Forum Dragon Ball Nao

» Naruto

Strony: 1, 2, 3  
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.048
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Naruto to jest super wypasiona manga. Ciekawa historia, bohaterowie i walki. Co sądzicie o tej pozycji?
Łasiczka Kobieta
"Rōnin
Rōnin
Łasiczka
Wiek: 38
Dni na forum: 7.053
Posty: 419
Skąd: Pszczyna
Osobiści eczytałam tylko pierwszy tom Naruto (jest dostępny do kupienia w JPF, z tym że finanse mi na to nie pozwalają ) Ale moim zdanie nie jest lepszy od DB
zlotus
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 7.046
Posty: 3
Przy Naruto DB to badziewie. W Naruto są:
-przemyślane walki(a nie tłuczenie przez 25 odc.)
-lepsi bohaterowie
-lepsza muza
-nie ma schematu DB(pokój, zjawia się wróg, walka i jeszcze raz walka, pokonanie, pokój)
-by zrozumieć genialność Naruto trzeba przeczytać 9 tomów lub 80 odc.

I jeszcze jedno: Naruto nie jest ani trochę podobny do DB.
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.048
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Tutaj chciałbym poruszyć jeszcze pewną sprawę związaną z Naruto. Otóż oglądając jego animowaną wersje natknąłem się na coś (parę razy) co było dla mnie dotychczas nie do pomyślenia jeśli idzie o anime w Japoni. W wersji anime zmieniono pare scen by były mniej brutalne!!! Hańba, hańba i jeszcze raz hańba !!! Dla japońskich producentów i serii Naruto... Przypuszczam, że zabieg ten został dokonany by seria była też bardziej odpowiednia dla młodszych widzów bowiem manga jest przeznaczona dla czytelników od 15, 16 lat w góre. Szkoda, że nawet w "ojczyźnie" anime dochodzi już do takich rzeczy... Na koniec podam najbardziej rzucające się w oczy przykłady jakie zauważyłem (choć nie zwracałem zbytnio uwagi czy jest ich więcej):
1.Śmierć Haku:
a) w mandze zasłania własnym ciałem Zabuze i cios przeznaczony dla jego mistrza przebija go na wylot
b) w anime Kakashi zabija Haku, ale nie przebija się przez niego tylko zadaje ranę powierzchowną... (a Haku i tak ginie)
2.Iluzja rannego Sasuke
a) w madze Kakashi zastosował technike iluzji by doprowadzić Sakure do szoku, dziewczyna widzi swojego ukochanego całego w ranach, ze złamaną nogą i bez ręki
b) w anime iluzja Sasuke nie jest już tak poraniona i ma obydwie ręce
3.Ojciec Inariego tuż przed śmiercią
a) w madze ojciec Inariego jest poraniony i ma obcięte ramiona
b) w anime jego ręce są tylko połamane
Mam nadzieje, że takich rażących zmian będzie w przyszłości mniej

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Kamzo: 10.01.2006, 12:26
Xan Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Xan
Wiek: 67
Dni na forum: 7.034
Posty: 474
Skąd: Forteca Żalu
Fakt... Wstyd i hańba, że coś takiego stało się w Japonii...

Jednak muszę przyznać, że tutejsze wypowiedzi (jak również mój znajomy, podpisujący się Naruto-kun (jak ja kocham ten pseudo-japoński )) skłoniły mnie do zapoznania się z tym dziełem. I muszę przyznać, że nie żałuję.

Naruto jest bardzo dobre pod względem fabularnym, a pod względem graficznym to absolutne cudo. Akcja wydaje się trochę mniej liniowa niż w DB, walki są przygotowane bardzo solidnie i, podobnie jak w DB, nie stanowią celu samego w sobie (czyli ani fabuła nie jest pretekstem do walk, ani walki pretekstem do snucia wszelkich wątków fabularnych). Bohaterowie są mniej... hmm... 'mięśniakowaci', przez co ja (chuchro jakich mało) lepiej się z nimi utożsamiam . Ogólnie dzieło jest naprawdę warte uwagi i zachęcam każdego do zapoznania się z nim.

Jeżeli ktoś po przeczytaniu tekstu powyżej myśli, że wolę Naruto od Dragon Balla, to niech lepiej tyle nie myśli . Jak już napisał Kamzo, dzieło to po prostu godnie zastępuje dawno zakończoną serię DB. Nic poza tym. Kiep kto myśli inaczej, a wchodzi na to forum, zaś arcykiep, kto jeszcze o tym pisze.

Aha, tak osobiście nieco przeszkadza mi w Naruto fakt, że dzieło przedstawia ninja jako sympatycznych i dobrych ludzi, podczas gdy byli oni zawodowymi, fanatycznymi zabójcami i szpiegami (w takiej kolejności). Poza tym ninjutsu to bardziej sztuka szpiegostwa ('sztuka bycia niewidzialnym') niż sztuka walki, a w Naruto jest nie tylko kolejnym martial artem, lecz dodatkowo umożliwia stosowanie całej masy technik wykorzystujących ki (czy tam chakrę, bez znaczenia). Wracając do samych ninja: w feudalnej Japonii byli oni naprawdę fanatyczni, wychowywano ich jeszcze surowiej niż samurajów i przygotowywano 'do zawodu' wręcz perfekcyjnie (ninja musiał umieć posługiwać się każdym typem broni (w tym nowinkami w rodzaju pistoletu strzelającego trucizną lub prymitywnej bazooki), a także znać strategię, taktykę, nawigację oraz umieć chodzić, biegać i skakać całkowicie bezszelestnie, nie mówiąc już o pokonywaniu piechotą (przy pozostawaniu niewykrytym przez kontrwywiad) ponad stu kilometrów dziennie). Ninja, któremu groziło schwytanie przez wroga, musiał popełnić samobójstwo, wcześniej oszpeciwszy sobie twarz, aby nie zostać rozpoznanym. W przypadku działań grupowych musiał zabić każdego rannego towarzysza. A tutaj wszyscy są tacy przemili i koleżeńscy, jeszcze bardziej, niż w japońskich 'ludowych' opowieściach o ninja.

Miyamoto Hachimaro
obiit Anno Discordiae MMVII
Idus Ianuarias

Hic natus est
Q'ccaon'naeaeccer
Anno Discordiae MMVII
Ante Diem XIII Kalendas Martiae
SonGoku Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SonGoku
Wiek: 36
Dni na forum: 6.754
Posty: 211
Skąd: Land of 10 000 souls
Zarąbiste jest to anime ostatnio zacząłem sie nim interesować oglądnąłem 3 pierwsze odcinki i po prostu wypas,prze sie oziałem

„Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność”.
I choćbym szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę,
bo sam jestem silniejszy od całego zła w tej dolinie
Xan Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Xan
Wiek: 67
Dni na forum: 7.034
Posty: 474
Skąd: Forteca Żalu
Naruto jest naprawdę świetnym manganime - IMHO przewyższa DB... I nie ma co się oburzać, bo przecież mistrz Kishimoto bardzo podziwia mistrza Toriyamę... Zaś w młodości fascynował się DB

O tym, jak bardzo lubię to dzieło, świadczy chociażby mój podpis (lekki spojler ) i avatar... Nie, Meggie, nie zmienię go, nawet nie próbuj mnie przekonać

Co do trzeciego odcinka anime, to uważam go jak na razie za najbardziej komiczny w całej serii... zwłaszcza początek znajomości Naruto i Sasuke

Jeśli chcecie bliżej poznać moje opinie na temat bohaterów tego dzieła, zapraszam tutaj. Wybaczcie, ale nie chce mi się powtarzać...

Pozdrawiam
A.

PS (do modów zwłaszcza) Kto do cholery wywalił połowę tego tematu?!?!

Miyamoto Hachimaro
obiit Anno Discordiae MMVII
Idus Ianuarias

Hic natus est
Q'ccaon'naeaeccer
Anno Discordiae MMVII
Ante Diem XIII Kalendas Martiae
Draqun Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Draqun
Dni na forum: 6.867
Posty: 259
Skąd: Główczyce
Naruto jest świetne. Bez dwóch zdań bije DB. MAmy tu wszelkie wątki, które w DB nie było, lub tylko były wspominane lekko. I postacie są bardziej zróżnicowane, co daje więcej emocji. Ale jakoś Naruto niezbyt mnie zaskakuje. Większość rzeczy przewidziałem D: . DB mnie tego nauczył

Takich 3-ech jak nas 2-óch nie znajdziecie ani 1-ego
Prawo Omha "Ciało rzucone w łoże traci na oporze"
http://animefunny.vgh.pl
SonGoku Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SonGoku
Wiek: 36
Dni na forum: 6.754
Posty: 211
Skąd: Land of 10 000 souls
macie racje do tej pory moje zainteresowanie anime ograniczało sie do DB ale naruto jest naprawde świetne oglądnąłem 14 odcinków i już nie mam skąd załatwić więcej będe kombinował z torentami bo musze wiedzieć co będzie dalej

„Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność”.
I choćbym szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę,
bo sam jestem silniejszy od całego zła w tej dolinie
Draqun Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Draqun
Dni na forum: 6.867
Posty: 259
Skąd: Główczyce
Jeżeli chcesz parę odcinków, to skontaktój się z Xanem. On skądś ściągał. tylko nie wiem skąd

EDIT:

Tutaj znajdziecie odcinki Naruciaka.

EDIT by Xan:

Direct Download anime można znaleźć tutaj (AFAIR chwilowo nie działa) lub tutaj (trochę wolny...). Mangę w Polszcze wydaje JPF, skanlacje są nielegalne, więc na forum podawać się ich nie godzi... a tak właściwie to mi się nie chce... Jak komuś zależy, mogę przesłać adresy po privie lub mailu... Ewentualnie można skorzystać z tego...

Pozdrawiam
A.

Takich 3-ech jak nas 2-óch nie znajdziecie ani 1-ego
Prawo Omha "Ciało rzucone w łoże traci na oporze"
http://animefunny.vgh.pl
SonGoku Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SonGoku
Wiek: 36
Dni na forum: 6.754
Posty: 211
Skąd: Land of 10 000 souls
dzięki dragon, ale już pogadałem z kumplem który mi raczej załatwi
A to ostatnie też się przydaje

„Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność”.
I choćbym szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę,
bo sam jestem silniejszy od całego zła w tej dolinie
Draqun Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Draqun
Dni na forum: 6.867
Posty: 259
Skąd: Główczyce
Nie ma za co. a głównie podziękuj Xanowi . To on dał linki

Takich 3-ech jak nas 2-óch nie znajdziecie ani 1-ego
Prawo Omha "Ciało rzucone w łoże traci na oporze"
http://animefunny.vgh.pl
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Ech kolejny edit... a więc...

Szarawy, Szarak (dla formalności ja) napisał(a):
Naruto - Mały, wielki edit. Naruto jest lepsze od DB. Naprawdę. DB, jest kapitalne, możecie o tym poczytać na dole, ale... żeby zrozumieć DB można raz przeczytać tom i odłożyć, a Naruto jest tak głębokim anime/mangą że trzeba chwilę się przy tym zastanowić. Naruto ma lepszych bohaterów. Potrafi wycisnąć łzy z oczu, w smutnych i w zabawnych momentach. Postacie, takie jak Gaara, jak Sausuke, jak Naruto, jak Kabuto, jak Kakashi, odkrywamy powoli, by w końcu móc dojrzeć cały genisusz pana Kishimoto. Świat Naruto, wszystko perfekcyjnie dopracowane ( w DB również ) skomplikowana fabuła. Brak schematu DB ( pokój, wojna, pokój, wojna - tutaj mówie o DBZ, jako najlepszej części DB ), niezwykła kreska, początkowo wydawac by się mogło że gorsza od DB, ale Polse jest wydane dopiero 17 tomów, a wtedy dopiero Akira Toriyama zaczął naprawdę pięknie rysować. Dalej, Naruto, jest mniej dziecinne. Porusza głębiej sprawy takie jak - miłość, przyjaźń, tolerancja, odrzucenie, samotność. Ogółem, Naruto to kapitalne, cudowne anime/manga


.

Pozdrawiam .

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Szarak: 30.04.2006, 17:36
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Mam pierwszy tomik i nawet nawet, ale mam tez 3 pierwsze odcinki anime i tez sie nawet wkreca. Chociaz i tak wole DB.

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.048
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Jeden tom, trzy odcinki i już jesteś w stanie stwierdzić coś takiego...? Załóżmy, że jest taka sytuacja: nie znasz jeszcze DB, lecz w ręce wpada Ci pierwszy tomik, a w TV zaczyna się seria. Czy możesz z całą pewnością stwierdzić: "To jest moja ulubiona seria, nie ma nic lepszego na świecie" itd. itd.? Nie sądzę...

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Nie nie chyba zle mnie zrozumiales. Lubie DB i jest to moja pasja. Wiem ze Naruto juz po przeczytanym 1 tomie i ogladnieciu 3 odcinkow anime zainteresowalo mnie, ale jednak DB wkrecilo mi sie niesamowicie i watpie (oczywiscie moim zdaniem) zeby moglo sie z nim cos rownac. Kazdy jednak ma swoje tu zdanie a takie jest moje

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.048
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Doskonale Cię zrozumiałem, jednak nie zgadzam się po prostu z Twym stwierdzeniem. Naturalnie, nie mogę (a nawet nie mam prawa!) narzucać Ci co powinieneś uznawać za lepsze (sam nie mam w kwestii porównania tych tytułów wyrobionego ostatecznie zdania), jednak stwierdzam po prostu, że aby porównać sprawiedliwie dwie rzeczy (tu anime/mangi) trzeba poznać obydwie w równym, bądź chociaż podobnym stopniu.

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
a dlaczego niby nie mozna osadzac mangi po 1, 2 tomach? jak nie spodoba ci sie pierwszy tom, to nie kupujesz drugiego, tak? i wtedy mozna powiedziec, ze cos jest slabe, wiec nie wiem po co rozkminiasz takie rzeczy... tak samo jest z db, pierwszy tom jest smiesznie-dobry i zachecil mnie do kupna dalszych, co innego z naruto, ktore jest b. dobre, ale nie podniecalbym sie nim, az nadto.

pzdr
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.048
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Ja o jednym, a ten o drugim... Pokaż mi gdzie napisałem, że po przeczytaniu jednego bądź dwóch tomów, nie można powiedzieć: "To nie dla mnie". Pisałem o porównywaniu dwóch serii, gdzie jak wspomniałem, aby zestawienie było sprawiedliwe, trzeba mieć spory wgląd w obydwie.

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
ale ja mowie, ze po przeczytaniu wszystkich tomow db, zalozmy, ze ci sie sposobaja. pozniej czytasz jeden tom naruto i ci sie nie podoba. i nie chcesz, czytac dalej, a wiec mowisz wtedy, ze nic nie przebije db.proste. mi jak sie nie podoba pierwszy tom to nie czytam dalej, nigdy... ale widze, ze ty nawet najgorsze mangi czytasz do konca, aby pozniej subkietywnie porownac z inna manga hyh. ja nie przeczytalem flame of recca do konca (33 tomy), przeczytalem 23, ale juz od 1 tomu sie zajaralem ostro. tak samo z i"s, tam to sie zajaralem po pierwszym rozdziale!! 'najwazniejsze jest pierwsze wrazenie' - znasz to?
tak samo jest z piosenkami (choc nie do konca). nie podobaja ci sie 3 single, nie sluchasz plyty. u kogos tam podoba ci sie jeden singiel, sprawdzasz ja. i mozna przeciez wtedy powiedziec, iz jeden kawalek X rozwala cala plyte Y. a na bank jeden tom (te pierwsze) naruto nie rozwala db.
bo np. po przeczytaniu 1, 2 tomu FoR nieraz strassznie podobaly mi sie sceny i nie zawahalem sie powiedzec, iz jest to rowne DB.
dlatego nie trzeba zawsze znac kogos pelnej biografi, aby mowic jaki jest.

no to sie rozpisalem ;p

ps.aby porownac dwa dziela, najpierw trzeba przeczytac obydwie, aby przeczytac obydwie, musza ci sie rowno spodobac. a z tym jest problem ;]

pzdr
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » Naruto
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook