Forum Dragon Ball Nao

» Bleach

Strony:   1, 2, 3  
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Kamiru napisał(a):
Joe Weider napisał(a):
Nie sposób nie lubić Ichimaru Gina
??Tej pały z tym przyklejonym na mordzie uśmieszkiem,jakby mu ktoś siedział w gaciach i ciągle dogadzał?To najbardziej nielubiana przeze mnie postać-wredny,podły i ciągle się uśmiecha,nie wiem,skąd ten wyraz twarzy,jedną z teorii jest podany wyżej domysł,ale wkurza mnie jak tylko na niego patrzę...
Kamilu, te słowa nie pasują do Twej opanowanej osoby .

Fillery zdecydowanie Ci odradzam, nie warto tracić na nie czas (64-109, odcinki z fillerami, choć liczb tych nie jestem pewien .).

Sam nie będę opisywał anime jakim jest Bleach, proponuje natomiast dyskusję, jednakże z pewnymi ograniczeniami, tzn. dla tych, którzy z Bleachem są na bieżąco (lub obejrzały już anime do odcinka ok. 130)

Zatem pierwszy temat
Urahara założycielem "Vizardów" ?
Po pierwsze kieruje się elementem wygnania. Wszyscy wygnani Vizardowie zostali pozbawieni mocy i możliwości powrotu do Social Socienty. A w początkowych odcinkach widzimy, jak Urahara próbuje przeniknąć ręką do drugiego świata, niestety bariera odrzuca go. Przypuszczam więc, że on również pozbawiony został mocy, więc odzyskał ją w podobny Ichigo sposobowi. Ten problem daje nam też pewną odpowiedź jeżeli chodzi o niespotykaną siłę Urahary. Wg mnie wszyscy Vizardowie uzyskali ponownie moc w sposób identyczny jak Ichigo, co więcej sądzę, że to Urahara (być może, również i Isshin) pomagał przyszłym Vizardom odzyskać ich moc, można by go więc uważać również za osobę posiadającego Hollowa, oraz stwórcę pierwotnej grupy Vizardów.
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.202
Posty: 633
Skąd: Kielce
Old Shatterhand napisał(a):
Social Socienty.
Soul Society
SPOJLER:
Rzeczywiście Urahara mógł być założycielem Vizardów. Wielu bohaterów wspomina o jego potencjale, jako Shinigami i myślę, że rzeczywiście odzyskał moc.
Ale Issin? Zacznę od tego, że zupełnie nie przypuszczałam, że on ma w ogóle [ ort! ] coś wspólnego z Shinigami.. Sorry, ale jestem teraz na sadze Bountou i nie mam nic więcej do powiedzenia na ten temat

KONIEC SPOJLERU
Rivion Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Rivion
Wiek: 34
Dni na forum: 6.477
Posty: 685
Skąd: Skaryszew/Radom
Old Shatterhand napisał(a):
Kamilu, te słowa nie pasują do Twej opanowanej osoby .
Nie? Dlaczego? Musiałem dać upust mojej frustracji spowodowanej prowokacją Dżo

Old Shatterhand napisał(a):
nie warto tracić na nie czas (64-109, odcinki z fillerami, choć liczb tych nie jestem pewien .).
Ściągnąłem do 74 epka,to obejrzę jednak i sprawdzę,czy tak jest naprawdę.A mógłbyś mi jeszcze podać pewny numer ostatniego fillera?

If you want to kill me,hate me...detest me...
-----------------------------------------------------
"Wielu żywych zasługuje na śmierć. I wielu ginących zasługuje na dalsze życie. Czy potrafisz im je wrócić? Więc nie szafuj tak wyrokami śmierci, albowiem nawet najmędrsi nie potrafią dojrzeć wszystkich konsekwencji."
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Kamiru napisał(a):
Old Shatterhand napisał(a):
nie warto tracić na nie czas (64-109, odcinki z fillerami, choć liczb tych nie jestem pewien .).
Ściągnąłem do 74 epka,to obejrzę jednak i sprawdzę,czy tak jest naprawdę.A mógłbyś mi jeszcze podać pewny numer ostatniego fillera?
Nie mam obecnie odcinków przy sobie ale jestem prawie pewien, że odcinek 110, rozpoczyna 2 sagę (a 3 wg anime).

Kasia, skoro jesteś na sadze Bounto, nie powinnaś właściwie mieć żadnego pojęcia o "Vizardach", więc ? ;p
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.202
Posty: 633
Skąd: Kielce
a wiesz... szukałam rysunków z Bleacha i trafiłam na forum o tymże anime. Stąd wiem o istnieniu Vizardów, ale malutko o nich wiem
Roza Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Roza
Wiek: 31
Dni na forum: 6.156
Posty: 403
Skąd: NS
Dzisiaj byłam na "W krainie Bogów" i tam był 'Bóg bez twarzy' i ja od razu że wygląda jak Menos Grande xD Wszędzie widzę Bleacha, nowy opening (dopiero 3) dzwoni mi w uszach cały czas, tylko Bleach i Bleach
Tutaj!
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.772
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
Kamiru:
Jeśli chodzi o humor,to na początku nie podobał mi się.Ale mniej więcej od 10 odcinka śmieję się z tego bardzo,zwłaszcza jak jest jakaś akcja z Konem On mnie rozbraja
Szczerze to Kon nie prowadzi najlepszego humoru w mandze czy też anime, jest śmieszny ale przebija go Matsumoto, która humorem przeważnie dotyczących jej walorów i tekstami z nimi związanymi po prostu biję na głowę Kon i Lovelasa.

Orihme: Masz ochotę na lody Rangiku?
Matsumoto: Ty stawiasz!

Tekst w stylu (nie jest dokładnie przepisany, przedstawiam ogólny sens)

Matsumoto: Nie mogę spać w nocy
Hitsugaya: Dlaczego?
Matsumoto: Bo jak śpię na brzuchu to nie mogę oddychać, a jak śpię na plecach to one się rozsuwają i to boli.

Dodajmy jeszcze kompanów Neliel:

[img=http://img247.imageshack.us/img247/3221/bleach296pg11zw6.th.png]


W jednym z odcinków dostrzegłem pewne podobieństwo zarówno do DB (Goku i Vegeta),jak i Naruto (Naruto i Sasuke),a mianowicie Ichigo z Ishidą - kolejni dwaj rywale...Ten schemat robi się już dla mnie powoli nudny...
Z założenia jakiś wróg przyłącza się do głównego bohatera z którym potem rywalizuje skłaniając go do choćby postępu. Jednak ciekawe jakby odbyła się walka na obecnym poziomie:

Ishida - Wiele ciekawych technik + Krawiec Dusz

Ichigo - Bankai + ??? (Kidou brak, Cero brak, Bara brak, jedynie Tensha Zangetsu) + Hollow form.


Niestety zawiodłem się...Podobnie z opami i endami - te pierwsze jakie są,są słabe,w ogóle mi się nie podobają.
Nie zgodzę się z Tobą, opening'i są świetne pod względem muzyki, a teraz dodatkowo były jeszcze w nich zapowiedzi filmu "The DaimondDust Rebelion" Od 22.12.2007 jest po Japońsku, a ja czekam na niego w wersji PL. Ta muzyka jak ktoś już to powiedział dzwoni w uszach.


Kaysarin:
super W szczególności podoba mi się, że Shinigami nie są typowo "średniowieczni"- tatuaże, fryzury
Trzeba dodać okulary przeciw słoneczne i oryginalne pojemniki na pigułki (zapomniałem nazwy) oraz modyfikator pamięci Te genialne pomysły Mayuri'ego.


Joe Weider:
Nie sposób nie lubić Ichimaru Gina, mimo, że kawał gnoja z niego jest.
Tak nie sposób go nie lubić, jak dla mnie to Aizen jakiś nie wlazły jest, najlepiej jakby go Arrancar rozpykali z Gin'em.


Swoją droga to z przykrością stwierdzam że Bleach jest jedynym tytułem z którego jestem na bieżąco w Mandze i w Anime. Dziś odcinek 158! a niedługo chapter 307

Zapraszam do oglądania i czytania.
Pozdrawiam.

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
ZameR Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
ZameR
Wiek: 33
Dni na forum: 6.023
Posty: 283
Bleacha oglądam od wczoraj na www.bleach.wbijam.pl bo zobaczyłem u kumpla i tak jakoś mnie wciągnęło, że dzisiaj jestem na 23 odcinku . Bardzo mi się podoba to anime, ale i tak DB na pierwszym miejscu jak zawsze . Ogólnie polecam Bleacha, polecam. PozdrO
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
W Bleachu jestem dość świeży. Ot, obejrzałem SS arc i parę fillerów do tej pory. Mangi nie czytam póki co, i nie zacznę, dopóki nie skończę z anime. Chociaż na pierwszy chapter rzuciłem okiem i wrażenie lepsze niż po anime (dlatego właśnie odłożyłem ją na później ;p ). Wrażenia? Średnio. Fabuła imo cieniutka, dynamizm akcji - niby jest, ale mnie nie porwał. Co nie znaczy, że nie ma momentów, podczas których jestem wgnieciony w fotel. Chociażby to, gdy Ichigo znokautował trójkę poruczników przed walką z Byakuyą. Według mnie właśnie akcje typu "jestem zajebisty kozaczyna, zaraz będziesz pwned" są najmocniejszą stroną blicza (: Endingów nie oglądam, openingi - owszem. Drugi i trzeci bardzo przyjemny. Jednak jak już wcześniej powiedziałem - samo anime średniawe. Nie ukrywam, że na taką ocenę miało wpływ to, że przed Bleachem obejrzałem kilka konkretnych tytułów, które ciężko przebić - zarówno pod względem fabularnym (FMA, Death Note, Naruto), jak i dynamizmem (KARAS).
T-MaX Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
T-MaX
Wiek: 30
Dni na forum: 6.024
Posty: 16
Skąd: Svelvik
Anime z jedynych z ciekawych jak dla mnie ^^ Jedyne to co mi się nie podoba to gdy zawsze Ichigo dostaje ratuje go Uruhara z Teamem albo ktoś inny...Także zawsze po treningu Ichigo robi się Super Hiper Mocny >.< Ale fabuła jest bardzo ciekawa ^^ Głównie mi się podoba Saga z Arrencerami... A moim fav jest Ikakku i Ulquiorra

Obraz
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Minęło trochę czasu, podczas którego przemieliłem wszystko to, co Bleach miał do zaoferowania. A więc po kolei...
Anime:
Jak już wspominałem wcześniej, Soul Society arc jest dobre, ale nie zachwycające. Kilka fajnych momentów, parę dobrych walk, świetny finał. Nie miałbym nic przeciwko temu, żeby w tym miejscu seria telewizyjna się zakończyła. Niestety, tak się nie stało i pojawili się Bounto. Coś dla ludzi, którzy mają za dużo wolnego czasu i nie wiedzą co z nim zrobić (/me playing dumbass ;p ). 56 odcinków nudy, którą ciężko sobie wyobrazić. Do tego zeszmacenie głównych bohaterów i ich umiejętności. Należy dodać, że twórcy tak zakręcili fabułą, dzięki czemu nawet w serii "fabularnej" przewijają się wątki i postacie nie mające z mangą nic wspólnego. Ogólnie rzecz biorąc - straszna filleroza, gorsza nawet niż w Naruto, bo pretendująca do bycia pełnowartościową sagą. Co dalej? Arrancar Saga, Aizen Saga - whatever... Akcja znowu zaczyna nabierać tempa, już wydaje się, że wszystko pięknie, a tu klapa. Znowu fillery. Niby kilka odcinków, ale strasznie bolą. Po nich akcja trafia znowu na właściwe tory i już powinno być dobrze, gdyby nie jeden malutki szczególik. Ostatnie odcinki, zanim na dobre się rozpoczną, poprzedzone są kilkuminutowym przypomnieniem tego, co było wcześniej. Tyle jeśli chodzi o anime.
Bleach: Memories of nobody:
Tu krótko - chociaż fabuła była prosta i przewidywalna, to pierwszy film pełnometrażowy podobał mi się bardziej niż seria anime. Nie wiem dlaczego, ale miał jakiś specyficzny klimat.
Manga:
Po mandze oczekiwałem dużo i nie zawiodłem się w najmniejszym stopniu. Świetna kreska, akcja przedstawiona dynamicznie, bez zbędnych przedłużeń. Bardziej brutalna i wulgarna(?) niż anime, co przy klimatach towarzyszących Bleachowi zalicza się na plus. Fabuła w późniejszych chapterach w końcu nabiera rumieńców. Rzeczą, która burzy harmonię, jest niewyjaśniona różnica potencjałów kapitanów w stosunku do tego co działo się w pierwszej części mangi. To jednak kwestia dyskusyjna. W każdym bądź razie manga zaciera delikatny niesmak, jaki towarzyszy człowiekowi po obejrzeniu niezbyt dopracowanego anime.
Roza Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Roza
Wiek: 31
Dni na forum: 6.156
Posty: 403
Skąd: NS
Zauważyłam, że już pare osób ma w avkach i sygnaturkach postacie z Bleacha.... bębniliśmy o osobne podforum, ale teraz zgadzam się z Gotem, po co, no po co jeżeli tu głucha cisza....! Ja na razie mała przerwa w Bleachu, ale nie długo ide zgrać mange i anime od kolegi, ;p
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Małe info dla "fanów", jeśli ktoś jeszcze nie wie:
Na dattebayo wystawili 2. film kinowy Bleacha. Technikalii nie znam, bo sam dopiero ściągam.
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Nie wiem, czy wiesz, ale to był głupi dowcip z okazji Prima Aprilis ;p

Tak naprawdę jest to jakiś japoński film o beseball'u. Całkiem ciekawy jest, ale nie wiem, gdzie są do tego napisy ;p

Sama nazwa jest błędnie pokazana, panie theENDZIE;p
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Na ich stronę wszedłem dopiero dziś, więc dałem się zrobić w balona z dwudniowym opóźnieniem
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.772
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
Wiadomo że jak powstają fillery to są one często nie przemyślane i nudne, jednak że gdyby nie patrząc na filery Bleach stoi na całkiem wysokim poziomie . Walki są dość ciekawe, szczególnie z udziałem Zarakiego Kanpachiego, chociaż ostatnio podobała mi się walka naszej Arancarowej "Pumy" ta jego uwolniona forma "Panther King" to naprawdę robi wrażenie (przynajmniej na mnie). Czuję jednak zapach zbliżającego się wątku o walkach w Karakurze

Aizen vs. Jūshirō Ukitake
Ichimaru Gin vs. Shunsui Kyōraku

To takie tylko przypuszczające moje walki, chociaż na ziemi jest cała masa różnych ludków z grupy Vaizard i Soul Society więc pewnie fabuła sie trochę zamiesza i szanse się wyrównają. Jakieś propozycję wątków?

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Jedno z najciekawszych anime/mang. Trzyma w napięciu i jest pełno akcji, a wielkim plusem jak dla mnie jest powiązanie kilku światów. Mieczyki, Hollowy to jest to co buduje dla Bleacha ogromną popularność. Traktuje jednak Blicza troche niżej od Dragon Balla i Naruto...

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
villarica
Muri
Muri
[ Klan Kaeshi ]

Wiek: 33
Dni na forum: 6.220
Plusy: 10
Posty: 149
Hako napisał(a):
Traktuje jednak Blicza troche niżej od Dragon Balla i Naruto...
Niżej od DB - owszem, ale wg mnie jest nieco lepszy od Naruto. - Dlaczego? Nie potrafię tego racjonalnie wyjaśnić - po prostu tak i już ;p

Bardzo polubiłam to anime już od pierwszych odcinków... Zafascynowała mnie fabuła, ciekawe wątki, jak również walki i postacie. Moją uwagę przyciągnęła także muzyka <na co zwracam dość dużą uwagę - sama nie wiem czemu...>, która niemalże we wszystkich aspektach jest fantastyczna (pomijam kilka przeciętnych SoundTracków, które nie bardzo przypadły mi do gustu, np. jak jakaś baba zaczyna 'drzeć się' w niebogłosy xD). Jest to anime, które okropnie 'wciąga' choć zdarzają się momenty, w których przymyka się oko (mam tu na mysli przede wszystkim sagę Baunto). W tym anime/mandze znajdziemy wiele komicznych sytuacji i postaci, potrafiących rozbawić niejednego widza do łez.
Hako napisał(a):
Mieczyki, Hollowy to jest to co buduje dla Bleacha ogromną popularność.
Tak tak... po tym się podpisuje - bardzo ciekawa tematyka oraz świetną 'kreską' rysowane postacie...
A co do fillerów to bywają nudnawe, ale przeżyć się da - dla prawdziwego fana nie powinno to być wystarczającym powodem, aby zrezygnować z kontynuowania swojej przygody z tymże anime.

[img234.imageshack.us/img234/7742/villaud9.png]
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Mangi jeszcze nie czytam, ale anime godne obejrzenia.
Trochę podobny do Naruto ten Ichigo, ale da się znieść.
Bleach przypomina mi Dragon Balla, podobnie narysowany, a Naruto jakoś inaczej jak dla mnie. Dlatego Bleach jest chyba lepszy od Naruto, chociaż Naruto ma zdecydowanie lepszą fabułę.

Obraz
Temi Kobieta
Wojownik
Wojownik
Temi
Wiek: 31
Dni na forum: 5.561
Posty: 45
Skąd: Lublin
Bleach jest świetny! Fajne akcje, dynamiczne, które trzymają w napięciu. Super postacie, trochę gorsza fabuła, ale za to całość jest świetna. Od początku polubiłam to anime i do teraz czytam mangę. Jest także wiele humoru i śmiesznych postaci. Jedyne co mi się nie spodobału w Bleachu to saga Bounto, która była trochę nudna i nie przypadła mi do gustu, może to dla tego, że to filler.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » Bleach
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook