Rok 2003 :: Premiera pierwszego DVD z odcinkami "Dragon Ball" (21 lat temu)

» Naruta twarz dziwna ocena: 6,33 (głosy: 3)110

paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.378
Posty: 1.031
Tak sobie Mangę wertowałem i tak sobie zacząłem myśleć: "co to są te kreski na policzkach Naruciaka?!". A że nie doszedłem, ani nie doszłem- bo czasem i tak bywa - do żadnego sensownego wyjaśnienia, to się was zapytuję:

Jak wam się wydaje- czym są te kreski na policzkach Naruto? Ma ktoś jakieś logiczne uzasadnienie?
Rivion Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Rivion
Wiek: 34
Dni na forum: 6.467
Posty: 685
Skąd: Skaryszew/Radom
Nie wiem,czy to jest sensowne wyjaśnienie,ale te kreski,to chyba takie przedstawienie wizualne uwięzionego w nim Kiyuubiego - symbolizują wąsy,jakie ma lis.

If you want to kill me,hate me...detest me...
-----------------------------------------------------
"Wielu żywych zasługuje na śmierć. I wielu ginących zasługuje na dalsze życie. Czy potrafisz im je wrócić? Więc nie szafuj tak wyrokami śmierci, albowiem nawet najmędrsi nie potrafią dojrzeć wszystkich konsekwencji."
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.115
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Chyba jest to sprawka Hokage i jego klontwy gdy zamykał lisa o siedmu ogonach w Naruto została mu pamiątka cos w stylu Harry'ego Pottera.
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.505
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Większość postaci w świecie Naruto posiada coś z wyglądu wyróżniającego Go z tłumu.
Jiraya krechy pod oczami, Lee trzeszczy-gały i mega brwi, Sasuke emo style i sharingan, Kakashi maskę, Neji i Hinata Byakugan itd. itp. Więc główny bohater nie mógł wyglądać jak zwykły nastolatek, trzeba było mu dać coś. Odpowiedzią są krechy na polikach, które również kojarzą się z Kyuubim.
BioBrolly Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
BioBrolly
Wiek: 36
Dni na forum: 6.256
Posty: 202
Skąd: Warszawa
Ludzie... Te kreski to jest na zapieczętowanego kyuubi. Tak samo jak u Gaary oczy. Zobaczcie. podczas transformacji te kreski powiększają się. I nabierają koloru kyuubi.
I nie chodzi tu o wyróżnianie z tłumu. To oznaka, jiunhari.
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.513
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Hmm... Naruciak ma pewnie te "pasemka" po tym, jak Czwarty zapieczetowal w nim Kyuubi'ego . Od razu pewnie po tym zdarzeniu sie one pojawily . Kiedys sazilem, ze sa to wąsy , jakie ma lis ;p ""
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.378
Posty: 1.031
Cyceron napisał(a):
Większość postaci w świecie Naruto posiada coś z wyglądu wyróżniającego Go z tłumu.
Jiraya krechy pod oczami, Lee trzeszczy-gały i mega brwi, Sasuke emo style i sharingan, Kakashi maskę, Neji i Hinata Byakugan itd. itp.

No spoko, ale u Jirayi te kreski są zdaje się makijażem, jak Kankuru (ten od lalek z wioski piasku). Zgadzam się z tym, dlaczego AUTOR dał Naruciakowi coś do wyglądu, ale przykładowo w DB wyjaśniono problem "wiecznych" włosów Goku i Vegety. Tym tematem chciałem podjąć próbę logicznego wyjaśnienia tego fenomenu tak jakby bohaterowie byli prawdziwymi ludźmi, a nie kupą kresek
A co do harrypotterowego "znamienia", to przecież Czwarty pieczętował Kyuubi'ego w PĘPKU Naruta, nie? Sama pieczęć jest pozostałością po "operacji". Przy twarzy mu raczej nie mieszali
Yuuki09 Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
Yuuki09
Wiek: 24
Dni na forum: 4.359
Posty: 8
Skąd: Z Konohy ^_^
Jeżeli myślicie, że "wąsy" Naruto mają jakikolwiek związek z Kyuubim, to zabawniejszej wersji jeszcze w życiu nie słyszałam : P No sorry, ale nie wiem, czy pamiętacie (o ile oglądaliście) odcinki "Decyzja ojca-łzy matki:tajemnica narodzin Naruto 1/2", jeżeli nie oglądaliście, to sobie obejrzyjcie, a jeżeli obejrzeliście, to obejrzyjcie jeszcze raz. Co prawda, ujawnia się to naprawdę bardzo, bardzo długo, ale jego "wąsy" nie mają nic wspólnego z liskiem. Przyjrzyjcie się uważnie; już od samego początku, od samych narodzin, Naruto ma te 'wąsy'. Tak więc, nie mógł ich dostać od liska.

Chyba, ze coś na niego przeszło od matki, ale wątpię; zwykle dzieci jinchuurikich, jak gdzieś czytałam, albo nawet, jak mi się wydaje; widziałam, rodzą się normalne.

Specjalnie zarejestrowałam się, aby odpowiedzieć.

Wierzcie lub nie, ale po prostu wkurzało mnie, że na wszystkich stronach internetowych pisze "Kyuubi, Kyuubi, Kyuubi, Kyuubi,..." i tak do zarzygania -_-

Kolega , który mówi, że to jakieś-takieś zdanie, prawdopodobnie ma rację ; )

EDIT: Wiem, że temat nie był poruszany już bardzo, bardzo dawno, i do tej pory zdążyliście już pewno przekonać się tego, co napisałam (a może i nie '), jednakże umieszczam to tez ze względu na innych internautów, którzy zamyślają się o to do dziś...
Takeru Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
Takeru
Wiek: 32
Dni na forum: 4.373
Posty: 19
Skąd: Nowy Targ
Mnie tak szczerze nigdy te jego kreski nie interesowały i nie rozmyślałam nad tym po co on je ma i skąd się wzięły ;p
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Ma te kreski, bo ma.

Yuuki09 napisał(a):
Tak więc, nie mógł ich dostać od liska.
Nawet jeśli fabularnie nie ma ich od Kyubiego, to na pewno mają z nim związek (inaczej mówiąc - gdyby główny bohater nie miał w sobie lisa, to prawdopodobnie nie miałby też kresek). Taka wizja autora i tyle. Zapraszam koleżankę do innych tematów, bo widzę, że ma dużo po powiedzenia

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Yuuki09 Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
Yuuki09
Wiek: 24
Dni na forum: 4.359
Posty: 8
Skąd: Z Konohy ^_^
Hmh, musicie się do mnie przyzwyczaić, że nawet, jeżeli są jakieś założenia, to biorę wszystko na logikę : P

A rozpisywanie się to jedno z moich hobby xD
konto usunięte
Ziemianin
Ziemianin


Witajcie.
Jestem fanem Naruto. To już dziesięć lat oglądania. Co do kresek na twarzy Naruto, myślę, że tajemnica będzie odkryta i będzie zaskakiwać. Fakt jest taki, że do urodzenia chłopczyk przebywał obok dziewięcioogoniastego. Jednak potem często widać w ruchach Naruto, taką kocią naturę. Niby to lisi demon rządzi ruchami, jednak są ujęcia podkreślające kocie stawianie stóp, no i te jakby kocie znamiona na twarzy od chwili narodzin coś oznaczają.
Temat jest ciekawy.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez konto usunięte: 29.07.2012, 0:51
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.805
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Z kreskami to jest nieco dziwna sprawa. Oficjalnie została obalona teza, że jest to wynikiem zapieczętowanego w nim Kyuubiego, jednak osobiście myślę, że ma to związek z jego chakrą. Przykładem może być Ginkaku i Kinkaku, którzy nie są fillerowymi postaciami, a którzy posiadają część lisiej chakry i mają identyczne kreski jak tytułowy bohater. Obaleniem tej tezy są jedynie poprzedni Jinchuuriki Kyuubiego - Kushina dla porównania ich nie miała. Być może jest to jedynie stały element "dekoracyjny" jego twarzy i nic więcej

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Karanthir Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Karanthir
Wiek: 32
Dni na forum: 4.603
Posty: 79
Skąd: Beleriand
Focus napisał(a):
Kushina dla porównania ich nie miała. Być może jest to jedynie stały element "dekoracyjny" jego twarzy i nic więcej
A może ona jako Jinchuuriki nie przejawia tych cech, ale już np. jej syn tak przez jakiś związek z czakrą liska jak to wspomniałeś Gin i Kin też coś w tym stylu - uzyskanie czakry przez życie w jego wnętrzu;P

"Farewell, O twice beloved! A Túrin Turambar turun ambartanen: master of doom by doom mastered! O happy to be dead!"

J.R.R. Tolkien -"Silmarillion"
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.937
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Zobaczycie, że jak Naruto zginie to zniknie mu jedna kreska. Ja już dawno to przejrzałem

Obraz
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.787
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Mateusz napisał(a):
Zobaczycie, że jak Naruto zginie to zniknie mu jedna kreska. Ja już dawno to przejrzałem
Naruto nie zginie.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.937
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Zginie i zmartwychwstanie bez jednej kreski.

Obraz
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.378
Posty: 1.031
Lisy to psowate (sprawdź sobie w wikipedii ), więc Naruto na pewno nie ma kocich dziewięciu żywotów.

Ostatnio doszedłem do wniosku, że te kreski, to rozstępy. Zauważcie, jak mu się powiększają, kiedy włącza lisią chakrę!
Myślę, że kreski mają związek z 9ogonów. Matka nosiła Naruto przez 9 miesięcy, coś z chakry Kyuubiego musiało mieć jakiś wpływ na rozwój płodu, skoro kreski reagują zmianą na lisią chakrę.

Liczba 9 powtarza się wielokrotnie. Przypadek?
mikrusek Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
mikrusek
Wiek: 27
Dni na forum: 5.552
Posty: 166
Skąd: Olsztyn
Naruto od zawsze miał te kreski
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Naruta twarz dziwna
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook