Forum Dragon Ball Nao

» Death Note

Strony: 1, 2, 3, 4  
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Czytał ktos ta mange? Ja wlasnie skonczylem czytac pierwszy tom i jestem zdumiony fabula, kreska i pomyslowoscia. A jakie wy odczuwacie wrazenia/emocje? Aha dwa tomy tej mangi mozna pobrac z tego linku :
http://projekt-manga.net/index1.php?dzial=deathnote

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
lepiej sie pochwal od kogo znasz ten tytul
fabula jest very good, w koncu chca robic film na podstawie tej mangi, a wiec musi miec to COS w sobie, co bedzie przyciagac . i ma to cos;]. historia o notatniku, w ktorym wpisuje sie imie i nazwisko, a nastepnie ta osoba umiera.
na drodze naszego bohatera staje detektyw (nie rutkowski ), ktory musi rozkminic co i jak. itd. itp.
co ja tu bede pisal, sami sprawdzczie-bo warto!
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Dobra te mange znam od eMate Warto tu tez wspomniec, ze aby osoba zapisana w notatniku umarla, to zapisujacy ja tam musi znac jej twarz. I wlasnie o to tam chodzi, ze ten detektyw (znowu nie chodzi o Rutkowskiego ani tez Zawade ) nigdy nikomu nie ujawnil swojej twarzy Jeszcze ra5z zachecam do czytania. Szkoda, ze eMate zepsul mi zabawe i powiedzial co sie zdarzy dalej... Wymierze mu kare i zapisze jego imie w Death Note Muhuhahaha Pozdrawiam

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.048
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Przyznam się, że zdziwiło mnie gdy zobaczyłem jak mało postów znajduje się w tym temacie; być może stało się tak bo topic wylądował trochę "na tyłach" przez napór nowych postów. Postanowiłem więc wziąć sprawy w swoje ręce i odświeżyć trochę to dzieło A warto, bo "Death Note" to jedno z niewielu anime, które wzbudziło od dłuższego czasu moje zainteresowanie.
Powiem szczerze, że pewnie nie poznałbym go do dziś gdyby nie dobra wola mego "kolegi netowego" (byłego redaktora Ultimate Majin), Rezo. Tknięty impulsem jaki wzbudziło w nim "Death Note", postanowił, że musi zarazić mnie swoją małą manią. Wynikiem było 20 odcinków na płytce DVD. Efekt był chyba oczywisty, obok "Naruto", "Death Note" stało się jedyną serią jaką teraz oglądam. Kreska wspaniała (animacja przewyższa tą znaną z Naruciaka. Zapewne dlatego, że nie czekają nas setki odcinków , ale przede wszystkim fabuła... Sam główny wątek to pomysł pierwszej klasy, jednak cała otoczka jaka wokół niego narasta oraz coraz to nowe komplikacje... Nie można się momentami oderwać! Przepyszną wisienką na górze tego doskonałego ciastka, jest opening i ending (chodzi mi o te utwory z pierwszych 20-tu odcinków) wykonywany przez zespół Nightmare.

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Anime to opowiada o notesie śmierci, za pomocą którego można uśmiercić wybraną osobę. Aby notes zadziałał należało znać imię, nazwisko oraz twarz swojej przyszłej ofiary. Do notesu można było dopisać sposób w jaki ewentualnie dana osoba miała umrzeć. Śmierć następowała po 6 min 40 sek. Natomiast, jeżeli nie zapisało się przyczyny śmierci, osoba wpisana do notesu śmierci umierała po 40 sekundach na atak serca.
Głównym bohaterem, który znalazł Death Note jest Light ( Raito) Yagami- wybitny, młody umysł Japonii, a zarazem bardzo popularny młody człowiek, który wkrótce ma zdawać egzaminy na studia.
Paradoksalnie nadzwyczajny notes został zaopatrzony w intrukcje obsługi niczym zwykła pralka. Dzięki niej Light dowiedział się jak wielkie możliwości daje mu ten niepozorny z wyglądu zeszyt i postanowił zmienić świat na lepsze.
Tak więc, kiedy codziennie umierało kilkanaście przestępców na atak śmierci ( nie chciało się mu zapisać przyczyny śmierci ), zdano sobie sprawę, że gdzieś na Ziemi żyje istota, która wymierza sprawiedliwość. Narodził się Kira- bóg nowego świata.
Light ma zupełnie czyste sumienie, bowiem ideologia, jaką stworzył pozwala mu wierzyć, że działa w słusznej sprawie. Chociaż nie jest osamotniony w swych poglądach, seria zabójstw wstrząsnęła opinią publiczną i oficjalnie nikt nie popiera jego działań.
Próbę złapania Kiry podejmuje najlepszy detektyw świata ukrywający swoją tożsamość pod "nickiem" L. Będziecie musieli troszkę poczekać zanim ujrzycie jego twarz. Powiem tylko, że ten niezwykle interesujący człowiek ( który zwykł siadać w sposób sugerujący, iż chciałby się złożyć i wysłać za ocean), jest postacią bardzo charakterystyczną. Jego niespotykane opanowanie i spokój nawet w najbardziej ekstremalnych sytuacjach poddają w wątpliwość czy to jeszcze zimna krew, czy już śpiączka.
To właśnie starcie pomiędzy nimi jest podstawą fabuły tego niezwykle interesującego anime.
Death Note nie trafił to świata ludzi przypadkowo. W nadziei na odrobinę rozrywki, "zgubił" go tam pewien znudzony swoja dotychczasową egzystencją bóg śmierci Ryuk- tak się zwie rzeczony Shinigami, który jest przystojny, jak otwarta małża i inteligentny jak rozgotowana kapusta. Według zasad rządzących światem Shinigami, Ryuk musi zawsze być przy Lighcie, który jest też jedyną osobą mogącą go zobaczyć.
Na koniec dodam, że szatańskie pomysły Lighta oraz równie cięte riposty L sprawiają, żę oglądający dostaje ogromnym pakietem emocji po głowie i w pewnym momencie, samemu nie wiedząc kiedy, zostaje wciągnięty pomiędzy trybiki tejże potężnej machiny.

Jeszcze jedno, jeżęli nie posiadacie tego anime, można ściągnąć je z torrenta na www.isohunt.com w wersji dvd rip , która zajmuje ok 6 gb
lub z http , z polskiej stronki ( pliki w rmvb) :http://danime.ovh.org

Ocena: 9+/10 . Czemu tylko 9+? Gdyż zakończenie przebiegło, nie tak jak oczekiwałem
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Skąd można ściągnąć to anime? Torrenty zupełnie mnie nie bawią, a strona http://danime.ovh.org nie wchodzi. Z góry dzięki za pomoc.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Lilu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Lilu
Wiek: 32
Dni na forum: 6.502
Posty: 885
konto usunięte
Saiyanin
Saiyanin


Ja tylko ściągnęłam opening z neta, i musze powiedzieć, że jestem zachwycona!
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Ściągnij więc sobie wszystkie odcinki i obejrzyj je, to padniesz z zachwycenia To tylko 37 - 20 minutowych epków.
konto usunięte
Saiyanin
Saiyanin


Ishido napisał(a):
Ściągnij więc sobie wszystkie odcinki i obejrzyj je, to padniesz z zachwycenia
A gdzie mogę je ściągnąć? Bardzo bym chciała to obejrzeć^^
Lilu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Lilu
Wiek: 32
Dni na forum: 6.502
Posty: 885
Link już podałam powyżej..albo można też z Torrenta
konto usunięte
Saiyanin
Saiyanin


A, dzieki^^ nie zauważyła^^ właśnie je ściągam
Yokuji Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Yokuji
Wiek: 34
Dni na forum: 6.055
Posty: 41
Skąd: Wuociaffek
Nie moge niczego tu nie napisać.

Na przestrzeni dzejów... nie, zaczniemy to inaczej. xD

Jest to pozycja (zarówno manga i anime), która wywarła na mnie piorunujące wręcz wrazenie. Nie potrafiłem się oderwać od odcinków a miałem takiego pecha, że skończyłem ogladanie właśnie wtedy, kiedy został wyemitowany przedostatni odcinek. ten kto zna ten wie, jakiego szału można dostać widząc koncówkę.
Ogólnie to respekt dla autora za przewspaniałą fabułę oraz rysownika za piekną kreskę. ^^

よくぢ
mihesz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ

Wiek: 33
Dni na forum: 6.129
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 519
Doskonałe anime, obejrzałem dopiero trzy odcinki a już mnie wciągnęła...
Jeżeli chodzi o szatę graficzną to jest ona doskonała, czasami w ogóle nie przypomina anime, tylko prawdziwy film.
Muzyka też jest świetna. muszę obejrzeć resztę odcinków.
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.153
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
A ja obejrzałem juz prawie całe bo 20/37 i jestem w stanie powiedzieć że to anime ma doskonałą fabułę i wciągnęło mnie tak że nie mogłem się doczekać jak ściągnie się następny odcinek. Poczynając od kreski i kącząc na fabule jst to znakomite anime i nie wiem co tu jeszcze dodać bo wszystko napisali już moi przedmówcy , ale tak podsumowując jest to genialne anime i polecam kazdemu kto jeszce nie ogladał .

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Bardzo dobre anime, ale niestety po 25. odcinku poziom spada. Fabuła do tego czasu naprawdę solidna, później troszkę gorzej. Animacja na najwyższym poziomie, dźwięk równie wspaniały. Ale najważniejsze są kreacje bohaterów. Pozycja godna obejrzenia. Naprawdę.
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
"Notatnik Śmierci", bardzo ciekawe anime, podobnie jak mihesz, obejrzałem tylko kilka epizodów z życia Lighta, ale muszę przyznać, że anime jest świetne . Czuć mroczny klimat, do tego całkiem dobra muzyka.
Interesująca fabuła: Sterowanie życiem ludzkim za pomocą jakiegoś notatnika .
Dla tych, którzy nie wiedzą w Niedzielną noc mamy okazję zobaczyć Death Note na AXN Sc-fi o 22:40 dwa odcinki.
Naprawdę polecam .
kiyo Kobieta
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 34
Dni na forum: 5.639
Posty: 14
Skąd: Obecnie Warszawa
Mangę czytałam do momentu śmierci L. Po tym fakcie powiedziałam sobie "!?" (ocenzurowali ), bo L był powodem, dla którego czytałam ten tytuł. Strasznie rozczarowała mnie jego śmierć, ale cóż, nie pierwsza fabuła, która mnie rozczarowała. Anime z kolei obejrzałam całe, coby wiedzieć, jak się kończy. Zakończenie też mnie, w sumie rozczarowało, ale całość naprawdę porządnie zrobiona, w klimacie i w ogóle, polecam
Jakoś za film nie mogę się zabrać, a teraz to już w ogóle, bo w akademiku mam takiego neta, że 0,1% ściągało mi się kilka godzin... Może, gdy wrócę do domu...
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Anime tak do około 25 odcinka jest genialne. Akcja naprawdę może się podobać. Świetne
jej zwroty, postacie, muzyka, kreska i dużo by wymieniać. W ogóle nie podobał mi się wątek od pokazania nam Mello i Neara. Death Note naprawdę sporo na tym straciło. Wcześniej to było coś co trzymało cię przed monitorem i zmuszało do włączania kolejnych odcinków. Z tymi dalszymi już sobie to bardziej podzieliłem. Zgadzam się z większością, że fabuła jest rewelacyjna, ale jak wspomniałem do tego około 25 odcinka, w którym ginie L. Szczerze to myślałem, że jakoś inaczej się to skończy z nim i Watarim... Swoimi zasługami nie powinni umrzeć w tak naturalny sposób, ale z drugiej strony wszyscy w tym anime tak kończyli.
Co do samego Kiry to na początku jego postępowanie bardzo mi odpowiadało. Jestem tego samego zdania co on „oko za oko”, zabiłeś to powinieneś zginać. Jednak od momentu gdy pozbywał się ludzi dobrych poczynając od Penbara kończąc na Takadzie diametralnie zmieniłem o nim zdanie. Skończył jak frajer - tak jak powinien.
Co do samych postaci to największe zrobił na mnie L. Gość był niewiarygodnie inteligentny i zawsze był sobą. Ogólnie postać bardzo dobra, miał w sobie coś co pozwala go lubić. Z innych to na początku zdecydowanie Raito, a całościowo to Ryuuku.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.709
Plusy: 1
Posty: 538
Death Note to jedno z genialniejszych anime jakie dane mi zostało obejrzeć.
Wyścig i rywalizacja jaka była prowadzona pomiędzy L, a Raito zwalała z nóg. Dosłownie jak stawiane kroki, kto postawi jedne więcej wygra. Prześwietna fabuła, wybitna kreska, niebanalne postacie, notes za pomocą którego możemy poczuć się Bogiem. Wszystko to składa się na jakże genialną seryjkę. Zgadzam się z poprzednikami co do rozmycia się fabuły po 25 odc. aczkolwiek co do Mello i reszty, to ponoć w mandze odgrywają większą rolę i ich wprowadzenie nie jest tak hmm... niemiłe. L-a i tak nic nie przebije. Jego reakcja na to, że cała sprawa może mieć coś wspólnego z Shinigami boska!
Podstępy, plany, przemyślenia, zasadzki i całe szpiegowanie staje się tak dobre, że człowiek nie chce żeby Death Note się kończył. Co ważniejsze wszystko ma dość logiczne i trwałe podłoże. Stawiam na to, że nie jeden taki Raito w realnym świecie by się znalazł.
Końcóweczka trochę mi nie pasowała, ze względu na poniżenie jakiemu Raito się poddał. Ten histeryczny śmiech i niemoc. Trudno się z tym pogodzić, patrząc na takiego geniusza.
Nie zmienia to jednak faktu, że Ryuk który zakańcza jego życie ma coś w sobie. Obraca całe to zło przeciwko niemu, z jednej strony jago kompan, śmieszny gość, ale mimo wszystko Bóg Śmierci.

No i jeszcze świetny opening

Death Note to bardzo, bardzo, bardzo, bardzo dobra seria, którą naprawdę trzeba obejrzeć!

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3, 4  

Forum DB Nao » » » Death Note
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook