Forum Dragon Ball Nao

» Studio Ghibli & Hayao Miyazaki

Strony: 1, 2  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Dwa dni temu byla premiera najnowszego filmu anime Hayao Miyazakiego - 'Ruchomy zamek Hauru'. Film ciekawy, duzo sie w nim dzieje, fajny podklad muzyczny (jak zawsze zreszta), dobra kreska.

Jakie jest Wasze zdanie na temat filmow tego autora (np. znane 'Księżniczka Mononoke', 'Spirited Away - w krainie bogów')?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT

Ten post był edytowany 6 razy, ostatnio zmieniony przez Shounen: 06.09.2010, 10:58
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Jakie jest Wasze zdanie na temat filmow tego autora (np. znane 'Księżniczka Mononoke', 'Spirited Away - w krainie bogów')?
Spirited Away to zdecydowanie najlepszy pełnometrarzowy film animowany, jaki kiedykolwiek oglądałem. Jak dla mnie arcydzieło.
yucarrie Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
yucarrie
Wiek: 34
Dni na forum: 6.444
Posty: 18
Skąd: K-ce
Może i premiera tego fimlu odbyła się prawie rok temu, ale premiera na canal+ odbyła się dzisiaj a przed chwilą wyłączyłam nagrywanie
Szczerze mówiąc zdziwiłam się gdy siostra zawołała mnie z drugiego pokoju mówiąc że za parę minut zacznie się jakiś film podobny do Sen to Chihiro. Wstyd się przyznać ale nigdy o "Ruchomym zamku Hauru" nie słyszałam więc przez pierwsze parę minut dziwiłam się że takowy film leci w mojej rodzimej telewizji jakoś tak bez rozgłosu (a może po prostu jestem slepa i głucha i nigdy na opis tego filmu nie trafiłam).
Film ten przypomina mi trochę poprzednie dzieło Miyazakiego, czyli Spirited Away. Hauru jest nieco podobny do Haku, nie tylko ze swej, hm, nieludzkiej natury, ale i zachowania. Główna bohaterka też jakos wydaje mi się znajoma.. ale może to takie tylko moje wrażenie. I nie zaliczam tego jako minus, film jest, jak chyba każde dzieło naszego wielkiego mistrza, unikalne i wyjątkowe.
Najbardziej podobają mi się światy kreowane przez Miyazakiego - wydaje się, jakby tworzenie miejsc, budowli, pojazdów przychodziło mu z wielką łatwością. Szczególnie pojazdy latające bardzo mi się spodobały, co z resztą o ile dobrze pamietam jest pasją autora. Historia zaskakuje odmiennością od dziesiątków powtarzalnych filmów i anime. Moja ogólna ocena - bardzo pozytywna
Dodam do tego że mojej 22 letniej siostrze, która w tematach mangowych nie gustuje, też bardzo się podobało
Marei Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Marei
Wiek: 30
Dni na forum: 6.353
Posty: 31
"Howl's Moving Castle" niestety nie miałem przyjemności obejrzeć. Napiszcie mi, warto kupywać? I czy warto dla tego filmu naprawiać video? xD. "Sen to Chihiro" oglądałem i pamiętam, jaką odstawiliśmy scenkę w kinie. Przyszło tylko 5 osób. Facet zaczął się wachać, czy warto nam puścić. My bardzo chcieliśmy obejrzeć ten film, więc usiedliśmy na krzesłach i powiedzieliśmy, że nie wyjdziemy dopóki [ ort! ] nie obejrzymy tego filmu. Cóż, poskutkowało. W kupie siła XD.
A wracając do tematu. Kreska ogólnie ładna, jak to ma Mizayakiego przystało. Ścieżki dźwiękowej nie słyszałem, fabuły nie znam, więc nie ocenię. Ale ogólnie film zapowiada się nieźle.
SongoFanka Kobieta
Wojownik
Wojownik

Wiek: 31
Dni na forum: 6.204
Posty: 42
A więc miałam i mam przyjemność oglądać kiedy mam ochote <DvD xD> Naprawde cool anime a sam Hauru czy jak kto woli Howl jest niezwykły Bardzo ale to bardzo mi się to anime podoba jedno z lepszych jakie oglądałam

Son Goku Rulez!!! Zawsze był,jest i będzie the best
Goku to moje kochanie,tak było,jest i zostanie
edhel Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]

Wiek: 33
Dni na forum: 6.770
Posty: 514
Skąd: Pluton
Żem ja się tutaj nie wypowiedziała!
Uwielbiam anime tego autora^^

Księżniczkę Mononoke oglądałam już paręnaście razy - leciała co roku o jednakowej dacie w tv i zawsze na nią czekałam z niecierpliwością i z równie wielkim zachwytem śledziłam losy bohaterów. Nie ważne że znam fabułę na pamięć i tak oglądam to z tymi samymi emocjami, z tym samym napięciem i jak zwykle pozostawało to samo niezwykłe i niezapomniane wrażenie. Piękno samo w sobie, naprawdę polecam! Do tej pory moje number uno wśród anime.

Jednakże odkąd zobaczyłam 'Ruchomy zamek Hauru' to zaczęłam się mocno zastanawiać co lepsze Interesująca fabuła (potrafi chwycić za serce), subtelnie wpleciony humor, a do tego przepiękna (jak zwykle) kreska, już nie wspomnę o wspaniałej muzyce (Joe Hisaishi jak zwykle klasa sama w sobie). Żałuję, że oglądałam Zamek tylko 1 czy 2 razy^^'. Naprawdę równie przepiękne jak i Księżniczka. Dla mnie 2 arcydzieła w tej dziedzinie, nie umiem powiedzieć co lepsze - dla mnie magia - sorki ale nigdy nie mogę się tych 2 filmów nachwalić^^. Podczas oglądania wiedziałam, że nie marnuję czasu! Polecam!

Kolejny film, Spirited Away - w krainie bogów, anime nagrodzone Oscarem i Złotym Niedźwiedziem. Również bardzo dobry ale... mimo nagród oceniam go niżej niż poprzedników. Były momenty, w których film mnie zachwycał, wtedy w głowie miałam: "to rzeczywiście piękne"; jednak były też momenty, w których film wydawał mi się troszkę dziwny (mimo, że siedzę w temacie anime etc, więc mało co, mnie już dziwi ). Jakby oglądała to osoba z poza zainteresowana, to film, mógłby wzbudzić z pewnością skrajne wrażenia. Mnie się mimo wszytko podobał, obrazki (niektóre jak ze snu) i muzyka jak zwykle zachwyciły - urocza postać bohaterki^^. Daję wysokie 3 miejsce

Pozdrawiam
Serdecznie

"Chciałbym stworzyć coś pięknego, aby poruszyć ludzkie serca.
Zawsze kiedy byłem smutny, przygnębiony muzyka mi pomagała.
Chciałbym stworzyć muzykę, która pomagałaby ludziom."
Yoshiki Hayashi

[img401.imageshack.us/img401/7939/ban1b.jpg]
Samael Kobieta
Wojownik
Wojownik
Samael
Dni na forum: 6.127
Posty: 35
Skąd: z tamtąd
Hauru to jedna z najciekawszych postaci z jakimi sie ostatnio spotkałam. film po prostu zwala z nóg w pozytywnym sensie. to anime kawał dobrej roboty

In the name of God, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.
KaKarot0 Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
KaKarot0
Wiek: 31
Dni na forum: 6.218
Ostrzeżenia: 1
Posty: 138
Jak zwykle Miyazaki popisał się niezwykłym kunsztem, i muszę przyznac że nieprętko sie znudze jego filmami. Hauru jest naprawde dobry i myśle że jeszcze po niego siegne. Ale mam zwychaj oglądać Filmy Miyazakiego ponownie po długiej przerwie wtedy umiem ponownie wynieść z nich tyle co za pierwszym razem. Haru tak jak inne jego produkcje mają w sobie klimat który żadko kiedy znajduje w innych Anime, naprawdę polecam.
Roza Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Roza
Wiek: 31
Dni na forum: 6.156
Posty: 403
Skąd: NS
Myślałam nad tym czy tego nie ogladnąć, jednakże przypomniała mi się Księżniczka Mononoke i się zniechęciłam....
Amidala Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Amidala
Dni na forum: 6.284
Ostrzeżenia: 1
Posty: 219
Skąd: Kraków
bardzo fajne anime. świetnaa też była księżniczka mononoke i sipitaway w krainie bogów.

Gdy ktoś umiera wszponach Gniewu
Rodzi się klątwa..krąży w Okół miejsca Śmierci
Gdy zabłądzisz w to miejsce...
...:::ZNISZCZY CIĘ JEJ GNIEW:::...
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Obejrzałem sobie ostatnio kilka starszych, głównie z lat 90. ;]
Kaze no tani no Naushika, Kurenai no buta, Majo no takkyuubin, Tenku no shiro Rapyuta, Tonari no Totoro oraz Rupan sansei - Kariosutoro no shiro.
Większość z nich została wydana także w Polsce.
Śmiało mogę polecić te sześć tytułów, komuś kto chce obejrzeć coś odmiennego niż zazwyczaj. Grafika piękna, muzyka to samo, fabuła taka i owaka, zrozumiała, bo są to filmy skierowane do każdego odbiorcy. Humoru nie brakuje.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Miyazaki to jeden z pierwszych autorów animowych, z jakimi się z pełną świadomością zapoznałam. W sumie widziałam chyba wszystkie jego najbardziej znane produkcje - poza "Ruchomym zamkiem Hauru" (ale mam na dvd, czeka na półce!) - przede wszystkim na różnych konwentach.

Nauzykaa z Doliny Wiatru
Mononoke-hime
Laputa
Mój sąsiad Totoro
Grobowiec świetlików
Kiki's Delivery Service
Spirited Away


Z filmów Miyazakiego zdecydowanie moim faworytem jest Spirited Away, który widziałam w kinie. Wyszłam z kina oszołomiona przede wszystkim bogactwem kolorów - do tej pory pamiętam błękit wód otaczających łaźnię, a scena, kiedy San jedzie pociągiem, jest niesamowitym doznaniem artystycznym. Podobała mi się bardzo fabuła tego filmu i jej przedstawienie przez twórców - film się nie dłuży, a ogląda się go z zapartym tchem. Jest niezwykle sympatyczny i ciepły.

Bardzo dużą sympatią darzę też Laputę, która jest także wyprawą w krainę baśni. Laputę oglądałam wieki temu (jak i większość w/w filmów), toteż nie pamiętam szczegółowo akcji, ale pamiętam, że największe wrażenie zrobiła na mnie rozmowa głównej bohaterki z robotem/androidem... I w pamięć zapadła atmosfera całego filmu. Zdecydowanie, będę musiała sobie go odświeżyć

Także Kiki's Delivery Service jest bardzo fajną opowiastką i oglądałam ją z przyjemnością. Totoro pamiętam jak przez mgłę, ale także bardzo mi się podobał

Niewątpliwie Nauzykaa oraz Mononoke należą do najwybitniejszych dzieł Miyazakiego, jednak te dwa tytuły nie przypadły mi do gustu tak, jak wyżej wymienione. Chyba chodzi o to, co pisałam przy okazji Fullmetal Alchemist: wole baśnie, skupiające się na bohaterze, jego drodze i relacjach z innymi, na uczuciach, niż filmy z przesłaniem i nawiązaniem do tematów ogólnoświatowych. Nauzykaa oraz Mononoke mają dla mnie silny wydźwięk ekologiczny, co już mi zakłóca odbiór filmu. Nie przeczę jednak, że są to pięknie zrobione filmy, wizualnie zachwycają, a akcja porywa. Soundtrack do Mononoke wymiata

Grobowiec świetlików jest bardzo smutny. O dziwo, ten film darzę większą sympatią niż wyżej wymienione, a przecież on też niesie z sobą silne przesłanie. Ale być może bardziej przesłanie antywojenne jest dla mnie bardziej zrozumiałe i do przyjęcia. Potrafię sobie wyobrazić, że ten film jest w stanie wstrząsnąć odbiorcą - i chyba tak powinno być.

Podsumowując: niektóre filmy Miyazakiego z chęcią obejrzę po raz kolejny, do innych zaś na razie nie tęsknię. Nie ulega jednak wątpliwości, że każdy film Miyazakiego jest dziełem, które można śmiało polecać.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Obejrzałem Gake no ue no Ponyo (od THORA, polecam), Ponyo on the Cliff by the Sea inaczej, najnowszy film, z 2008 roku. Standardowo mamy rodzinę - chłopiec, matka. Chłopiec natrafia na rybkę, która wkrótce przemienia się w dziewczynkę. Ogólnie film mnie nie porwał, grafika na wysokim poziomie, muzyka niespecjalnie.

Swoją drogą, ma być u nas w kinach, od tych dwóch lat zapowiadają xD

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Dziś obejrzałem Spirited Away, bardzo dobre. Kiedyś już to oglądałem, ale za cholerę nie mogę sobie przypomnieć ani gdzie, ani kiedy. Może obejrzę resztę filmów tego autora. Liczę, że będą choć w 65% tak dobre jak ten.

Obraz
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Z filmów Miyazakiego oglądałem "Mononoke Hime","Sen to Chihiro no Kami Kakushi" i "Tonari no Totoro".Mimo,że wszystkie trzy filmy są dobre,zdecydowanie najbardziej podobało mi się "Mononoke Hime".

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Wczoraj robiłam sobie powtórkę z rozrywki i oglądałam Laputę. Mimo że od poprzedniego razu minęło jakieś 15 lat, zachwyt był ten sam. Fantastyczny, piękny film - z cudowną animacją i śliczną ścieżką dźwiękową. W dalszym ciągu jest ze Spirited Away w mojej ścisłej czołówce.

A dzisiaj obejrzałam (wreszcie!) Ruchomy zamek Hauru... i umarłam. To anime pobiło na głowę nawet Spirited Away. Jestem pod pełnym wrażeniem: animacji, postaci, ale przede wszystkim fabuły. Ludzie, tutaj Miyazaki ponownie potwierdził swoje mistrzostwo, bo ten film jest idealny. Historia, jaką tutaj przedstawił, jest po prostu niesamowita. Romantyczna opowieść rodem z Pięknej i Bestii, gdzie idzie się na całość, żeby ocalić ukochaną osobę. Można się natomiast zastanawiać, kto był piękny, a kto bestią, bo chyba oba te określenia można zastosować do tytułowego bohatera Ach, jakże cudowne przedstawienie silnej i zdecydowanej na wszystko Sophie i tego rozkapryszonego małego księcia, potężnego czarodzieja, uroczego uwodziciela z sercem (albo bez) i umysłem dziecka. Mam wrażenie, że Hauru to jedna z najciekawszych postaci, jakie Miyazaki kiedykolwiek stworzył - właśnie przez ten wewnętrzny kontrast i ułomność. Rzuca na kolana, a jednocześnie w którymś momencie sprawia, że chce się go po prostu poklepać po głowie, westchnąć i powiedzieć, żeby się wziął do kupy.

Tak dochodzę do wniosku, że od Disneyowskich słodkich zwierzątek, jakie nieodmiennie towarzyszą każdemu bohaterowi (bohaterce?), zdecydowanie wolę te stworzenia Miyazakiego: najróżniejsze demony, demonki i ich krewni, postacie rodem z baśni, nadprzyrodzone byty - nie tak straszne, by się można było bać, nie tak słodkie, by się ziewało. Ognik i strach na wróble - i jest nieporównywalnie ciekawiej niż przy wróbelkach, szopach i innych... nawet nie wiem, myszkach pewnie.

Polecam ten film KAŻDEMU!!! Tego nie można nie obejrzeć!

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Obejrzałem Powrót do marzeń (Only Yesterday, Omohide Poro Poro) Isao Takahaty i Szept serca (Whisper of the Heart, Mimi wo sumaseba) Yoshifumiego Kondō.

O ile pierwszy był nudny (główna bohaterka pełniła niejako rolę narratora, co niespecjalnie mi się podoba), o tyle drugi całkiem dobry. Oba o życiu, zero fantasy ;p

Powrót do marzeń jest o kobiecie, która jedzie odpocząć na wieś i podczas pobytu przypomina sobie sceny z dzieciństwa. Szept serca o dziewczynce, która czyta książki i pisze.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Na TVP Kultura będą emitować od jutra:

Nausicaä z Doliny Wiatru
07.02.2011 poniedziałek: 20:10
08.02.2011 wtorek: 15:50

Laputa, podniebny zamek
09.02.2011 środa: 20:10
10.02.2011 czwartek: 15:50

Mój sąsiad Totoro
10.02.2011 czwartek: 20:15
11.02.2011 piątek: 15:50

Podniebna poczta Kiki
14.02.2011 poniedziałek: 20:10
15.02.2011 wtorek: 16:05

Szkarłatny pilot
16.02.2011 środa: 20:20
17.02.2011 czwartek: 16:05

Szopy w natarciu
17.02.2011 czwartek: 20:10
18.02.2011 piątek: 15:25

Rodzinka Yamadów
21.02.2011 poniedziałek: 20:30
22.02.2011 wtorek: 16:05

Narzeczona dla kota
23.02.2011 środa: 20:15
24.02.2011 czwartek: 16:35

Ruchomy zamek Hauru
24.02.2011 czwartek: 20:25
25.02.2011 piątek: 15:20


Godziny orientacyjne.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Czemu tu nie ma żadnego mojego posta?

Tak czy inaczej, pierwszym anime owego studia, jakie miałam przyjemność oglądać to "Mononoke Hime". Potem było "Sen to Chihiro", "Grobowiec Świetlików" i zdaje się dwa dni temu "Mój sąsiad Totoro".

Mimo, że są właściwie anime wiekowe (20 lat jak na anime to sporo), to zawsze zachwyca mnie kreską. Nawet jeśli mogłabym mieć jakieś zastrzeżenia do projektu postaci, to plenery, tła i miejsca akcji to jakieś marzenie. Kawał świetnej roboty.

Fabuły przeróżne. O ile Totoro to świetna pozycja dla dzieci, to Grobowiec jest już typowym filmem z fabułą dla starszych. I szkoda, że ludzie podchodzą tak lekceważąco do tego drugiego tytułu. Nie chcą obejrzeć, bo to przecież anime albo bajka dla dzieci.

Dużym i kolejnym plusem jest muzyka, która rozbrzmiewa w anime Studia Ghibli. Pięknie się komponuje z kolejnymi scenami.


clio napisał(a):
Tak dochodzę do wniosku, że od Disneyowskich słodkich zwierzątek, jakie nieodmiennie towarzyszą każdemu bohaterowi (bohaterce?), zdecydowanie wolę te stworzenia Miyazakiego: najróżniejsze demony, demonki i ich krewni, postacie rodem z baśni, nadprzyrodzone byty - nie tak straszne, by się można było bać, nie tak słodkie, by się ziewało. Ognik i strach na wróble - i jest nieporównywalnie ciekawiej niż przy wróbelkach, szopach i innych... nawet nie wiem, myszkach pewnie.
Dokładnie! Ja uwielbiam Sadzaki, które pojawiły się w "Sen to Chihiro" i w "Mój sąsiad Totoro"

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Jeżeli idzie o studio Ghibili oprócz filmów Hayao Miyazakiego, widziałem jeszcze "Szum Morza" Tomomi Mochizuki oraz "Powrót do Marzeń" i "Grobowiec Świetlików" Isao Takahaty. Wszystkie trzy pozycje stoją na bardzo wysokim poziomie i dobrze się je oglądało. Szczerze wszystkim polecam.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Studio Ghibli & Hayao Miyazaki
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook