Forum Dragon Ball Nao

» Wegeterianizm

Strony: 1, 2  

no właśnie. Czy wegetarianie mogą jeść smalec

no właśnie. Czy wegetarianie mogą jeść smalec
tak 43,48% 10 43,48%
nie 56,52% 13 56,52%
Wszystkich głosów: 23
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
jak w temacie. Co myślicie i tym podobne. A przede wszystkim , czy wegetarianie mogą jeść smalec.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.238
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Mogą, smalec nie jest mięsem. A produktów zwierzęcych(czyli smalcu, masła, mleka, jaj kurzych i przepiórczych) unikają jak ognia weganie(chyba Ghandi nim był)

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.524
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Chyba , że ktoś nasmaruje jakieś warzywo smalcem to się nie pokapują. Jak ja byłbym wegetarianem nie jadłbym smalca bo nie lubię Obrzydliwa paciaja heh...
w ogóle [ ort! ] dziwni są wegetarianie..
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.626
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Raczej tak, to nie mięso w końcu... Jeśli chodzi o Polskich wegetarianów, to pewnie i tak jedzą smalec [ci, co lubią], bo nie patrzyli na skład, a mięsa im to nie przypomina
Ishido napisał(a):
W ogóle* dziwni są wegetarianie..
Właśnie ;p Ostatnio jadłem kaczkę z grilla i cieszę się, że nie jestem wegetarianinem ;p Dobra była, nawet bardzo

Obraz
PALATIAL REGALIA
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.154
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
Ja sądze , tak samo jak moi przedmówcy , że wegetarianie mogą jeść smalec , aczkolwiek nie wyobrażam sobie życia bez mięsa , więc dziwi mnie jak wegetarianie po prostu postanawiaja nie jeść mięsa . A smalcu równiez nie lubie . Podsumowując sądze że wegetarianie mogę jeśc smalec.

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.019
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Każdy ma prawo jeść to co lubi i może być tym kim chce, nie przeszkadza mi to do momentu, gdy dana osoba, próbuje mnie na siłę przeciągnąć na swój tryb jedzenia.
Ishido napisał(a):
w ogóle [ ort! ] dziwni są wegetarianie..
Takie same podejście mają osoby, które wolą warzywa nad mięso do ciebie.

Co do smalcu, to w sumie taki wegetarianin z krwii i kości nie powinien tego jeść, bo w końcu zawiera coś zwierzęcego, a wiadomo jak zwierze to i mięso(podejście psychiczne takiego wegetarianina). To nie jest czysty przetwór roślinny... Z resztą, co za różnica, każdy je to co chce, nawet wegetarianin.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
fanka_dragonka Kobieta
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 6.322
Posty: 50
jestem wgetarianką i smalcu nie jem bo jest robiony z tłuszczu zwierzecego a wegetarianie nie jedza wyrobów przez ktore zwierze musi byc zabite, weganie w ogóle [ ort! ] nie jedza produktów pochodzenia zwierzecego(ser, mleko, jajka a czasem nawet miod). nie jem miesa juz od pol roku i nie wyobrazam sobie zjesc teraz np wolowiny
Boss Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Boss
Wiek: 32
Dni na forum: 6.118
Ostrzeżenia: 1
Posty: 405
Skąd: Nysa
lol...wg mnie wegetarianie moga jesc smalec...osobiscie nie jestem wegetarianem lecz za miesem nie przepadam, ale lubie mleko, ser itd

"Kreujemy chwile prawdziwej wolności lecąc nad przeszkodami, które Wy omijacie każdego dnia... " David Belle

http://akcjaparkour.prv.pl/index.php?page=pk

You wanna fuck with me ?!!! OK...You wanna play rough ?!!! OK...Say hello to my little friend !!!
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Wy mylicie tutaj wegetarian z jaroszami...

Ci drudzy nie jedza po prostu miesa, a ci pierwsi produktow pochodzenia zwierzecego, czyli rowniez m.in. smalcu.

Czyli prawdziwy wegetarianin smalcu jest nie powinien, chociaz wiadomo, jak to z niektorymi jest.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
G napisał(a):
Wy mylicie tutaj wegetarian z jaroszami...

Ci drudzy nie jedza po prostu miesa, a ci pierwsi produktow pochodzenia zwierzecego, czyli rowniez m.in. smalcu.

Czyli prawdziwy wegetarianin smalcu jest nie powinien, chociaz wiadomo, jak to z niektorymi jest.
Podpisuje się pod tymi słowami. W końcu napisał coś sensownego i przede wszystkim zgodnego z prawdą .

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.213
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Hmm, a nie przypadkiem jest na odwrót?

Co do smalcu nie wiem, nie interesują mnie podone rzeczy.

A o samym wegetarianiźmie... Wg mnie czysty kretynizm. Jeżeli są to tylko preferencje i upodobania kuchenne nie mam nic przeciwko. Lecz jeżeli słyszę te wszelkie pierdoły o krzywdzeniu zwierząt... Krotko mówiąc jest to niedorzeczne, a dlaczego już wyjaśniam. Wiadomo, że w przyrodzie występują relacje drapieżca-ofiara i jest to całkowicie zgodne z naturą. Skoro tak wszystko zostało stworzone (może nie wszystko, mowa o roślinach, padlinożercach i innych rozkładających martwą materię organiczną) i to całkiem zwyczajne już widać jak głupie są podobne twierdzenia. Tak samo polowanie to jeden z elementów regulacji liczby organizmów. Proszę sobie teraz wyobrazić, gdy jeden gatunek ważny dla danego ekosystemu zaniknie lub usilnie ochraniany zacznie się niekontrolowanie mnożyć.
Jeszcze jeden argument za negacją wegetarnianizmu i innych mu podobnych: ważne składniki pokarmowe.Możecie twierdzić, że można je przyswoić w inny sposob lecz nic tak dobrze nie robi jak naturalne ich występowanie.
Dla tych co twierdzą, że zabijanie w celu aby przeżyć jest niehumanitarne proponuję dokładniej przyjrzeć dokładniej się walce o przetrwanie i zrozumieć na czym polega. Nierzadko natura jest skrajnie brutalna.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
fanka_dragonka Kobieta
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 6.322
Posty: 50
jarosz to ktos kto nie je miesa ze wzgledu na zdrowie, wegatarianin (wlasciwie lakto-owo-wegetarianin) to osoba nie jedzaca miesa ze wzgledu na zwierzeta a weganin to w ogóle [ ort! ] nie je produktow pochodzenia zwierzecego takze ze wzgledu na zw3ierzeta...taka jest prawda, sa jeszcze inne odmiany wegetarianizmu.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem , ale w takim razie wegetarianin może jeść smalec?

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
franqey, poczytaj wikipedie
-> http://pl.wikipedia.org/wiki/Wegetarianizm

Masz tam napisane o roznych odmianach wegetarianizmu, i nie zadawaj glupich pytan

seji_san napisał(a):
Hmm, a nie przypadkiem jest na odwrót?
Nie!

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Religia [edytuj]

Zdecydowana większość religii wypowiada się na temat zabijania zwierząt, a niektóre wręcz zakazują tego, ponieważ zwierzęta mają takie same prawa jak ludzie. Jest to m.in. buddyzm, hinduizm, taoizm,[potrzebne źródło] dżinizm i według niektórych chrześcijaństwo.


Wikipedia nie jest niestety wiarygodnym źródłem informacji. Powyżej masz dowód.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.524
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
No w chrześcijaństwie raczej wegetarianizmu nie widzę. Przecież jak Jezus chodził jeszcze po Ziemi kazał swoim uczniom zabijać baranki i spijać ich krew i zjadać mięso. Gdzie tu wegetarianizm ?? Nic nie mówili żeby nie można było jeść mięsa...

Racja, Franqey- wikipedia to szajs
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Przeciez jest napisane
franqey napisał(a):
według niektórych chrześcijaństwo
wiec nie gadajcie glupot.

Poza tym jest tam o tym osobny punkt, to se go przeczytajcie.

Wiadomo, ze wikipedia do najlepszych zrodel nie nalezy, ale czy wegetarianie moga jesc smalec jest tam wyraznie napisane... i koniec.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Shounen: 21.07.2007, 0:18
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.802
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Mogą jeść smalec, bo to tylko tłuszcz nie mięso.
A więc co do wegetarianizmu... no cóż. Powiem, tak(jeżeli chodzi o mnie) ta dieta jest nie dla mnie. Ja bez mięsa? Uwielbiam kotlety mielone czy smażone, szynka mi bardzo smakuje, kiełbaski czy inne tego typu również, a na wycieczkach klasowych to zawsze jadłam(prawie) smażone kiełbaski. Z resztą wiele warzyw nienawidzę(cebuli, brokułów, szpinaku, a na kukurydzę mam alergię). No cóż dieta bezmięsna wymaga, nie ma co ukrywać sporo wysiłku, źle skomponowana dieta bezmięsna może źle wpłynąć na organizm. Z resztą w mięsie znajdują się składniki(już nie pamiętam jakie), które np. trudniej przyswoić w warzywach i owocach, lub ich nie ma prawie w ogóle. Utrzymać taką dietę jest bardzo trudno. Wiele osób próbujących tą dietę po pewnym czasie jednak nie są w stanie wytrzymać takiej diety.=, wracają do jedzenia mięsa. Ja twierdzę, że dieta wegetariańska jest niezbyt dobra dla młodego, jeszcze rozwijającego się organizmu. Ale to tylko moje zdanie. Ja nie mam zamiaru wchodzić w to co kto je i tyle.
Pozdrawiam.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Prestidigitator Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Prestidigitator
Dni na forum: 5.216
Ostrzeżenia: 1
Posty: 11
Skąd: z piedestału
"no właśnie. Czy wegetarianie mogą jeść smalec"
Schematycznie:
Wegetarianie mogą jeść smalec.
Ale wegetarianie nie powinni jeść smalcu.
Empirycznie:
Bo mogę nadużywać alkoholu będąc katolikiem.
Pytanie brzmi czy powinienem tak robić?
Sama moralność wegetarianina pełni tu funkcję kompasu, ale na logikę nie powinni. Skoro ktoś odmawia dla przykładu jajka z własnych pobudek to dziwnym przypadkiem byłoby aby ze smakiem pałaszował kanapkę z tłuszczem z wieprza. Przecież zwierze to zwierze. Myślę, że nierozważny byłby podział pokroju: ""Kopytka i tłuszczyk nie liczymy, mięsko trzeba obskrobać na bok"". Nie chodzi tylko o zdrowie ale i etykę. Tak przynajmniej widzę sprawę, co niekoniecznie musi być obiektywne i zdaję sobie z tego sprawę.
mart77
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 2.906
Posty: 1
Odmian takich diet roślinnych jest wiele w tym
laktoowowegetarianizm - zezwalający jedzenie jaj i picie mleka
laktowegetarianizm - zezwala picie mleka
owowegetarianizm - zezwala spożycie jaj
weganim - eliminacja produktów odzwierzęcych, a najbardziej restrykcyjni weganie nie spożywają również galaretek czy miodu
fruktarianizm - spożywanie tylko owoców, pestek i nasion
witarianizm - spożywanie produktów roślinnych ale surowych, bądź poddanych obróbce termicznej nie więcej niż 40 st (to jest dopiero hardkor!)
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Wegeterianizm
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook