Forum Dragon Ball Nao

» Polityka

Strony: 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  
Xell Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Xell
Dni na forum: 6.486
Posty: 37
Forum zdaje się popadać w lekki marazm, toteż przyda się lekki powiew świeżości, co – jak myślę – gwarantuje ogólna dyskusja na temat polityki – możecie artykułować swoje poglądy, opinie na temat partii bądź bieżących wydarzeń. Spektrum tematów jest wielkie, więc narzucanie sztywnych ram mija się z celem.

***************************************************

Preludium z mojej strony będzie nieco nietypowe. Nie chcąc tworzyć wielostronicowego opracowania na temat wszystkich ugrupowań, na początek wezmę na tapetę SLD (resztę systematycznie uzupełnię).


Obraz

SLD zamierza się obecnie jawić jako odnowiona lewica, zarówno na niwie wiekowej, jak i ideologicznej. Wiek liderów (Wojciech Olejniczak – 32, Grzegorz Napieralski – 32) nie przekłada się na średnią wieku SLD, gdzie znakomita część posłów liczy sobie ponad 50 wiosen. Konstatacja o pokoleniowej zmianie w partii zupełnie nie znajduje więc odzwierciedlenia w rzeczywistości. Wielu dało się jednak zwieść medialnemu czarowi SLD - przetasowania na górze miały, nie przeczę, tchnąć w Sojusz nowego ducha i w dłuższej perspektywie postawić go na nogi, lecz również zamydlić wyborcom oczy zmianą warty na górze – wynieść na piedestał Olejniczaka i Napieralskiego, a usunąć w cień „zużytych” prominentów (Leszka Millera, Józefa Oleksego i Grzegorza Kurczuka). Podjęto jednocześnie próbę zrzucenia z siebie postkomunistycznego jarzma. Zabieg nie do końca się jednak powiódł, bo Kurczuk wespół ze swym otoczeniem stanowczo i skutecznie zaoponował. On i duża część person z postkomunistyczną przeszłością znalazło swoje miejsce w obecnym sejmie. Ten, kto pobieżnie śledzi scenę polityczną i nie zdobędzie się na prześledzenie kadr SLD, będzie dalej błędnie zakładał, iż Sojusz przeszedł długo oczekiwaną metamorfozę i teraz reprezentują go głównie młodzi, nieskażeni piętnem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.

Ongiś ktoś słusznie skonstatował, iż w Polsce nic nie ruszy do przodu, póki w czeluści zapomnienia nie przepadną postkomuniści. Swą tezę argumentował głęboko zakorzenioną w czasach komunistycznych mentalnością. Zgadzam się w zupełności. A przeszłość ma kolosalne znaczenie, szczególnie jeśli chodzi o SLD, gdzie bardzo duży odsetek posłów ma pezetpeerowski rodowód:

* Jerzy Szmajdziński (w PZPR w latach: 1973-1990, od 1986 w składzie Komitetu Centralnego);

* Grzegorz Kurczuk (1969-1990, piastował ponadto funkcję inspektora w Komitecie Wojewódzkim PZPR w Lublinie, później objął stanowisko dyrektora wydziału w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie. „Karierę” zwieńczył jako kierownik wydziału Komitetu Wojewódzkiego w PZPR w Lublinie)

* Jolanta Szymanek Deresz (od 1979)

* Jacek Piechota (1978-1990;)

* Janusz Zemke (1969-1990, I sekretarz Komitetu Wojewódzkiego w Bydgoszczy)

* Kazimierz Chrzanowski (1973-1990, przewodniczący Małopolskiej Rady SLD)

* Witold Gintowt-Dziewałtowski (1968-1990; w latach 1981-1986 - I sekretarza Komitetu Miejskiego PZPR w Elblągu)

* Wiesław Jędrusik (1967 do 1990; 1975-1982 był I Sekretarzem Komitetu Gminnego PZPR w Psarach, a od 1982 do 1990 w Będzinie.)

* Jan Kochanowski (1968 do 1990; w latach 1988-1990 kierownik kancelarii KW PZPR w Gorzowie Wielkopolskim.)

* Marek Strzeliński (1979-1990; sprawował funkcję sekretarza KW PZPR w Łomży w 1984, zaś od 16 października 1986 do sierpnia 1990 pełnił funkcję wojewody łomżyńskiego)

*Krystian Łuczak (do 1990, od 1981 do 1989 był I Sekretarzem KW PZPR we Włocławku)

* Piotr Gadzinowski (1981-1990)

* Ryszard Kalisz

* Tadeusz Iwiński

* Ewa Maria Janik

* Janusz Krasoń (1979 do 1990)

* Joanna Senyszyn (lata 70)

* Grzegorz Woźny – PZPR

* Zbigniew Zaborowski (1977-1990)

* Sławomir Jeneralski – pełnił służbę w organach bezpieczeństwa PRL

* Bogusław Wontor – wsławił się wizytą u zaprzyjaźnionej młodzieżówki komunistycznej na Kubie, sam należał do Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej (ZSMP)

Bajanie o postawieniu grubej kreski i notoryczne zamiatanie niechlubnej historii pod dywan nie zda egzaminu. Ubolewam, że wzorem np. Czech nie przeprowadzono w Polsce dekomunizacji z prawdziwego zdarzenia. Tam nie ukręcano sprawie łba, tylko zdecydowano się twardo wyjść naprzeciw problemowi. U nas koleje losu potoczyły się inaczej i dziś już szczerze powątpiewam, czy dziejowej sprawiedliwości stanie się zadość. Skończy się zapewne, jak zwykle, na szumnych zapowiedziach, które już zostały wyartykułowane. Nie wolno jednakże absolutnie zapominać, iż pryncypialnym celem PZPR było propagowanie, krzewienie i ugruntowanie komunizmu w Polsce. Z wszech miar słuszna jest zatem konstatacja, iż ten, kto dobrowolnie wstępował w jej szeregi, automatycznie aprobował główne postulaty partii. Osobiście nie godzę się więc na to, aby wybielać przeszłość członków PZPR i zrzucać z ich barków haniebne brzemię pezetpeerowskiej przeszłości. Wyborca ma zaś pełne prawo prześwietlić „zawodowy” życiorys parlamentarzystów i kandydatów ubiegających się o sprawowanie poselskiego mandatu pod każdym kątem.

Dziś natomiast SLD nieudolnie próbuje ewoluować z klubu postpezetpeerowskiego w nowoczesną, laicką lewicę. Na paradoks zakrawa fakt, że postkomuniści usiłują kreować się na piewców wolności, równości i tolerancji. Pozostaje powinszować pamięci, panowie (i panie) posłowie…


Obraz

Ostatnimi czasy, po wyborach samorządowych, wyrokowano, iż lewica ponownie staje na nogi. Jednym z głównych rozgrywających powstającej z martwych lewicy okrzyknięto Marka Borowskiego. Lider SDPL stanął w szranki z Kazimierzem Marcinkiewiczem i Hanną Gronkiewicz – Waltz i mimo, że nie odniósł zwycięstwa, osiągnął niezgorszy wynik. Warto w tym miejscu poświęcić tej postaci nieco uwagi.

Borowski ochoczo oddaje się logicznym łamigłówkom. Wspominam o tym nie bez kozery, bo za na ogół chłodną i stonowaną facjatą przewodniczącego Socjaldemokracji Polskiej kryje się nielichy intelekt. Dowiódł tego, plasując się na trzecim miejscu w Narodowym Teście IQ wśród znanych osobistości. Borowski jawi się jako dobry interlokutor – zazwyczaj sięga po merytoryczne argumenty, nie daje się łatwo zbić z tropu, ale – jak przyznaje Józef Oleksy, z którym Borowski współpracował w Sojuszu Lewicy Demokratycznej - jego kostyczność implikuje nieumiejętność przyjmowania kontrargumentów.

Wizerunek kreowanego na lidera odradzającej się lewicy Borowskiego mocno mąci przeszłość. Jan Lityński (Partia Demokratyczna), z którym Borowski uczęszczał do jednej klasy, wyznał na łamach „Wprost”, że bardzo hołubił on komunistyczne ideały. W wieku 21 lat wstąpił do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, skąd po roku został usunięty za wspomaganie studenckich strajków. Jak wieść gminna niesie, nie porzucił jednak ojcowskich wzorów i nie opuścił szeregów Związku Młodzieży Socjalistycznej. Po siedmiu latach ponownie został przyjęty w poczet członków PZPR, gdzie prawie dorobił się ministerialnej teki (ministerstwo rynku wewnętrznego). Aż do okresu transformacji ustrojowej przebywał w PZPR. W 1990 roku kładł podwaliny do budowę Socjaldemokracji Rzeczypospolitej Polskiej (SdRP) – spadkobierczyni PZPR, w której odnalazła się lwia część działaczy tej formacji. Kilka lat później SdRP przekształciła się we wszystkim dobrze znany SLD – ugrupowanie o ewidentnie pezetpeerowskim rodowodzie.

Cieniem na zarysowanym już portrecie byłego marszałka Sejmu kładzie się również rejterada z SLD, która odbyła się oczywiście pod deklamatorskimi hasłami renesansu na lewicy. Wiem z autopsji, że ideowi ludzie lewicy mają mu za złe ucieczkę z tonącego okrętu i powołanie do życia Socjaldemokracji Polskiej. Nowa formacja nie zaskarbiła sobie zaufania społeczeństwa, znajdując się na marginesie życia politycznego w kraju. Borowski poniósł spektakularną klęskę w wyborach parlamentarnych. Osobom, które po dziś dzień czują się oszukane i zdradzone wyjściem Borowskiego z SLD, w niesmak było jego ponowne bratanie się z Sojuszem. Wszak, jak mówił Olejniczak, on sam wolał uzdrawiać lewicę w łonie macierzystej partii, nie zaś szukając poparcia gdzie indziej i zostawiać politycznych przyjaciół w potrzebie…
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Ja powiem jedną rzecz co do polityki : w ogóle [ ort! ] się nią nie interesuję ( te afery i te inne bzdety przyprawiaja mnie o mdlosci ) i mnie nudzi jak mało co .... eee .... Xell skad ty bierzesz te teksty? Z wikipedii ?
Megane Kobieta
"Rōnin
Rōnin

Wiek: 36
Dni na forum: 7.024
Posty: 518
Polityka to zakres tematow dla ze tak powiem doroslych. Po co paprac sie w gownie tak jak oni, lubisz to? Lubisz zoztrzasac te durne tematy i denerwowac wszystkich wokol? Nie mam prawa mowic ci jak wybierac sobie tematy do dyskusji, ale radze wez troche przystopuj z tymi swoimi 'ambitnymi'. Bo ambicja, a wpieprzanie nosa tam gdzie nie trzeba to dwie rozne rzeczy. Porozmawiasz sobie o tym z kolegami na uniwerku, jak udasz sie na nauki polityczne, skoro cie tak to interesuje. To forum to nie miejsce na takie tematy.

A jak juz zakladasz temat to nie zaczyna sie go popisem wlasnych umiejetnosci i wiedzy, piszac referaty na dany temat, tylko krotko, zwiezle i do rzeczy.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.679
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Spokojnie ludzie , nie ma się co srać. I mówię to zarówno do Meg jak i Xella. Po pierwsze nie wiem czemu was ta cała polityka tak przejmuje , skoro i tak nie mamy na nią zbytniego wpływu. Fakt jest taki że polacy chcieli POPISU , i politycy się popisali , ale trochę w inny sposób. PiS połączył się z debilami i wieśniakami , a PO nie dość że się schowało i wystawia tylko pół dupy zza krzaka ( krzak tak ), to jeszcze daje sobie te pół dupy odstrzelić , by w przyszłości pójść do kolegi Napier*alskiego i jago kolegi Wazelinczaka, czy innego Lubrykanczaka. Jednakże mimo tego całego syfu jakąś elementarną wiedzę na temat polityki powinno się posiadać - przynajmniej jeśli tak jak ja wiąże się kożystanie praw wyborczych z patryiotyzmem , którego swoją drogą nie da się nauczyć. Jednakże kojarzenie każdej świni z sld w wieku 17 lat to jak sla mnie trochę przegięcie.Mi wystarczy wiedzieć że to są szuje , bo do dziś starają się ukryć przeszłość , więc muszą być tam gnidy.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Rivion Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Rivion
Wiek: 34
Dni na forum: 6.477
Posty: 685
Skąd: Skaryszew/Radom
Seksafera,ale chlam...Juz nie maja czego robic i wymyslac...Polityka w naszym kraju stoi na niskim poziomie-jest bez sensu,kazdy pilnuje tylko swojego nosa i za nic ma zycie zwyklych obywateli...Liczy sie tylko kasa,kasa i jeszcze raz kasa.Jazda sluzbowymi samochodami i takie rozne pierdólki...Wstyd sie przyznac,ale Lyzwinski pochodzi z Huty Skaryszewskiej Jakies 3km od mojej miejscowosci... Normalnie hanba na cala okolice...

PS.Nauczyciel angielskiego czytal nam na lekcji jakis artykul Krzysztofa Skiby (tego z Big Cyc) z "Wprost".Ciekawa i smieszna historyjka,bedaca metafora seksafery (Lyzwinski byl Knurem,a Lepper Wieprzem i zabawiali sie ze swinkami na podworku,ktorym rzadzily dwa Kaczory) Bardzo trafna ocena sytuacji przedstawiona w humorystyczny i ciekawy sposob

If you want to kill me,hate me...detest me...
-----------------------------------------------------
"Wielu żywych zasługuje na śmierć. I wielu ginących zasługuje na dalsze życie. Czy potrafisz im je wrócić? Więc nie szafuj tak wyrokami śmierci, albowiem nawet najmędrsi nie potrafią dojrzeć wszystkich konsekwencji."
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
A więc, komentujemy obecne wydarzenia polityczne:

Gdy PO i LiD wygrają będzie nowy 13 grudnia '81. (?) Cóż, w moim przekonaniu stwierdzenie było co najmniej niesmaczne. Wydaje mi się, że Premier Kaczyński chce w takim wypadku (tj. wygranej PO-LiD) wprowadzić stan wojenny. Moherowa Rewolucja, sami wiecie.

A teraz polski rząd znów na czołówkach. Tak, obserwatorzy nie są nam potrzebni, wszak mogli by coś zauważyć!

A Miller startuje w wyborach z list Samoobrony. To, moim zdaniem, cholerny błąd SLD, wszak ten sam Miller może liczyć na naprawdę sporo ludzi z Łodzi, którzy by na niego zagłosowali - lektorat PRL, ten, który dzięki o.Rydzykowi nie przeszedł pod skrzydełka PiSu.

Za to LPR obiecuje zniesienie "bandyckiego podatku. Cóż, powodzenia. Ja na nich głosować nie będę, Liga Prawicy Rzeczpospolitej zupełnie mi nie odpowiada. LPR, UPR i PR, no jasne.

Na PiS także głosować nie będę. Tak, tak, z Benderem na listach wyborczych! Z tym samym który brał udział w wyborach do Sejmu '85 (zbojkotowanych przez Solidarność) a w latach 85-89 "bezpartyjny poseł na Sejm PRL IX kadencji." Albo sędzia Kryżę. Kto to był? Ano taki pan, który w larach 80-tych siedział na (wysokim) stołku w Ministerstwie Sprawiedliwości i skazywał opozycjonistów. No i, *, masz, rozliczenie z przeszłością.

A Nelly Rokita zrobiła niespodziankę Rokicie! Biedny facet, tyle lat sie starał, budował sobie pozycję, i w momencie decydującej zagrywki - cios w plecy. Ojej.

Pozdrawiam, i zapraszam do rozmowy.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Może zacznę od nowego LPR.
Wiadomość dotarła do mnie za pośrednictwem Gotenksa, po przeczytaniu byłem w lekkim szoku. Taki socjalista i etatysta jak Giertych razem z liberalnym Korwinem-Mikke? Ja widzę to tak, że wejdą razem do sejmu, a tam już dojdzie do rozłamu. Uważacie, że Giertych zgodzi się na legalizację trawki, burdeli? Bo ja nie. Co prawda mądrzeje ostatnio w słowach(pod wpływem Korwina za pewne), być może tylko w słowach, ale nie ma nic do zaoferowania prócz religii na świadectwie, mundurków i bezwzględnego zakazu aborcji. Druga możłiwość to taka, że w trosce o własne koryto przejmie wszystkie pomysły Korwina, by tylko utrzymać się "na górze" , ale UPR postuluje zniesienie finansowania partii z budżetu, co Romkowi może się nie spodobać. Tak czy owak zauważa się, że Giertych przechodzi przemianę, nie daję wielkiej wiary w to, że ten powiedzmy trend się utrzyma, ale to właśnie na nowy LPR zagłosuję z tym, że tylko i wyłącznie na jakiegoś UPRowca. Ten komitet jest tylko grą wyborczą dla przekroczenia progu wyborczego, czego żadnej z tych partii samodzielnie by się nie udało. Nie wspomniałem jeszcze o PR. Cóż, myślę, że są bardziej elastyczni od Giertycha, i możliwe jest coś więćej niż tylko komitet wyborczy. to chyba wszystko.



Szarak napisał(a):
A Miller startuje w wyborach z list Samoobrony. To, moim zdaniem, cholerny błąd SLD, wszak ten sam Miller może liczyć na naprawdę sporo ludzi z Łodzi, którzy by na niego zagłosowali - lektorat PRL, ten, który dzięki o.Rydzykowi nie przeszedł pod skrzydełka PiSu.
Ja wiem czy taki błąd, otwarcie przeciwny demokratom Miller to tylko 1 mandat w sejmie, a demokraci mogą takich wywalczyć 8-10. Co do Millera to w moich oczach się facet zeszmacił. Do Samoobrony? Żenada.

Szarak napisał(a):
Gdy PO i LiD wygrają będzie nowy 13 grudnia '81. (?) Cóż, w moim przekonaniu stwierdzenie było co najmniej niesmaczne. Wydaje mi się, że Premier Kaczyński chce w takim wypadku (tj. wygranej PO-LiD) wprowadzić stan wojenny. Moherowa Rewolucja, sami wiecie.
Premier Kaczyński użyje teraz wszelkich propagandowych chwytów by tylko skłonić do siebie elektorat. Szkoda, że PiS nie uczyniło tego dzięki swojej postawie. Wzrost gospodarczy? Owszem, jego wysokość do ich zasługa, gdyby nie oni byłby 2x wyższy. Ustawa o marketach albo o sklepach większych niż 400m kw., nie uważacie, że to zamach na wolność? Socjaliści, powiem tyle, ale chociaż wywalczyli coś na zjeździe UE, w moim mniemaniu LiD czy PO podłożyłoby się tam. Nie oznacza to jednak, że lubię PiS, o nie.




Szarak napisał(a):
Na PiS także głosować nie będę. Tak, tak, z Benderem na listach wyborczych! Z tym samym który brał udział w wyborach do Sejmu '85 (zbojkotowanych przez Solidarność) a w latach 85-89 "bezpartyjny poseł na Sejm PRL IX kadencji." Albo sędzia Kryżę. Kto to był? Ano taki pan, który w larach 80-tych siedział na (wysokim) stołku w Ministerstwie Sprawiedliwości i skazywał opozycjonistów. No i, *, masz, rozliczenie z przeszłością.
O tym nie wiedziałem. Lekkie zdziwienie przeżyłem, mógłbyś podać link do tej informacji? Widać PiS ma drugie dno, i to chyba głębsze niż możemy się spodziewać.



Szarak napisał(a):
A Nelly Rokita zrobiła niespodziankę Rokicie! Biedny facet, tyle lat sie starał, budował sobie pozycję, i w momencie decydującej zagrywki - cios w plecy. Ojej.
Doradca prezydenta ds. kobiet. Absurd taki sam jak feminizm i ekologizm. Ale za to kolejny stołek i koryto.


Szarak napisał(a):
A teraz polski rząd znów na czołówkach. Tak, obserwatorzy nie są nam potrzebni, wszak mogli by coś zauważyć!
Dokładnie. Jakoś mnie to nie dziwi.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Wystep naszego kochanego bylego pana prezydenta
-> http://wiadomosci.onet.pl/2693467,1,1,1,relacjetv.html
Twarz LiD, kandydat na premiera. Jak dla mnie porazka.

Szarak napisał(a):
lektorat PRL, ten, który dzięki o.Rydzykowi nie przeszedł pod skrzydełka PiSu
Sugerujesz, ze PRL-owcy popieraja PiS? Mylisz sie i to bardzo. Ci, ktorym podobal sie PRL (a zakupy na kartki byly dla nich wporzo) glosuja obecnie na LiD, znam nawet takiego jednego.

Joe Weider napisał(a):
Uważacie, że Giertych zgodzi się na legalizację trawki, burdeli? Bo ja nie.
Jasne, ze sie nie zgodzi

Joe Weider napisał(a):
Do Samoobrony? Żenada.
Ale Miller nie poszedl do Samoobrony, tylko zalozyl Polska Lewice (PL, PoLew).

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Gotenkskun napisał(a):
Joe Weider napisał(a):
Do Samoobrony? Żenada.
Ale Miller nie poszedl do Samoobrony, tylko zalozyl Polska Lewice (PL, PoLew).
To jestem niepoinformowany , mówiło się coś o jego powiązaniach z Lepperem.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Joe Weider napisał(a):
To jestem niepoinformowany , mówiło się coś o jego powiązaniach z Lepperem.
Ech, ogladasz Ty w ogole jakies Wiadomosci/Panorame/Wydarzenia czy cokolwiek?

No ma powiozania z Lepperem, bo startuje z list Samoobrony, ale nie przeszedl do tej partii.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Gotenkskun napisał(a):
Ech, ogladasz Ty w ogole jakies Wiadomosci/Panorame/Wydarzenia czy cokolwiek?
Tylko dodatek sportowy


Gotenkskun napisał(a):
No ma powiozania z Lepperem, bo startuje z list Samoobrony, ale nie przeszedl do tej partii.
Wszedł czy nie wszedł i tak się dla mnie zeszmacił. Śmiech na sali.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Joe Weider napisał(a):
Ja wiem czy taki błąd, otwarcie przeciwny demokratom Miller to tylko 1 mandat w sejmie, a demokraci mogą takich wywalczyć 8-10. Co do Millera to w moich oczach się facet zeszmacił. Do Samoobrony? Żenada.
Racja, ale tak czy siak Miller ma (miał) naprawdę dużo głosów w Łodzi. Już teraz przecież ludzie występują z SLD.

O tym nie wiedziałem. Lekkie zdziwienie przeżyłem, mógłbyś podać link do tej informacji? Widać PiS ma drugie dno, i to chyba głębsze niż możemy się spodziewać.
Sure. Kryże i Bender

Giertych nie tyle nasłuchał się Korwina, co jednak on przejawia szczątkowe zaczątki inteligencji, i wie że w tych wyborach musi być liberalny. Oglądał ktoś "Co z tą Polską" ostatnie? (3 dni temu) Wszak Roman był tam liberalny do wymiotu, Korwin to przy nim płotka była, nie wspominając o Tusku. Facet wie, jak się zdobywa głosy.

Co do reszty, Joe, zgadzam się.

Gotenks napisał(a):
Sugerujesz, ze PRL-owcy popieraja PiS? Mylisz sie i to bardzo. Ci, ktorym podobal sie PRL (a zakupy na kartki byly dla nich wporzo) glosuja obecnie na LiD, znam nawet takiego jednego.
Och, przykłady. Ja też mogę powiedzieć że znam wielu komuchów którzy głosują na PiS. Duża część PRL-owców głosuje na PiS. Choćby ze względu na ww. o.Rydzyka.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Joe Weider napisał(a):
Wszedł czy nie wszedł i tak się dla mnie zeszmacił.
Zeszmacil sie? To znaczy, ze wczesniej byl w porzadku?
Wyrzucili go, a przeciez chce wejsc do nastepnego Sejmu, wiec nie mial wyboru.

Szarak napisał(a):
Oglądał ktoś "Co z tą Polską" ostatnie? (3 dni temu)
Nawet pare godzin temu byla powtorka.

Szarak napisał(a):
Duża część PRL-owców głosuje na PiS.
PZPR to dzisiaj SLD, wiec nie rozumiem, dlaczego PRL-owcy PZPR-owcy mieliby byc w opozycji do nich. Ale moze Ty masz pomysl?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Szarak napisał(a):
Racja, ale tak czy siak Miller ma (miał) naprawdę dużo głosów w Łodzi. Już teraz przecież ludzie występują z SLD.
W sumie też masz trochę racji, Łodź była Millera, był nawet łodzianinem roku.
Ale zobaczymy jak to będzie po wyborach. Myślę, że elektorat demokratów wystarczy jednak by zrekompensować stratę Millera.

Przeczytałem o Benderze. Zdanie: "Bender wielokrotnie podkreślał, że ważnych dla kraju decyzji nie można podejmować bez wyraźniej zgody Episkopatu Polski." wyrobiło już u mnie opinię na temat tej osoby. O Kryżym też przeczytałem. Mówiąc krótko, kolejne oszołomy polskiej polityki.



Szarak napisał(a):
Giertych nie tyle nasłuchał się Korwina, co jednak on przejawia szczątkowe zaczątki inteligencji, i wie że w tych wyborach musi być liberalny.
A po nich wróci do starej gierki. Tak myślę, ale jego w sumie nikt nie poprze, a poniekąd dzięki niemu może UPR znaleźć się w sejmie. Nie jest więc najgorzej.

Gotenkskun napisał(a):
Zeszmacil sie? To znaczy, ze wczesniej byl w porzadku?
Zeszmacił się jeszcze bardziej. Może być?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
PZPR to dzisiaj SLD, wiec nie rozumiem, dlaczego PRL-owcy PZPR-owcy mieliby byc w opozycji do nich. Ale moze Ty masz pomysl?
Popatrz sobie na tego Bendera. Komuch, który trafił do jeden około-katolickich organizacji siłą rzeczy wspierający Rydzyka siłą rzeczy wspierającego PiS. Myślisz, że on jest przypadkiem? Mylisz się, i to bardzo.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Joe Weider napisał(a):
Zeszmacił się jeszcze bardziej. Może być?
Nie moze

Szarak napisał(a):
Myślisz, że on jest przypadkiem?
Bender to nie jest elektorat PiS. Mowie o tym, ze zaden prawdziwy komuch nie zaglosuje na Kaczynskich. Poza tym zaden prawdziwy komuch nie trzyma z Kosiolem.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Gotenkskun napisał(a):
Bender to nie jest elektorat PiS. Mowie o tym, ze zaden prawdziwy komuch nie zaglosuje na Kaczynskich. Poza tym zaden prawdziwy komuch nie trzyma z Kosiolem.
Można trzymać z Kościołem pod publiczkę. Wierzysz w to, że taki on będzie słuchał porannego apelu jasnogórskiego? PiS, SLD łączy jedno, mianowicie gospodarka opierająca się potężnej biurokracji zwana socjalizmem, państwem opiekuńczym, tudzież komunizmem. To jest dobre gniazdko dla postkomunistów, nigdy im żarcia nie braknie. A teraz pokazywać się jako ateista, antyklerykał, czy wierzący dewota to tylko kwestia wyboru. Zresztą to z punktu widzenia takiego Blendera nie ma znaczenia.

Gotenkskun napisał(a):
Nie moze
A jak ma być?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Joe Weider napisał(a):
Można trzymać z Kościołem pod publiczkę.
Nie twierdze, ze z nim tak nie jest. Ale jego elektorat chyba nie trzyma z Kosciolem pod publiczke? Bo ja tutaj ciagle mowie tylko o elektoracie.

Sadzisz, ze np. na niego glosuja zagozali PRL-owcy PZPR-owcy, ktorzy "nie przepadaja" za Kosciolem i nie znosza Rydzyka? Nie wydaje mi sie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
No to jak się Wam podobała przed_chwilą_zakończona_debata?

Imo, dużo ciekawsza od poprzedniej. Tusk moim zdaniem wygrał - był bardziej naturalny, spokojny, miał ciekawsze argumenty. Ale co kto woli, bo Gotenks pewnie powie że Kaczyński wypadł lepiej. Po za tym ciekawi mnie ta winda. Więcej - kiedy indziej.

PS.

Poza tym zaden prawdziwy komuch nie trzyma z Kosiolem.
I zacznij mi jeszcze wmawiać, że w Partii byli sami fanatyczni komuchowie! Że to całe koryto przy władzy było zdolne oddać życie za swych towarzyszy!
Gotenksku, na litość...

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Dzisiejsza debata pokazała dobitnie słabość Kaczyńskiego, Tusk bardzo precyzyjnie mu zarzucał to, co obiecał- i czego oczywiście nie zrobił.
Po prostu, Tusk zdominował ta debatę i mam nadzieje, iż wygra wybory.

Ps. Jeżeli ktoś popiera 300mln zł. na tylko dwóch ludzi w Polsce, to "gratuluje"...

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez eMate: 12.10.2007, 20:57
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  

Forum DB Nao » » » » Polityka
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook