Forum Dragon Ball Nao

» Umierający eksponat

Strony: 1, 2  
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Pragnę coś Wam pokazać...

http://wiadomosci.onet.pl/64479,21,0,pokaz.html

I cóż Państwo mogą powiedzieć na ten temat? Apel, prowokacja, okrucieństwo czy też jak to nazwał autor artykułu, sztuka?

Ze swoją opinią odrobinę się wstrzymam, jak na razie nie chcę nikomu narzucać interpretacji tudzież poglądów.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Może i mam spaczony pogląd rzeczywistości, ale takiego to na szafot bym posłał bez zmrużenia okiem. Jego życie jest dla mnie o wiele mniej warte, niż tego psa.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Zawsze jedno i to samo zdanie ... * *, który krzywdzi psa. W imię czego to zrobił? W imię sztuki? Żadną sztuką nie można nazwać krzywdę na żywej istocie. Bogu ducha winny pies stracił życie, bo jakiś pizduś chciał mieć zdjęcie ... mógł się za jaja powiesić na żyrandolu i zrobić sobie fotki ... Co za pieprzony debil ... jak dla mnie to powinno się karać ludzi za znęcanie nad zwierzętami ... zwierzę i dziecko są najmniej świadome niebezpieczeństwa, w końcu taki pies także czuje i przywiązuje się, a co gorsze, pewnie gdy jest bity, to i tak w głębi czegoś tam (ja wierze jednak, ze ma duszę) to czuje to odepchnięcie ... Rozwalił bym gościowi mordę o płótno i zrobił nowy rodzaj sztuki, zapewne bym był reprezentantem Polski ...

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Revania Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Revania
Wiek: 36
Dni na forum: 6.145
Posty: 406
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.089
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Ciężko przechodzi mi przez myśl, jak takie coś mogło mieć miejsce.
Sztuka ma także swoje granice, a ten pseudoartysta je wyraźnie przekroczył.
Wielkie oburzenie wywołuje także fakt, że zwiedzający przechodzili obojętnie obok tego psa ba, nawet nie widzieli nic w tym złego.
Pies podobnie jak człowiek jest żywą istotą. Podobnie jak człowiek cierpi, przeżywa radość, strach, czuje opuszczenie, bezsilność.
Mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, jednak czasami sam człowiek nie zasługuje na to miano...

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.153
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
Rzeczywiście bulwersujaca sprawa . Zanim go wybrali powinni sprawdzić jego psychike bo widać ma pod tym punktem niedociagnięcia . Za cos takiego powinien iść do więzienia i płacić grzywne , a nie wygłaszać przemówienia w Hondurasie . Pod petycją się podpisuję .

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.388
Posty: 1.031
Kiedyś ktoś powiedział, że sztuką może być wszystko.
Po wbiciu linka od Drakana szczerze się z tym stwierdzeniem nie zgadzam.
I nie powiem tutaj, że nie mam pojęcia, co sobie ten koleś myślał, bo mam- myślał pewnie "to świetny pomysł, w końcu sztuką może być wszystko!".
Ale czy zastanowił się nad różnicą między "może", a "musi"?


Filippo napisał(a):
Zanim go wybrali powinni sprawdzić jego psychike bo widać ma pod tym punktem niedociagnięcia
ponoć wszyscy artyści są trochę nie tego. Jakby mu zrobili testy i okazałoby się, że naprawdę jest niepoczytalny- gościu miałby nagrodę w kieszeni
Obawiam się, że petycja jedynie zwiększa jego szanse. W końcu ktoś inny powiedział: "Sztuka nie polega na tym, żeby nam się podobała- chodzi tu o wyzwolenie wszelkich emocji, również negatywnych"...


szkoda mi tego psa
Q'ccaon'naeaeccer
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]
Q'ccaon'naeaeccer
Wiek: 24
Dni na forum: 6.250
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 668
Skąd: się biorą prześliczni Azjaci? Kocham kuchnię japońską!
Absurdem jest dla mnie nazywanie pana Vargasa artystą. Rolę jego "umierającego eksponatu" mogła spełnić równie dobrze gnijąca dynia czy zdjęcia ulegającego erozji klifu. Jeżeli musiał koniecznie posłużyć się zwierzęciem, mógł pójść do rzeźnika i zakupić tam zwierzęce zwłoki. Powód, dla którego do zobrazowania rozkładu użył żywego stworzenia jest prosty – Vargas to skandalista. Nie mógł wymyślić odkrywczej treści, ubrał ją więc w szokującą formę. Wszak nic tak nie przyciąga ludzi jak cierpienie. Jak dla mnie – proceder obrzydliwy, który powinien być ścigany prawnie. Dziwi mnie, że istnieje petycja tycząca się niewysyłania pseudoartysty na biennale, a nikt dotąd nie pomyślał o pozwaniu go do sądu.

paintball_0 napisał(a):
ponoć wszyscy artyści są trochę nie tego.
Uważam się za artystę, mam chorą psychikę, a jednak nigdy nie potraktowałbym żywej istoty w ten sposób jak Vargas. Moim zdaniem jest on artystą i człowiekiem tej samej kategorii, co niejaki Charles Manson. I tak samo powinien zostać ukarany.

paintball_0 napisał(a):
W końcu ktoś inny powiedział: "Sztuka nie polega na tym, żeby nam się podobała- chodzi tu o wyzwolenie wszelkich emocji, również negatywnych"...
Ważniejszy od samego dzieła jest efekt, jaki ono wywołuje. Sztuka może umrzeć, obraz może ulec zniszczeniu. Istotne jest ziarno, które zostało zasiane. Joan Miró, kataloński surrealista. Wielu artystów nie zgadza się jednak z tym poglądem. M.in. ja.


Pozdrawiam serdecznie.
Q.

At thy twilight, old thoughts return, in great waves of nostalgia.
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.202
Posty: 633
Skąd: Kielce
Ten koleś jest nienormalny
I przepraszam, ale nie mam nic więcej do powiedzenia na ten temat...
Focus napisał(a):
Zawsze jedno i to samo zdanie ... * *, który krzywdzi psa. W imię czego to zrobił? W imię sztuki? Żadną sztuką nie można nazwać krzywdę na żywej istocie. Bogu ducha winny pies stracił życie, bo jakiś pizduś chciał mieć zdjęcie ... mógł się za jaja powiesić na żyrandolu i zrobić sobie fotki ... Co za pieprzony debil ... jak dla mnie to powinno się karać ludzi za znęcanie nad zwierzętami ... zwierzę i dziecko są najmniej świadome niebezpieczeństwa, w końcu taki pies także czuje i przywiązuje się, a co gorsze, pewnie gdy jest bity, to i tak w głębi czegoś tam (ja wierze jednak, ze ma duszę) to czuje to odepchnięcie ... Rozwalił bym gościowi mordę o płótno i zrobił nowy rodzaj sztuki, zapewne bym był reprezentantem Polski ...
podpisuję się..

i bardzo żal mi tego pieska..
Rivion Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Rivion
Wiek: 34
Dni na forum: 6.477
Posty: 685
Skąd: Skaryszew/Radom
Boże,jak tak można...Co on zrobił temu psu...Co za ostatni sukinsyn...Nie,za takie coś nawet nie można go nazwać suczym synem...To obraza dla tego gatunku.Niedorobieniec musiał mieć popieprzone w bani,nikt normalny by się tego nie podjął...Nie wiem,co on teraz robi,ale gdybym był prezydentem Kostaryki,to na pewno bym się postarał o jak najsurowsze ukaranie takiego bydlaka.Gdzie tu szacunek dla istot żywych?Jeśli dla niewinnego psa,chorego,głodnego,bezdomnego nie ma za grosz współczucia,to co z drugim człowiekiem?
Ale najgorsze jest to,że ludzie,którzy zwiedzali tę "wystawę" wcale nie reagowali...Czy tam wszyscy są tacy bezduszni?Co to za mentalność?Co to za stosunek do świata?Chore dla mnie...
Poniesiony pochwałami i wyborem na reprezentanta kraju będzie chciał doskonalić swoją "sztukę",aż w końcu obiektem swojego dzieła zrobi jakiegoś bezdomnego z dworca...

Jezu,nie mogę patrzeć na tego psa...Jakie on ma oczy...

If you want to kill me,hate me...detest me...
-----------------------------------------------------
"Wielu żywych zasługuje na śmierć. I wielu ginących zasługuje na dalsze życie. Czy potrafisz im je wrócić? Więc nie szafuj tak wyrokami śmierci, albowiem nawet najmędrsi nie potrafią dojrzeć wszystkich konsekwencji."
Lilu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Lilu
Wiek: 32
Dni na forum: 6.502
Posty: 885
Brak mi słów,nawet ciężko mi określić teraz co czuje,dla mnie to jest obrzydliwe,osobiście uważam że więkrzość ludzi jest bardziej bezmyślna nijeżeli zwierzęta,choćby dlatego iż zwierzęta zabijają tylko z racji bytu,lub gdy są zagrożone,a ludzie,dlaczego,dla przyjemności?,dla tak zwanej "sztuki"?.To iż ludzie zarabiają na czyimś cierpieniu,w szczególności dla nieświadomych tego zwierząt jest wprost nie do zrozumienia,szczególnie przeraża mnie świadomość i wypowiedzi niektórych ludzi,którzy widzą coś wspaniałego w tej "sztuce".
"Jesteście zbyt prości by zrozumiec tego rodzaju sztukę. Pewnie setki tysięcy psów umiera w ten sposób, a wy nie widzicie tego" - może jestem żeczywiście "zbyt prosta" i nie kapuje tej "sztuki",ale co On widzi?...wiele psów ginie codziennie,wiele ginie ludzi,dzien w dzień,ale to nie znaczy że każdy człowiek może zabijać psa w tedy kiedy tylko chce i to jeszcze w ten sposób,skoro jest otwarty na tą "sztuke",niech na następny raz idzie za jakieś zwierze,może w tedy zrozumie co czuło to zwierze.

Brak mi słów...żal mi tego psa,który zginoł,nijeżeli gdyby zginoł Jego "autor"...


Pozdrawiam....

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Lilu: 19.11.2007, 22:06
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Widzialem juz to.
Jedni uznaja genitalia na krzyzu za sztuke, drudzy nie. Jedni uznaja umierajacego psa za sztuke, drudzy nie.
No, ale taka jest ta pozalowania godna "sztuka" wspolczesna.

W Polsce by to nie przeszlo, bo u nas nie mozna zabijac zwierzat dla zabawy, jak tam jest, nie wiem.

Ogolnie rzecz biorac, zgadzam sie ze wszystkimi postami powyzej.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Ten facet uznaje to za sztukę? o cóż głupota się szerzy. Jedyne co widzę w pseudosztuce tego patafiana to jego idiotyzm i cierpienie tego bezbronnego psa. Sam fakt nie ukarania na drodze prawnej tego frajera przyprawia o zawrót głowy a jeśli do tego wspomni się o dopuszczeniu tego "dzieła sztuki" na tę pseudowystawę to naprawdę można poznać prawdę o ludziach, którzy dla zysku
są w stanie zrobić to co Vargas. A takich jak widać jest wielu.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Thought
Saiyanin
Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Thought
Dni na forum: 6.149
Posty: 238
Skąd: ...
Widać nie rozumiecie państwo sztuki... <sarcasm>

Osobiście nie uważam tego rodzaju "dzieła" za skandalizujące. W końcu sex i śmierć to dwie rzeczy które zawsze wywoływały poruszenie, tak, ze ten pan nic nowego nie wymyślił.
Żałosne jest to, że posłużył się żywym stworzeniem, które w dodatku nie było w stanie zaprotestować..
Ale ja znam fajny cytat, który bardzo chętnie zastosuję do tego pana <podobno kiedyś mam zostać artystą, może za to dostanę dyplom!>

"Znoszenie bólu jest siłą, zadawanie go jest sztuką"

Jak widać ten pan tą zasadę wyznaje. I na pewno nie tylko on, dlatego miłych snów, kolego Vargas


When Thought looks in a mirror the mirror shatters, because not even glass is stupid enough to get in between Thought and Thought.
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
No ludzie to mają pomysły .......

Naprawdę trzeba miec nierowno pod sufitem, zeby takie cos robic niewinnym zwierzetom. One też czują ból. Ten pies nie dosc ze byl bezdomny to jeszcze mial taki koniec. No tragedia.

Niektorzy zle odbieraja miano sztuki ...
Takich dałnów powinno sie skazywac tak samo, jak ludzi, ktorzy morduja innych ludzi.
Rivion Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Rivion
Wiek: 34
Dni na forum: 6.477
Posty: 685
Skąd: Skaryszew/Radom
Czytając dzisiaj "Chłopów" w rozdziale "Jesień" natknąłem się na następujący fragment:
"A potem,kiedy już odchodził,to powiada:
-Krzywdę wam czynił pies?Odtąd wam odsługiwać będzie.I gąsków popilnuje,i owieczki oganiał będzie,i jak się jeden albo drugi schlasz - chudoby i dobra stróżem będzie a przyjacielem.Ino go szanujta i krzywdy mu nie czyńcie.I odszedł Pan Jezus we świat tyli.
"

Myślę,że ten cytat jest doskonałym podsumowaniem tematu i problemu krzywdzenia zwierząt.Szkoda,że Vargas nie czyta polskiej literatury...

Aaajjj,ale gafa...Tak,to rzeczywiście nie "Dziady" a "Chłopi"...Pomyliłem się.

If you want to kill me,hate me...detest me...
-----------------------------------------------------
"Wielu żywych zasługuje na śmierć. I wielu ginących zasługuje na dalsze życie. Czy potrafisz im je wrócić? Więc nie szafuj tak wyrokami śmierci, albowiem nawet najmędrsi nie potrafią dojrzeć wszystkich konsekwencji."

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Rivion: 21.11.2007, 20:46
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.388
Posty: 1.031
Odbiegając nieco od tematu-

Szkoda, że POLACY nie czytają polskiej literatury

Ale cytat trafny!
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Kamiru napisał(a):
Czytając dzisiaj "Dziady" w rozdziale "Jesień" natknąłem się na następujący fragment:
"A potem,kiedy już odchodził,to powiada:
-Krzywdę wam czynił pies?Odtąd wam odsługiwać będzie.I gąsków popilnuje,i owieczki oganiał będzie,i jak się jeden albo drugi schlasz - chudoby i dobra stróżem będzie a przyjacielem.Ino go szanujta i krzywdy mu nie czyńcie.I odszedł Pan Jezus we świat tyli.
"
Nie Dziady a Chłopi. A cytat rzeczywiście niezgorszy.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Q'ccaon'naeaeccer
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]
Q'ccaon'naeaeccer
Wiek: 24
Dni na forum: 6.250
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 668
Skąd: się biorą prześliczni Azjaci? Kocham kuchnię japońską!
Gotenkskun napisał(a):
Jedni uznaja genitalia na krzyzu za sztuke, drudzy nie.
Ten krzyż musiał bardzo cierpieć

At thy twilight, old thoughts return, in great waves of nostalgia.
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Ten człowiek nie jest artystą, a chorym umysłowo mordercą.
Psa szkoda.
Nie mam nic więcej do dodania, bo takie sprawy mnie przygnębiają i dołują.

Pozdrawiam.

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » » Umierający eksponat
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook