Forum Dragon Ball Nao

» Najlepsza sztuka walki

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.515
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
po pierwsze sie nie wymadrzam
Nie wcale. Tylko pokazujesz swój poziom wiedzy na temat SW.

tylko k1 trenowal mnie wujek
Pozdrów go .

a co do Kravki to jak nie trenowales to sie nie wymadrzaj
Nawet nie chciałbym trenować... I sie nie powtarzaj. Powiedz mi co takiego jest w tej Kravce czego nie ma w innych stylach?! Nie będziesz umiała zastosować w walce ataków w 'oczy' itd. jeżeli nie będziesz robiła tego z odpowiednią siłą, dynamiką i precyzją...

i bym zapomniala ostatnia rzecz to, krzywdy wiekszej juz dostac nie moge
Nie powiedziałbym.

wcalenie jak bys chcial wiedziec to na treningu mialam juz 2 razy zlamany nos, a co do siniakow i innych nie licze, ale wszystko po to zeby byc lepszym, a jakze Smile
Nieuniknione. Albo nie trzymałaś gardy dobrze, albo twój nos przez nią przechodził .

byles kiedys na prawdziwym obozie KM? niesadze, wiec kiedys sproboj a sie okaze komu moze sie stac krzywda (a moze tu chodzi o wojne plci?)
Taa... A po co mam jeździć na jakieś obozy głupiego i bezcelowego stylu?
Krzywda. Afff...
Wojna płci... OMFG... po prostu [ ort! ] chciałem uświadomić cie co ty wypisujesz za kłamstwa i urojone historie... No ale z tego co widze i tak nie zmienie twojego zdania... .
Linka Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Linka
Wiek: 34
Dni na forum: 6.646
Posty: 171
Skąd: Gt.Dunmow
Nawet nie chciałbym trenować... I sie nie powtarzaj. Powiedz mi co takiego jest w tej Kravce czego nie ma w innych stylach?!
w Kravce jest wszystko inne, zaelzy od trenera, a skoro nie trenowales i sobie juz zdarzyles zdanie wyrobic to gratuluje inteligencji widzisz nawet nie wiesz czym ona sie rozni od innych, a juz sie wypowiadasz na jej temat
trenowales kiedys z bronia? bo to takze jest w Karvce, i nie tylko kosy ale i klamki takze, poza tym jest dobra technika na wyjscie z nelsona, ale i tak pewno nie masz pojecia o czym gadam, mozna sie nauczy doskonale zakladac balache
tyle Ci na razie starczy skoro i tak nie zamierasz jej trenowac:)

Nieuniknione. Albo nie trzymałaś gardy dobrze, albo twój nos przez nią przechodził .
jak moglam trzymac garde dobrez skoro dopiero co zaczynalam trenowac??
moze jak jestes taki genialny to od razu wszystko umiesz?

Taa... A po co mam jeździć na jakieś obozy głupiego i bezcelowego stylu?
Krzywda. Afff...
Krav Maga to nie jakis tam glupi bezcelowy styl!!!!! zasluguje na szcunek tak jak i inne, ale ty nie umesz przyjac do wiadomosci, ze po prostu jest wiecej dobrych stylow walki niz tylko to co ty uwarzasz ale ni bede sie juz klucic, na ten temat juz nie pisne:)

pozdro po mimio sporow

Since the day I was born till the day I die the only side I'm on is my own.
Tomorrow will come, without prayers.
The end will come, without hurrying.
I live only to be worthy of the corpse
I shalll leave behind on that day.
VegatZ Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
VegatZ
Wiek: 40
Dni na forum: 6.598
Posty: 151
Skąd: Lincoln
Cóż moge napisać w temacie Krav Maga... otóz spotkałem się z kilkoma osobami trnującymi właśnie ten styl i przyznam się, że nie reprezentowali wysokiego poziomu, w walce radzili sobie raczej kiepsko. Byc moze to wina tego ze slabo przykladali sie do treningow, moze nie mieli do walki smykałki a może trener był do bani. Tego nie wiem. Sam nie trenowałem wiec moja raczej negatywna opinię na ten temat moge jedynie bazowac na tych kilku osobnikach.
A z zakladaniem balachy na ulicy to radziłbym uwazać, można nieźle dostać po głowie

You seek a God to stand above you,
wrapping healing arms around you.
You'll find another God of pain,
a God of suffering and tears.
Fenix Fable Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Fenix Fable
Dni na forum: 6.472
Posty: 189
Zdecydowanie najlepsza sztuka walki, to czysty "street fighting" Mój kumpel który posiada czarny pas w Karate Kyokushin, kiedyś dostał niezły !? od miejscowego żula. Najśmieszniejsze jest to, że owy kumpel jest nieźle zbudowanym facetem i najprościej mówiąc, umie się dobrze bić. A tu dostał niezłe bęcki od miejscowego pijaczka, który nie raz w życiu walczył i pewnie miał kilka dobrze wytrenowanych sztuczek. Street Fighting to najprościej mówiąc, doświadczenie z napiepszania się na ulicy, lub w ekstremalnych warunkach. A te różne sztuki walki, może są jakoś skuteczne, lecz po wieloltenich treningach. Chociaż i tak, jak ktoś ćwiczy np. Karate, to bez swojego doświadczeni w prawdziwej walce, nie ma najmniejszych szans ze zwykłym gościem z ulicy (czasami nawet żulem). A tu krótki opis sztuk walk i odnośnik do przydatności w prawdziwej walce.

Kung-Fu. Bez siły fizycznej i wytrzymałości, ta niby walka też się nie przyda.
Karate. Jeżeli nie będzimy, sami sobie trenować po zajęciach z kumplem, to również można skreślić tą sztuke walki z listy.
Muay they. Bardzo skutecza sztuka walki, łącząc ją z doświadczeniem, można być niezłym zabijaką
Capoeira. Gówno nie walka. Jedyna przydatność płynie z tego, że człowiek nauczy się szybciej !? przed zagrożeniem.
Boks\Kickboxing. Niby taki prosty, a jednak to chyba jeden z najlepszych systemów walki.
Zapasy\Judo. Przydatne 1 vs 1.
Aikido. To raczej walka na pokaz. Łącznie z Capoeirą, tych zabaw nie zaliczam do sztuk walk.

Na koniec chciałbym napisać, że nie można sugerować się największymi mistrzami jak, Masutatsu Oyama, (Karate) Morihei Ueshiba (Aikido) Bruce Lee, (Niby Kung-Fu) lub chociażby mnichami z Shaolin, gdyż ci ludzie poświęcili sztukom walki całe swoje życie. A ci którzy wieża, że sam styl Kung-Fu lub trenowanie Aikido, da nam siłę Supermana, chyba naoglądali się za dużo filmów z udziałem Jeana Clauda Van Dama i Chucka Norrisa. To tyle, pozdrawiam.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Fenix Fable: 15.09.2006, 12:18
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.515
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
trenowales kiedys z bronia? bo to takze jest w Karvce, i nie tylko kosy ale i klamki takze, poza tym jest dobra technika na wyjscie z nelsona, ale i tak pewno nie masz pojecia o czym gadam, mozna sie nauczy doskonale zakladac balache Smile
Tyle to akurat wiedziałem ;] . Przed nożem nie ma ucieczki... Tylko w nielicznych wypadkach sie udaje. Nie wiem co to nelson i co z tego? Balachy to ja umiem zakładać nie trenując w żadnej sekcji. Fakt, że to nie to samo co na treningach bym sie nauczył, ale parter mnie nie podnieca i to co umiem z parteru to mi starczy wrazie zwarcia na ulicy.

jak moglam trzymac garde dobrez skoro dopiero co zaczynalam trenowac??
Ta to od razu [ ort! ] cie na sparingi wpuścili? Gratz dla trenera...

moze jak jestes taki genialny to od razu wszystko umiesz?
No BA! Bo ja jestem boski . po prostu [ ort! ] mam mądrego trenera, który wie co robi i nie wpuścił mnie od razu [ ort! ] na sparingi z większymi i dłużej chodzącymi osobami ode mnie...

Krav Maga to nie jakis tam glupi bezcelowy styl!!!!! zasluguje na szcunek tak jak i inne, ale ty nie umesz przyjac do wiadomosci, ze po prostu jest wiecej dobrych stylow walki niz tylko to co ty uwarzasz
Taaa... Gdyby to było takie skuteczne to by w woju uczyli, obejrzyj materiały co dałem linki to zrozumiesz. Wolę trenować sprawdzone style.

pozdro po mimio sporow
Również pozdrawiam .

A z zakladaniem balachy na ulicy to radziłbym uwazać, można nieźle dostać po głowie
To logiczne, że nie będę walczył w parterze, jeżeli będzie przeciw mnie kilku przeciwników... Bo i naczej to nie rozumiem...
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Tyle to akurat wiedziałem ;] . Przed nożem nie ma ucieczki... Tylko w nielicznych wypadkach sie udaje. Nie wiem co to nelson i co z tego? Balachy to ja umiem zakładać nie trenując w żadnej sekcji. Fakt, że to nie to samo co na treningach bym sie nauczył, ale parter mnie nie podnieca i to co umiem z parteru to mi starczy wrazie zwarcia na ulicy.
Ja wiem co to jest nelson , a nic nie trenuję. A tak z ciekawości nauczyli cię wychodzić z nelsona zakładanego na kark czy na głowę?

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Linka Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Linka
Wiek: 34
Dni na forum: 6.646
Posty: 171
Skąd: Gt.Dunmow
Taaa... Gdyby to było takie skuteczne to by w woju uczyli, obejrzyj materiały co dałem linki to zrozumiesz. Wolę trenować sprawdzone style.
Kravke trnuje sie w Izraelu od 9 roku zycia, zarowno wojsko jest szkolone w Kravce

Ja wiem co to jest nelson , a nic nie trenuję. A tak z ciekawości nauczyli cię wychodzić z nelsona zakładanego na kark czy na głowę?
nio, sa rozne metody, ale przyznam szczerze, ze jest to trudne:), jak ma sie bardzo duza wprawe albo bzika (jak ja:)) to mozna z latwoscia z tego wyjsc

Since the day I was born till the day I die the only side I'm on is my own.
Tomorrow will come, without prayers.
The end will come, without hurrying.
I live only to be worthy of the corpse
I shalll leave behind on that day.
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.515
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Kravke trnuje sie w Izraelu od 9 roku zycia, zarowno wojsko jest szkolone w Kravce Smile
'Izraelu'.
Oj no obejrzyj to

Ja wiem co to jest nelson , a nic nie trenuję. A tak z ciekawości nauczyli cię wychodzić z nelsona zakładanego na kark czy na głowę?
Dzięki tobie też już wiem o co cho... Widać, że wiedza na treningach w PUB'ach przybywa .

Linka możesz sie spróbować... Niech twój kolega weźmie nóż i cie zaatakuje, a ty powstrzymaj ten nóż, tylko zróbcie to na poważnie, tak jakby chciał Ci ktoś na ulicy wpakować kosałke. Nożyk może być plastikowy .
Linka Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Linka
Wiek: 34
Dni na forum: 6.646
Posty: 171
Skąd: Gt.Dunmow
Tak zauwazylam jedna rzecz Cyceron, taka pierwszza zmianka to ze balache twoim zdaniem to balacha tylko w parterze dziala?? No to sie grubo mylisz
Co do powyzszego filmiku, to serio gratuluje inteligencji dla rezysera:) jednym z moich wnioskow po obejrezniu tego antyKM filmiku bylo to co sam narrator zasugerowal, a mianowicie zastosowanie prawdziwych treningow z calkowitym kontaktem, a co tam zlamanie kregoslupa, oslepienie kogos lub inne, przeciez nie mozna trenowac tak jak KM:) jesli myslisz ze ten filmik mnie wzruszyl to sie mylisz, gdyz wiekszej glupoty juz nie widzialam, to ze w imie TRENINGU lub SPARINGU mamy sie zabijac, albo nie widomo co sobie robic:) Co do walki w recz w wojsku, to wiadomo ze teraz rzadko sie to stosuje, ale jednak wojsk dalej jest w niesz szkolone nie?? czyli wiec na cos sie przydaje. Jak powszechnie wiadomo kazdemu zyjacemu w 21 wieku czlowiekowi najbardziej porzadana bronia wieku jest klamka i kazdy to wie, wiec nie rozumiem w jakim celu byla gada o wojsku:)
Co do tej walki z Colemanem, to nie zostal on zabity z wiadomych wzgledow: to byla walka w klatkach a nie wu-shu, gdzie wszystko dozwolone, nie mozna tak sobie zabijac ludzi, do czeo zacheca ten filmik... Co tajnych technik sluzb specjalnych to bym nie powiedziala, ze sa tajne, widac jak zna sie autor filmiku...
Te nieprzecwiczone techniki jak nazwali je w tym filmiku, maja byc przecwiczone tak?? To jak sugeruje filmik i Ty Cyceronku wesmy noze i sie pozabijajmy, jak stwierdziles w powyzszym poscie:) To przeciez byla by dla nas swietnie przecwiczona technika po trupach, a co tam pare ludzi zacene przecwiczenia techniki...bardzo swietnie pomyslane
Co tego jak kntaktowo przecwiczyc lamanie kregoslupa?? A potem Ci goscie stali w miejscu nie oporowali?? Boze jak mozna oporowac jak sie jest powiedzmy drugi raz na treningu?? Czysty kretynizm:) I jesli zaczynanie jest strata czasu to lepiej sie w rzadna sztuke walki nie pakowac:)
Co do kometarza w filmiku:' Kto na ulicy zaatakuje cie z sila agresywnoscia 3 letniego dziecka?!' Dobra po raz koleny to powiem, na treningi nie chodzi sie po to zeby zostac zabitym, alb okaleczonym!!!!
Pomysl o czym mowisz chlopie, tematem sa najlepsze sztuki walki, a nie czy lepsza jest walka wrecz czy z biala bronia:) jak chcesz zaloz drugi temat:)

Since the day I was born till the day I die the only side I'm on is my own.
Tomorrow will come, without prayers.
The end will come, without hurrying.
I live only to be worthy of the corpse
I shalll leave behind on that day.
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Ja uważam że nie trzeba się latami uczyć, by wygrywać. Owszem, twoje szanse są kilkunastokrotnie większe, a jednak, gdy ktoś przygrzmoci Ci w potylicę, wciśnie palce między bark a szyję, czy dostaniesz z glana w krocze, choćby nie wiem jakim pakerem, czy jakim judoką - będziesz się zwijał z bólu. Walkę naprawdę można przegrać, jak również wygrać, "choćby przez przypadek"

Pozdrawiam

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.515
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Tak zauwazylam jedna rzecz Cyceron, taka pierwszza zmianka to ze balache twoim zdaniem to balacha tylko w parterze dziala?? No to sie grubo mylisz SmileSmileSmileSmile
Nic takiego nie mówiłem.

Co do powyzszego filmiku, to serio gratuluje inteligencji dla rezysera:)
Z niego nie powinnaś się naśmiewać, wie więcej o sztukach walkich niż mogłoby ci się wydawać, no i ponoć wygrał z Krav Magowcem (facet miał zostać instruktorem) na zasadach Kravki, w każdym razie nie widziałem, ale wiele osób go szanuje jak i również jego wiedzę.

a mianowicie zastosowanie prawdziwych treningow z calkowitym kontaktem, a co tam zlamanie kregoslupa, oslepienie kogos lub inne, przeciez nie mozna trenowac tak jak KM:)
No i właśnie o to w tym chodzi, a myślisz, że dlaczego karatecy przegrywali z bokserami (kiedyś). Bokserzy=sparingi, karatecy=brak sparingów co świeci brakiem doświadczenia w walce i nie potrafi się wykorzystać swoich zdolności.

jesli myslisz ze ten filmik mnie wzruszyl to sie mylisz, gdyz wiekszej glupoty juz nie widzialam, to ze w imie TRENINGU lub SPARINGU mamy sie zabijac, albo nie widomo co sobie robic:)
No i właśnie o to w tym chodzi...

Te nieprzecwiczone techniki jak nazwali je w tym filmiku, maja byc przecwiczone tak?? To jak sugeruje filmik i Ty Cyceronku wesmy noze i sie pozabijajmy, jak stwierdziles w powyzszym poscie:)Smile To przeciez byla by dla nas swietnie przecwiczona technika po trupach, a co tam pare ludzi zacene przecwiczenia techniki...bardzo swietnie pomyslane
No ;D, to ciekawe jak masz sie nauczyć ;] .

Co do kometarza w filmiku:' Kto na ulicy zaatakuje cie z sila agresywnoscia 3 letniego dziecka?!' Dobra po raz koleny to powiem, na treningi nie chodzi sie po to zeby zostac zabitym, alb okaleczonym!!!!
No dobra, najpierw sie przygotowujesz, potem są sparingi. A nóż plastikowy może być, ale nie masz elementu zaskoczenia i wątpię, żeby na treningach cie atakowali z agresją itd.
Skoro nie rozumiesz to trudno, próbowałem.

Pomysl o czym mowisz chlopie, tematem sa najlepsze sztuki walki, a nie czy lepsza jest walka wrecz czy z biala bronia:) jak chcesz zaloz drugi temat:)
...
Edit:
Przecież walka bronią to część Kravki...

Ehh... co do tych śmiertelnych ciosów to można porównać do gier, przecież ciągle machasz myszą i masz ją opanowaną, a grasz w takie q3 z dobrymi typami i trafić nie możesz jak 1 raz grasz...

Ale przecież ty ćwiczysz KM to wiesz lepiej jak to jest i nie ma co sie z tobą spierać, ja i tak pozostanę przy swoim zdaniu.
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.202
Posty: 633
Skąd: Kielce
Capoera ładnie wygląda, ale ja najbardziej lube Taekwondo(tak sie to pisze??). Lubie je, bo ochraniacze chronią przed zbytnim bólem i fajnie wygląda
orec16 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
orec16
Dni na forum: 6.118
Posty: 40
Według mnie Vale Tudo gdyz jest mocna i brutalna(takie lubie)
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.515
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Capoera ładnie wygląda, ale ja najbardziej lube Taekwondo(tak sie to pisze??). Lubie je, bo ochraniacze chronią przed zbytnim bólem i fajnie wygląda
W TKD nie ma silnych kopnięć [kilka by się znalazło oczywiście-a przed nimi się bardzo łatwo bronić nie tracąc dystansu, a zystkując przewagę] więc nie ma co boleć.

Według mnie Vale Tudo gdyz jest mocna i brutalna(takie lubie)
VT to nie sztuka walki, a raczej reguły... Na tym są podstawy boksu oraz MT, obalenia...
W jednych klubach nazywają to VT, a w innych MMA, żeby więcej ludzi przyszło.
Chcesz umieć to 'VT'?
Zapisz się na Boks/Kickboxing/Muay Thai i na jakiś parter BJJ/Judo/Zapasy... połącz i będziesz miał to swoje 'VT'...

Jak dla mnie to osoby, które nie wiele wiedzą nie powinny się tutaj wypowiadać... Zawsze będą się trafiały osoby święcie przekonane... a zresztą...
orec16 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
orec16
Dni na forum: 6.118
Posty: 40
Masz rację nie znam się i chcę Ćwiczyć Vale Tudo .Dotąd wydawało mi się że Vale tudo to sztuka walki ale dzięki za oświecenie
mihesz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ

Wiek: 33
Dni na forum: 6.129
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 519
Widzę ,że temat jest trohę związany z Dragon Ballem Oczywiście,że Kung-Fu, Bruce Lee Rules.
Boss Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Boss
Wiek: 32
Dni na forum: 6.117
Ostrzeżenia: 1
Posty: 405
Skąd: Nysa
Moja ulubiona sztuka walki jest capoeira...jest to polaczenie sztuki walki z tancem, ale bardzo mi sie podoboba, choc nie cwicze, poniewaz nie mam czasu...moze kiedys zaczne bo podoba mi sie to;d

"Kreujemy chwile prawdziwej wolności lecąc nad przeszkodami, które Wy omijacie każdego dnia... " David Belle

http://akcjaparkour.prv.pl/index.php?page=pk

You wanna fuck with me ?!!! OK...You wanna play rough ?!!! OK...Say hello to my little friend !!!
GotenksSSJ3
Ziemianin
Ziemianin
GotenksSSJ3
Dni na forum: 6.039
Ostrzeżenia: 1
Posty: 14
Ha Ha Uliczny styl walki rządzi podlatuję do mnie taki teakwondowiec robi takie jobczagi i inne gówno a ja go tylko w kręgosłup z kolanka i leży późnej kopiesz go po brzuchu lub strzelisz mu raz w jaja i sra z bólu





Przepraszam za brzydkię słowa
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Ha Ha Uliczny styl walki rządzi podlatuję do mnie taki teakwondowiec robi takie jobczagi i inne gówno a ja go tylko w kręgosłup z kolanka i leży późnej kopiesz go po brzuchu lub strzelisz mu raz w jaja i sra z bólu
Bardzo ciekawe, tylko zanim Ty swój strzał w kręgosłup zrobisz (innymi słowy musisz być tyłem do przeciwnika) to dostaniesz parę strzałów z nóg, nie mówiąc już o uderzeniu z pięści ... zresztą, każdy szanowany się Taekwondzista, trenujący Muay Thai czy też Capoeire, wie jak obronić się przed taką słabą techniką, jak atak z kolana ... BTW, uważaj byś się kiedyś nie przeliczył i nie dostał w rzepkę ...

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.515
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Focus napisał(a):
... zresztą, każdy szanowany się Taekwondzista, trenujący Muay Thai czy też Capoeire, wie jak obronić się przed taką słabą techniką, jak atak z kolana ...
Akurat kolana są jedną z najsilniejszych broni.. Jedno i po sprawie ^^' [oczywiście mówię o MT-najsilniejsze kopnięcia i kolana, gorzej z boksem w większości szkół].
Ale z tym kolanem w kręgosłup to i reklamowana sprawa i realna... Do tego trzeba mieć wypasiony Timing i wyczucie, oczywistym jest, że TKD'owec [wszyscy znajomi, którzy to ćwiczyli to w starciach na ulicy zawsze obrotówek używali, aby powalić jednym kopnięciem, ponieważ inne są zbyt słabe] czy też KB'er, wali obrotówki, przez co jest obrócony tyłem, ale sęk w tym żeby wyczuć kiedy i odpowiednio szybko zareagować, a to już bardziej jak wygrana na loterii [nigdy nie wiesz co zrobi przeciwnik na ulicy]. Ale tak, jeżeli chodzisz do naprawdę dobrego klubu nieważne czego uczącego ze styli uderzanych, który nie stawia na reklamy żeby mieć pieniądze, a trener wie co robi to w większości przypadków nauczy Cię obrony przed kolanem.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  

Forum DB Nao » » » » Najlepsza sztuka walki
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook