Forum Dragon Ball Nao

» Wojna geniuszy

Strony: 1, 2  

Który z geniuszy był lepszy?

Który z geniuszy był lepszy?
Dr.Briefs 40,63% 13 40,63%
Dr.Gero 59,38% 19 59,38%
Wszystkich głosów: 32
mihesz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ

Wiek: 33
Dni na forum: 6.129
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 519
Kto był większym geniuszem?
Dr. Briefs dyrektor koncernu Capsule Corporation, czy Dr.Gero z Armi Czerwonej Wstęgi.
Dr.Briefs - ojciec Bulmy, wynalazca kapsułek Pach-Bach, odtworzył statek kosmiczny, którym na ziemię przybył Goku i dodał do niego komorę grawitacyjną, miejsce gdzie trenował Goku przed przybyciem na Namek, a potem Vegeta, prawie cały czas(bardzo ważne wynalazki dla świata DB).

Dr.Gero-genialny naukowiec, przez wiele lat eksperymentował z ANdroidami, w końcu udało sie MU stworzyć maszyny doskonałe o wielkich możliwościach bojowych, które gdyby nie drużyna Z z pewnością zniszczyłyby Ziemię!

Ja uważam,że obaj byli wielkimi naukowcami, ale który z nich był większy?
Boss Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Boss
Wiek: 32
Dni na forum: 6.117
Ostrzeżenia: 1
Posty: 405
Skąd: Nysa
Wg mnie lepszym naukowcem byl i to o wiele dr.Gero, dlaczego ?? - poniewaz stworzyl kilkanascie poteznych i siejacych postrach cyborgow (tzn.np android numer 8 byl "nie wypalem") Stworzyl rowniez Cella idealna maszyne do zabijania i niszczenia (no moze nie byl do konca tak doskonaly )

"Kreujemy chwile prawdziwej wolności lecąc nad przeszkodami, które Wy omijacie każdego dnia... " David Belle

http://akcjaparkour.prv.pl/index.php?page=pk

You wanna fuck with me ?!!! OK...You wanna play rough ?!!! OK...Say hello to my little friend !!!
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Moim zdaniem geniusz Gero byl zdecydowanie wiekszy.

W ogole, jak Briefs zobaczyl plany cyborga 17 czy 18, to sam chyba powiedzial, ze prawie nic z nich nie rozumie...

Ojciec Bulmy tworzyl wazne wynalazki, ale nieporownywalnie wiekszymi byly te doktora Gero.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Z tych dwóch wymienionych, niewątpliwie potężniejszym naukowcem był Doctor Żygago ( przetłumaczone z mangi ). Żygaguś stworzył największy wynalazek w historii ludzkości - Androida, który potrafił myśleć, natomiast Brief nie potrafił tego , jak i wielu rzeczy, które umiał jgo konkurent.

Dr. Brief zasłynął swoimi Kapsułkami Pach Bach, w które można było dosłownie upchnąć wszystko, nawet domy, które można było zamknąć w tej kapsułce,( Prawie jak w Pokemonach ), przez co były niezwykle użyteczne.

Jednak oprócz tych naukowców istniał jeszcze jeden . Był to Doctor Myu- z serii GT . Myślę, że jego poziom inteligencji dorównywał , a nawet ciut przewyższał umysł Żygago.. Myu w końcu [ ort! ] stworzył żywego potwora - BEbiego.
Sprite18 Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin

Dni na forum: 6.234
Ostrzeżenia: 4
Posty: 100
Według mnie bardziej genialny był dr Gero,dlaczego ?Stworzył cyborgi,które same myślą i są bardzo silne.Stworzył też komórczaka, a zabił on trochę osób co oznacza ,że jest silny,z resztą przysporzył kłopotu drużynie Z.Tatuś Bulmy zaś zrobił wiele cennych maszyn,ale dr Gero wygrał!
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.717
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Na dobrą sprawę wtrąciłbym do tegoż konfliktu Bulmę która bądź co bądź, ale naprawiła Androida #20 . . . więc ośmielam się twierdzić że miała większy potencjał niż jej ojciec, ale co do starcia myśli technicznych, to proponowałbym Dr Gero vs. Dr Miu . . .tak, zaraz ktoż mi napisze że GT to kicz i Miu dla niego to ściema, ale bądź co bądź, to też DB
Boss Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Boss
Wiek: 32
Dni na forum: 6.117
Ostrzeżenia: 1
Posty: 405
Skąd: Nysa
Jezeli juz to naprawila cyborga nr.16 a nie 20

"Kreujemy chwile prawdziwej wolności lecąc nad przeszkodami, które Wy omijacie każdego dnia... " David Belle

http://akcjaparkour.prv.pl/index.php?page=pk

You wanna fuck with me ?!!! OK...You wanna play rough ?!!! OK...Say hello to my little friend !!!
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.153
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
lol , to chyba oczywiste że DR.Gero był lepszy , przecież nawet sam Brief przyznał , jak odbudowywał C 16 , że Gero był geniuszem , skoro mógł tworzyć sztucznych ludzi.

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Nie wiem co ja mam tutaj dopowiadać, wiadome jest, że Dr. Gero był genialniejszy. W końcu jak tu już ktoś powiedział, ojciec Bulmy nie był w stanie rozszyfrować planów Gera o Androidach, ba nawet Bulma była zdolniejsza od swego ojca. Mimo, to ojciec bulmy miał poważanie jako jeden z lepszych doktorów, ale zdecydowanie Gero>Brief, szkoda, że ten pierwszy był zwolennikiem zła, a może dobrze? ;p

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Spróbuje spojrzec na temat nieco krytyczniejszym wzrokiem.
Wbrew temu, co napisał R4zeil, wydaje mi sie, ż emozna tu dodac jeszcze kilka elementów interpretacyjnych.
Pierwsze pytanie, które mi się nasówa, brzmi- jak obiektywnie ocenić skale geniuszu?
Odpowiedź brzmi zapewne- oceniając wielkośc dzieł.
Zatem drugie pytanie- w jaki sposób ocenić wielkośc danego dzieła? Jaką skale zastosować?
Tu o odpowiedź jest już duuużo trudniej.
Bo w gruncie rzeczy jaki wynalezek był istotniejszy- kapsułki czy cyborgi?
Ktre osiągnięcie jest donioślejsze- odtworzenie opartego na technice obcej cywilizacji statku kosmicznego, czy stwprzenie sztucznej inteligencji o tak wyskim stopniu zaawansowania, ż ebyła wstanie samodzielnie prowadzic działania nad "projektem Cell"?

Te, i zapewne wiele inych osiągnięć obu naukowców, cechował bezsprzeczny geniusz ich twórców.
Tak odmienny ich charakter nie pozwala poddac ich obiektywnemu osądowi.
Według mnie nic nie przemawia na korzyśc jednego, czy drugiego w sposób na tyle dobitny, by jednoznacznie stwierdzić- on jest większym geniuszem.

Póki co tyle w tym temacie.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Boss Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Boss
Wiek: 32
Dni na forum: 6.117
Ostrzeżenia: 1
Posty: 405
Skąd: Nysa
Hyh ja bym tu wykluczyl dr.Briefs'a i zamiast niego dodal dr.Myu...bo przeciez to chyba wiadomo ze, Gero byl zdolniejszy a nastomiast Myu jest talentem lepszym albo takim jak Gero...

"Kreujemy chwile prawdziwej wolności lecąc nad przeszkodami, które Wy omijacie każdego dnia... " David Belle

http://akcjaparkour.prv.pl/index.php?page=pk

You wanna fuck with me ?!!! OK...You wanna play rough ?!!! OK...Say hello to my little friend !!!
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.679
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Dai , przykro mi to mówić , ale tym razem gadasz od rzeczy. W dziedzinie robotyki skoro ojciec Bulmy nie rozumiał nawet planów Gero stawia to tego drugiego znacznie wyżej. Oczywiście wynalazek Briefa spełnił swoją funkcję urzytkową , ale to trochę jakby porównywać intelekt twórcy pontonu do twórcy komputera. I nawet jeśli sam pomysł jest równie genialny , to w porównaniu należy oddać również skomplikowanie , które było większe w wypadku tworów dr. Gero.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Frankey...
Byc moze poprzedni post wychoddzi poza skalę problemu tego tematu.
Ale oceniajac dwóch naukowców dzialających w różnych dziedzinach, choć dość do siebie zblizonych(nawet jesli są to postacie z mangi/anime) trudno jest znaleźc skalę inna, niż ich dzieła.
Jak ocenic dzieła?
Według mnie nie da się tego zrobic na zasadzie lepsze- gorsze.
Dzieła obu naukowców są różne.

I nie chodzi tu o różnicę ponton-komputer. W tym przypadku bezsprzecznie wygrywa ponton...
Chodzi o cyborga, który był w stanie urodzić dziecko ze związku z człowiekiem i technologię, która pozwioliłaby schowac tego cyborga do kieszeni.
Osobiście trudno mi w tej chwili jednoznacznie stwierdzić, który z tych wynalzków cechuje większa pomysłowośc, większy geniusz...
Poza tym skad pewnośc, ze Gero byłby w stanie odkryc tajemnice technologii kapuułek?
ja tej pewności nie mam.
A co do planów c16.
Czy Brief je rozumiał?
Nawet jesłi na poczatku wydały mu się "czarną magią", to musiał znaleźć w nich coś, co pozwoliło mu odtworzyc androida.
Tak samo, jak odkrył istotę miedzyplanetarncyh podróży.

Może to i jest gadanie od rzeczy, ale czasem lubię spojrzec na postawiony problem z nieco inneog punktu widzenia

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.679
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Dai Kaiosama napisał(a):
Według mnie nie da się tego zrobic na zasadzie lepsze- gorsze.
Dzieła obu naukowców są różne.

I nie chodzi tu o ponton-komputer, ale o cyborga, który był w stanie urodzić dziecko ze związku z człowiekiem i technologię, która pozwioliłaby schowac tego cyborga do kieszeni.
Jak już pisałem jedynymi kryteriami jakie są dostępne są: pomysł i zaawansowanie. Pomysł oceniam jako równie dobry , a zaawansowanie wg. słów Briefa jest wyższe u dr. Gero. Poza tym dziedzina jest ta sama , choć badania prowadzone są nad różnymi zagadnieniami.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Powiem krótko: dr wynalazki dra Briefa są użyteczne, a wynalazki dra Gero po prostu są (w zasadzie obudwa są użyteczne ale o inny rodzaj wykorzystania tu chodzi). Który z nich był lepszy stwierdzić dosyć trudno. Na pierwszy rzut oka Gero był bardziej genialny, obrazuje to wyżej przytaczany przykład Brefa studiującego plany cyborgów, lecz z drugiej strony nie wiemy co Gero sądził o produktach Capsule. I to wg główny czynnik, który nie pozwala ocenić mi jednoznacznie.
Oceny wyglądają tak:
a) technika
I miejsce Gero
II miejsce Bref (chyba jednak tak to powinno wyglądać)
b)użytkowanie przez społeczeństwo
I miejsce Brief
II miejsce Gero (chyba wyjaśniać nie trzeba).

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Ania Kobieta
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 38
Dni na forum: 6.584
Posty: 181
Skąd: Olsztyn
R4zeil napisał(a):
Nie wiem co ja mam tutaj dopowiadać, wiadome jest, że Dr. Gero był genialniejszy. W końcu jak tu już ktoś powiedział, ojciec Bulmy nie był w stanie rozszyfrować planów Gera o Androidach, ba nawet Bulma była zdolniejsza od swego ojca. Mimo, to ojciec bulmy miał poważanie jako jeden z lepszych doktorów, ale zdecydowanie Gero>Brief, szkoda, że ten pierwszy był zwolennikiem zła, a może dobrze? ;p
To było tak:
Kuririn przyniósł te plany i dr. Brief przejrzał je najpierw z minute i powiedział:
"Mimo że z tych planów rozumiem tylko połowę, muszę przyznać, że doktor Gero był geniuszem." (po około minucie oglądania planów C17 już rozumiał połowę więc sądzę, że po dokładniejszym zapoznaniu zrozumiał by wszystko)

Nawet jak nie i tak nie uważam, że dr. Gero był najlepszym naukowcem w DB, jednym z lepszych na pewno, nawet jeśli był lepszy od dr. Brief, ponieważ nie należy zapominać o Bulmie twórczyni wehikułu czasu.
@@Son Goten@@ Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
@@Son Goten@@
Wiek: 28
Dni na forum: 6.133
Ostrzeżenia: 1
Posty: 94
Skąd: Ustrzyki Dolne
No ja myśle że Dr.Gero był największym geniuszem. ponieważ stworaył dużo niesamowitych androidów !! na przykład [ ort! ] komurczak - to było dopiero osiągnięcie !!! Ale to nie zmienia faktu że Dr.briefs nie był dobrym naukowcem...

@@@@@@@@DRAGON BALL@@@@@@@@
Uchiha Sasuke Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Uchiha Sasuke
Wiek: 32
Dni na forum: 6.114
Ostrzeżenia: 4
Posty: 183
Coś mi sie zdaje Ze dr. Gero nie stworzył Cella, bo jak czytałem mangę to ta nie było nic wspomniane o tym że Gero Stworzył komórczaka. Tak więc jeśli się mylę to poprawcie
Boss Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Boss
Wiek: 32
Dni na forum: 6.117
Ostrzeżenia: 1
Posty: 405
Skąd: Nysa
Wiec Ci powiem ze sie myslisz Dr.Gero stworzyl Cella i bylo o tym duzo mowione w anime

"Kreujemy chwile prawdziwej wolności lecąc nad przeszkodami, które Wy omijacie każdego dnia... " David Belle

http://akcjaparkour.prv.pl/index.php?page=pk

You wanna fuck with me ?!!! OK...You wanna play rough ?!!! OK...Say hello to my little friend !!!
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Gero był autorem pomysłu ma stworezenie istoty idealnej, łączącej cechy najwybotniejszych wojowników i wykorzystujące zasoby mocy cyborgów.
Rozpoczął pace nad Cellem, aleto nie on je skończył.
Cell powstał dzięki komputerowi Gero, który był w stanie samodzielnie kontynuowac prace nad Cellem.

Pytanie, kto bardziej przysłóżył się do powstania Cella należy pozostawić indywodualnym ocenom.

A od teraz pisac na temat

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Wojna geniuszy
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook