Forum Dragon Ball Nao

» Mity

Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Ostatnio zaczytałem się w mitach greckich no i rzymskich ( taka uwaga piszę małą literą bo to przymiotniki i jestem ciekawy czy ktoś z Was też lubi je czytać.
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.025
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Ciekawe historie, gdybym żył w tamtych czasach pewnie bym w nie wierzył
Najbardziej oczywiście lubię mit o Heraklesie.
Q'ccaon'naeaeccer
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]
Q'ccaon'naeaeccer
Wiek: 24
Dni na forum: 6.250
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 668
Skąd: się biorą prześliczni Azjaci? Kocham kuchnię japońską!
IMO szczególnie godne uwagi pośród mitologii są mity Północy, z których czerpał inspirację J.R.R. Tolkien, oraz wierzenia Sumerów, na których wzorowano się podczas pisania Biblii. Ciekawe są także podania ludów amerykańskich. Mitologie Egipcjan, Greków i Rzymian są dobrze zbadane, ale bardzo niejednolite, co utrudnia ich pełne poznanie. Do interesujących należą również wierzenia współczesne, aczkolwiek zbyt wielu ludzi uważa je za sacrum, by możliwe było obiektywne do nich podejście.

Pozdrawiam serdecznie.
Q.

At thy twilight, old thoughts return, in great waves of nostalgia.
Boss Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Boss
Wiek: 32
Dni na forum: 6.118
Ostrzeżenia: 1
Posty: 405
Skąd: Nysa
Hmm niektore mity sa naprawde bardzo ciekawe ostatnio nawet mialem kartkowe z nich i dostalem 4+ Kiedys gralem w taka gre Age of Mythology ;d sa tam rozne potwory m.in cyklopy, minotaury itp i wiele Bogow dzieki temu z zaciekawieniem poznalem mitologie grecka jak i egipska :p xD

"Kreujemy chwile prawdziwej wolności lecąc nad przeszkodami, które Wy omijacie każdego dnia... " David Belle

http://akcjaparkour.prv.pl/index.php?page=pk

You wanna fuck with me ?!!! OK...You wanna play rough ?!!! OK...Say hello to my little friend !!!
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.154
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
Hmm...rok temu miałem mity greckkie jako lekture obowiązkową więc przeczytałem całe . A co do ulubionego mitu to będzie to walka Hektora z Achillesem pod troją .

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.610
Plusy: 2
Posty: 1.408
Ostatnio zaczytałem się w mitach greckich no i rzymskich ( taka uwaga piszę małą literą bo to przymiotniki ) i jestem ciekawy czy ktoś z Was też lubi je czytać.
Po pierwse, mitologia, to nie tylkoGrecja i Rzym.
Poza nimi, a duuoz wczesniej, istniały dobzre zprganizowane pod wzgledem kultu religie bliskieog wschodu, które stworzyły bardzo interesujące mitologie.
Mitoogie, których dalekie echa odnajdujemy w mitach greckich i rzysmkich.

Co do samych mitów antyku, największą sympatią darze Iliadę. I gorąco zachęcam do jej pzreczytania:)
Najlepiej jest bowiem siegac do źródeł.
Obok Iliady wykładna greckich mitów o bogach, herosach, stwozreniu świata, ludziach i wielu inncybrzeczach i kwestiach ludzkiego zycia, jest Theogonia.
I współczesne opracowanie świata bogów, horosów i ludzi.
Gry komputerowe nie mają szansy ukazac nawet ułamka piekna, dramatu i artyzmu zamknietego w mitach.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.524
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Ja także bardzo lubię mitologię. Kiedyś nawet startowałem w konkursie dotyczącym samej mitologii ( jakaś 5-6 klasa podstawówki) i zająłem z kolegą 3 miejsce.

Jak dla mnie najciekawsze mity to: O Herkulesie i jego 12 zadaniach, 10 lat tułaczki Odyseusza , no i oczywiście Iliada , choć jest troszeczkę obszerna , jakby nie patrzeć

Te rzymskie mity są ciut gorsze, gdyż głównie to Rzymianie "ściągali" od Greków imiona bogów i mają podobne historie.

Dla nudów fajnie jest sobie poczytać mitologię, szczególnie Grecką, chociaż są też te Skandynawskie bardzo dobre, za bardzo nie pamiętam nazw bóstw, ale te powieści bardziej obfitują w krew .
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.238
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Ishido napisał(a):
Ja także bardzo lubię mitologię. Kiedyś nawet startowałem w konkursie dotyczącym samej mitologii ( jakaś 5-6 klasa podstawówki) i zająłem z kolegą 3 miejsce.
A ja 1 W gimnazjum też startowałem i zająłem 3(tym razem samodzielnie)

Lubię czytać mity, aczkolwiek dawno takich na oczy nie widziałem. Do moich ulubionych należą skandynawskie, chociaż w sumie lubię wszystkie, niestety nie niektórymi miałem małą styczność. A co wpływu mitologii sumeryjskiej to podam biblijną historię o potopie jako przykład.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
No a ja np lubię historię Apolla bodajrze jak ugania się za nimfą a ta zamienia się w krzak czy coś w tym stylu
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.213
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Mity to bardzo ciekawa sprawa. Mamy okazję poznać jak wyglądał świat dawniej, kultura, wierzenia i inne. Żałuję jedynie iż w szkole opracowywuje się tylko mitologię grecką, w porywach rzymską, że o egipskiej nie wspomnę. Co do tej ostatniej jest to wielka szkoda, albowiem to jedno z bardzo interesujących zagadnień, szczegółnie że wiara egipska obfitowała w mnogość podobnych niuansów, chociażby wielka reforma religijna Amenhotepa IV znanego bardziej jako Echnaton.
Osobiście mnie najbardziej zajmujące mitologie to aztecka, aborygeńska oraz skandynawska. Ewentualnie gdzieś tam japońska. Za to grecka mimo iż jest uznawana za wielkie dziedzictwo kulturowe czasami powoduje przesyt.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.816
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Mitologie ceniłem sobie od dziecka. Zanim zacząłem swoją długą i dość dogłębną podróż w krainę historii, właśnie mitologia była dla mnie czymś, co budziło ciekawość, uczyło o zwyczajach i pokazywało kodeks moralny.Pana Parandowskiego czytałem ponad 40 razy, być może nawet więcej i do teraz, mimo już prawie 10 lat pamiętam każdy z mitów greków i rzymian. Jednakże mitologia nie jest tylko grecka bądź rzymska: jako swój pierwszy temat maturalny wybrałem wizje życia pozagrobowego w Biblii i mitologii. Dzięki temu mogłem poznać wspaniały świat nordyckich opowieści, germańskich, słowiańskich, nie mówiąc już o tak znanych jak egipskie, czy np azteckie. Dzięki niej rozbudowała mi się wyobraźnia, wzrosła ciekawość świata i ... polubiłem historie. Z pewnością jeszcze nie raz będe powracał do niej, gdyż wiem, że nie będzie to strata czasu. Pozdrawiam.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.868
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Uwielbiam mitologię grecką. Brutalne bajki które zawsze źle się kończą. Szczególnie lubie czytać o działalności wyroczni która informowała ludzi o ich krwawym przeznaczeniu a potem obserwowaniu jak ci naiwniacy próbują temu zapobiec. A to wszystko jest jak sieć pająka - im bardziej się szarpią, tym mocniej są skrępowani.
Lubię też mitologie prekolumbijską i skandynawską, ale nie wzbudzają one u mnie aż takich silnych emocji jak grecka.

Moje ulubione mity wybrane z mitologi greckiej - Hero i Leander, Anchizes, Tanatol, śmierć Heraklesa, Perseusz i Meduza.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.524
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Mart napisał(a):
Uwielbiam mitologię grecką.
także uwielbiam toto. Kiedyś w podstawówce brałem udział w konkursie mitologicznym i zająłem 3 miejsce ;p

Mart napisał(a):
Brutalne bajki które zawsze źle się kończą
No, raczej nie tak aż zawsze ;p

Mart napisał(a):
działalności wyroczni która informowała ludzi o ich krwawym przeznaczeniu a potem obserwowaniu jak ci naiwniacy próbują temu zapobiec. A to wszystko jest jak sieć pająka - im bardziej się szarpią, tym mocniej są skrępowani.
To, tka , jak film Oszukac Przeznaczenie. Ludzie wierza, ze goni i ch przeznaczenia , przez co po kolei gina w dziwnych okolicznosciach.

Dla mnie najciekawsze mitologie są: te skandynawskie , a także oczywiście greckie. Słabe są rzymskie; sciagaja zwykle z Greków pomysly.
A najciekawszymi powiesciami sa: O Heraklesie, jego pracach, Demeter i Kora.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.868
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Ishido napisał(a):
Mart napisał(a):
Brutalne bajki które zawsze źle się kończą
No, raczej nie tak aż zawsze ;p.
Jest tylko jeden mit który się dobrze kończy - ten o Perseuszu. No chyba, że jakiś przeoczyłam...

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.802
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Bardzo lubię mity . Swojego czasu w podstawówce to były moje ulubione lektury, nie chcę się chwalić, ale byłam z nich świetna, nawet proponowano mi udział w olimpiadzie, aczkolwiek nie wzięłam w niej udziału. Większość z nich jest bardzo ciekawa, przyznam i czytałam je zwykle po kilka razy i mi się nie znudziły ani razu.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Mity
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook