Forum Dragon Ball Nao

» Strategiczne

Strony: 1, 2, 3  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
A jak Wam podobaja sie gry strategiczne?

Ja ostatnio grywam w Europa Universalis 2 - nawet spoko.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Nie mam typów do wypisania, lecz powiem jedno - dobre gry, przynajmniej trzeba nieraz pomyśleć, a nie klepać wrogów po ryju
Majin_Vegeta Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Majin_Vegeta
Wiek: 67
Dni na forum: 7.040
Posty: 501
hmm czyli mowiac bardziej po profesjonalnemu RTS'ki wiec tak... jak gralem bo mialem wiecej czasu to bylem maniakiem nie tylko RTSów ale Ekonomii.. i ejszcze tego typu gier.. jezeli chodzi o ulubione.. to pewnie kilka tytółów nie bedziecie znali bo sa dosc stare.. ale klasyka to klasyka
wiec tak :
StarCraft , WarCraft, Civilization , Age Of Empire's , Age Of Mithology i wiele wiele innych nie bede zasmiecał tematu jak cos to wymienilem najbardziej popularne

END
Łasiczka Kobieta
"Rōnin
Rōnin
Łasiczka
Wiek: 38
Dni na forum: 7.053
Posty: 419
Skąd: Pszczyna
Tego rodzaju gry nie należą do moich ulubionych, aczkolwiek zdarzało mi sie grywać, głównie w StarCraft'a WarCrafta, Dunę (podobno książka jest interesującym tytułem, czytał ktoś..??), Age Of Empire's (tu szczególnie dwójeczka - wiadomo lepszy graf itp.) i Earth 2150 + dodatki.

Od razu mówię, że nie przechodziłam tego wszystkiego w całości, bo w takim przypadku czekałaby mnie śmierć głodowa i z powodu braku ruchu
Scyller Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Scyller
Wiek: 34
Dni na forum: 7.058
Posty: 482
Skąd: Kraków
ja preferuje tutaj takie gry jak Age Of Empires 2, American Conquest, Europa Universalis Gold na razie [ ort! ] tyle bo nie vardzo czesto gram w stategie.
PS: warcraft to chyba RPG

Kiedy jestem z nim, czuje sie bezpiecznie, wiem, ze nic mi nie grozi, nikt mnie nie moze skrzywdzic. Z nim moge robic to co umiem najlepiej. Kiedy cos jest nie tak, wiem, ze moge temu zaradzic i znowu bedzie tak jak dawniej. Jego obecnosc sprawia, iz czuje sie w pelni dowartosciowany. Nie, nie jestem gejem. Ja po prostu kocham swoj komputer
Majin_Vegeta Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Majin_Vegeta
Wiek: 67
Dni na forum: 7.040
Posty: 501
warcraft to chyba RPG
wow jak jzu czyli World of Warcraft ... warcraft jako warcraft do III jest RTS'em... pomyliło ci sie ze wzgledu na kamere:) zapewne

END
Łasiczka Kobieta
"Rōnin
Rōnin
Łasiczka
Wiek: 38
Dni na forum: 7.053
Posty: 419
Skąd: Pszczyna
A tego (Heroes of) Might and Magic to co to jest w ogóle...?? Jaki rodzaj gier...??
Bo jak strategiczna to od razu mówię, że boska szczegolnie czwóreczka, polecam misje elfami i ładem.
A jak nie stategiczna to możecie mnie zjechać XD
Scyller Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Scyller
Wiek: 34
Dni na forum: 7.058
Posty: 482
Skąd: Kraków
cholera wiedzialem ze cos turowego ja kiedys grywalem w herosa 4 ale to bylo dawno dawno, teraz juz nawet nie pamietam jak w to sie gra.

Kiedy jestem z nim, czuje sie bezpiecznie, wiem, ze nic mi nie grozi, nikt mnie nie moze skrzywdzic. Z nim moge robic to co umiem najlepiej. Kiedy cos jest nie tak, wiem, ze moge temu zaradzic i znowu bedzie tak jak dawniej. Jego obecnosc sprawia, iz czuje sie w pelni dowartosciowany. Nie, nie jestem gejem. Ja po prostu kocham swoj komputer
Łasiczka Kobieta
"Rōnin
Rōnin
Łasiczka
Wiek: 38
Dni na forum: 7.053
Posty: 419
Skąd: Pszczyna
No wiesz jak możesz nie pamiętać...?? (Skleroza sie szerzy po forumowiczach...XD) HoMaM III przelazłam wzdłuż i wszerz, a IV w jakiś 90% mile wspominam granie z szanownym moim braciszkiem. Wiecie tak na teamy.

Gra w ogóle niektórym się szybko nudzi (ja do nich nie należę;p) wlasnie z tej racji ze jest turowa, bo to tak troche jakby sie w kółko to samo robiło...
Scyller Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Scyller
Wiek: 34
Dni na forum: 7.058
Posty: 482
Skąd: Kraków
a co to strategii to dobre jeszcze byla taka klasyka jak Red Alert, pamietacie? to bylo cool

Kiedy jestem z nim, czuje sie bezpiecznie, wiem, ze nic mi nie grozi, nikt mnie nie moze skrzywdzic. Z nim moge robic to co umiem najlepiej. Kiedy cos jest nie tak, wiem, ze moge temu zaradzic i znowu bedzie tak jak dawniej. Jego obecnosc sprawia, iz czuje sie w pelni dowartosciowany. Nie, nie jestem gejem. Ja po prostu kocham swoj komputer
Robert__15 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Robert__15
Dni na forum: 7.005
Posty: 58
Skąd: PL
No red alert był good. No ale comand and uanqer był chyba jego zastępcom:) i był duuużo lepszy
Xan Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Xan
Wiek: 67
Dni na forum: 7.035
Posty: 474
Skąd: Forteca Żalu
Ach, strategie. W moim prywatnym rankingu gatunków gier komputerowych znajdują się zaraz za cRPG. Od nich zresztą zaczynałem. Pozwolę sobie wypisać tutaj najlepsze tytuły w które grałem. Co prawda będą to głównie starocie, ale, jak już pisałem, niedawno modernizowałem sprzęt, a wcześniej mało co u mnie chodziło. Tak więc, zaczynając od RTS-ów:

Warcraft 2 i 3, Starcraft – jedne z najlepszych pozycji w historii gatunku. Doskonale zaprojektowane, doskonale wyważone. Wszystkie trzy mają bardzo ładną grafikę (jak na czasy, w których powstały, oczywiście). Jako że zdecydowanie wolę fantasy od science-fiction, to spośród wymienionych najbardziej lubię Warcrafta 2, a najmniej Starcrafta.

Age of Empires 1 i 2 – bardzo solidnie wykonane gry, świetnie się przy nich swego czasu bawiłem. Obecnie ich nie mam – obydwie zostały pożyczone przez mojego ojca synowi jego kolegi. Pewnie już nie wrócą. Aha, lepiej mi się grało w AoE1, gdyż traktuje o starożytności, którą to wolę od średniowiecza.

Command and Conquer – nie lubię tej serii. Nic nie mam do jej fanów, ale ona jest po prostu nie w moim stylu i nie potrafię przyjemnie przy niej spędzać czasu.

Tak, to był wstęp. To były strategie klasyfikowane przeze mnie jako 'lekkie'. Teraz pora na sprzęt ciężki – TBS-y:

egranizacje Magic: The Gathering – w większości bardzo solidnie zrobione, można dzięki nim stać się workiem treningowym dla zawodowego gracza, nie tracąc jednocześnie pieniędzy na karty.

Etherlords 1 i 2 – kolejna 'karciankowa' strategia, również bardzo dobra. Smaczku dodaje wspaniała rasa Syntetów.

Disciples 1 i 2 – zawsze chciałem zostać Apostołem, a dzięki tej serii moje marzenia się spełniły. Chociaż trochę inaczej sobie tę fuchę wyobrażałem . Tak czy inaczej grało mi się bardzo przyjemnie, choć moim zdaniem za duży nacisk położono na wątek RPG i na taktykę, zaś za mało znaczy w serii strategia.

Heroes of Might and Magic – zdecydowanie najlepsza z opisanych gier. Moim zdaniem w ogóle [ ort! ] najlepsza seria strategii wszechczasów. Należy jej się więcej miejsca niż pozostałym, więc omówię po kolei wszystkie części serii:

King's Bounty (Heroes of Might and Magic 0) – niedawno poznana przeze mnie gra, pierwszy krok Mistrza Jona van Caneghema w kierunku strategii. Mimo sędziwego wieku wciąż bardzo dobra, tym bardziej, że darmowa .

Heroes of Might and Magic 1 – pierwsza część cyklu, w którą gra się myszą . Stara już, ale wciąż grywalna. Można przy niej na pewno spędzić miło wiele godzin. Ja osobiście przeszedłem ją wielokrotnie wszystkimi stronami konfliktu.

Heroes of Might and Magic 2 - o wiele bardziej rozbudowana od poprzedniej, ale bazująca na tym samym systemie. Zwraca uwagę świetny tryb kampanii i doskonały dodatek 'Price of Loyalty'. Gra do dzisiaj ma wielu fanów. I słusznie.

Heroes of Might and Magic 3 – do niedawna najlepsza część cyklu, obecnie nawet ja, fanatyk serii (Xo)MM i wielki wielbiciel HoMM3, muszę przyznać, że gra ta spadła na drugie miejsce pod względem ogólnie pojętej jakości. Jednak trzeba przyznać, że jest zrobiona bardzo fachowo, a dwa dodatki ('Armageddon's Blade' oraz 'The Shadow of Death') są bardzo dobre. Szkoda tylko, że ostatecznie do gry nie trafiła Niebiańska Kuźnia (Heavenly Forge)... Chociaż wszystko jeszcze być może przed nami .

Heroes of Might and Magic 4 – moim zdaniem najsłabsza część serii. Jednak nie jestem w osądach tak radykalny, jak legendarny Kwasowy Smok. Uważam, że gra jest mimo wszystko bardzo dobra. Mimo tego nie zdecydowałem się na zakup dwóch niewiele do gry wnoszących dodatków, chociaż przez to nie mogę zainstalować u siebie 'Equilibris' (wymaga 'Winds of War'). Gra jest niestety o wiele słabiej od poprzedniczki wyważona (chodzi mi o m.in. zbyt duże znaczenie bohaterów oraz o jednostki ganiające luzem po mapach), grafika jest zdecydowanie brzydsza (miasta są paskudne, a potwory często groteskowe lub po prostu śmieszne), fabuła mniej (moim zdaniem) interesująca, a wszystko to najprawdopodobniej dlatego, bo JvC nie miał pełnego wpływu na wygląd HoMM4. I to widać.

Teraz czas na najlepszą i najbardziej rozbudowaną grę strategiczną wszechczasów, o bardzo ładnej grafice, doskonale wyważoną i dopracowaną. Oto

Heroes of Might and Magic 3,5: In the Wake of Gods – amatorski dodatek do HoMM3, wnoszący do gry więcej, niż AB i SoD razem wzięte. Ba, WoG zawiera więcej zmian i nowości w stosunku do podstawki niż dowolny inny dodatek w całej historii gier komputerowych. Jeśli ktokolwiek z tu obecnych polubił HoMM3, a nie grał w WoGa, to niech się lepiej nie przyznaje i od razu go sobie ściągnie. Uwaga: gra wymaga zainstalowanego SoD. Ci, którzy go nie mają, muszą się zadowolić niestety tylko wszelkimi spisami nowości w dziele WoG Teamu (tworzącego pod dowództwem Slavy Salnikova) albo po prostu zakupić jak najszybciej 'Cień Śmierci'. Więcej szczegółów oraz sporo interesujących plików do pobrania można znaleźć w Kwasowej Grocie. Jeżeli ktoś woli olbrzymie, molochowate strony, to zapraszam również do Jaskini Behemota.

Staram się prześcignąć w długości postów mojego rywala i jednocześnie dobrego 'kolegę po poście' o imieniu Rabican. Spotkać go można na obu wspomnianych wyżej stronach (a zwłaszcza w Grocie). Jednak ostrzegam: chociaż dysponuje dużą wiedzą w temacie gier z serii (Xo)MM, to jest wyjątkowo złośliwy i sarkastyczny wobec nowo poznanych ludzi. Ale jeżeli przetrzyma się ten początkowy okres, to okazuje się bardzo honorowym człowiekiem (czy raczej liszem). Słowem: można na nim polegać.

Miyamoto Hachimaro
obiit Anno Discordiae MMVII
Idus Ianuarias

Hic natus est
Q'ccaon'naeaeccer
Anno Discordiae MMVII
Ante Diem XIII Kalendas Martiae
Frasek Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 7.092
Posty: 71
Skąd: Jarzębia Łąka
Tak więc jak wyżej pare tytułów w które niegdyś grałem:
HoMaM III, Age of Empires I&II, Age of Mythology (+dodatek The Titans), StarCraft, Warcraft III, Etherlords oraz Earth 2150.
Aha, słyszał ktoś o Anno 1602 lub 1503? Bo przez te gry zarwałem pierwsze półrocze [kiedyś] .
Łasiczka Kobieta
"Rōnin
Rōnin
Łasiczka
Wiek: 38
Dni na forum: 7.053
Posty: 419
Skąd: Pszczyna
Mnie się podobała tylko pierwsza wersja gry (tj Anno 1602). Anno 1503 - niby lepszy graf, niby ciekawsze to to miało być, ale nie poświęciłam tej grze więcej jak kilka godzin...
Łasiczka Kobieta
"Rōnin
Rōnin
Łasiczka
Wiek: 38
Dni na forum: 7.053
Posty: 419
Skąd: Pszczyna
W gruncie rzeczy to nie wiem, bo nie grałam w Simsy Ale Anno nie takie złe - grasz czytajac książkę w sumie jak setlersy tylko wersja bardziej morska...
Majin_Vegeta Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Majin_Vegeta
Wiek: 67
Dni na forum: 7.040
Posty: 501
ja ostatnio kosze w Sattlers 5 które juz nie jest starymi dobrymi Satlersami... ... a odbiegajac od tamtu to jescze SWAT4 ;p

END
Łasiczka Kobieta
"Rōnin
Rōnin
Łasiczka
Wiek: 38
Dni na forum: 7.053
Posty: 419
Skąd: Pszczyna
Co do Swata to widzialam tylko taki film. A co do Settlersów od 3 w góre - nie trawię. Całkowicie utracili klimacik Najbardziej uwielbiam S2 i te kombinajcje 0 jak tu wyszkolic jak najwiecej zolnierzy dobrych XD odlot XD
Xan Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Xan
Wiek: 67
Dni na forum: 7.035
Posty: 474
Skąd: Forteca Żalu
Mnie to zdecydowanie nie dotyczy. Zagrywam się chętnie w następujące gry: Might and Magic 1-8, Heroes of Might and Magic 0-4, The Settlers 1-2, Dungeon Keeper 1-2, Warcraft 1-3, Starcraft, Wizardry 7-8 (oraz w wiele innych, ale w tych seriach znajdują się właśnie starocie z okropną, jak na dzisiejsze standardy, grafiką), więc patrzę raczej nie pod kątem wizualnym.

Miyamoto Hachimaro
obiit Anno Discordiae MMVII
Idus Ianuarias

Hic natus est
Q'ccaon'naeaeccer
Anno Discordiae MMVII
Ante Diem XIII Kalendas Martiae
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.019
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
StarCraft. WarCraft, WArhammer 40.000 Dawn of War, Tzar

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Tara Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Tara
Wiek: 34
Dni na forum: 6.843
Posty: 118
Skąd: Planeta Warion
Nie przepadam za grami strategicznymi. Ostatnia w jaką grałam nazywała się America i była nawet w pozo ale denerwują mnie te małe ludziki

Tak naprawdę do szczęścia niewiele nam trzeba. Jednak nie wszyscy to wiedzą.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » Strategiczne
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook