Forum Dragon Ball Nao

» Wasze ulubione gry cRPG

Strony:   1, 2, 3, 4
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.626
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Ostatnio dostałem w me chciwe szpony Neuroshimę. Polecam, wspaniałe RPG.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.203
Posty: 633
Skąd: Kielce
Gothic rulez!! Szczególnie III, to najlepsze RPG, w jakie grałam. Fable też jest niczego sobie...
Lilu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Lilu
Wiek: 32
Dni na forum: 6.503
Posty: 885
Kyasarin napisał(a):
Gothic rulez!! Szczególnie III, to najlepsze RPG, w jakie grałam. Fable też jest niczego sobie...

Racja tylko że są duże wymagania sprzętowe!...wszystko diabli bierze...Fable mi poszło ale Gothic ledwo!....czekam na nowy sprzęcik,tata miał podobno kupić,ale mu się nigdy nie spieszy a to w jego interesie leży też!

chciałam dodać jeszcze gre

Knight of the Old Republic (znana jako KotOR;p)
Meru-chan Kobieta
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 6.091
Posty: 12
Skąd: Wrocław
Jak dla mnie Diablo z pewnością nie jest RPG...

Moje ulubione to:

LEGEND OF DRAGOON - ma świetną i wciągającą fabułe, niesamowitą grafikę i przepięknie wykreowane postacie.

BREATH OF FIRE (cała seria) - co tu dużo gadać; gra posiada niesamowitą i zaskakującą fabułę, a na dodatek zagadki na wysokim poziomie.

CHRONO TRIGGER i CHRONO CROSS - bardzo piękne i niesamowicie rozwinięte światy, iście poetyckie perypetie i świetne systemy walki (szczególnie w tym pierwszym)
mihesz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ

Wiek: 33
Dni na forum: 6.129
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 519
Bardzo Lubię Morrowinda, lecz to już nie ta grafika którą widzi się teraz. Natomiast grywalność jest ogromna! Lubię Też Gothica III i oczywiście moje 2 ulubione gry Star Wars KOTOR 1 i SW Kotor 2!
SSJ-ddkiller Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SSJ-ddkiller
Wiek: 29
Dni na forum: 6.133
Posty: 222
Skąd: Leszno
Gothic 3 full wypas

walcz by zyskać Honor.
walcz by Awansować.
walcz by zostać wodziem.

@@@@@@@@@@
Dragon Ball
@@@@@@@@@@
Boss Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Boss
Wiek: 32
Dni na forum: 6.117
Ostrzeżenia: 1
Posty: 405
Skąd: Nysa
Diablo II, Dungeon Siege 2, Gothic 1,2 (w 3 nie mialem okazji pograc ) LOS

"Kreujemy chwile prawdziwej wolności lecąc nad przeszkodami, które Wy omijacie każdego dnia... " David Belle

http://akcjaparkour.prv.pl/index.php?page=pk

You wanna fuck with me ?!!! OK...You wanna play rough ?!!! OK...Say hello to my little friend !!!
Rivion Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Rivion
Wiek: 34
Dni na forum: 6.477
Posty: 685
Skąd: Skaryszew/Radom
Meru-chan napisał(a):
BREATH OF FIRE (cała seria) - co tu dużo gadać; gra posiada niesamowitą i zaskakującą fabułę, a na dodatek zagadki na wysokim poziomie.

CHRONO TRIGGER i CHRONO CROSS - bardzo piękne i niesamowicie rozwinięte światy, iście poetyckie perypetie i świetne systemy walki (szczególnie w tym pierwszym)
W te gry grałeś na emulatorze snes?Pamiętam Breath of fire i Chrono Trigger,miałem chyba nawet po polsku którąs.Fajne jak na takie gry z Nintendo bodajże.Grafika w stylu GBA,ale rzeczywiście wciągające i ciekawe gry.

If you want to kill me,hate me...detest me...
-----------------------------------------------------
"Wielu żywych zasługuje na śmierć. I wielu ginących zasługuje na dalsze życie. Czy potrafisz im je wrócić? Więc nie szafuj tak wyrokami śmierci, albowiem nawet najmędrsi nie potrafią dojrzeć wszystkich konsekwencji."
SSJ-ddkiller Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SSJ-ddkiller
Wiek: 29
Dni na forum: 6.133
Posty: 222
Skąd: Leszno
no to tak
1. Gothic 3, 2, 1 - zajefajne gierki polecam
2. Fable the lost cheapters tez fajne
3. diablo 2

walcz by zyskać Honor.
walcz by Awansować.
walcz by zostać wodziem.

@@@@@@@@@@
Dragon Ball
@@@@@@@@@@
Kaszalot Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Kaszalot
Dni na forum: 5.978
Posty: 51
Skąd: z nienacka ;P
Moje ulubione gry RPG to :

Tibia
Gothic 1 i 2
Diablo i Diablo 2 : Lord of Destruction

Obraz
Len Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Len
Wiek: 32
Dni na forum: 6.160
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 3
Posty: 557
Skąd: Olsztynka
Gothic 1 i 2 z dodatkiem Noc Kruka moim zdaniem to najlepsza gra jaka kolwiek była chociaż [ ort! ] teraz sciągam nowego Wiedzmina i podejrzewam że też mi się spodoba.

Ale arazie Gothic 2 Wymiata
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.850
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Dla mnie najlepszym erpiegiem, zawsze i wszędzie będzie, nieśmiertelny Final Fantasy 7, cudowna fabuła, bardzo grywalna, co do grafiki, dzisiaj już nie robi szału, ale w dniu premiery masakrowała, w sumie dla tej gry, kupiłem swego czasu PlayStation, tyle jeżeli chodzi o RPG

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.800
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Grałem w wiele takich gier i widziałem również sporo, ale największe wrażenie zrobiła na mnie gra Lineage 2. Świetna grafika, fabuła gry. Naprawdę gra jest fantastycznie dopracowana...

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.154
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
- Diablo 2

Nic więcej z dziedziny RPG mnie nie poruszyło.

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
Miłosz Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Miłosz
Wiek: 26
Dni na forum: 5.746
Ostrzeżenia: 1
Posty: 39
Skąd: Dzierzgoń
moje ulubione :


Final Fantasy Xll
Diablo+dodatek

Kto zwas gra w Quake 3 ja na freeze dla pijaków gram a wy???
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.626
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Brak mi słów . . . RPG - Role Playing Game - chyba nie musze tłumaczyć. Co charakteryzuje RPGi? Zdobywane punkty dośw., pieniądze, masa ekwipunku, questów, dziennik, zdobywanie umiejętności i wiele innych . . . Diablo ma to wszystko + czysta przyjemnośc z siekania i pójdzie na wszystkim co jest podłączone do prądu 220V Jeszcze trochę i niektórzy nie będą rozróżniali FPSów od TPPów, paranoja . . . .
Bzdury. RPG a cRPG to całkowicie co innego. Chociażby dlatego, że to właśnie RPGi nie są podłączone do prądu 220V. A, cRPGi, i owszem.


W każdym razie ostatnio przeszedłem Wiedźmina i jest grą zajebistą. Według mnie lepszą od Diablo czy nawet M&Mków. Interesująca fabuła, cięte dialogi, niezła grafika, ciekawa walka, świetnie pomyślany świat i klimat, naprawdę bliski uniwersum Sapkowskiego. Po za tym CD Project dodało do patcha 1.3 edytor świata - D'jinni, na którym stworzyli całego "Wiedźmina". W związku z czym możemy się spodziewać wysypu modów i bardzo, kurde, dobrze.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
iselor
Ziemianin
Ziemianin
iselor
Dni na forum: 3.199
Posty: 7
Skąd: Łódź
Vampire the Masquerade Bloodlines - arcydzieło komputerowego RPG, najlepszy cRPG ever i - niestety -
w Polsce cholernie mało znany. Na szczęście pojawił się bodaj na steamie czy gogu, nie pamiętam.
Istnieje też - na szczęście - nieoficjalny patch polonizacyjny. Znakomity mroczny klimat, zaawansowana
mechanika, spora długość gry, genialna muzyka, świetny NPCe, dobry quest główny i rewelacyjne questy
poboczne.
Kroniki Might and Magic (gry można kupić też osobno, ale taniej chyba wyjdzie w kronikach) obejmujące:
Might and Magic VI: Mandate of Heaven - kolejne arcydzieło cRPG, drugi najlepszy Might and Magic i trzeci
wg mnie najlepszy cRPG. Olbrzymi świat, wspaniały klimat, bardzo dobra fabuła i mechanika, wysoki
poziom trudności i świetna muzyka. Do tego najlepsze dungeony ever! Istnieje nieoficjalny patch
polonizacyjny bo gra nigdy oficjalnie nie została przetłumaczona. Kanon, klasyk i rzecz obowiazkowa.
Might and Magic VII: Za Krew i Honor - drugi najlepszy cRPG ever i najlepszy w mojej opinii Might and
Magic. To samo co wyżej tylko więcej i lepiej. Poprawiona grafika (tu zdania są jednak podzielone:)) i
mechanika i chyba ciekawsza fabuła. Wstyd nie znać.
Might and Magic VIII: Day of the Destroyer - gra dobra, ale to już nie to, jednak wciąż mozna zagrać po
przejściu pozostaych medżików.
Might and Magic IX ruszać nie warto.

Jedziemy dalej:
Planescape: Torment - pod względem fabuły i NPCów: mistrzostwo. Szkoda tylko że mechanika i system
walki nieco kuleją. Tak czy siak i tak zagrać trzeba. Na mojej liście nr 4 cRPG ever.
Arcanum - chyba jedyny tytuł steampunk, miażdży głównie mechaniką za sprawą niemal całkowitej
swobody w tworzeniu/rozwijaniu/odgrywania postaci. Fabularnie i muzycznie też ok, szkoda tylko że grafika
już...nieco się zestarzała no i system walki nie do końca wyszedł jak trzeba. Ale to u mnie nr 5 i absolutny
majstersztyk i tytuł obowiązkowy. Zdecydowanie wolę go od serii Fallout:)
Morrowind - proste, nr 6. I najlepszy TES.
Diablo + Hellfire - kto nie grał w pierwsze Diablo ten nie ma prawa wg mnie wypowiadać się specjalnie
ani o tej serii ani o tym podgatunku cRPG czyli hack and slash. Grać koniecznie. Mój nr 7.
Saga Fallout & Baldurs Gate II - stare Fallouty za najlepszy postnuclear, a Baldurs Gate II...No, to po
prostu Baldurs Gate 2, tego tłumaczyć nie muszę Ex equo na miejscu 8.
Wizardry 8 - mój numer 9 to tytuł absolutnie klasyczny i obowiazkowy, ale dla dzieci neo, tzn. dzieci
Gothica, okaże się na pewno absurdalnie trudny już w trakcie tworzenia drużyny i pierwszych walk z
krabami:) Ew. zawsze można zmniejszyć poziom trudności na najniższy i korzystać z polskiej internetowej
encyklopedii Wizardry 8, najlepszego kompendium wiedzy o tej grze.
Icewind Dale + Heart of Winter+ToLM - mój numer dziesięć i najukochańsza gra oparta na Infinity Engine.
Klimat miażdży całą konkurencję, może z wyjątkiem Diablo 1 i Might and Magic VI. Do tego fajna,
tajemnicza fabuła, rewelacyjne lokacje, śliczna dwuwymiarowa grafika i piękna muzyka. Mechanika kuleje
ale trudno.

Co poza tym warto ruszyć?
Icewind Dale II - młodszy brat IWD, z lepszą mechaniką świetnie sprawdza się jako character creator,
choć fabularnie i "klimatycznie" słabiej (muzycznie równie dobrze). Tak czy siak warto.
Świątynia Pierwotnego Zła - najlepszy system walki w cRPG, najlepsza adaptacja mechaniki D&D,
znakomita grafika, wielki szacunek i podziw wśród graczy z tzw. Zachodu i kompletne olanie gry w Polsce,
głównie przez młokosów. Choc to najsłabsza gra Troiki to i tak arcydzieła i jeden z najlepszych cRPG ever.
Ultima - matka cRPG (ojcem jest Wizardry) choć dzisiaj nie warto sobie zawracać głowy częściami innymi
niż VII, VIII i IX.
Ultima Underworld: The Stygian Abyss + Ultima Underworld: Labyrinth of the Worlds - czyli spinn off do
właściwej Ultimy, w konwencji dungeon crawlera. Mistrzostwo, choć poziom trudności raczej zabójczy,
zwłaszcza dla dzisiejszych wychowanych na gotikach graczy.
Divine Divinity - Diablo spotkało Ultime i tak powstało Divine Divinty, jeden z najbardziej klimatycznych
tytułów ever. Grać!
Wizards & Warriors - kolejny, rewelacyjny tytuł spod znaku Wizardry i Might and Magic.
Siege of Avalon - następny dobry action RPG w izometrze. Zagrać warto.
Arx fatalis - bardzo dobry następca (2001 rok bodajże) Ultimy Underworld, choć osobiście preferuję UU.
Drakensang: River of Time - o ile The Dark Eye usypia, o tyle RoT jest świetny. Wole go od Wiedźminów,
Dragon Ejdży czy nowszych mas efektów.
Diablo II + LOD - to chyba jasne, nie?
Pillars of Eternity - znakomita perełka, dosyć świeża, nawiązująca do klasyków od Black Isle i starego Bioware.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4

Forum DB Nao » » » Wasze ulubione gry cRPG
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook