Forum Dragon Ball Nao

» Kara śmierci

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6  

Czy kara śmierci powinna być wprowadzona?

Czy kara śmierci powinna być wprowadzona?
Tak 54,05% 40 54,05%
Nie 45,95% 34 45,95%
Wszystkich głosów: 74
Ramzes Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Ramzes
Wiek: 37
Dni na forum: 6.252
Posty: 119
Skąd: Kraków
Czytając ten temat jestem zszokowany. Długo się zastanawiałem czy w ogóle odpowiadać na te w większości kontrowersyjne i przerażające odpowiedzi większości forumowiczów. Ale w końcu się przemogłem i postanowiłem zabrać głos w dyskusji.
Na początku odpowiem na pytanie zadane w ankiecie...
Jestem zdecydowanie przeciwny stosowaniu kary śmierci i w ogóle na całym świecie. Nie zgadzam się również z wypowiedziami popierającymi wszelkiego rodzaju tortury, eksperymenty i tego typu rzeczy. Pewnie pytacie mnie dlaczego? Przecież "on zabij moja matkę!" zgwałcił moją córkę". molestował moje dziecko! " Mamy pozwolić takim żyć z jakiego powodu?! Ponieważ jesteśmy LUDŹMI, i tym różnimy się od zwierząt, że mamy uczucia i potrafimy przebaczać.
Zastanówcie sie przez chwilę nad podanymi niżej dwoma przypadkami:

Starszy inżynier zaprojektował budynek, jednak żądny zysku dał sie namówić osobom stojącym wyżej i dobrał tanie materiały, które nie wytrzymały obciążenia i spowodowały katastrofę - zginęło kilka osób. Owego projektanta postawiono przed sadem, i skazano na śmierć w świetle reguły " oko za oko ząb za ząb. Jego żona bardzo płakała, w końcu urodził im się syn, na którego tyle czekali. "przecież to było tylko 10 tys. zł łapówki. Tak się nie mogło stać" próbowała bronić swojego męża kochająca żona...

Skazano młodego 19-latka za zabójstwo swojej rówieśniczki. skazano go na śmierć. "Wreszcie nasze dziecko zostanie pomszczone" powiedzieli rodzice. Wychodząc z sali zastali płaczącą kobietę. To jej syn zamordował ich dziecko. Jednak dlaczego nie było jej na rozprawie? Dlaczego nie probowała bronic swojego dziecka?. Kobieta widząc ojca i matkę zabitej przez jej syna dziewczyny spuściła głowę w dól, i łkając powiedziała" nie zabierajcie mi mojego jedynego syna" Rodzice zabitej dziewczyny wreszcie poczuli satysfakcje, że teraz będą cierpieć obie rodziny...

Czy o to wam chodzi?
Czy powinno karać się śmiercią za głupotę? Przecież ten morderca miał tylko matkę a ona jego. Powinniśmy karać ją za to ze go tak wychowała? Wychowała morderce? Może była dobrą samotną matką, która nie potrafiła wpłynąć na syna. Czy potrafilibyście spojrzeć takiej kobiecie w twarz i powiedzieć to co tamci rodzice?
Mordercą się nie rodzi, Morderca się zostaje.
Pamiętajmy, że duży wpływ na wychowanie ma społeczeństwo, i to ono decyduje kim będziemy. Słabe jednostki często ulegają czyimś wpływom, i dla ewentualnej korzyści finansowej są zdolni zrobić wszystko
Nie sztuką jest wybrać najprostsze rozwiązanie. Pewnie większość z was chodzi do szkół: Gimnazjów czy liceów. I teraz się zastanówcie. Czy odrabiając każdą pracę domową szukacie najłatwiejszej drogi - ściągacie prace z internetu, odpisujecie zadanie od kolegi, nie chodzicie na zajęcia? Czy to też nie jest wybór? Nie sztuką jest wybierać to co najłatwiejsze, ale szukać rozwiązań.
Jednym z nich, myślę, że najlepszym jest prywatyzacja polskiego więziennictwa. Pozwoliłoby to na podjęcie pracy przez więźniów i odciążenie z wydatków naszego państwa. A pracy jak wiemy jest bardzo dużo. Dla najbardziej zatwardziałych: morderców psychopatów, by zachować jakąś kontrolę powinno się stworzyć obozy pracy, (jednak nie takie na wzór tych hitlerowskich czy stalinowskich). W ten sposób zapewnilibyśmy wygnańcom prace, rozrywkę i pożyteczne spędzanie czasu. Nie jest to na pewno łatwe ale możliwe do zrealizowania, jednak nie bez naszej dobrej woli.
Dlatego apeluje, do Was, o rozwagę i o przemyślenie tej sprawy, o głębsze zastanowienie się nad tym co napisaliście. Przecież wprowadzona kara śmierci w USA za wiele porządku nie wnosi. Amerykanie mają wielkie problemy z młodzieżą, która zdesperowana posuwa się do najgorszego - do morderstwa. Rozwiązaniem nie jest karanie śmiercią ale odnalezienie przyczyny...

PS. Za ewentualny brak spójności przepraszam ale pisałem do pod wpływem nie małych emocji...

Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Ajajaj! Pisanie pod wpływem emocji to duży błąd...
podane powyżej dwa przypadki nie są przypadkami typowymi, a zbrodnie popełnione przez bohaterów zbyt małe, aby śmierci mogły podlegać. Przypomnę się, że karze takiej winny podlegać osoby, ktore w dużym stopniu zagrażają środowisku. Patrzac z tego punktu widzenia powyższe dzialania nie są zbyt szkodliwe, szczególnie ostatni. Do tego dochodzą jeszcze okoliczności zbrodni i to one w glownej mierze decydują o wyroku. A to, że ludzie sami sobie są winni, jest ich problemem.
Pamiętajmy, że duży wpływ na wychowanie ma społeczeństwo, i to ono decyduje kim będziemy. Słabe jednostki często ulegają czyimś wpływom, i dla ewentualnej korzyści finansowej są zdolni zrobić wszystko
Za słabości trzeba placić. Nie należy działać pod wpływem emocji, w wiekszości przypadków jest to zgubne i prowadzi do katastrof.
Zgodzę się, jeżeli chodzi o problem przynusowych prac w więzieniu, bo to też jest niegłupim rozwiązaniem. Tylko pytanie czy degeneraci cokolwiek będą chcieli zrobić, skoro jak można się domyśleć na życiu raczej im nie zależy?

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Ramzes Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Ramzes
Wiek: 37
Dni na forum: 6.252
Posty: 119
Skąd: Kraków
Pisząc to sugerowałem się powyższymi wypowiedziami. Nie wiem co tu ma do rzeczy pisanie pod wpływem emocji. Właśnie wtedy człowiek pisze to co mu na sercu leży a nie jakieś dyrdymały.
seji_san napisał(a):
podane powyżej dwa przypadki nie są przypadkami typowymi, a zbrodnie popełnione przez bohaterów zbyt małe, aby śmierci mogły podlegać. Przypomnę się, że karze takiej winny podlegać osoby, ktore w dużym stopniu zagrażają środowisku
Czy według Ciebie spowodowanie katastrofy, w której ginie kilka osób czy zamordowanie kogoś z zimną krwią to to nietypowe przypadki, o małej szkodliwości społecznej?
Nie wiem czym się sugerowałeś odpowiadając na mój post ale widać, że nie przemyślałeś całej tej sprawy.

Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Moim zdaniem lepszą karą dla pedofili i zbrodniarzy jest bezwzględne dożywocie bez możliwości wcześniejszego zwolnienia. Mówię tu oczywiście o przypadkach szczególnego okrucieństwa np.: względem dzieci czy wielu osób. Najlepiej w odosobnieniu. Uważam, że kilka minut cierpienia i śmierć jest niewystarczającą karą dla takich, nie wiem jakiego określenia użyć, bo "ludzi" tu nie pasuje. 50 lat totalnej samotności i to w celi robi swoje.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Moim zdaniem lepszą karą dla pedofili i zbrodniarzy jest bezwzględne dożywocie bez możliwości wcześniejszego zwolnienia
Lol, taki pedofil czy morderca w więzieniu ma raj. Kiedy pokazywali więzienia, w których umieszczają groźnych przestępców w Polsce, to myślałem, że upadnę. Sala bilardowa, cela z telewizorem, radiem i kiblem, siłownia i na spacerniaku boisko do kosza... Na takiego więźnia średnia kwota, to około 1500 zł miesięcznie. Kara śmierci byłaby korzystna więc dla społeczeństwa, bo inni baliby się śmierci, i dla państwa, bowiem budżet sporo zaoszczędziłby.

Chociaż jestem katolikiem, to uważam, że mordercy, gwałciciele i osoby sprawiające duży ból fizyczny czy też psychiczny (jak się w niektórych przypadkach zdarza) powinny być izolowane i zabijane, tak jak w USA, poprzez krzesło elektryczne lub zastrzyk.

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Nie wiem czym się sugerowałeś odpowiadając na mój post ale widać, że nie przemyślałeś całej tej sprawy.
Mogę to samo stwierdzić o tobie. Wątpię czy to kiedykolwiek zrozumiesz, gdyż mam zupełnie inny tok myślenia od wiekszości ludzi.

czy zamordowanie kogoś z zimną krwią to to nietypowe przypadki, o małej szkodliwości społecznej?
A widzisz... Najważniejszy punkt w tym zdaniu to "z zimną krwią". Od dawna usiłuję wytłumaczyć tę kwestię, że właśnie tacy powinni ginąć. Jak na razie nadal twierdzę, że to mało szkodliwe, gdyż tylko jedna osoba straciła życie. Chyba, że zabójstwo byłoby wyjątkowo brutalne.

Logiczną i uporządkowaną odpowiedź nazywasz "dyrdymałem"? Raczej to chłodna logika a nie serce pozwala przetrwać w dzisiejszym świecie. Kto się za bardzo uzewnętrznia, ginie. Wiem to z własnych doświadczeń.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Seba1993
Ziemianin
Ziemianin
Seba1993
Dni na forum: 6.443
Ostrzeżenia: 1
Posty: 24
Jak dla mnie kara śmierci powinna być stosowana! Oko za oko, ząb za ząb... I jeżeli ktoś zabił by mi dziecko i skazany byłby na śmierć, to cieszyłbym się z tego, że jest sprawiedliwość, a nie, że moje dizecko zostało pomszczone. Zemsta tylko zaciemnia umysł, doporowadza do szału. Zemsta nic nie daje, bo przecież nie odwróci tego co się stało. Jest staysfakcja ale my poniesiemy za to konsekwencje. Wole prawo salomona (pewnie sie pomyliłem... To ten król chyba stosował oko za oko itp... urwiesz komuś ręke, to tobie też urwą? ).
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Chyba raczej chodzi Ci o kodeks Hammurabiego z XVIII w. p.n.e. co?
A tak do zemsty: zależy to raczej od pojedynczej osoby nie sądzisz? Ale spoko.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
S1mon Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
S1mon
Wiek: 32
Dni na forum: 6.293
Posty: 62
Skąd: Wałbrzych
Kara śmierci w Polsce była by dobrym rozwiązaniem dzienny koszt utrzymania więźnia to 5,50 a wojskowego ok. 4,50 a to wszystko z naszych podatków .Polskie sądy nie chcą brać ludzi do więzień ponieważ są przepełnienia .Dlatego nie którzy przestępcy są na wolności albo są karani niskimi grzywnami . taki mamy kraj .

[img50.imageshack.us/img50/5836/gok51copyykv3.jpg]
Podziękowania dla moich małpeczek Avensusa i Ematiego Dziubasy !!!
pp3088 Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 6.651
Posty: 227
Skąd: Z piekła
Jesteśmy w dwudziestympierwszym wieku, świat się zmienia, a z nim, także i poglądy. Co dzisiaj niektórzy z nas uznali by za absurd, kiedyś było porządkiem dnia codziennego. A przechodząc do meritum, czyli kary śmierci, jest to obok aborcji i tolerancji jedna z najbardziej dyskusyjnych spraw ówczesnego świata, która wywołuje bardzo skrajne emocje. Zwolennikom zarzuca się nieludzkości, brak jakichkolwiek uczuć, czy nawet szaleństwo. Częstym kontrargumentem jest natomiast szeroko pojmowana sprawiedliwośc oraz sprawy natury finansowej. Moje w stanowisko w tej sprawie brzmi następująco: tak dla kary śmierci, ale z odpowiednimi paragrafami. Aspektem, który wymaga chociażby chwili refleksji jest resocjalizacja. Moim zdaniem puste słowo, człowiek popełniający zabójstwo z premedytacji(bo o takich tu mowa) nie posiada raczej żadnych barier, życie traci dla niego wartość. Jak słyszę o cudownych nawróceniach, najczęściej z krajów zamerykanizowanych, powątpiewam w inteligencje tamtejszych ludzi( pomijając wiele faktów, które uwłaczają inteligencje standartowego Amerykanina, staram się szafować uogulnieniami). Jestem realistą i dla mnie nie podobne wymysły to szukanie cudów, w świecie ich pozbawionym, słowem czysta abstrakcja. Kontynując przestępca wychodzący z wieźięnia, często popełnia kolejną zbrodnie. Zresztą przestępca w wieźieniu, lepiej żyje niż statystyczny Polak, co jeszcze bardziej osłabia moje zdanie o tych całych resocjalistycznych bredniach. Ujmując sens: Tak dla kary śmierci, aczkolwiek z pewnymi zastrzeżeniami.
Q'ccaon'naeaeccer
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]
Q'ccaon'naeaeccer
Wiek: 24
Dni na forum: 6.249
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 668
Skąd: się biorą prześliczni Azjaci? Kocham kuchnię japońską!
Ramzes napisał(a):
Nie wiem co tu ma do rzeczy pisanie pod wpływem emocji. Właśnie wtedy człowiek pisze to co mu na sercu leży a nie jakieś dyrdymały.
Kolega raczy bredzić.

Poważnie zastanawiałem się, czy wypowiedzieć się w tym temacie, gdyż większość jego bywalców zdaje się nie mieć bladego pojęcia o przedmiocie dyskusji i pisać, cokolwiek im ślina na język przyniesie. Jednakże, ze względu na kilka osób o nieco bardziej rozwiniętym kresomózgowiu, zdecydowałem się przedstawić moją opinię.

Przede wszystkim, wbrew postulatom niektórych, nie należy kierować się w tak ważnej kwestii uczuciami, gdyż rzadko – jeśli w ogóle – prowadzi to do czegokolwiek dobrego. Z kolei użycie mózgu jest wysoce wskazane. Dlatego też postaram się podejść do sprawy racjonalnie, bez wzglądu na mą delikatną psychikę i religijne zabobony.

Prawdą jest, że utrzymanie więźniów obciąża kieszenie nie ich, lecz nas – uczciwych podatników. W gruncie rzeczy, pozbawienie wolności się opłaca. Jednakże, nie ma chyba mowy o wybiciu wszystkich klientów zakładów karnych, co jednoznacznie zbija argument finansowy przemawiający za karą śmierci.

Pewne osoby postulowały śmierć dla najgorszych i najobrzydliwszych zbrodniarzy, lecz czy są w stanie bezsprzecznie dowieść ich winy? Zresztą, klasyfikacja czynu jako zbrodni zależy od konkretnego środowiska – system wartości w np. krajach islamskich jest zupełnie inny niż w Europie, podobnie jak prawo (szariat).

Pojawia się pytanie – czy istnieją bardziej bezpieczne tudzież mniej radykalne substytuty kary śmierci? Tak, a ponadto – bardziej skuteczne. Ciężkie roboty okazują się być wcale ciekawym pomysłem. Jeśli ktoś nie zachce pracować, można ograniczyć mu racje żywnościowe. Sam umrze.

Pomimo mego opozycyjnego wobec kary śmierci stanowiska, dwa podane u góry strony przykłady uważam za iście idiotyczne i nijak mające się do rzeczy. Równie dobrze mógłbym przytoczyć połamanie kołem za obrazę majestatu tudzież osławione tameshigiri. Przykłady tyleż wyraziste, co idiotyczne.

A o zemście pisał Pierrepoint.

Ave Tzeentch!
Q.

At thy twilight, old thoughts return, in great waves of nostalgia.
Thought
Saiyanin
Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Thought
Dni na forum: 6.148
Posty: 238
Skąd: ...
Będąc szczerym, jestem za karą śmierci. Z prostej przyczyny. Jeżeli ktos popełnił naprawdę poważną zbrodnię <wspomnijmy przykładowo sprawę Charlesa Mansona> i jest osoba naprawde niezrównoważoną psychicznie, to zakładając, że inni <za "Nieumyślne spowodowanie śmierci" też mozna wylądować za kratami!> są do uratowania poprzez resocjalizację, może mieć na nich zarówno zły wpływ, jak i po prostu im zagrażać.
<nie czarujmy się, prawdziwi psycho są pomysłowi.>

Poza tym aspekt czysto ludzki: Jeżeli ktoś popełnił zbrodnię zasługującą na dożywocie, a z wiekiem<lub pod wpływem więzienia> złagodniał i zakwalifikowal się do kategorii podchodzącej już pod "mniejsza szkodliwość społeczna", to więzienie w wieku 70? 80? lat, to dla niego męczarnia.
Oto argument dla łaskawszych.

Zresztą chcę jeszcze zauważyć jedną rzecz.
Mordercą się nie rodzi, Morderca się zostaje.
Pamiętajmy, że duży wpływ na wychowanie ma społeczeństwo, i to ono decyduje kim będziemy.
Mordercą się zostaje mówisz?
Sadystą też się zostaje?
Albo psychopatą?
Moim zdaniem nie zawsze.
Policz ludzi, którzy we wczesnym dzieciństwie obrywali skrzydełka muchom. Ciekawe, kto ich tego nauczył.
Każdy ma pewną potrzebę wyładowania emocji poprzez zadanie bólu. <przykład : X wyzwie Y, Y kopie X. Ile osób bije rodzeństwo pod wpływem emocji? Ile małych dzieci depcze mrówki?>

When Thought looks in a mirror the mirror shatters, because not even glass is stupid enough to get in between Thought and Thought.
mihesz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ

Wiek: 33
Dni na forum: 6.129
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 519
Raczej tak,więźniowie żyją za nasze pieniądze i uchodzi im to na sucho, wychodzą po 20 latach i...Lepiej nie mówić!
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.153
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
mihesz napisał(a):
Raczej tak,więźniowie żyją za nasze pieniądze i uchodzi im to na sucho, wychodzą po 20 latach i...Lepiej nie mówić!

Jest wiele osób które po odsiadce się zmieniają....


Mimo wszystko sądzze iż powinna być zasttosowana kara śmierci , ponieważ jak słysze czasami w telewizji lub w radiu że gościu zamordował 10 osób i kilka dzieci to mnie aż skręca....i taki delikfent potem nie żałuje tego co zrobił. Chociaż nie jestem pewien czy dożywocie nie byłby lepszym rozwiązaniem od kary śmierci , ponieważ śmierći nie poczuje poczuje a dożywocie tak.....niemniej sądze że kara śmierći powinna być wprowadzona.

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Filippo napisał(a):
Chociaż nie jestem pewien czy dożywocie nie byłby lepszym rozwiązaniem od kary śmierci , ponieważ śmierći nie poczuje poczuje a dożywocie tak.....
Heh, poczuje... tak samo jak i inni współwięźniowie oraz nasze portfele.
Lepiej tego uniknąć. Skoro taki delikwent dostał dożywocie na pewno nie ukradł babci książeczki czekowej ze stanika lecz popełnił poważną zbrodnię, zapewnie z rozmysłem. Za swój wyrok będzie się mścić na innych osobach, oczywiście już po zamknięciu, gdyż jak zapewne można się domyślić nie ma nic do stracenia, więcej dołożyć już mu nie mogą.
Choć jest jeszcze jedna strona medalu, nie musi to być siedzenie bezczynne. W końcu medycyna i psychiatria cały czas idą naprzód...

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Amidala Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Amidala
Dni na forum: 6.284
Ostrzeżenia: 1
Posty: 219
Skąd: Kraków
to zależy od rodzaju popełnionego przestępstwa. Na kare śmierci nie zasługuje człowiek który np. okradł sklep, nieumyślnie spowodował śmierć lub po prostu [ ort! ] jeździł po pijanemu. Uważam, że na kare śmierci zasługuje tylko człowiek który zamordował ze szczególnym okrucieństwem lub ten kto zgwałcił ale także bardzo brutalnie . (znam się na tym )

ps. pewnie słyszeliście o tym gościu który okradł kilka banków. Wyobraście sobie że to mój sąsiad był (dopóki [ ort! ] go nie przymkneli) i że znałam go od urodzenia ;p

Gdy ktoś umiera wszponach Gniewu
Rodzi się klątwa..krąży w Okół miejsca Śmierci
Gdy zabłądzisz w to miejsce...
...:::ZNISZCZY CIĘ JEJ GNIEW:::...
Obraz
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Jestem całkowicie przeciwna karze śmierci. Dlaczego?
Bo mnie obchodzi los kata ;]. Który w momencie odebrania komuś życia staje się mordercą. Nie ma czegoś takiego jak zabójstwo w słusznej sprawie. Odebranie komuś życia zawsze pozostanie morderstwem.
No i jeszcze druga sprawa... Zawsze jest cień szansy, że dana osoba jest niewinna. Jak czulibyście się, gdybyście skazali kogoś na karę śmierci, a potem okazałoby się, że dana osoba jest niewinna? Nawet gdyby były przytłaczające dowody? Jak byście się czuli gdybyście wiedzieli, że przez was niewinny ojciec osierocił 2 dzieci? Na pewno nie fajnie..

Zabijając mordercę stajemy się tacy jak on

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Mart napisał(a):
Jak byście się czuli gdybyście wiedzieli, że przez was niewinny ojciec osierocił 2 dzieci?
Selekcja naturalna. Podobno przeludnienie nam grozi.

Jak widzę koleżanka podchodzi do sprawy ideologicznie. Ale ideologicznie nie powinno się nawet karać...

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Jakaś kara musi być, ale tak jak już ktoś powiedział - nie jesteśmy przecież zwierzętami..
po prostu [ ort! ] uważam, że nie ma czegoś takiego jak słuszna śmierć a kat staje się mordercą ;] jego też powinno się zabić? przecież wybrał zawód dobrowolnie ;]
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Dlatego kara śmierci powinna być sankcją przewidzianą dla najbardziej zatwardziałych morderców, których wina nie podlega dyskusji, na których nie wyżywienie żal wydawać pieniędzy podatników oraz resocjalizacja nie ma sensu. (w ogóle jakoś nie jestem zwolennikiem resocjalizacji, a niektórzy twierdzą, że jakąkolwiek karę należy zastąpić resocjalizacją i przywróceniem wolności, co by wtedy się działo...)
Drugą sprawą jest kat. Ktoś kto chce pracować jako kat podpisuje odpowiedni kontrakt, przystępuje do pracy i tym samym liczy się ze wszelkimi konsekwencjami jakie ta praca może za sobą nieść. Analogicznie jak żołnierz.
Co do samej kary śmierci i jej wykonania to możliwe(mówię możliwe, bo nie wiem, czy tak jest na pewno), że podejmuje się kroki mające pomóc katowi bez wahania i bez późniejszych szkód w psychice wykonać wyrok. Otóż egzekucja przez rozstrzelanie wygląda tak, że jedna z osób biorących w niej udział strzela ślepakiem. Każda z nich w takim wypadku próbuje wmówić sobie, że to nie ona zabiła daną osobę. Oczywiście skuteczność tej metody na pewno podlega i podlegać będzie dyskusji. Wracając do sprawy, przy wykonywaniu kary śmierci przez powieszenie czy krzesło elektryczne udział może wziąć kilka osób, z czego tylko jedna uruchamia właściwą dźwignię, oczywiście o tym nie wiedząc. Nie wiem jednak, czy na pewno coś takiego się stosuje, a jeżeli nie, to kat wie co robi i musi się z tym liczyć.
Zabijając mordercę chronimy społeczeństwo od podobnych jemu. Mając na uwadze wysokość kary taki delikwent może zacząć się wahać, czy aby warto, dlatego moim zdaniem powinna zostać przywrócona kara śmierci. Przeciwnicy kary śmierci twierdzą, że ważniejsza od wysokości kary śmierci powinna być perspektywa jej nieuchronności. Aczkolwiek przekonani o nieuchronności kary
20, 30 lat czy nawet dożywocia, wiedzą, że będą żyli i może nawet użyją schowanych(jeśli im się udało) pieniędzy zarobionych w wyniku morderstwa. Perspektywa kary śmierci oznacza koniec dla takiego człowieka, toteż ze strachu zacznie wyrażać skruchę(jej szczerość podlega dyskusji, choć strach działa na ludzi), płakać, panikować, aż w końcu wydawać wspólników, zleceniodawców, co w obecnych warunkach występuje rzadziej.
Co do humanitarności kary śmierci, to nie ma takiej metody, więc jej szukanie jest bezcelowe. A głupie są głosy obrońców praw człowieka trąbiących o bólu przestępców. Moim zdaniem są hipokrytami, gdyż po cichu przyzwalają na dokonywanie przez nich przestępstw. Czemu? A no, sprzeciwiając się karze śmierci, sprzeciwiają się czynnikowi, który obniży liczbę dokonanych najokrutniejszych przestępstw.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6  

Forum DB Nao » » » » Kara śmierci
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook