Forum Dragon Ball Nao

» Bo ŚcIeMa wypełnia życie . . .

Strony: 1, 2  
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.718
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Siemano wszystkim. Jak powszechnie wiadomo i jest to nadzwyczaj spokojnie tolerowane przez większość społeczeństwa, ludzie kłamali, kłaią i kłamać będą w ten czy inny sposób, spamując, ściemniając i w ogóle [ ort! ], bo dzisiaj dobry bajer to pół sukcensu, takie życie . . . ale nie o tym. Nawiązując to terminu "Ściema" chciałbym aby każdy z Was procentowo określił jak często w życiu musi ściemniać, by przeżyć, ponadto jeśli jest taka możliwość, proszę byście to argumentowali, dlaczego tak wiele, czy też tak mało . . .

Prowadzę trudny żywot, toteż :

TRUTH 90%
ŚCIEMA 10%

Ktoś mógłby sie przyczepić że nawet teraz ściemniam, ale faktem jest że ściemniam co dziesiąte słowo Ale nie w celu oszustwa tylko ubarwienia wymowy. Np. zamiast powiedzieć kumplowi że kupiłem sobie motor w stanie niezdolnym do jazdy to mówię że trzeba go troszkę podklepać, ale silnik to igiełka Ot taki rezonans ego . . . A JAK JEST Y WAMI?
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.596
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
PRAWDA 99%
ŚCIEMA 1%

Nie jestem przyzwyczajony do kłamstwa, ściemy, pół-prawdy etc., więc śmiem orzec, iż jedynie 1% moich słów to podkoloryzowane gówna, tak jak powiedział Żabol - zdanie czasem musi brzmieć ładniej, jednak nie traci swego sensu.

Niektórzy żyją w środowisku, gdzie kłamstwo jest niezbędne do przeżycia czy zaimponowania. Ja żyłem w takim otoczeniu, ale miałem go dość, bo co chwila słyszałem co raz głupsze historie wymyślane "na biegu". Właśnie dlatego mam wstręt do ludzi, którzy kłamią, żeby się przypodobać i wgrać w tłum.

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.213
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Prawda - 22%
Kłamstwo i ściema - 3%
Zatajenie i półprawda - 75%

Podobno jestem mistrzem kłamstwa. Jak dotąd nie były to az takie wielkie sprawy, ale tym niemniej byly wykorzystywane do sytuacji, kiedy można było sobie załatwić szybciej sprawę czy uniknąc porządnego ochrzanu lub miło spędzic czas wolny, bez pracy domowej. W większości jest to nie tyle co ubarwienie mowy, ale wykorzystywanie tricków majacych zapewnić lepsze kontakty miedzyludzkie. Niekiedy mozna je nazwać ściemnianiem, ale ja w tych sprawach stawiam na jak najbardziej trafiający do słuchacza dobór słuch. Nie jest on kłamstwem, ale nie jest on też do końca wiernym oddaniem rzeczywistości. Odpowiedni dobór słów wiele może zdziałać.
Częściej posługuję sie zatajaniem. Wiele widzę i słyszę, tak samo wiele wyciągam wniosków, ale tak samo wiele nie mówię. Życie nauczyło mnie, że w wielu przypadkach tak jest w większości bezpieczniej, choć w drugiej połowie jest to też pewnym rodzajem zabawy. Z zasady nie chcę się wtrącać do spraw kiedy nie musze i tak samo nie chce, żeby mi potem tak robiono czy cokolwiek wypominano.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Jirayia napisał(a):
jest to nadzwyczaj spokojnie tolerowane przez większość społeczeństwa
Co przez to rozumiesz?

Ja tam raczej nie klamie/sciemniam, jak nie mam ku temu wiekszych powodow.
W ogole w mojej rodzinie takie zachowanie nie jest mile widziane.
Chociaz wiecie, jak sie nie ma w szkole pracy domowej, to sie nie powie wprost - "bo nie chcialo mi sie".


chciałbym aby każdy z Was procentowo określił jak często w życiu musi ściemniać, by przeżyć
Np. zamiast powiedzieć kumplowi że kupiłem sobie motor w stanie niezdolnym do jazdy
Gdybys mu powiedzial prawde, to ten kumpel by Cie zabil?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Procentowo nie określę , bo nie prowadzę statystyk , ale ściemniam dość często. Czy to w celu wyciągnięcia jakiś profitów , dosrania komuś , czy też z czystej radości patrzenia jak ktoś się w * daje robić . Podobno opowiadam bardzo barwnie , ale to raczej w własnych dygresji a rzadziej z podkolorywaniem , choć też się zdarza. Zdarza mi się również wtrącić oczywiste dla karzdego ściemy , żeby osiągnąć zamierzony efekt , ale to chyba bardziej pod sarkazm niż pod kłamstwo podchodzi. Jednakże jeśli sprawa się tyczy jakiś poważniejszych kwestii to jestem raczej szczery. Czasem do bólu.

...
SoheiMajin Gotenks

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.524
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Kiedys starałem się być bardzo prawdomówmy i często wpadałem przez to w kłopoty , hehe Od niedawna jednak przyjąłem tryb wielkiego ściemniacza ( na forum zazwyczaj nie kłamię ) , dzięki temu jest łatwiej i przyjemniej żyć Tylko lepiej z tym nie przecholować bo można wpaść po uszy ^^"

Prawda: 50%

Ściema: 50 %
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.718
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Gotenkskun napisał(a):
cytat:
Np. zamiast powiedzieć kumplowi że kupiłem sobie motor w stanie niezdolnym do jazdy

Gdybys mu powiedzial prawde, to ten kumpel by Cie zabil?
Hehe, wiesz, moi kumple z osiedla mają to do siebie, że jeden z drugim się prześciga w dziedzinie naprawy i "eksploatacji" maszyn zasilanych PB95 Nawet ja nie potrafię tego wytłumaczyć, ale, gdybym powiedział prawdę, to 90% ściem które wcześniej powiedziałem, stałoby się faktem, a wtedy wstydziłbym się iść pożyczyć klucz do świec . . .
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.626
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Tak szczerze mówiąc, to kłamię prawie bez przerwy. Dla korzyści, dla spokoju, dla dobra siebie, innych, dlatego że nie lubię być troublesome. Bla, bla, bla, lepiej mówić prawdę, kłamstwo jest złe, itp. Ok, spoko. Ale dla mnie i tak jest wygodniej kłamać. Zresztą kłamstwem można zrobić wiele dobrego. Tylko w filmach czy innych środkach pięknego, artystycznego przekazu kłamstwo zawsze się wydaje. Oczywiście, w kłamstwo liczę różnorakie półprawdy i zatajania, bo dla mnie jedno i to samo. Bynajmniej też nie posługuję się kłamstwem do zaimponowania, czy czegoś w tym stylu. Po pierwsze nie znalazłem jeszcze osoby, przed którą bym to musiał robić, po drugie, jak dla mnie, facet, który kłamie żeby się przypodobać, to dupa, nie facet. Demagogia, populizm, to wszystko po prostu kłamstwa, tylko że ładnie nazwane. Kłamstwa towarzyszyły nam przez całe życie, na kłamstwach jest oparta cała historia. Ja kłamstwa staram się nie używać tylko i wyłącznie w stosunku do rodziców (bo bardzo tego nie lubią), aczkolwiek nienawidzę ich kłopotać, martwić - więc zwykle na pytanie "Jak się czujesz" odpowiem "dobrze, dzięki" nawet jeśli czuję się źle. Jasne, to nie jest dobra strona wyjścia, ale po prostu nie chce mi się zmieniać stylu życia. Naturalnie, szanuję światłych paladynów, którzy zawsze mówią prawdę, aczkolwiek to ci sami światli paladyni giną pierwsi.


Poz.
dravim!

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Revania Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Revania
Wiek: 36
Dni na forum: 6.145
Posty: 406
70% prawda
30% zatajenie i półprawda
10% kłamstwo

Czasem trzeba skłamać, żeby coś sobie ułatwić, lub wręcz dla czyjegoś dobra. Nie lubię kłamać, ale czasem muszę. A zatajenie i półprawda to wygodne środki. Często można ich użyć, żeby przedstawić siebie w pozytywnym świetle lub pokazać, że coś, co się zrobiło jest z czyjejś winy, a nie naszej .

Hmm, razem 110%, no prosze ^^
SoheiMajin Gotenks
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.238
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
W dużym stopniu zgodzę się z Szarakiem. Często kłamię, z rożnych przyczyn, głównie żeby sobie coś ułatwić, albo zataić przed kimś coś, czego wg mnie nie powinien wiedzieć, by komuś, kogo lubię w jakiś sposób pomóc. Ogólnie kłamię, żeby móc łatwiej przepychać się łokciami. Każdy chce dla siebie jak najlepiej i jakieś kłamstwa są dobrą drogą do tego. Wobec kogo używam kłamstw? Głównie wobec osób, których nie lubię, które cwaniaczkują przy mnie, lubię robić z nich głupców. Ponadto lubię też ubarwiać swoje historie z życia, że niby czego to ja nie osiągnąłem itd. jeśli zaś uznam prawdę za lepsze wyjście to oczywiście trzymam się się zdala od kłamstwa. Jednak nie jestem wyznawcą zasady, że "Kłamstwo ma krótkie nogi"
Prawda:50 %
Ściema:50%
Ishido napisał(a):
Tylko lepiej z tym nie przecholować bo można wpaść po uszy ^^"
Przecholować i wpaść po uszy to można na dyskotece.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.810
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Kłamstwo 5%
Prawda 95 %

Nie kłamię. Jak dostanę pałę, to mówię. Jak gdzieś idę to mówię gdzie i kiedy wrócę. Jak się umawiam i nie przychodzę, to szczerze mówię czemu. Jak ktoś mnie *** to też mu to mówię. Jak kogoś nie lubię, to mu nie liżę dupy.

Najczęściej kłamię na gadu frazą "nie, nie przeszkadzasz', by nie urazić.

Prawda was wyzwoli!

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Mówie prosto z mostu, to co leży mi na sercu. Czasem by kogoś nie urazić, ubieram to w łagodne słowa. Mówię prawdę, lecz nie wtedy, gdy ktoś pyta się czy coś mi jest, ze względu na to, ze nie lubię się przed kimś zwierzać. Mam opinie kogoś tajemniczego i zagadkowego ... co po części jest prawdą.

Prawda 50 %

Mistyfikacja 49 %

Kłamstwo 1 %

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Yoshi
Nameczanin
Nameczanin
Yoshi
Dni na forum: 6.079
Posty: 92
Mi się zdarza [ ort! ] "puścić ściemę", ale wśród znajomych. Na takim forum wiem, że nikt mnie nie zna to moge wylać wszystko z siebie i nie ściamniam . Mam za to znajomego, który co chwile puszcza ściemy, jak na przykład [ ort! ], że palć ćmiki w lasku z kumplem omało go nie spaili, lub, że takowy kumpel hoduje konopie w pokoju... Co do mnie to:

Prawda- 70%

Nie do konca prawda- 25 %

Sciema- 5%

Obraz
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.154
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
Hmm....ja raczej jestem troche zakłamany...;p..np. jak dostanę pałe to mówie że np. dużo osób też ją dostało , albo że pani nauczycielka zrobiła jakiś test który nie był zapowiedziany , a do tego nie potrafie powiedzieć komuś np. na gg jak strasznie przynudza np. spadaj ;p więc u mnie trochę kłamstewek jest ;p , poza tym [ ort! ] ja dziele tylko na prawdę i kłamstwo a nie jak wy na "półprawdę" ;p , aczkolwiek jeżeli coś nie dotyczy szkoły to raczej mówie prawdę


a więc:

Prawda : 45%
Kłamstwo : 55%


"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.213
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Filippo napisał(a):
jak dostanę pałe to mówie że np. dużo osób też ją dostało , albo że pani nauczycielka zrobiła jakiś test który nie był zapowiedziany
To sie raczej naciąganie faktów nazywa .

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
SSJ-ddkiller Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SSJ-ddkiller
Wiek: 29
Dni na forum: 6.134
Posty: 222
Skąd: Leszno
80% PRAWDA
20% KLAMSTWO

nie klamie ,,, a jak juz to bardzo rzadko ...
zwykle mowie prawde ide na dwor "mówie" dostale 1 "mówie " ...
klamie najwyzej gdy ktos jest wscibski i pyta sie o rzeczy z zycia osobistego wtedy mowie "co cie to obchodzi" albo po prostu klamie....

walcz by zyskać Honor.
walcz by Awansować.
walcz by zostać wodziem.

@@@@@@@@@@
Dragon Ball
@@@@@@@@@@
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.388
Posty: 1.031
Powiem tak. Kłamać lubię, bo mi to wychodzi Ale ja kłamstwa używam do samoobrony. Nie wciskam ludziom ściem, żeby lepiej wypaść w kręgu towarzyskim, żeby się komuś przypodobać, czy (w przypadku komputerów- hardware) żeby strugać wielkiego znawcę i profesjonała. Kiedy czuję, że prawda mi zagrozi w ten, czy inny sposób- wtedy kłamię. I raczej nie jest to kłamstwo w żywe oczy, ale coś w stylu
ak dostanę pałe to mówie że np. dużo osób też ją dostało , albo że pani nauczycielka zrobiła jakiś test który nie był zapowiedziany
. Innymi słowy- ratuję sobie kłamstwem d... cztery litery Nienawidzę za to ludzi, którzy próbują wkręcić mi kit, żeby się przypodobać, albo pokazać, czym oni nie są (szczególnie w dziedzinie giercowania), a więc nie lubię tego typu kłamstw, których sam nie używam i które mają na celu zwiększenie własnego prestiżu (mr Satan ). Jak czegoś nie wiem o kompach, to mówię, że tego akurat nie wiem, nawet jeśli to rzecz jakoby oczywista i rozmówca uzna mnie za lamera, albo nieuka.
Procentowo nie określę, w jakim stopniu moje życie jest zakłamane To zależy od warunków zewnętrznych, które są nieprzewidywalne. Nigdy nie wiadomo, kiedy moja ... ekhem... Głowa będzie zagrożona.
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.203
Posty: 633
Skąd: Kielce
Umiem kłamać, ale nie robię tego zbyt często, co dziwi, szczególnie w Internecie. Zdarza mi się za to dosyć często naciągać prawdę bądź trochę ją przeinaczać. Nie podam %, bo
franqey napisał(a):
nie prowadzę statystyk
To tyle
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.802
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Kłamanie? No dobra, muszę powiedzieć tak.
Ja na ogół staram się nie kłamać. No ale czasem muszę w niektórych sytuacjach. Na ogół nie kłamałam tak dla wygodnictwa, ale np. gdy nie chciałam zrobić komuś przykrości, czy chciałam kogoś pocieszyć zdarzyło mi się uciec do kłamstwa. Bo np. koleżanka załóżmy zrobiła sobie fryzurę, która delikatnie mówiąc wygląda fatalnie. To załóżmy jak mnie spytałaby o zdanie nie powiedziałabym jej , że wygląda w tym jak........ bo bym zrobiła tej osobie przykrość. Albo, że załóżmy się spóźniłam na lekcję, to zdarzyło mi się nauczycielce/nauczycielowi wcisnąć kit, że autobus się spóźnił czy coś tam w tym stylu(nigdy o trzecim pogrzebie babci, cioci,itp. to niezbyt smaczne i wiarygodne). Ale , że zapomniałam np. odrobić pracy domowej, to nigdy nie ściemniałam(rzadko zdarzyło mi się zapomnieć), że byłam u cioci na imieninach, etc. tylko mówiłam szczerze, że zapomniałam.
Zdarzyło mi się też kłamać, przed osobami, które chciały wiedzieć o mnie zbyt wiele , więcej niż chciałam o sobie powiedzieć.
Czasem też zatajałam np. przed osobami, które chciały wiedzieć więcej o mnie, niż ja chciałam o sobie powiedzieć i wtykały nos w nie swoje sprawy, mówiłam, że tego powiedzieć nie mogę, albo , że to nie ich interes.
Nigdy nie kłamałam by być w centrum uwagi, czy przechwalać się czymkolwiek. Takiego kłamstwa nigdy nie trawiłam i nie będę trawiła.
u mnie tak
80% prawda
16 % fałsz
4% zatajenie
Pozdrawiam.
Angel of Destiny.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Byczusia: 01.12.2009, 15:33
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.812
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Ostatnio kłamię bardzo mało. Można by rzec, że prawie w ogóle. O tym, że jestem szczera wirtualnie, to wiem, bo wiele razy o tym mi mówili. W życiu było jednak trochę inaczej. Nie wiem dlaczego, ale w ciągu ostatnich miesięcy ta sytuacja się poprawiła. Walę prosto z mostu. Nie lubię niedomówień.

Tak więc 99% tego, co mówię to prawda i szczere zdanie na jakiś temat.

Angel of Destiny napisał(a):
Bo np. koleżanka załóżmy zrobiła sobie fryzurę, która delikatnie mówiąc wygląda fatalnie. To załóżmy jak mnie spytałaby o zdanie nie powiedziałabym jej , że wygląda w tym jak........ bo bym zrobiła tej osobie przykrość.
Trochę psychologii. Można to też ująć tak:
- Jak mój nowy fryz? Tylko tak szczerze.
- Szczerze? Uważam, że w poprzednim było ci znacznie lepiej. No ale to twoja głowa.

Nawet jeśli ktoś się fochnie, to długo to nie potrwa.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Bo ŚcIeMa wypełnia życie . . .
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook