Forum Dragon Ball Nao

» Balladyna

eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Kto czytał ? Mi ten dramat przypadł do gustu, kto się nie zapoznał z tą nazwą, to zachęcam do przeczytania, naprawdę interesująca tragedia.
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.048
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Taka sobie ta książka, czytałem dawno temu jeszcze w podstawówce i może mnie wtedy nawet zainteresowało, ale gdybym miał to czytać znowu to bym chyba padł z nudów. Jak dla mnie jest zbyt naiwna...

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Xan Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Xan
Wiek: 67
Dni na forum: 7.035
Posty: 474
Skąd: Forteca Żalu
Czytałem kiedyś, nie jest to zła książka, ale arcydzieło zdecydowanie też nie. Z dramatów wolę "Dziady" Mickiewicza (szkoda, że "Bab" nie napisał ).

Miyamoto Hachimaro
obiit Anno Discordiae MMVII
Idus Ianuarias

Hic natus est
Q'ccaon'naeaeccer
Anno Discordiae MMVII
Ante Diem XIII Kalendas Martiae
Majin_Vegeta Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Majin_Vegeta
Wiek: 67
Dni na forum: 7.040
Posty: 501
ostatnio widzałem zdjecie balladyny w czasopismie dla mezczyzn powiem ze konkretna ;p
joke
ja czytałem,nie lubie ksiazek a co za tym idzie tego tez nie lubie, dizekuje
Kuba wojewódzki rox

END
Frasek Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 7.092
Posty: 71
Skąd: Jarzębia Łąka
Majin napisał(a):
ostatnio widzałem zdjecie balladyny w czasopismie dla mezczyzn powiem ze konkretna ;p
Cóż za zbieg okliczności, też miałem okazję zobaczyć ją w... akcji .
Książki nie przeczytałem i chyba nie przeczytam. A jakbym musiał przeczytać to mam pod ręką "Ściągę z polskiego" .
Majin_Vegeta Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Majin_Vegeta
Wiek: 67
Dni na forum: 7.040
Posty: 501
no patrz mamy chyba tą sciąge z jednego wydawnictwa :O

END
Megane Kobieta
"Rōnin
Rōnin

Wiek: 36
Dni na forum: 7.024
Posty: 518
Pierwszy raz widze zeby komus sie 'Dziady' podobaly . Ja czytalam to myslalam ze usne. Na dodatek Mickiewicz jak to to pisal to chyba sie nacpal . W sumie Balladyna fajna, ale z lektur szkolnych wole ' Spotkanie nad morzem', 'Dzieci z Bulerbyn' <nie wiem jak to sie pisze> i ostatnio zaczely mi sie 'Chłopi' podobac .
Xan Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Xan
Wiek: 67
Dni na forum: 7.035
Posty: 474
Skąd: Forteca Żalu
Zaczynając od rzeczy przyjemnych: "Dzieci z Bullerbyn" – druga książka, która mi się spodobała (pierwsza to "Królewicz i żebrak", ale nie czytałem jej pod przymusem), "Chłopi" – piękne dzieło, ale źle mi się kojarzące: przez nie Żeromski nie dostał Nobla. A przechodząc do rzeczy mniej przyjemnych: co Ci konkretnie nie pasuje w twórczości Mickiewicza i "Dziadach" ? Mogłabyś uzasadnić, czemu ich nie lubisz? Bo to, że prawie usnęłaś je czytając, nic nie znaczy (ja usnąłem trzy razy przy Sapku, bo go czytałem do... nie wiem, do której w nocy ). Jeżeli zaś chodzi o Twoją hipotezę dotyczącą tego, że Mickiewicz rzekomo naćpał się przed napisaniem "Dziadów", to... Cholera! Skręt mi zgasł! Gdzie ja posiałem zapalniczkę? Szlag, nawet zapałek nigdzie nie widać. Cóż, gorzałka i piwko musi wystarczyć. O, butelka już jest w połowie pusta, a w antałku dno widać. Ale ten czas leci. A więc napiszę więcej, gdy znajdę zapalniczkę i odnowię zapas trunków (nie mylić z Trunksami).

Miyamoto Hachimaro
obiit Anno Discordiae MMVII
Idus Ianuarias

Hic natus est
Q'ccaon'naeaeccer
Anno Discordiae MMVII
Ante Diem XIII Kalendas Martiae
Megane Kobieta
"Rōnin
Rōnin

Wiek: 36
Dni na forum: 7.024
Posty: 518
Powiem Ci tak: Akcja mało spójna, jezyk za cholere nie zrozumiany, sens według [ ort! ] mnie leży i kwiczy, lecz najgorsza w tym wszystkim jest 'Wielka Improwizacja'. Fantasy akceptuje, moge powiedzieć że nawet lubie, jendak gadać i wyzywać Boga??? To jest nie do pomyslenia tego nie mozna nazwać SF nawet, a jedynie 'Moje zchizy po maryśce'. A tak w ogóle [ ort! ] to nawet te matafizyczne bajery nie zmienią faktu iz to jest nudne jak flaki z olejem (chyba ze ktoś uzna je za ciekawe ).

Xan twoja 'druga [ ort! ] natura' daje o sobie znać
Xan Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Xan
Wiek: 67
Dni na forum: 7.035
Posty: 474
Skąd: Forteca Żalu
Aaach! Cholera! Jak przeczytałem Twój tekst na temat "Dziadów", to aż mi się strzykawka wyślizgnęła z ręki. Wolę nie pisać jakiejś finezyjnej odpowiedzi, bo byś się jeszcze obraziła (nie byłaby zbyt miła ). Skomentuję to tylko tak, że "Dziady" to nie fantasy ani sf, tylko dzieło głęboko patriotyczne. A gdy Konrad bluźni, to czyni to pod wpływem swej olbrzymiej miłości do ojczyzny (co do gadania do Boga, to mi się to zdarza wcale często (serio!) – mój styl jest podobny do tego prezentowanego przez głównego (jeżeli można go tak nazwać) bohatera "Skrzypka na dachu"). Nie rozumiem, dlaczego ni z gruszki, ni z pietruszki wyskoczyłaś z Gustawem. Przecież to postać zupełnie inna od Konrada, pochodząca z o wiele wcześniejszego okresu twórczości Mickiewicza! Zaś język? Co masz do niego? Jest odrobinę archaiczny, ale chyba nie narzekasz, gdy ktoś np. stylizuje sposób wypowiadania się postaci w swojej historycznej powieści, prawda? A dla Micka ten język był zupełnie naturalny i codzienny!

Na koniec porada: lepiej nie odpowiadaj, bo jak za mocno wciągnę powietrze po przeczytaniu Twojej wypowiedzi, to mi kokaina może śluzówkę zniszczyć.

Miyamoto Hachimaro
obiit Anno Discordiae MMVII
Idus Ianuarias

Hic natus est
Q'ccaon'naeaeccer
Anno Discordiae MMVII
Ante Diem XIII Kalendas Martiae
Megane Kobieta
"Rōnin
Rōnin

Wiek: 36
Dni na forum: 7.024
Posty: 518
Xan ja mam świadomość faktu, iż 'Dziady' to żadne SF ani fantasy. Tak tylko przyrównałam to to gdyż metafizyką i dziwnymi @.@ zdarzeniami aż promieniuje ten tekst. Patriotyczna ksiazka? Być może. Mickiewicz był poetą tworzącym 'dla kasy', bynajmniej nie taki jakim był Słowacki który urodził się w biedzie i zmarł w biedzie. Mickiewicz specjalnie stylizował tak swój język. Chociaż chciał przekazać go nie tylko arystokracji ale także chłopom. Może robił im na złość? Bo jedno jest pewne chłopi ZA CHOLERE tego by nie zrozumiali

P.S. Wybacz jesli przez moje posty przedawkowałeś. Nastepnym razem przed przeczytaniem odłóż eee 'środki dopingujące' na bok .
Xan Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Xan
Wiek: 67
Dni na forum: 7.035
Posty: 474
Skąd: Forteca Żalu
Oświadczenie: Xan przez najbliższy czas nie będzie się wypowiadał w tym temacie. Po przeczytaniu ostatniej wypowiedzi Megane próbował palić dwadzieścia skrętów naraz, co skończyło się trafieniem do szpitala.

Miyamoto Hachimaro
obiit Anno Discordiae MMVII
Idus Ianuarias

Hic natus est
Q'ccaon'naeaeccer
Anno Discordiae MMVII
Ante Diem XIII Kalendas Martiae
Tara Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Tara
Wiek: 34
Dni na forum: 6.843
Posty: 118
Skąd: Planeta Warion
Balladyna była dla mnie zarabista. Moze dlatego, ze luię takie klimaty. Zdrada morderstwa Ale Dziady są totalnie nudne. Tylko fragment o duchach był bardzo ciekawy. No ale jeśli ktos taki jak ja lubi ksiązkę Krzyżacy to czemu ktoś ma nie lubieć Dziadów

Tak naprawdę do szczęścia niewiele nam trzeba. Jednak nie wszyscy to wiedzą.
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Ja z Balladyną zwiazany jestem bardzo. Gdy w 6 kl. pod. kazali nam ją wsytawić (a raczej scene z Filonem i wdową) z kumplami wymyśliliśmy niezły odlot. Ubraliśmy dresy i ja jako Filon rapowałem test, ziomowałem, i ciągle powtarzałem "Joł joł!!" Za to jak potem grąłem wdowę to już były takie uchybienia od tytułu... np. "(...) Piorun wypalił oczy...nie powinnam kupować tych okularów odblaskowych... OCzywiście jak to się pisze to nie jest to śmieszne, ale wierzcie mi. To było genialne. I nie chce się chwalić,ale naprawdę doskonal mi to szło. A na końcu, jak miała umrzeć Balladyna, zapomnieliśmy o tym piorunie (miał być kabel i miał ją porazić) więc wziąłem do ręki ksążkę do polskiego i perdyknąłem go (go bo to facet grał balladynę) w mordę. No i Balldyna umarła... Wystawialiśmy to 5 razy przed szkołą (na akdaiemiach, Dzień Matki...) i 7 czy 8 przed klasą. Eh...stare dobre czasy....

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Amidala Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Amidala
Dni na forum: 6.284
Ostrzeżenia: 1
Posty: 219
Skąd: Kraków
troche to czytalam znudzilo mi sie jak chodzilam do podstawowki to bylam balladyna w przedstawieniu

Gdy ktoś umiera wszponach Gniewu
Rodzi się klątwa..krąży w Okół miejsca Śmierci
Gdy zabłądzisz w to miejsce...
...:::ZNISZCZY CIĘ JEJ GNIEW:::...
Obraz
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Kiedyś nie lubiłam Balladyny, ale z czasem się to zmieniło. Tą książkę miałam jako lekturę w 6 klasie i w 1 gim. Z początku mi się wydawała jakaś idiotyczna i nie wiedziałam o co chodzi. Jednak po pewnym czasie coś we mnie drgnęło. Otóż tak: książka może i napisana trudnym językiem, ale mi się podoba. Teraz go rozumiem i wiem o co chodzi. Poza tym lubię brutalne filmy i książki. A tam trup się ściele gęsto. Balladyna- lubię takie czarne charaktery, mocne i silne. Zdecydowana wie czego chce. Ta chytra i sprytna bohaterka potrafi dojść do celu. Wiem, że powinnam jej nienawidzić, ale jakoś ją lubię. Jeśli chodzi o dialogi są one poprawne, nie widać w nich sztuczności i nie są one na siłę. Samo zakończenie :śmierć Balladyny było przewidywalne, ale cóż.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Balladyna
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook