Forum Dragon Ball Nao

» Czy Dragon Ball wytrzyma próbę czasu?

Strony: 1, 2  
mihesz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ

Wiek: 33
Dni na forum: 6.129
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 519
Jak myślicie czy dzieło Akiry Toriyamy wytrzyma próbę czasu? Czy Dragon Ball będzie miał fanów nawet za 100 lat?Czy może pojawi się nowe anime, które przyćmi jego sławę. Ja myślę,że Dragon ball to epokowe dzieło i wytrzyma jeszcze bardzo długo!!!
Boss Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Boss
Wiek: 32
Dni na forum: 6.117
Ostrzeżenia: 1
Posty: 405
Skąd: Nysa
Jasne ze wytrzyma jeszcze dlugo... oczywiscie na pewno [ ort! ] nie 100 lat ale mysle ze jeszcze jakis czas bedzie bardzo popularny...i tak popularnosc DB juz spadla juz nie puszczaja anime, nie sprzedaja komiksow, w paczkach chipsow nie znajdziemy juz kart z tej swietnej bajki...

"Kreujemy chwile prawdziwej wolności lecąc nad przeszkodami, które Wy omijacie każdego dnia... " David Belle

http://akcjaparkour.prv.pl/index.php?page=pk

You wanna fuck with me ?!!! OK...You wanna play rough ?!!! OK...Say hello to my little friend !!!
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Czy wytrzyma próbe czasu?
Według mn ie ju zdoskonale ją wytrrzymuje.
Popularnośc tego tytulu nie maleje z biegiem czasu. Istnieje duża grupa dojrzałych fanów, której członkowie obecni są także na Nao.
DB powstawało w latach80, 90-tych ubieglego stulecia. Jego historia jest już wystarczająco długa, by bez wątpliwości określić DB mianem dzieła kultowego.
A póki przybywa fanów w młodszym wieku, póty można śmiało twierdzic, że DB wciąż żyje.
Za pewne za 100 lat nie wielu bedzie pamietać, jak wielką popularnością cieszył się nigdyś Dragon Ball.
Ale myślę, że przed nim jeszcze kilka lat popularności.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Trudno nie zgodzić się z poprzednikiem, że DB już jest anime kultowym. I dopóki nie ostanie sie przy nim żaden fan, tak długo trwać będzie. Zadziwiające jest to, że po tak długim okresie od wypuszczenia DB na rynek entuzjastów wciąż przybywa, co mnie niezwykle cieszy, gdyż utwierzdam się, że mój wybór i zainteresowania są trafne. Być może w dużej mierze tak wielkie zainteresowanie tematem bierze się stąd, że anime zostało wyemitowane na stounkowo znanej stacji telewizyjnej, a do tego przeżywało swój rozkwit pod postacią najrózniejszych gadżetów, co rzadko zdarza się innym im podobnym. To jeszcze rozumiem lecz co z tymi, ktorzy nie mieli okazji zapoznać się z DB w tamtych czasach? Tymi którzy od niedawna stwierdzili, że jest to coś wspaniałego? To już nie jest kwestia promocji poprzez przez media, to już tylko sama magia anime...
Czy może pojawi się nowe anime, które przyćmi jego sławę.
Zapewne każdy z nas już jest w stanie wymienić parę innych tytułów, które jego znaniem moga być lepsze od wyżej wspomnianego. W przyszłości jest bardzo prawdopodobnym, że taka sytuacja zaistnieje i czym innym będziemy się zachwycać. Ale jednak czegoś co było wielkie nic nie jest w stanie wyprzeć, jedynie może się z nim zrównać, bo poprzednik na swoje miejsce sobie zapracował. Z całą pewnością mogę tak twierdzić, gdyż w historii nie brakowało podobnych przypadków.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Nową pszczółką Mają toto nie będzie choćby ze względu na swoją brutalność , ale przy dobrych wiatrach , i chętnych stacjach telewizyjnych ( niekoniecznie w Polsce) może przetrwać jeszcze 20-30 lat.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Dragon Ball i tak już bardzo długo wytrzymał, w końcu [ ort! ] wyszedł już w 1984 roku o ile się nie mylę Obecnie wychodzi od groma gier na ps 2 , które zdobywają ogromną popularność wśród fanów.
W ANglii są sprzedawane serie DB/DBZ/DBGt w coraz to lepszych jakościach zarówno dźwiękowych, jak i w obrazie. Dopóki istnieją jeszcze jakieś stronki DB , dopóty [ ort! ] Dragon Ball pozostanie w naszych sercach.
Może jeszcze kiedyś puszcza w tv nasze ukochane anime wtedy kolejne pokolenie zacznie swój Boom ^^"
Anime to skończyło emisję w tv już dobre 5 lat temu , a jego popularność nie zmalała zbytnio co widać np. poprzez DBNao.
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.717
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Dragon Ball przetrwa, może nie tyle jako anime, ale jako tytuł i legenda sam w sobie. Jak zauważył Ishido, Dragon Ball trwa nie na antenie, lecz na konsolach, jako figurki, fanarty, muzyka, manga i wiele innych . . . Skoro jest w stanie rywalizować z coraz popularniejszym i zdobywającym rzeszę fanów każdego dnia Naruto, to wytrzyma jeszcze przynajmniej kilka lat, a nawet jeśli zejdzie na margines, to i tak będzie tam istniał jako wspaniała nota przeszłości . . .
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.153
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
Tak , dragon Ball przetrwac może jeszcze kilkanaście lat , mozna nawet kilkadziesiąt , ale tu juz zaczyna sie rola mediów które co te kilka lat powinny tranć wszystkie odcinki DB. I jak to powiedział mój przedmówca :

Dante Navaro napisał(a):
Dragon Ball przetrwa, może nie tyle jako anime, ale jako tytuł i legenda sam w sobie.
z czym się całkowicie zgadzam . Dragon Ball to legenda.

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
mihesz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ

Wiek: 33
Dni na forum: 6.129
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 519
Będziemy starać się by utrzymać pozycję Dragon balla jako fani. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!!! Akira wykonałeś kawał dobrej roboty. jestem w Liceum plastycznym może nie będę rysował mangi, ale będziesz moją inspiracją.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Dragon Ball jest anime kultowym i wyjątkowym pod wieloma względami, przed kilkoma laty byliśmy świadkami manii na punkcie tego anime w polskich szkołach, podwórkach, a czasem i zakładach pracy(dorosłych w gronie DB-maniaków nie brakowało). Dziś takie stanu rzeczy nie obserwujemy wokół nas, ale wystarczy wpisać Dragon Ball w google i wszystko staje się jasne. Dragon Ball czeka jeszcze wiele lat popularności, myślę, że jakieś 30. Anime i manga w Japonii i na całym świecie będą wciąż popularne, a każdy dobry fan M&A powinien znać ten tytuł. Dzisiaj wielką popularnośći rzeszę fanow zdobywa Naruto, ale nie powoduje to spadku liczby fanów DB, nikt nieodwraca się od DB by obejrzeć Naruto. A młodsze pokolenia nieznające jeszcze DB wcześniej czy później dowiedzą się, że mangaką podziwianym przez Kishiego jest Akira, a wtedy poznają rownież DB.
Dante Navaro napisał(a):
a nawet jeśli zejdzie na margines, to i tak będzie tam istniał jako wspaniała nota przeszłości . . .
Zgadzam się z tymi słowami, DB już teraz jest obiektem kultu dla fanów M&A, jest teraźniejszością, stanie się potem historią, legendą, a potem mitem, ktory pozna każdy przyszły fan mangi i anime.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
fanka_dragonka Kobieta
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 6.321
Posty: 50
hmmm... to zalezy czy w polsce czy zagranicą. bo jesli nie puszcza dragon balla w polskiej telewizji to mlodsze pokolenie nie bedzie mialo okazji go poznac i bedzie totalna klapa chyba, że my przekazemy uwielbienie do DB naszym dzieciom to moze cosik z tego bedzie;-) pozdro dla fanów
Sevba
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Sevba
Dni na forum: 6.153
Posty: 123
Skąd: Z Komina
Ja nie wiem czemu nie chca puscci DB w TV przeciez tak by im skoczyla ogladalnosc o jakies pare proc. a z tym przycimieniem moze bedzie jakies inne anime ale bedzie popularne przez jakis rok moze dwa a DB jest i bedzie popularny i nic tego nie zmieni.. chyba, że my przekazemy uwielbienie do DB naszym dzieciom to moze cosik z tego bedzie;-) :lol3 wlasnie nagrajmy sobie na plyt czy cos z Db i zostawmy je naszym dzieciom
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.388
Posty: 1.031
Sevba, ja wiem. Dlatego, że Brutalnośc w "bajkach" jest równie źle odbierana, jak brutalnośc w grach. Z tą oglądalnością to może i racja, ale żadna stacja, którą możemy oglądac bez potrzeby kupna kablówki, czy satelity nie odważy się zaryzykowac gigantycznej fali protestów rodziców i polityków wszechpolskich. I największ grupa fanów tego nie zmieni, dopóki ci właśnie fani nie będą mieli własnych dzieci i pozwolą pociechom oglądac Kuririna przebitego przez Freezera, wyrwaną rękę Tena i temu podobne sceny. Dorośli nie widzą w naszych "bajkach" niczego, prócz przemocy. A i niektóre dzieci również...


Sorry za offtopa! Jestem drażliwy na punkcie tematów typu "Dlaczego nie dadzą? Zwiększyłaby się im oglądalnośc!"

A co do tematu głównego, to odpowiem pytaniem na pytanie. Czy znacie lilmy z Charliem Chaplinem? Widzieliście choc jeden? Ale słyszeliście o kimś takim? A o malarzach renesansowych? Antyku? Klasyku? Jeśli ktoś się czymś interesuje, chce wiedziec na dany temat wszystko. Dlatego Dragon Ball nie zginie. I mam zamiar, jeśli będzie trzeba, przeżyc te wasze 100 lat, żeby prawnukom DB pokazac i podtrzymac pamięc.
Ramzes Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Ramzes
Wiek: 37
Dni na forum: 6.252
Posty: 119
Skąd: Kraków
Każdy serial, nawet animowany ma swoj czas i prędzej czy później każdemu się znudzi. Dobrym przykładem może być "Słoneczny patrol", którym w latach 90-tych zachwycał się niemal cały świat. Natomiast teraz gdyby wyemitowano go nawet na TVN'ie nie wzbudziłby już takich emocji. Podobnie rzecz ma się z DB. Swój Renesans przeżywał kilka lat temu, i nie zapowiada się na ponowne odrodzenie. Może gdyby stworzyć zupełnie nową serię opartą , czy czerpiącą inspiracje z dziełą Toriyamy, Goku i przyjaciele stali by się na powrót znani i uwielbiani.
Po co emitować kolejny raz to samo tylko po to, by przypomnieć ludziom całą historię. Prawdziwy fan ma wszystko na płytkach pozgrywane, i raczej nie będzie garnął się do telewizora.
Dlatego uważam, iż lepiej tworzyć coś nowego, niż poprawiać stare...
pzdr

Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.
Boss Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Boss
Wiek: 32
Dni na forum: 6.117
Ostrzeżenia: 1
Posty: 405
Skąd: Nysa
Ja sie z Taba nie zgodze...wg.mnie Dragon Ball sie szybko nie znudzi...Jedynie tworzenie nowych odcnikow, nowych serii moze nie wzbudzac juz tyle emocji...ale wlasnie dlatego te stare sa fajne bo przypominaja stare czsy lebka...(Tak jest w moim przypadku)

"Kreujemy chwile prawdziwej wolności lecąc nad przeszkodami, które Wy omijacie każdego dnia... " David Belle

http://akcjaparkour.prv.pl/index.php?page=pk

You wanna fuck with me ?!!! OK...You wanna play rough ?!!! OK...Say hello to my little friend !!!
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.388
Posty: 1.031
wybacz, ale nie mogłem się powstrzymać, kiedy przeczytałem twój post, Boss ...
Nikky Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Nikky
Dni na forum: 6.077
Posty: 106
Skąd: z księżyca :)
hej...na np. DBNao jest na pewno dużo osób w moi wieko ewentualnie starszych(jeszcze nie pełnoletnich) którzy też uwielbiają DB...może, któryś z nas zostanie w przyszłości prezesem np. kanału Polsat a jego "miłość" do DB nie zmniejszy się?? więc przypuścimy że tak jest...to chyba na pewno będzie emitował tą bajkę!! Przynajmniej ja bym tak zrobiła DB wytrzyma jeszcze bardzo długo ponieważ w necie jest o nim jeszcze sporo info...może komuś się zechce zrobić kolejną serię DB?? Nie mówię o AF może to będzie coś innego ?? Ja wiem tylko jedno...że skoro siedzie już w tym ... pomyślmy... 5-6 lat to nie przestane w tym siedzieć jeszcze jakieś 12-15 lat tak jak zawsze myślę, że jeszcze się to uda i że DB 9choćby serie stare) polecą jeszcze w TV...chodźmy na jakimś strasznie starym kanale...ale najważniejsze że poleci!!
big pozdro

,,Wiele serc jedno bicie...Dragon Ball na całe życie!"
_______________________________________________
ZAPRASZAM NA MOJEGO BLOGA O DBRAGON BALL
www.db-nikky.xx.pl
CZEKAM NA KOMCIE I WASZE INNE ŻYCZENIA!
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.388
Posty: 1.031
Jeżeli chcesz zostać prezesem polsatu i DB wyemitujesz, to ja na ciebie głosuję!!!
A śmieszył mnie ten text "za łebka". Wiem, że nie jestem WIELE starszy, ale mi mimo to....
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Nikky napisał(a):
będzie emitował tą bajkę!!
anime

Nikky napisał(a):
DB wytrzyma jeszcze bardzo długo ponieważ w necie jest o nim jeszcze sporo info
I właśnie dlatego odcinki w telewizji nie są zbyt potrzebne, bo:
internet jest wygodniejszy, możesz obejrzeć kiedy chcesz
telewizji nie będzie się to opłacało

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Boss Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Boss
Wiek: 32
Dni na forum: 6.117
Ostrzeżenia: 1
Posty: 405
Skąd: Nysa
no !? a wg ciebie to wiek 7,8 moze 9 lat to nie jest lepek ??!! chyba jest roznica pomiedzy 15 juz prawie 16 a 8 !! Nie wiem co tu widzisz smiesznego...

"Kreujemy chwile prawdziwej wolności lecąc nad przeszkodami, które Wy omijacie każdego dnia... " David Belle

http://akcjaparkour.prv.pl/index.php?page=pk

You wanna fuck with me ?!!! OK...You wanna play rough ?!!! OK...Say hello to my little friend !!!
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Czy Dragon Ball wytrzyma próbę czasu?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook