Forum Dragon Ball Nao

» Bardock - do raju?

Strony:   1, 2, 3  

Czy Bardock powinien zachować swoje ciało?

Czy Bardock powinien zachować swoje ciało?
Tak 60,71% 17 60,71%
Nie 39,29% 11 39,29%
Wszystkich głosów: 28
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Ripper napisał(a):
A) Jęśli to możliwe bo za dobrze na tym systemie sie nie znam, zachował ciało i poszedł do nieba (oczywiscie jeśli Emma Daio - chyba tak sie pisze - miał dobry dzień xD)
B) Emma miał zły dzień i poszedł do piekła a tam dopadły go te demony i zrobiły z niego kotlety xD
Uważasz, że Enma Daio sądził Bardocka pod wpływem dobrego bądź złego nastroju?


Ripper napisał(a):
C) .... może serio spadł z tego smoka jak szedł do Kaio-samy xD
Tia
Bardocka nie ma w niebie, bądź chociaż nam znanym zaświatom dla zasłużonych wojowników(np. planecie Dai Kaiosamy). Nie widzimy go też w piekle, więc sam wysuwam pogląd, że znajduje się on w zwyczajnym szarym świecie śmiertelników. Sama śmierć w imię dobra Vegety nie wystarczy, by odkupić winy, więc jego pośmiertne życie w raju raczej odpada.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Bardock był zwykłym Saiyańskim wojownikiem, był agresywny, silny , kochał zabijać. Jednak poświęcenie włanego życia dla dobra innych , można powiedzieć, że zmazało jego grzechy i mógł pójść do Nieba jako zwykły śmiertelnik, nie wyróżniający się .
Tak więc sądzę , że Bardock spotkał się w Niebie z podobnymi sobie duszyczkami.
Boss Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Boss
Wiek: 32
Dni na forum: 6.117
Ostrzeżenia: 1
Posty: 405
Skąd: Nysa
Teorii mozna snuc kilkadziesiat...ale nie wiadomo jak bylo naprade ;p
Moze trzba by bylo zapytac samego Akire hehe xD

"Kreujemy chwile prawdziwej wolności lecąc nad przeszkodami, które Wy omijacie każdego dnia... " David Belle

http://akcjaparkour.prv.pl/index.php?page=pk

You wanna fuck with me ?!!! OK...You wanna play rough ?!!! OK...Say hello to my little friend !!!
Ripper Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 6.045
Posty: 19
OMG jaki ty poważny... robie sobie zwałe po prostu [ ort! ] Było kilka scen gdzie Emma dawał pieczęć na piekło (np. film 12 polski dubbing... moze to błąd tłumaczenia) Tylko dlatego że miał zły dzień. A to że nie widzimy Bardocka w niebie ani w piekle nie znaczy że go tam niema... Tak samo nie widzimy matki Goku. Ktoś tam napisał w tamtym temacie że jej nie widzielismy bo nie jest ważna... Bardck tez nie jest juz ważny po wydażeniach na Vegecie w tym odcinku spec. o Bardocku

Problem z Earth Special Forces ? Pisz - gg 7363487 - chętnie pomogę
Capoeira meu amor !
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Ripper napisał(a):
OMG jaki ty poważny... robie sobie zwałe po prostu [ ort! ] Było kilka scen gdzie Emma dawał pieczęć na piekło (np. film 12 polski dubbing... moze to błąd tłumaczenia) Tylko dlatego że miał zły dzień. A to że nie widzimy Bardocka w niebie ani w piekle nie znaczy że go tam niema... Tak samo nie widzimy matki Goku. Ktoś tam napisał w tamtym temacie że jej nie widzielismy bo nie jest ważna... Bardck tez nie jest juz ważny po wydażeniach na Vegecie w tym odcinku spec. o Bardocku
Tam zaraz poważny , po prostu nie lubię jak ktoś robi sobie zwałę w tematach gdzie można wysnuwać wspólnie jakieś teorie . No, ale dobrze, teraz słówko ode mnie.
Scenka z 12 kinówki wprowadzona zostało tylko po to, by nadać DB trochę humoru. Nie należy, więc uważać, że Enma Daio robił tak każdego dnia swojej pracy.
Bardocka faktycznie w piekle nie widać, dlatego sądzę, że go tam nie ma(bądź jest w innym miejscu dla skazanych, dla takich o nieco ładniejszym życiorysie). Swoim postępowaniem Bardock mógł sobie zasłużyć na potępienie, a w piekle jednak nie został pokazany(a pokazano np. takiego Guldo o równie małym jak nie mniejszym znaczeniu). Ponadto ojciec chiałby zapewne zobaczyć walkę syna(którego w ostatnich chwilach życia zaczął uważać za kogoś wyjątkowego) z Buu. A jednak nie został pokazany. Dlatego twierdzę, że Bardocka w piekle nie ma, choć oczywiście mogę się mylić. Zakładam jednakże, że ryzyko błędu jest niewielkie . To tyle jeśli chodzi o piekło. A niebo? Już prędzej piekło, nawet śmierćza planetę nie mogłaby zmyć wszystkich grzechów Bardocka. Na planecie Dai Kaiosamy go nie widzimy, a teoretycznie mógł się tam znaleźć, jako umarły wojownik był poddanym North Kaio. Dlatego uważam, że Bardock trafił do zwyczajnego, szarego świata pomiędzy piekłem a niebem. Co prawda takiego w DB nie pokazano, ale powinien istnieć tak jak istnieje specjalne więzienie dla największych zbrodniarzy.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
teengohan
Ziemianin
Ziemianin
teengohan
Dni na forum: 6.039
Posty: 22
Bardock I niebo to 2 różne rzeczy
Bardock i Piekło już bardziej pasuje.

MAM PROBLEM Z " Devil May Cry 3 " kto może pomóc pisać na GG:10824006
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


teengohan napisał(a):
Bardock I niebo to 2 różne rzeczy
Bardock i Piekło już bardziej pasuje.
Nie bądź taki pewny, przed śmiercią się zmienił, poświęcił wszystko dla swojego ludu, zrozumiał wszystko, "a to za wszystkich których dla ciebie zabiliśmy"
Możliwe, że trafił do nieba, co do ciała to nie wiem.
Raczej do piekła nie trafił. Może w jakieś pośrednie miejsce.
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.515
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Raczej to zrobili mu lewatywę. Jak to miało być w przypadku Vegety, a co mu powiedział Piccolo, gdy Vegeta się poświęcał by zniszczyć Buu i zapytał czy spotka Goku w zaświatach?

"...TO NIEMOŻLIWE... UŚMIERCIŁEŚ TYLE ISTOT I MASZ TYLE GRZECHÓW NA SUMIENIU, ŻE JAK UMRZESZ, TO TWOJE CIAŁO ZNIKNIE, A TWOJA DUSZA PÓJDZIE DO INNEGO ŚWIATA NIŻ DUSZA GOKU... TAM ZOSTANIE OCZYSZCZONA, TAK JAK TWOJA PAMIĘĆ... A POTEM ODRODZISZ SIĘ JAKO NOWY ORGANIZM"

Więc jeżeli poświęcenie się dla reszty Saiyan i chęć zemsty na Freezerku została uznana za czyn dobry, czy jakkolwiek święty, to taki właśnie los spotkał Bardocka.
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Old Cyceron napisał(a):
Raczej to zrobili mu lewatywę. Jak to miało być w przypadku Vegety, a co mu powiedział Piccolo, gdy Vegeta się poświęcał by zniszczyć Buu i zapytał czy spotka Goku w zaświatach?

"...TO NIEMOŻLIWE... UŚMIERCIŁEŚ TYLE ISTOT I MASZ TYLE GRZECHÓW NA SUMIENIU, ŻE JAK UMRZESZ, TO TWOJE CIAŁO ZNIKNIE, A TWOJA DUSZA PÓJDZIE DO INNEGO ŚWIATA NIŻ DUSZA GOKU... TAM ZOSTANIE OCZYSZCZONA, TAK JAK TWOJA PAMIĘĆ... A POTEM ODRODZISZ SIĘ JAKO NOWY ORGANIZM"

Więc jeżeli poświęcenie się dla reszty Saiyan i chęć zemsty na Freezerku została uznana za czyn dobry, czy jakkolwiek święty, to taki właśnie los spotkał Bardocka.
ale taki los nie spotkał Vegety więc...

Naoista - a jaką mamy pewność, że jego też nie zostawił?

Son Mati:
Son Mati napisał(a):
Loganku-spamerku, czy ty naprawdę jesteś taki glupi, czy ktoś płaci ci przed ekranem za robienie z siebie kretyna?
Nie, tą rolę już zająłeś ty

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez konto usunięte: 23.12.2008, 15:17
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Kathlar napisał(a):
ale taki los nie spotkał Vegety więc...
Czy Ty na pewno oglądałeś DBZ!?
Masz w nim wyraźnie powiedziane, że Vegeta nie stracił ciała, bo Enma uznał, że może się on jeszcze światu przydać.
Człowieku!

Nie mamy, ale nie miał powodu by oszczędzać taką płotkę.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Son Mati Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Kaeshi ]
Son Mati
Wiek: 32
Dni na forum: 5.726
Plusy: 1
Posty: 360
Skąd: Czerwionka-Lesczyny
Kathlar napisał(a):
ale taki los nie spotkał Vegety więc...

Naoista - a jaką mamy pewność, że jego też nie zostawił?
Loganku-spamerku, czy ty naprawdę jesteś taki glupi, czy ktoś płaci ci przed ekranem za robienie z siebie kretyna?
Dziecinnie kwestionujesz to, co jest jasno i wyraźnie powiedziane w mandze, a na dodatek w filmie 12 też jest to mocno zaznaczone, jeśli z tym ci się to myli...

Bardock do piekła.
Niby CZEMU miałby dostać się do piekła? Za jakiś cudowny bunt przeciwko tyranowi? Za pomszczenie przyjaciół? Za to, że wierzył, iż jego syn zabije tego co zabił Saiyanin?
Może zejdźmy na ziemię... To co Bardock zrobił to było jedynie mniejsze zło kontro większe zło. A zło jest złem i idzie do piekła. Bardock nie zrobił niczego by odpokutować wszystkie grzechy, chciał jednie zabić Freezę uwolnić ich spod jego jarzma i... aby dalej latali po planetach, mordowali i sprzedawali je? Zaprawdę dobroduszne cele.

"Najpiękniejszy uśmiech posiadają ci, którzy rzadko się uśmiechają"
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.683
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Zło walczące z innym Złem nie widzę powodu żeby ktoś miał iść do raju. Inni sayani byli tacy samo jak Vegeta tak jak kiedyś Piccolo powiedział do Vegety "Masz na sumieniu zbyt wiele ludzkich ofiar by spotkać się z songiem w zaświatach"

szczecin
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Kathlar napisał(a):
teengohan napisał(a):
Bardock I niebo to 2 różne rzeczy
Bardock i Piekło już bardziej pasuje.
Nie bądź taki pewny, przed śmiercią się zmienił, poświęcił wszystko dla swojego ludu, zrozumiał wszystko, "a to za wszystkich których dla ciebie zabiliśmy"
To wymysł Funimation, Bardocka słowa dotyczyły przeznaczenia :

-Planety Vegeta
-Kakarotta
-Tego (cenzura) Freezy (nazwał Freezę "kisama")
-Jego samego

Wg DB Tag VS, Bardock poszedł do piekła

Choć ja wychowałem sie na francuskiej wersji tego specjału, więc uznam że Bardock poszedł do czyśca

Manga DB- tylko to potwierdza
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Być może odkupił swoje winy próbą ratowania planety, jeśli to łagodny Bardock z Minus to miał czas na poprawę (mówi Gine, że poprawił się dzięki niej, a Goku i Raditz już byli na świecie), jeśli z FoG to pewnie nie. Za dużo zła wyrządził.
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.443
Posty: 418
Skąd: Warszawa
Tak samo jak byście pisali czy Vegeta pójdzie do nieba,,? Za co miałby iść ?. To morderca zabijał całe społeczności na różnych planetach , dowodził grupa rabujaca planety ,, dlatego nie wierzę że poszedł do nieba bo niby za co miałby tam iść ?za to że się zbuntował przeciw Freeza? Nie jest to żaden dobry uczynek

(... i ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony,a potem zapytawszy o zarobki nasze usiadł i zapłakał...)

z listu św, Pawła Apostoła do Polonian
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
pitek599, po pierwsze, nawet u nas (w katolicyzmie) najgorszy łotr, zbrodniarz i plugawiec ma szansę na zbawienie, jeśli się nawróci i odpokutuje (również w czyśćcu). Bóg jest miłosierny i wszystko przebacza.

Po drugie, Żółwi Pustelnik (i chyba Piccolo czy ktoś) jasno stwierdził (jak robili pierwszego Goda), że Vegeta to już nie ten sam Vegeta. Co tam, Bulma też to powiedziała. Ludzie się zmieniają i musisz umieć z tym handlować.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.443
Posty: 418
Skąd: Warszawa
Tak ale Bardock co takiego zrobił żeby trafić do nieba? Proszę podać przykład
Zaatakował Freeza bo on zabił jego towarzyszy z drużyny? Czy to zadość uczyni setki tysięcy albo nawet miliony zabitych istot jakie zapewne zabił Bardock , za coś musieli go awansować na dowódcę drużyny.
Vegeta powoli dojzewal do tego żeby stać się dobrym człowiekiem żeby żałować za to jaki byk i żeby zadość uczynić a Bardock?. A może mi powiecie że dlatego że jest ojcem Goku to automatycznie powoduje że trafimy do nieba? Dla.nie sprawa jest jasna Bardock skarży się w piekle

(... i ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony,a potem zapytawszy o zarobki nasze usiadł i zapłakał...)

z listu św, Pawła Apostoła do Polonian
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Kwestia tego, w co Bardock wierzy i co u Saiyan jest dobre Walka tak, znęcanie się nad ofiarami nie? Ciężko to określić.
Poza tym nie wiemy, co będzie po śmierci A w świecie DB nie znamy dokładnego kodeksu Yamy

Nowości od grupy DBmangi
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Ja zawsze się zastanawiałem, dlaczego Bardock nie skontaktował się ze swym synem w zaswiatach.
Albo jego matka...
Moze rzeczywiscie, zostali zreinkarnowani.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Bo pomijając fakt reinkarnacji, idąc do piekła, traci się możliwość kontaktowania z pozostałymi, a już na pewno z niebem.

Gdyby DB wychodził obecnie, to na 100% by się spotkali w taki czy inny sposób, bo to teraz modne. Ale w tej serii poszło to w całkowicie inną stronę - Goku dorobił się synów, zamiast myśleć o rodzicach.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » Bardock - do raju?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook