Rok 2003 :: Premiera pierwszego DVD z odcinkami "Dragon Ball" (21 lat temu)

» Fantasy

Strony: 1, 2  
Vasson Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Vasson
Wiek: 33
Dni na forum: 6.651
Posty: 186
Skąd: West City
Co myslicie o fantastyce? mi ogólnie sie podoba ma swoj ciekawy klimat (ach te wampiry ^^) jaki jest wasz ulubiony typ fantastyki moze naukowa ? ja lubie tę morczną fantastyke

An nescis, mi fili, quantilla prudéntia mundus regatur? -Czyż nie wiesz, mój synu, jak mało trzeba rozumu do rządzenia światem?
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.585
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Ja podobnie jak ty Vasson tez lubie klimaty fantastyki. Moimi ulubionymi postaciami fantastycznymi sa: Krasnolud, Druid, Goblin i Elf.

Pozdro 600 :

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Vasson Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Vasson
Wiek: 33
Dni na forum: 6.651
Posty: 186
Skąd: West City
heh a moje ulubione postacie to : Wampir, Ork, Wilkołak i mag

pzdr

An nescis, mi fili, quantilla prudéntia mundus regatur? -Czyż nie wiesz, mój synu, jak mało trzeba rozumu do rządzenia światem?
el coyote Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 6.809
Posty: 73
Fantastyka? Też mi temat. Zależy co rozumiemy pod pojęciem fantastyki. Dla mnie to główny powód czytania jakichkolwiek książek. Nie ma czegoś takiego jak "morczna fantastyka" jedyny gatunek podobny do tego określenia to może być horror. Ja osobiście preferuje wszelkie rodzaje fantastyki. Nigdy jej za wiele
Vasson Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Vasson
Wiek: 33
Dni na forum: 6.651
Posty: 186
Skąd: West City
Fantastyka? Też mi temat. Zależy co rozumiemy pod pojęciem fantastyki. Dla mnie to główny powód czytania jakichkolwiek książek
wiec jestes bardzo ograniczony z tego co widze wejdz sobie np na http://www.fantasyworld.pl/ i sobie po oglodaj

An nescis, mi fili, quantilla prudéntia mundus regatur? -Czyż nie wiesz, mój synu, jak mało trzeba rozumu do rządzenia światem?
el coyote Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 6.809
Posty: 73
eee zaraz zaraz na jakiej podstawie twierdzisz, że jestem ograniczony? To, że nie umiesz zrozumieć treści czyjegoś posta nie jest żadną osłoną .
Vasson Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Vasson
Wiek: 33
Dni na forum: 6.651
Posty: 186
Skąd: West City
chodziło mi oto ze fantastyka to jednyny powód zebys czytał ksiązki

An nescis, mi fili, quantilla prudéntia mundus regatur? -Czyż nie wiesz, mój synu, jak mało trzeba rozumu do rządzenia światem?
el coyote Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 6.809
Posty: 73
Powtarzam, że nadal nie umiesz zrozumieć treści czyjegoś posta. Chyba wyraźnie napisałem:
Dla mnie to główny powód czytania jakichkolwiek książek
Czy widzisz różnicę pomiędzy GŁÓWNY, a JEDYNY?
Vasson Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Vasson
Wiek: 33
Dni na forum: 6.651
Posty: 186
Skąd: West City
1. dobra mój błąd ale jak sam napisałes to jest twój głowny powód(drugi lektury szkolne?)
2. to niejest temat do tego rodzaju rozmów

An nescis, mi fili, quantilla prudéntia mundus regatur? -Czyż nie wiesz, mój synu, jak mało trzeba rozumu do rządzenia światem?
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.585
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Nie masz racji el coyote. Istnieje mroczna fantastyka. Mozna to w skrocie zinterpretowac, ze jest to fantastyka o mrocznym przedstawieniu swiata w ktorym rozgrywa sie dana fabula i wystepuja tam tez ciemne charaktery (nie to co w zwyklej fantastyce jakies anioly czy rycerze)

Pozdro all

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
el coyote Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 6.809
Posty: 73
Co to znaczy istnieje? Sama fantastyka dzieli się na trzy główne gatunki: S-F, Fantasy i Horror. Mroczna fantastyka to jest żaden gatunek czy też podgatunek. Nigdy nie było takiej klasyfikacji. A samo określenie "mroczna fantastyka" jest również błędne, bo do jakiej grupy byś ją przydzielił. Może być tak samo w s-f, fantasy, jak i horrorze. I co to niby jest zwykła fantastyka, a może jest jej odpowiednik niezwykła? Poza tym "ciemne charaktery" nie tylko występują w "mrocznej fantastyce"(w której macie na myśli wampiry, wilkołaki itp), a np. jakiś człowiek nie może mieć ciemnego charakteru i pracować dla tajnej organizacji zła? . Także na podsumowanie "mroczna fantastyka" czy "niemroczna fantastyka" zależy od samej fabuły, nie klasyfikowuje się to w żaden sposób.
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.585
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Jesli chodzi o istnienie mrocznej fantastyki w gatunkach (jesli bedziesz szukal) to jej nie znajdziesz. To jest tylko interpretacja fantastyki, ktora "rzadza" zle charaktery. Jesli chodzi o ludzi to nie wyminilem ich bo podawalem przyklady a czlowiek akurat nie przyszedl mi na mysl Jesli chodzi o "zwykla fantastyke" to napisalem tak tylko dlatego ze nie znam nazw poszczegolnych gatunkow (szybko mi wylatuja z glowy )

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
eli Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
eli
Dni na forum: 6.606
Posty: 105
a propo fantasy, to u mnie na wiosce rozpoczyna sie dzisiaj zjazd miłośników tego gatunku tzw. R-CON i bedzie zabawa do niedzieli.
co do dyskusji to też nie słyszałam nigdy o 'mrocznej fantastyce' co wcale nie musi oznaczać, że nie istnieje.
jeszcze pytanie: jakich autorów preferujecie i dlaczego? bawicie się może w RPG?

... idż wyprostowany wśród tych, co na kolanach...
domisiek Kobieta
Wojownik
Wojownik
domisiek
Wiek: 34
Dni na forum: 6.469
Posty: 47
Skąd: Brzezowka
Wampirki rzadza Uwielbiam klimaty FANTASY......

Często najmądrzejsza odpowiedzią jest milczenie...

Cierpienie jest krzyżem, jeśli upadniesz-> zginiesz!

ŻYj z cAłYcH Sił I UśMiEcHaJ SiE Do lUdZi, Bo nIe jEsTeś SaM
ItzBolo Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
ItzBolo
Wiek: 35
Dni na forum: 6.454
Posty: 73
Skąd: Gdansk
hehe jesli chodzi o fantastyke... moje ulubione to wampiry i wilkolaki , taki jak spotykamy w filmie Underworld

Train Hard To Win Easy !!
Szalkie Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Szalkie
Dni na forum: 6.672
Posty: 54
Skąd: ::Gdańsk::
Widzę ludzie że nie znacie się na fantasy -_- Jak można mówić : " moimi ulubionymi postaciami są: ork, elf, druid. " ( po pierwsze to nie są postacie, tylko dwie rasy i jedna klasa -_-) w fantasy przecież głównie chodzi o pokazywanie charakteru nadzwyczajnych postaci (nie tylko cudownych bohaterów ale także innych normalnych przedstawicieli ras) , aby móc ich porównywać z nami.
Moimi ulubionymi rasami i klasami są : Człowiek, Drow, Fearie.
Xan Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Xan
Wiek: 67
Dni na forum: 7.025
Posty: 474
Skąd: Forteca Żalu
Vasson napisał(a):
Co myslicie o fantastyce?
Skoro pytasz o fantastykę, to dlaczego w temacie stoi jak byk "fantasy"?

Vasson napisał(a):
mi ogólnie sie podoba ma swoj ciekawy klimat
Niezbyt Cię rozumiem. Fantastyka to dziedzina literatury, filmu etc., czyli pojęcie bardzo ogólne. Jako taka nie posiada własnego, charakterystycznego klimatu. Wszystko zależy od utworu.

Vasson napisał(a):
ach te wampiry ^^
A od kiedy nieodłącznym elementem każdego dzieła fantastycznego są wampiry? W Star Wars jakoś ich nie uświadczyłem…

Kakarotto91 napisał(a):
Moimi ulubionymi postaciami fantastycznymi sa: Krasnolud, Druid, Goblin i Elf.
Poza uwagami Szalkiego, wyrażam powątpiewanie, czy druida można bezdyskusyjnie uznać za postać fantastyczną. Przecież pierwotnie było to określenie kapłana celtyckiego. Analogicznie mag był kapłanem perskim.

kojot napisał(a):
Nie ma czegoś takiego jak "morczna fantastyka" jedyny gatunek podobny do tego określenia to może być horror.
Nigdy nie spotkałem się z takim określeniem i wydaje mi się, iż faktycznie ono nie funkcjonuje. Jednakże, jako najbardziej doń pokrewnego nie wskazywałbym horroru, lecz moje umiłowane dark fantasty.

Vasson napisał(a):
wiec jestes bardzo ograniczony
O kojocie można powiedzieć wiele rzeczy, ale na pewno nie to, że jest ograniczony. Na razie jedyną osobą zasługującą na takie określenie jesteś Ty.

Vasson napisał(a):
to niejest temat do tego rodzaju rozmów
Więc nie trzeba było wyskakiwać z inwektywami, ot co.

Kakarotto91 napisał(a):
Nie masz racji el coyote. Istnieje mroczna fantastyka.
Oczywiście jesteś wielkim autorytetem w tej sprawie i nie możesz się mylić. Wielce to budujące.

Kakarotto91 napisał(a):
Mozna to w skrocie zinterpretowac, ze jest to fantastyka o mrocznym przedstawieniu swiata w ktorym rozgrywa sie dana fabula i wystepuja tam tez ciemne charaktery
Czyli mroczna jest bodaj każda fantastyka, wliczając w to Muminki, bo i tam AFAIK jakieś czarne charaktery są.

Kakarotto91 napisał(a):
nie to co w zwyklej fantastyce jakies anioly czy rycerze
Bez komentarza.

Kakarotto91 napisał(a):
Jesli chodzi o istnienie mrocznej fantastyki w gatunkach (jesli bedziesz szukal) to jej nie znajdziesz. To jest tylko interpretacja fantastyki, ktora "rzadza" zle charaktery.
Jeśli uważasz to za poprawną definicję, to znowu jesteś w błędzie.

Pozdrawiam
A.

Miyamoto Hachimaro
obiit Anno Discordiae MMVII
Idus Ianuarias

Hic natus est
Q'ccaon'naeaeccer
Anno Discordiae MMVII
Ante Diem XIII Kalendas Martiae
Draqun Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Draqun
Dni na forum: 6.858
Posty: 259
Skąd: Główczyce
Domisiek czy kto tam napisał(a):
Wampirki rzadza Very HappyVery HappyVery HappyVery Happy Uwielbiam klimaty FANTASY......
Popatrza

Xan napisał(a):
A od kiedy nieodłącznym elementem każdego dzieła fantastycznego są wampiry? W Star Wars jakoś ich nie uświadczyłem…
eli napisał(a):
co do dyskusji to też nie słyszałam nigdy o 'mrocznej fantastyce' co wcale nie musi oznaczać, że nie istnieje.
może istnieć, ale nie musi. "Mroczna fantastyka" brzmi jak "gotowane jajko sadzone", choć sam nie wiem czemu (ale to bez sensu). Przecież każda lub prawie każda opowieśc fantastyczna zawiera coś mrocznego, począwszy od postaci, poprzez historie, aż do artefaktów i tym podobnych.



Shalkie napisał(a):
w fantasy przecież głównie chodzi o pokazywanie charakteru nadzwyczajnych postaci
może, ale nie zawsze. Poza tym masz super avka

Takich 3-ech jak nas 2-óch nie znajdziecie ani 1-ego
Prawo Omha "Ciało rzucone w łoże traci na oporze"
http://animefunny.vgh.pl
Samael Kobieta
Wojownik
Wojownik
Samael
Dni na forum: 6.117
Posty: 35
Skąd: z tamtąd
najlepsza fantastyka jeśli chodzi o książki to nasza polska fantastyka. mamy wśród rodaków wielu wybitnych twórców. ja preferuję Piekarę, Pilipiuka. z bohaterów świetny jest Mordimer Madderdin i stary ale jary wiedźmin Geralt i jego świta.

In the name of God, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.
Thought
Saiyanin
Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Thought
Dni na forum: 6.139
Posty: 238
Skąd: ...
Ja tam bardzo lubię fantasy <oczywiście nie mówię o kioskowym fantasy typu bląd ksienżniczka i pienkny ksionże oraz smok>
Niemniej moimi ulubionymi są Piekara <Mordimer! i Kostuch... ten duet powala> Anna Kańtoch <Domenic to tak skrajny anty-bohater, ze nie sposób go nie lubić> Pilipiuk <Kubuś!>
A poza tym naprawdę genialna książka autorów o wdzięcznych nazwiskach Cochran i Murphy. "Złamany Miecz" Tak pokręcone fantasy wprost trudno sobie wyobrazić...

When Thought looks in a mirror the mirror shatters, because not even glass is stupid enough to get in between Thought and Thought.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Fantasy
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook