyś z wielkim nieobecnycm naszego Forum- Mistrzem, i nie uznawałem za potrzebne jej powtarzać.

Nie mniej jednak cieszę się, ze odnalazłes w swym życiu wląściwa droge i błądzić po szlakach niewiedzy nie będziesz już

A co do samego tematu, to wciąż twierdze, ze ssj u dzieciaków był koniecznością z punktu widzenia powołania do życia Gotenksa.
A jednocześnie dowodzi niezwykłego potencjału obu chłoppców.
Dlaczego osiągnęli go tak "łatwo"?
Ja podarowałem sobie szukanie odpowiedzi na to pytanie. Najważniejsze sa fakty- zarówno siedmio letni Goten jak i rok starszy Trunks potrafili zmieniac się w SSJ.
I liczy się tylko to

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Albert Fish Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Albert Fish
Wiek: 37
Dni na forum: 6.345
Posty: 157
Skąd: Siemianowice
Ale zauważmy, że Gohan takze nie trenował jakoś super długo by zostać SSJ. Pół roku z Picollo, na Namek stoczył kilka walk i w końcu rok w Room of Time & Spiryt, gdzie Gohan szybko osiagnął SSJ a potem go tylko dopracowywał. Co daje nam chyba niecałe 2 lata.
Załużmy ze Trunk trenował od 5 albo 4 roku naśladujac Vegete. Czyli w wieku 7 lat mógł moim zdaniem osiagnać SSJ. Tak samo Goten. Jego mama pewnie od małego musztrowała (zastanawia mnie fakt co ją tak odmieniło ze miała do Gotena całkiem inny stosunek niż do Gohana).

I także nie wierze by pół-sayanie byli silniejsi i mieli większy otencjał od czystej krwi sayajinów. A nawet jak te geny o których mówicie sie nawzajem uzupełniały to brakowało im tej determinacji by dążyć do powiekszania swojej mocy do granic możliwosci. Poza tym uważam, że Mistic Gohan mógł się równać z SSJ3 ale tylko podczas Buu Sagi. Goku w późniejszych latach na pewno [ ort! ] przerusł ten poziom nawet bez koniecznosci zamiany w SSJ3.

Co do tego czy Pan mogła by zmienić się w SSJ to uwazam ze nie. Geny sayanów były u niej zbyt słabe. Oczywiscie miała duży potencjał ale na pewno [ ort! ] nie przekroczy on granicy SSJ. Idąc dalej tym tropem dzieci pan musiały by się urodzić jako SSJ(już to chyba pisałem ). Dlatego zostawmy GT by żyło swoim życiem i skupmy się na DB i DBZ

Ps.
Aż sie boje co by urodzili prawnuki Pan. Chyba Golden Ozaru

"Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieje z was, bo jestescie tacy sami."
Nuruva Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Nuruva
Wiek: 37
Dni na forum: 6.289
Posty: 197
Skąd: World Below
Być może dawała dużo sama świadomość tego, że nie jest się czowiekiem. Goku myslał do późnego wieku , ze jest Ziemianinem, dlatego nie starał sie pokonywac barier, natomiast malcy juz od najmłodszych lat widzieli swoich ojców jak się zamieniaja i od dziecka wiedzieli, że są Saiyanami.

I was buried alive...
I was born dead...
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.610
Plusy: 2
Posty: 1.408
A;bert Fish,
dwie uwagi.

Pierwsza.
Jak długo trzeba powtarzać, że potomstwo Saiyan i Ludzi dysponowało wiekszym potencjałem niż Saiyanie czystej krwi?
Wystarczy zajrzeć do mangi- Saiyan Saga by sie o tym przekonać.

Druga.
Nie ma dowodów na to, ze poziom Mistic był poziomem danym raz na zawsze. Bardzo prawdopodobne jest to, ze rozbudzony i powiększony w wyniku techniki Rou Dai Kaioshina potencjał Gohana wrócił do poziomu sprzed wizyty na Planecie Kaio. To tłumaczyłoby dośc niski(prawdopodobnie) poziom mocy Gohana pod koniec serii Z i w serii GT.
Według mnie z Mistic Gohanem spotykamy sie tylko w czasie wlaki z Buu i Hildegarnem. Później widzimy znów "zwykłego" Gohana.

A co do SSJ w przypadku Gohana.
On osiągnął ten poziom bo bardzo trudnych treningach i wielu doświadczeniach bojowych. Nie można porównywac jego transformacji z przemiana Gotena i Trunksa.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Albert Fish Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Albert Fish
Wiek: 37
Dni na forum: 6.345
Posty: 157
Skąd: Siemianowice
No z tym treningiem Gohana to masz racje ze był cięższy od jego brata.

A co do poziomu Mistic to chodziło mi o to że Gohan w swojej szczytowej formie podczas walki z Buu był słabszy od Goku SSJ3 gdy ten trenował dalej i stał się silniejszy po Buu sadze. W skrucie porównuje tu Mistic Gohana z Goku pod koniec mangi a na chama moze nawet z Goku z GT.

A co do tego ze mieszańce jak Gohan i Goten mieli wiekszy potencjał od Goku i Vegety to skoro tak pisze w mandze to jest to prawda.
Co nie znaczy że musze sie z tym zgadzać Po prostu mi ta teoria nie odpowiada. Ale wróce do swojej poprzedniej wypowiedzi. Potencjał to nie wszystko by stać sie najsilniejszym wojownikiem, dlatego Goku i Vegeta byli lepsi od swoich potomków.

"Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieje z was, bo jestescie tacy sami."
Nuruva Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Nuruva
Wiek: 37
Dni na forum: 6.289
Posty: 197
Skąd: World Below
potencja czy uwarunkowanie genetyczne to na pewno [ ort! ] nie wszystko, potrzeba jeszcze zamiłowania i tysięcy godzin treningów, ale ciekawe jest to czemu "mieszańce" jak to napisał Albert Fish, łatwiej rośli w siłę?Może to był plus bycia "pół na pół", z drugiej zaś strony był minus--> brak takich zapendów do treningów jak "czyści" Saiyanie.

I was buried alive...
I was born dead...
Gogeto Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Gogeto
Wiek: 30
Dni na forum: 6.224
Posty: 53
Skąd: okolice Włocławka
Chłopaki mieli po prostu dużo mocy i dla nich osiągnięcie SSJ było normalką, a poza tym mieli takich ojców, że trudno im się dziwić żeby byli ciotami i nie mogli osiągnąć SSJ
Może troszkę byli niezwykli
@@Son Goten@@ Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
@@Son Goten@@
Wiek: 28
Dni na forum: 6.134
Ostrzeżenia: 1
Posty: 94
Skąd: Ustrzyki Dolne
No bo byli bardzo silni. Noi byli niezwykli.

@@@@@@@@DRAGON BALL@@@@@@@@
@Trunks@ Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
@Trunks@
Wiek: 27
Dni na forum: 6.132
Posty: 12
Skąd: UD
Byli po prostu zaradni. Zgadzam się z @@Son Goten@@, że byli niezwykli, zgadam się też z Gogeta.
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.203
Posty: 633
Skąd: Kielce
Według mnie stało się to dlatego, że chłopcy wiedzieli o poziomie SSJ. Goku odkrył go przypadkiem i dlatego tak długo go nie osiągał.
Poza tym, chłopcy przechodzili bardzo trudne treningi.
Według mnie nie byli w żaden sposób niezwykli, po prostu ich treningi były bardziej intensywne i tak szybkie osiągnięcie poziomu SSJ było spowodowane tym, że chłopcy po prostu wiedzieli o SSJ.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.802
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Ponieważ mieli talent. Goten podczas Treningu z matką pewnie miał jakiś powód, ale nie był on ukazany. A Trunks prawdopodobnie podczas treningu z ojcem.
Vegeta_SSJ4 Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Vegeta_SSJ4
Wiek: 37
Dni na forum: 5.505
Posty: 191
Skąd: z Vegety :D
Po prostu zadziałały geny Goten był drugim synem Goku a Trunks pierwszym Vegety.Po prostu zadziałała krzyżówka genów przekazywana z pokolenia na pokolenie i tyle w temacie

" ... Jest tylko jedna rzecz,w życiu ludzi,narodów i państw,która jest bezcenna:tą rzeczą jest Honor ... " - A dla Vegety Honor jest bezcenny
.:LuKasz:. Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
.:LuKasz:.
Wiek: 30
Dni na forum: 5.512
Plusy: 1
Posty: 261
Skąd: ベガの惑星から
Zgadzam się z powyższymi opiniami, ale może też być inny powód dzięki któremu tak łatwo osiągnęli SSJ, a mianowicie to że Akira nie chciał przedłużać DBZ.

[ Dodano: 11.03.2009, 13:10 (po 10 minutach) ]
Lady Byczusia napisał(a):
A Trunks prawdopodobnie podczas treningu z ojcem.
Tak, ale obejrzyj dokładnie Vegeta podczas treningu zdziwił się że Tronk umiał przemienić się w SSJ , a po ich rozmowie można wywnioskować że Tronk już wcześniej umiał przemienić się w super wojownika

DB RULEZ
___________________________

[*]Andrzej Sapkowski
[*]Stephen King
___________________________
Brayla Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Brayla
Wiek: 29
Dni na forum: 5.161
Posty: 127
Skąd: Warszawa
No jak to czemu, wystarczy spojrzeć na ich ojców A poza tym tak jak ktoś już tu mówił, to wystarczy w siebie wierzyć Fakt, Gohan ciężko pracował żeby to osiągnąć, więc to też troche dziwne że ci dwaj w tak młodym wieku osiągneli ten poziom z łatwością

True Saiyans fight alone
Maciejssjssj Mężczyzna
Dende
Dende
Maciejssjssj
Wiek: 25
Dni na forum: 5.234
Posty: 49
Skąd: Bydgoszcz
Hidden napisał(a):
Ja nie wiem... Mi się wydaje jedak że trzeba być wkurzonym... Goku osiągnął SSJ bo się wkurzył po śmierci Kuririna. Vegeta, gdyż wkurzył się tym że NIE może osiągnąć SSj, a Gohan przypomniał sobie Frizera i wszystkich których on zabił. A następne przemiany to już wystarczy chcieć. Nie wiem jak było z Future Trunksem.
z foture trunksem bylo tak ze jak on byl mlody to gohan byl jego mistrzem i on zginął i trunks sie * i ssj ;]

Nie przeklinaj, a dwa popracuj nad ortografią.
SoheiMajin Gotenks
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3

Forum DB Nao » » » Dlaczego Trunks i Goten tak łatwo osiągneli SSj?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook